POKOLENIE 2003

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

POKOLENIE 2003

Post autor: Stanior »

Styczeń 2003
Rok inny niż wszystkie heh.
W tle leci "Everybody's free" Aquagen & Rozalla, a ja przeglądam sobie stronę o rpgmakerze. Twierdzę...
Jeśli myślicie, że jest to znów tekst mówiący o wydarzeniach z 2003 to się mylicie. To raczej tekst o uczuciach jakie targają mną w dzisiejszych czasach. Czsach, gdy Sceny nie ma, gdy w nowych, młodych makerowcach nie ma już takiego ducha jak był w nas... w pokoleniu 2003.
Panowie (zwracam się do wszystkich makerowców z tamtego okresu) byliście, jesteście i pozostaniecie najlepsi. Nie chodzi tu o to kto ile zrobił gier, ile narysował charsetów czy napisał porad. Chodzi o to ile włożyliście w to serca. A włożyliście go sporo.
Dziękuję wam za przyjaźnie, rady, za coś czego nigdy już pewnie w życiu nie doświadczę... Scena zapadnie mi w pamięć po kres mych dni, nigdy o niej nie zapomnę...
Razem dokonaliśmy wielkich czynów choć zarzucają nam, że nie zrobiliśmy nic. Faktycznie pod względem materialnym nie mam się czym pochwalić. Nie stworzyłem nic godnego Oskara. Ale nikt żadnymi obelgami nie odbierze mi tego co mam w sercu. Nikt nigdy...
Ci co przeszli 2003 mogą śmiało powiedzieć, że są najbardziej doświadczonymi makerowcami w całej historii Sceny.
Teraz mamy 16.01.2007
Minęły cztery lata...
Pragnąłbym wam podziękować...
(kolejność z głowy heh...)
_DEMowi_ za to, że jest kumplem od tylu lat, za te wszystkie jego żarciki w stylu Misia Fazzi, za wspólne granie online w jakiegoś rpga co trwał tylko jeden wieczór, za to, że w 2004 wracał ze mną na Twierdzę. DEM dziękuję Ci

Benemu Za zdanie w newsie na Twierdzy "Love Monika and Nothing Else Matters" które w tamtych burzliwych chwilach dodało mi siły, pewności siebie. Beny dziękuję Ci

Adamsowi the Red Za to, że przybył na Twierdzę w ciężkich czasach i odwalał tam kawał dobrej roboty. no i za te opowiadanka w klimacie SW heh ;) AtR dziękuję Ci

AIFowi Za LasRpgMakera, na którym byłem przez kilka dni pod ksywką "Ricko" AIF dziękuję Ci

Arkensowi Za to, że dał się namówić na małe uczestnictwo w życiu scenowym, za to, że docenił Golden Forki... Arkens dziękuję Ci

Braianowi Za to, że podjął walkę o Twierdzę, którą jednak przegrał. Walczyłeś dzielnie. Braian dziękuję Ci...

Buu Za świetny projekt, który nie ujrzał światła dziennego, za ten stoicki spokój i opanowanie. Buu dziękuję Ci

Cecilowi Za to, że chociaż próbował... Cecil dziękuję Ci...

DantemuZa to, że wspierał Twierdzę w ciężkich chwilach. Dante dziękuję Ci

Dudkowi Za to, że był Majorem Dudenku, z którym walczyliśmy zawsze ramię w ramię. Dudek jednocześnie chciałbym Cię przeprosić że zawaliłem z fuzją Przystani z Bractwem kto wie jakby dzisiaj potoczyły się losy Sceny... dziękuję za przygarnięcie mnie do siebie na Przystań, gdy nie wypaliła moja "rewolucja". Dzięki za wsparcie duchowe, psychiczne i jakie tam jeszcze chcesz:)) Dudek dziękuję Ci

Frodobowi Za "Dju Dej Gandalf" :) Frodob dziękuję Ci

Galcii Za wsparcie podczas konkursu z polskiego, za znoszenie moich lamerskich pytanek na gg:)) Za grę New Era:) Galcia dziękuję Ci

Gamerowi2002 Za "Magiczne Gwiazdy" ;) N/C

Mr Gollumowi Za to, że robił charsety pojazdow do mego projektu Condemnation Day, za to, że zechciał wesprzeć Gildię w tak ciężkich dla niej czasach. Gollum dziekuję Ci

Masterowi Gregorowi Za aferę lamerską i Miasto RpgMakera:) I za opowieści o zaliczaniu papnienki bodajże na jakiejś szkolnej potańcówce:) Gregor dziękuję Ci hehe

JonBetonowi Za to, że chciał udostępnić swój serwer dla Gildii. Niestety JonBeton przepadł jego gg ma już inny użytkownik. Jonbeton dziękuję Ci.

Kotisdedowi Za krytyczną ocenę "Gry Walentynkowej" :) Kotisded dziękuję Ci

Krulikowi Za to, że był chyba prekursorem rozwoju Sceny w Polsce, za wyzwanie mnie od najgorszych gdy nie wiedziałem jak mu wysłać grę, za całokształt:) Krulik dziękuję Ci.

Kwachowi18 Za to, że jest świetnym kumplem i ripperem:) Kwachu dziękuję Ci

Lordowi Gandalfowi znanemu również jako GandiSama:) Za pogaduszki o Grecji, za nieudaną reaktywację Gildii. Próbowałeś Gandi! :) Dziękuję Ci

Lukimowi Za rowerek ;PP Lukim dziękuję Ci

Maniakowi_rpg Za wspólną stronkę Karczmę Rpg, za te kłótnie o burdel na forum, za nasz wspólny pomysł hakowania własnych stron, za aferę lamerską. Maniak dziękuję Ci :)

Mistrzowi Mertruve Za to ze jak miał opa na chacie Twierdzy to mnie zawsze zostawiał a resztę wyrzucał, za rady jak żyć, za klan Forgotten Warriors, za całkoształt:)) Mert dziękuję Ci

Michowi Teraz za to co robi:) za Tsukuru:) Michu dziękuję Ci:)

Mirtulowi12 Za to, że wkładał w swą pracę zawsze wiele serca. Mirtul dziękuję Ci

Jazzwhisky -emu Za to, że mnie wyzwał na najstarszym forum Twierdzy, za to, że teraz trwa dalej w makerze, za stworzenie Tsukuru, za szacunek do mojej osoby. Jazzwhiskey dziękuję Ci.

MiśkowiZa Twierdzę... choć teraz jesteś nieaktywny dalej wiele znaczysz przynajmniej dla mnie. Misiek dziękuję Ci.

MistiQowi Za zaangażowanie w rozwój Świątyni RpgMakera, za duży wkład pracy. MistiQ dziękuję Ci:)

Picowi Za The Little Heart Project... cudowną grę o własnych przeżyciach zapomnianą przez współczesnych makerowców... Picu dziękuję Ci

PLayerowi Za świetne skrypty i wkład w rozwój Przystani a później Gildii. PLayer dziękuję Ci

Reptilowi Za to że w 2003 odwalał kawał dobrej roboty, że wierzył w idee Bractwa chyba najbardziej z nas wszystkich... Reptile za to Ci dziękuję

Resetowi Za ten super nowy lay Gildii:)) Reset dziękuję Ci

SimooNowi Sim za wszystko:))) Naprawdę za wszystko :)) Wujku dziękuję Ci :* ;P

REXowi Za chłód i uporczywość. REX dziękuję Ci

Summonerowi Za to, że jesteś świetnym makerowcem:) i za Altenia Stories:) Summoner dziękuję Ci

Super Vegecie Za umiejętności i wierność Scenie. Super Vegeta dziękuję Ci

Tiefowi Za to, że przygarnął mnie do swego radia, za Gospodę na której byłem adminem, za RM-U :) heh i za styl bycia. Tief dziękuję Ci.

Twardemu Za długoletnią przyjaźń, za Drizzta:)) Twardy dziękuję Ci:)

Virusowi Rammsteinowi Za to, że tak dzielnie walczył o Twierdzę... Virus dziękuję Ci

Wolwganggowi Za to, że dzięki emu nickowi podszyłem się pod niego i uczestniczyłem na zebraniach Twierdzy;P Wolwgangg dziękuję Ci

Woolwowi Za te wszystkie numery jakie mi wywinął ;P Woolw dziękuję Ci

Kolinowi Za to, że jako jedyny makerowiec odwiedził mnie w Sieradzu, za to, ze składał się na serwer Gildii. Kolin dziękuję Ci.

Zbychowi13 Za całokształt działalności. Zbych13 dziękuję Ci

Bliorowi Za to, że oskryptował całą Gildię i składał się na serwer. Blior dziękuję Ci.

Lordowi Tienowi / Władcy Świata Za to, że mieszka za polami i widzę jego blok z okna:D Za to, że tworzyliśmy razem Gildię, za Anakoreto. Tien dziękuję Ci

Matizowi Masterowi Za te schizy związane z chomikami;P Matiz Master dziękuję Ci

BarJedowi Za Świątynię i lay do Nowego Bractwa, które nigdy nie ujrzało światła dziennego. BarJed dziękuję Ci

Ravenowi Za wcześniejsze Tsukuru i te wszystkei wybryki hehe:)) Raven dziękuję Ci

DE Za to, że jesteś jednym z najlepszych makerowców na naszej Scenie:) De dziękuję Ci

7-Malemu-7 Bo to od niego się wszystko zaczęło...

WSZYSCY JESTEŚCIE POKOLENIEM 2003. NAJLEPSZYM SKŁADAM JAKIKOLWIEK WIDZIAŁEM!!!!!! NIE MA OD WAS LEPSZYCH.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2007, 12:00 przez Stanior, łącznie zmieniany 1 raz.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: POKOLENIE 2003

Post autor: Jazzwhisky »

Stanior pisze: Nie chodzi tu o to kto ile zrobił gier, ile narysował charsetów czy napisał porad. Chodzi o to ile włożyliście w to serca. A włożyliście go sporo.
D;

To absolutnie nieprawdopodobne, jak ten niepozorny progz zgromadzil taka rzesze ludzi, jak silna spolecznosc stworzyl. I ten rok 2003. Niepowtarzalny fenomen.

Pozdrowienia dla wszystkich szalencow tamtego okresu. To takie zalosnie smieszne, jak czlowiekowi dziecinnie zal tych fantastycznych chwil. Fajnie bylo choc po czesci w tym uczestniczyc.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Grimroth

TA Sprite Contest 2 (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 3)
Posty: 88
Rejestracja: 08 maja 2006, 19:36
Lokalizacja: Silent Sosna Town
Kontakt:

Post autor: Grimroth »

Tak ,zdecydowanie ludzie z tamtego roku byli najlepisi. Wogóle na forum panowała wtedy zupełnie inna atmosfera ,na czacie twierdzy zawsze sie ktoś znalazł z kim można było pogadać ,a scena RM rosła i rosła. Brakuje mi tamtego roku :/
Na szczęście została jeszcze ekipa elo ludzi z którymi teraz można tu pogadać ^^
Elo ziomki :D
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Post autor: Gamer2002 »

Gamerowi2002 Za "Magiczne Gwiazdy" Wink N/C
A chcesz w zęby? :P

Edit:

A tak na poważnie, to znowu ta łezka w oku mi się zakręciła. Ah, to były czasy. Nawet kiedy ja czy Mały obrzucaliśmy się błotem, to nie bluzgaliśmy i nie stosowaliśmy tanich numerów. Wtedy to byli ludzie z PASJĄ i AMBICJĄ którzy zjednoczyli się i tworzyli społeczeństwo, gdzie każdy dawał coś od siebie.

Bleh, ale palnąłem :P
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

W zasadzie nie tylko na scenie tak jest. Wszędzie robi się coraz bardziej szaro, w 2003 nawet trawa była bardziej zielona. Zrobiliśmy własną Neuroshimę. D:
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Post autor: Gamer2002 »

Może po prostu się starzejemy?
Awatar użytkownika
Qualrath
Posty: 283
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:33

Post autor: Qualrath »

Jejku, z każdym nowym postem tutaj zaczynam żałować, że tak późno dołączyłem do świata RM. W 2003 chyba nawet Noobów tyle nie było. Czemu zjawiłem się tu kiedy wszystko zaczęło się chylić ku upadkowi?
Obrazek
Qual Noworoczny ^^
Awatar użytkownika
raiden

TA Sprite Contest (miejsce 2)
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2007, 12:32

Post autor: raiden »

W sumie nie wiem do jakiego pokolenia się zaliczam :p Wtedy jeszcze neta nie miałem ale RPG Makerem się zajmowałem :) ale mniejsza o to... Jak to czytałem no to fakt faketem. Mało was zostało. I widać że każdy się starał.Jeszcze pamiętam niektóre osoby. Albo inaczej... Tylko niektórych nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Qualrath
Posty: 283
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:33

Post autor: Qualrath »

Jak tak teraz to czytam i spoglądam na ślady wspaniałego 2003, zaczynam nieć nadzieję, że to tylko stan przejściowy, krótkie załamanie podobne do tego, że nadejdą czasy przynajmniej podobne do 2003. Ale tylko głupio tutaj piszę wiedząc, że już nigdy nie osiągniem tej utopii...
Obrazek
Qual Noworoczny ^^
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

BTW, wiecie, że rept wywalił wszystkie teksty z działu "Inne", które nie pochwalały jego polityki?

http://www.rpgmaker.pwii.pl/?co=teksty&typ=inne

Wasteland.
RPG Maker's for Playstation - jakiś czas temu wydano 3 części rpg makera na konsolkę PS oraz PS2 nie chcąc się więcej rozpisywać na ich temat dodam, że chyba najlepiej wygląda
CHYBA ICH NAWET NIE WIDZIAŁEŚ, NUBIE O_O Idę o zakład, że gdybym mu powiedział, że są w 2D, odpowiedziałby "wcale nie!!1" ;_;
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Qualrath pisze: ... że nadejdą czasy przynajmniej podobne do 2003. Ale tylko głupio tutaj piszę wiedząc, że już nigdy nie osiągniem tej utopii...
Wiesz, poczatki kazdej sceny, community, hobby sa niepowtarzalne. Mysle, ze bardziej walczymy o to by nie zginac niz powracac do tamtych czasow. Gigantyczna czesc winy za aktualny stan w polsce imo ponosi Twierdza. Jest i bedzie inaczej, ale wciaz moze byc dobrze ;)

Przeszlosc zawsze sie idealizuje. Niestety, swiadomosc tego procesu wcale nie umniejsza smutku... =V
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Bimbrownik
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2007, 18:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bimbrownik »

7-Malemu-7 Bo to od niego się wszystko zaczęło...
heh ja wiem jak to było ;)
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:41)
STANIOR:D
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:41)
znam go:)
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:41)
hehe
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:41)
z starych czasow:)
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:41)
pamietam jak byl "laikem"
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:41)
i prosil bym go wzial do redakcji:D
7-MAŁY-7 (22-01-2007 13:42)
to byly czasy:)
Nic się nie ukryje ;)
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Twardy »

Nic dodać nic ując... To troche wygląda jak taki testament ;] No ale cała prawda jest w tym zawarta.
Crov
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39

Re: POKOLENIE 2003

Post autor: Crov »

Stanior pisze:DantemuZa to, że wspierał Twierdzę w ciężkich chwilach. Dante dziękuję Ci
Sponio. ;*
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: POKOLENIE 2003

Post autor: Gokufan »

Jak tak czytam te posty jak to źle było w 2007 to się trochę smutno robi. Jednak trochę się działo, teraz to jest dopiero posucha :-( Ale ludzie się starzeją, wypalają, jak np. ja, nie wyobrażam sobie jakoś powrotu do RM... (aczkolwiek na forum zaglądam) może kiedyś przyjdzie świeża krew z jakimś nowym makerem, może w 3d...
ODPOWIEDZ