Gry zrobione z RTP

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Gry zrobione z RTP

Post autor: Wexx »

Co myślicie o grach zrobionych używając tylko RTP? Ew. lekko przerobionego, chodzi mi tu głównie o mapy, mniej o muzykę czy inne elementy. Przyjmijmy, że gra ma fajną fabułę, dobre dialogi, ciekawe zadania, kilka przydatnych skryptów, ale mapy zawierają tylko RTP - można pograć? :-P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Powczan »

Oczywiście, że można. Popatrz np. na Opowieści z Asgun. Jest sporo gier na rtp, które są naprawdę dobre.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: gbanshee »

Można. RTP da się wykorzystać w bardzo ciekawy sposób, trzeba tylko umieć. Zresztą jest tak z każdym tilesetem/charsetem/etc. Niestety większość potrafi wykorzystać jedynie znikomy procent jego możliwości i przez to okrzykują go brzydkim. Zresztą te same osoby traktują inne tilesety tak samo.
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Rave »

To zależy też które RTP. Bo np. to z VX/VXAce jest bardzo ładne.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: X-Tech »

Spoiler:
Obecnie jest wysyp wiedźminów i ja nie potrafię polecić co robić w rpgmakerze na rtp. Powątpiewam, że ktoś z nowych kto się za taką grę zabierze będzie miał ograne jrpgówki 2-d na koncie. Powątpiewam, że nie będzie pchał do projektu niepasujących elementów zachodnich rpgów. muzyki itd. bleee


Kombinuj z jakimiś innymi gierkami może np: Olimpiada RTP XD RTP SIMS XD Date Simulator RTP XD VISUAL NOVEL RTP, warto by pokombinować. Pomysły i dobre wykonanie mogły by zachęcić.

Rave pisze:To zależy też które RTP. Bo np. to z VX/VXAce jest bardzo ładne.
Wygląda jak tilesety z pierwszego dragon questa...ile osób na polskiej scenie grał i wie co to jest DQ z nesa...XD
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, 14:29 przez X-Tech, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Noruj »

Według mnie każde RTP (2k3, XP, VX ) jest wyborne! Spójrzmy prawdzie w oczy, tu nie chodzi o jakąś rzekomą złą jakość tych zbiorów grafik, bo są to naprawdę porządnie wykonane tilesety! Jakbyśmy dostali tak samo różnorodne i ładne grafiki, to byśmy się podniecali. Tylko dlatego, że są niestandardowe. Niektórzy brzydzą się RTP bo jest zbyt powszechne, każdy makerowiec ma do niego dostęp( no bo jak inaczej?), a to czyni je pozornie nieatrakcyjnymi.

RTP for the win!
Obrazek
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Wexx »

Dzięki za odpowiedzi, pomogliście! :-) W sumie racja- jak ma się jakiś fajny pomysł to można zrobić świetną grę nawet za grafik robionych 10 minut z paincie!
Kombinuj z jakimiś innymi gierkami może np: Olimpiada RTP XD RTP SIMS XD Date Simulator RTP XD VISUAL NOVEL RTP, warto by pokombinować. Pomysły i dobre wykonanie mogły by zachęcić.
Mam pomysł na grę, w której nie będzie walk, cała będzie opierać się na doświadczeniu z rozmów ; ]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: GameBoy »

A ja jestem przeciw RTP. Wystarczy poświęcić parę minut na znalezienie niestandardowych tilesetów i zrobić z nich grę. Zwłaszcza w 2k3, gdzie RTP jest śmiesznie małe, a ilość dostępnych zasobów ogromna.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: X-Tech »

Game Boy ma po części rację.
Nie zmienia to jednak faktu, że RTP profesjonalnie użyte pozwoli nie raz zdeklasować klimatem rozgrywki wiele gier robionych na niestandardowych grafikach. Przykładem jest dla mnie Legion Saga, w którym wszystko dobrze do siebie pasowało. Nie mam pojęcia tylko jak z docenieniem tego na polskiej scenie. Na temat Legion Saga 1 jeszcze nie widziałem ani komentarza odkąd o nim wspomniałem u nas XD Może być tak, że wszystko pięknie i super, ale polska społeczność przyzwyczajona do tego, że na RTP zaczynają początkujący i nie dają gier najwyższych lotów mogą pominąć perełki z powodu RTP. Gry to rozrywka, a nie praca xD Może tu jednak chodzi o coś innego...zwyczajne grafomaństwo...
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, 15:33 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Ska'ciu »

RTP jest dobre, ba, bardzo dobre.
Ale jest powszechne dlatego się mogło zbrzydnąć.
Tak samo jak w przypadku makera XP gdzie prawie każdy używa jednego, pięknego chipsetu - ten niestandardowy chipset też się zbrzydnął.
Ale nie ważne z czego zrobiona jest gra. Ważne jak tego użyto.
Czy to RTP, czy niestandardowe grafiki, jeśli odpowiednio użyte można uzyskać odpowiedni efekt ;)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Wexx »

Ale jest powszechne dlatego się mogło zbrzydnąć.
Tak samo jak w przypadku makera XP gdzie prawie każdy używa jednego, pięknego chipsetu - ten niestandardowy chipset też się zbrzydnął.
Taa, jesli nie RTP to Inquisitors :lol:
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Motoki

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 3); GRMA Code-Off Edycja VI (zwycięstwo)
Posty: 108
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:31

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Motoki »

Myślę, że w tak bezpostaciowej przestrzeni zwanej powszechnie Internetem każdy może napisać cokolwiek o swoim projekcie... niestety często ta wypowiedz nie należy do tych obiektywnych. Dlatego pierwszą rzeczą na która zwracam uwagę podczas przeglądania zapowiedzi lub nowo wydanych gier to screeny. I to właśnie jest przyczyną zaniechania jakiejkolwiek próby pobrania, a nawet czytania opisu fabuły czy opisu samej gry. Nie jest ważne o czym owa gra jest ani w jaki sposób została stworzona... liczy się te pierwsze wrażenie, które zazwyczaj (za sprawą RTP) jest takie same.
I coming up only to show you wrong ...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: X-Tech »

Odpowiednie pisemko recenzujące gry obiektywnie niezależnie od użytego zestawu grafik załatwia sprawę.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Kleo »

O święta naiwności! "Obiektywna recenzja" nie istnieje.
A gra bez walk to pomysł bardzo miły mojej duszy dziecięcia przygodowych point&clicków. Grafika to sprawa drugorzędna jak dla mnie. Jak się trzyma kupy i nie denerwuje pustką/przećkaniem/niespójnością to jest dla mnie ok. Jeśli jest czymś więcej to dodatkowy plus dla gry.
Awatar użytkownika
Motoki

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 3); GRMA Code-Off Edycja VI (zwycięstwo)
Posty: 108
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:31

Re: Gry zrobione z RTP

Post autor: Motoki »

Oj... czepianie się słów, a tu nie one chodzi. Ważna jest idea, myśl (głupia bądź nie, ale zawsze własna).

Tu nie chodzi także o wygląd RTP oraz gry stworzonej z jej wykorzystaniem. Sama grafika jest dobrze i spójnie wykonana, jednak widząc ją kolejny raz w kolejnych (jakże podobnych)grach mam mętlik w głowie. Nie chce aby grafika mnie porwała, wbijała w ziemie (chociaż nie ukrywam, że byłoby to miłe). Chce za każdym razem widzieć coś innego, coś dzięki czemu będę mógł zaszufladkować obraz do danej gry. I co ważne: coś własnego, co współtworzy odczucia związane z grą.
I coming up only to show you wrong ...
ODPOWIEDZ