Cóż to może być za gra?

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rave »

Szukam starej ścigałki na PC. Graficznie przypominała wipeouta (choć to nie był wipeout na pc, o ile taki istniał, wiem że nazwa była inna) - wiecie takie futurystyczne wyścigi. Możliwe że dla DOS-a.

Druga gra - wyścigi motorówek. Tutaj jestem pewny że to dla dosa było. Motorówki były deczko futurystyczne, ścigało się nimi po różnych planetach - była kwasowa, lodowa, itp. Tytuł chyba był na T

I trzecia - strzelanka. Latało się samolotem, widok był z pierwszej osoby, choć bez kokpitu - jedynie sześciokąt będący celownikiem, wskaźniki paliwa i rakiet (co do ostatniego nie jestem pewny). Sterowało się myszką, przyspieszało/zwalniało się albo myszką albo klawiaturą. Wiem że na 100% rakiety były, czy normalne kule to nie pamiętam. Modele przeciwników były z deczka futurystyczne.
Lemiru
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2012, 17:13

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Lemiru »

Noruj pisze:Sid Meier's Pirates?
Nie to nie to. Nie było pojedynków i była gorsza grafika.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: lorak »

Port royale?
Lemiru
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2012, 17:13

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Lemiru »

lorak pisze:Port royale?
Też nie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

Trochę tych gier jest - Tortuga Bay, dwie części Age of Sail, był też taki tytuł wydany w Polsce pod nazwą Piraci Nowego Świata. Chyba musisz doprecyzować, bo bawimy się z zgadywanki. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Lemiru
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2012, 17:13

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Lemiru »

Dobra już znalazłem. Ta gra to piraci nowego świata
pawelas88
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:27

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: pawelas88 »

Siemanko. Orientujecie moze jak sie nazywa ta starsza juz gra?
bardzo proszę o wasza pomoc bo wy wiecie pewnie wszystko o grach:)
Grałem w nią jakieś 10 lat temu. Chodziło się jakims dzieciakiem po jakiejs mrocznej krainie i strzelalo z jakiejs nowoczesnej broni do potworków i cieni. Po pokonaniu glownego bossa okazalo sie ze chlopakowi sie wszytsko snilo i obudzila go mama:) Gra byla bardzo klimatyczna. DOsyc czesto po przejsciu danego etapu mialy miejsce ciekawe przerywniki filmowe. Nie wiem co jeszcze powiedziec to byla chyba platformowka dawno w nia gralem wiec naprawde nie pamietam szczegolow;p
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

pawelas, jaka platforma? Jak prezentowała się gra od strony grafiki, jakieś podobne tytuły w tym względzie?

Anyway, póki co strzelam, że chodzi Ci o Heart of Darkness - http://www.mobygames.com/game/heart-of- ... creenshots. =)

Btw,
Rave pisze:Druga gra - wyścigi motorówek. Tutaj jestem pewny że to dla dosa było. Motorówki były deczko futurystyczne, ścigało się nimi po różnych planetach - była kwasowa, lodowa, itp. Tytuł chyba był na T
Thunder Offshore - http://pics.mobygames.com/images/covers ... 987-00.jpg
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rave »

Jazz, tak, to to, dzięki.
pawelas88
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:27

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: pawelas88 »

Jazz to ta gra jestes wielki dzieki:D
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Soul »

Szukam gry, której miałem jedynie wersję demo i pamiętam,że fajnie się grało (chyba rok 2007-8?).
Jedyne co pamiętam to:
-sterowaliśmy nogami postaci strzałkami, a tułów obkręcał się w kierunku kursora, oczywiście również się strzelało myszką
-w demie to pamiętam scenerie map: na podłodze pełno ciał, krwi, (broni?) chyba jakieś laboratorium, a ganiały nas jakieś potworki (małe skaczące).
-gra na pewno była na PC 2d
-kojarzą mi się jacyś ludzie w mechach,ale nie można było dojść do tak dalekich etapów w demie
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

Na pierwszy rzut oka - Alien Shooter (http://www.mobygames.com/game/windows/a ... creenshots), ew. jego druga część.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rave »

Abuse?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Soul »

Tak, na 90% alien shooter

Edit:
Jestem pewien, że grając w demo styl graficzny był identyczny ale mapy przestawiały pustkowia (pustynię) i właśnie laboratoria po środku... No ale może mi się wydaję.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rave »

Szukam dość starej gry (lata 90-siąte, początek 2000). Jest to platformówka o nazwie Binary (jestem pewny że tak to się zwało), chodzi się w nim takim gostkiem który jest w komputerze (nie pamiętam czy został wessany czy nie) i walczy z wirusami. Grafika przywodzi na myśl gry wektorowe takie jak originalne Asteroids czy Missile command.

Było to dołączone do któregoś Niezbędnika albo PC World Komputera (jeszcze wtedy), niestety moje próby znalezienia tego w googlach spełzły na niczym, bo mu się myli z innym Binary a dodanie "video game" albo platformer tylko pogarsza sprawę (jest tam jakieś Binary Boy, ale to na 100% nie to - tamto to był tylko wektorowy lineart głównie zielony i niebieski (możliwe że czerwony dla kolców, ale mogę tu mylić z inną grą).
Gra była prawdopodobnie wykonana albo w The Games Factory albo w GM.
ODPOWIEDZ