Jaką zagraniczną grę polecacie?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: NIZIOŁ »

Chyba nikt jeszcze nie wspomniał o Sunset over Imdhal (tytuł może troszkę iaczej brzemieć). TO świetna klimatyczna gra przygodowa. Warto zagrać bo jest ciekawa ręcznie rysowana grafika.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: DE »

Zanim zarzucisz takim stwierdzeniem, to najpierw laskawie przeczytaj wszystkie posty.

No i zaczales druga strone i moj post z lista gier moze zniknac :/ Wiec skopiuje go tutaj :)

Wszystkie do sciagniecia z http://rpgmaker.net

Alter A.I.L.A. Genesis (demo) - remake Alter A.I.L.A. , choc praktycznie tylko z nazwy i ogolnego pomyslu, i rozwiniecie systemu Alter A.I.L.A. Variant. Zeby przezyc, wiezniowie ze swiata przyszlosci sa zmuszani do brania udzialu w morderczej grze. Rzut jak w platformowce (ala Valkyrie Profile), oryginalne charsety, mnostwo cutscenek z oryginalna grafika w stylu Phantasy Star 4, dobra muza, dobra grywalnosc, BARDZO MOCNO ZMODYFIKOWANY DBS praktycznie w calosci oparty na wlasnych algorytmach (taki CBS w DBS). Do tego niezly poziom trudnosci i efektowne walki. Czego chciec wiecej? :D Sciagac w trymiga.

Phantom Legacy (demo) - sequel Demon Legacy. Solidne Dark Fantasy z niezlymi dialogami (jak na gre w RM :) i grywalnoscia. Walki rowniez sa mocno urozmaicone. Jesli ktos lubi konwencje fantasy, to nie wiem co tu jeszcze robi, zamiast sciagac gierke z RMN :P

Ruptured Souls (demo) - krociutkie demo przygodowki. Swietna atmosfera horroru. W samym demie jest ladnych kilka sposobow na zejscie z tego swiata. Polecam, jesli ktos lubi takie klimaty.


A teraz cos na RM VX (trzeba sobie sciagnac RTP ze strony Enterbrain
http://tkool.jp/products/rpgvx/eng/download.html ):

Mage Duel (demo) - jestesmy magiem i bierzemy udzial w walkach na arenie. Samemu tworzymy sobie zawodnika i dobieramy mu czary. Prosta, acz wciagajaca gierka.

Demon Tower (demo) - czternascie (tak, CZTERNASCIE, 14!) postaci musi wdrapac sie na sam szczyt WIEZY ZUA. Grafika oparta na RTP z RM 2003 (!), ale glownym punktem programu jest system walki. W czasie bitew mamy dostep do WSZYSTKICH 14 BOHATEROW, choc naraz walczyc moze tylko 4. Przed kazda tura mozemy dowolnie zmienic sklad druzyny i nie ma tu zadnych ograniczen. Nie traci sie tury. Walki z bossami sa na tyle trudne i dlugie, ze druzyne zmienia sie praktycznie co ture (nieaktywni bohaterowie odnawiaja powoli HP/MP). Naprawde przegrywalny projekt, choc poczatki moga byc trudne (trzeba sie przyzwyczaic do czestego przetasowywania druzyny). POLECAM!

Vermicide (pelna) - krociutka gierka w klimatach post-apokaliptycznych. Bardzo trudna i wymagajaca (save co pare krokow), ale porzadnie zrobiona. Nie dla wszystkich.

Everything Turns Gray (demo) - rozwiniecie gry powyzej. Ogolnie rzecz biorac Fallout w RM. Jeszcze trudniejsza niz poprzedniczka, choc autor zapewnia, ze aktualne demo nie oddaje poziomu trudnosci pelnej wersji (na dzien dzisiejszy nie mamy do dyspozycji pelnej druzyny). Rowniez nie dla wszystkich.


Wszystkie do sciagniecia z http://rpgmaker.net
Wszystkie sa z tego roku, niektore z poprzedniego tygodnia :D
Musze przyznac, ze sa to jedne z najlepszych gier w RM w jakie gralem, wiec nie ma co marudzic, tylko sciagac i grac.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: FEI »

niedawno bo kilka dni temu pogrywałem trochę w Aurora Wing... strategię turówkę. warto się z nią przespać, taka mała, zgrabna ciekawostka. jest na stronce którą poleca kolega powyżej. tak, ten któremu przejadło się już jrpg-fantasy XoD
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: Preki »

Oczywiście beż żadnego gadania The Way :wink:. Gdyby nie bohater (jego charakter jest niemal identyczny z moim, serio!) i zawodowe słowa bądź gadki ("Burn you!"). Jeśli nie licząc tego co napisałem powyżej, to polecam Naufragar: Crismon. Ładnie wykonana gra, zawierająca świetnie zmodyfikowany ATB-owy BS i skrypty. I co najważniejsze - wszystko to składa się w jedną, sensowną całość. Jedyną wadą tej gry są tylko postacie, które nie są tak ciekawe jak w...
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: X-Tech »

To ja zamieszam:

Niezwykła, niesamowita, Stephenowo-Kingowa gra w RM prowadzona niczym film, w którym ciągle bierzemy udział, przygodówka z totalnie świetną muzyką i klimatem, gra w rm2000 wiele nawiązań do różnych horrorów. Powiedzmy miniaturowy dom nawiązujący do labiryntu ze Lśnienia "Kubricka" i wiele innych. Groza budowana dialogami i dźwiekiem, ciekawe zagadki. Wadą są za trudne walki, ale i tak to jedna z najbardziej genialnych gier w jakie grałem. Polecam.

the Longing Ribbon.

Jeśli ktoś chce przeżyć coś zmysłami, a nie samą rozgrywką. Jeśli ktoś potrafi więcej wyciągnąć z samego obrazu i muzyki, a nie tylko treści może być w siódmym niebie. Bardzo mroczna, spokojnie tocząca się gra "Grave Spirit" To nie jest gra rozrywkowa, ale skłaniająca do przemyśleń. Wymaga specjalnego podejścia. Od razu zastrzegam, że spodoba się nielicznym. Autora należy po prostu pochwalić za to, że podjął się robienia tego typu gry. Muzyka jest po prostu genialna w tej grze, bo łączy się z obrazem i fabułą. Później jednak kawałki nie są już tak mroczne trochę szkoda, bo klimat gdzieś przygnębienia zanika: Grave Spirit.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

W co ostatnio gracie na RPG makera ?

Post autor: X-Tech »

Ostatnio gram w Generica jest to RPG w stylu Dragon Warriora i podoba mi się bardziej od DW, na tyle że chcę przejść całość (całość na 2/3 godziny gry) ! Została zrobiona na 2k3...uwaga...w 10 dni. Myślę, że jak ktoś lubi TAKIE klimaty powinien sprawdzić.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: Foxer »

Ja z całego serca polecam niemiecką grę Velsarbor. Mega system walki, ogólnie niemalże wszystko jest customowe. Ma świetnie dopasowane grafiki, ciekawe sceny i wciąga :p

Trailer: http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=ZuqRkeXgYHQ (2:30 - chyba najlepsza scena w grze)
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: BeVoo »

Szkoda ze nie znam niemieckiego :( Bo wyglada niezle.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: Foxer »

Też nie znam i jakoś mi to nie przeszkadzało zbytnio.

Btw. w trakcie tworzenia jest gierka o tytule Saint Ex. Jeśli wyjdzie, niewątpliwie będzie hitem. Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=f467M_ev1nA
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: Enyafan »

Kurdę, czasami ludzie mnie przerażają. Podejrzewam, że gdybym zobaczył listę komend w eventach odpowiedzialnych za system walki, białka w moich oczach zagotowałyby się i pękły z krzykiem :mrgreen:
Zapowiada się genialnie, oby wyszło. Po angielsku.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Zagraniczne gry które was zainteresowały spod makera

Post autor: Rahim »

Oczywiście bardzo mi się podoba ta gra pod względem graficznym, co do fabuły się nie wypowiem bo nie grałem, powód prosty gra do kupienia a wole nie ryzykować że kupie ładnie opakowany shit
a później bd żałował. No ale grafika mi się podoba, zapraszam do obejrzenia.
http://www.rpgmakerweb.com/products/res ... e-bundle-2

Odświeżony, połączony.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zagraniczne gry które was zainteresowały spod makera

Post autor: X-Tech »

Rahim pisze:Oczywiście bardzo mi się podoba ta gra pod względem graficznym, co do fabuły się nie wypowiem bo nie grałem, powód prosty gra do kupienia a wole nie ryzykować że kupie ładnie opakowany shit
a później bd żałował. No ale grafika mi się podoba, zapraszam do obejrzenia.
http://www.rpgmakerweb.com/products/res ... e-bundle-2

Odświeżony, połączony.

kolejna osoba nie gra w grę na rpgmakera, a poleca coś o czym nie ma zielonego pojęcia..

to są zasoby do makera, a nie gra i nie oceniaj gry na makera po okładce tylko w nią pograj na przyszłość....sprawdzone tytuły tylko wchodzą w grę...udawanie zainteresowanie grami tego typu jest szkodliwe (!)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

Ja polecam z serii DB "DBZ The Weird Mission" po niemiecku i demo, ale fajna gra, jak komuś nudzi sie granie "Goku" i jego "kolegami" polecam zagrać, miejscami nawet śmieszna, poza tym to chyba "DBZ Einen Neuen Damon Etwach" (czy jakoś tak) bo tam pan Bardock wraca do życia, ale w pewnym momencie nie da iść, dla zboczeńców polecam "DBZ Freezer saga", także fajna

Tak, wszystkie 3 gry są po niemiecku
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Zagraniczne gry które was zainteresowały spod makera

Post autor: Rahim »

X-Tech pisze:
Rahim pisze:Oczywiście bardzo mi się podoba ta gra pod względem graficznym, co do fabuły się nie wypowiem bo nie grałem, powód prosty gra do kupienia a wole nie ryzykować że kupie ładnie opakowany shit
a później bd żałował. No ale grafika mi się podoba, zapraszam do obejrzenia.
http://www.rpgmakerweb.com/products/res ... e-bundle-2

Odświeżony, połączony.

kolejna osoba nie gra w grę na rpgmakera, a poleca coś o czym nie ma zielonego pojęcia..

to są zasoby do makera, a nie gra i nie oceniaj gry na makera po okładce tylko w nią pograj na przyszłość....sprawdzone tytuły tylko wchodzą w grę...udawanie zainteresowanie grami tego typu jest szkodliwe (!)
Dobra X - Tech powiem szczerze co myślę. Za bardzo się panoszysz i wyciągasz pochopne wnioski a później żeby nie przyznać się do błędu przekrzykujesz innych.
Nie poleciłem gry, lecz wstawiłem link by ludzie mogli sobie obejrzeć zasoby graficzne jakich użyto i że mi się podobają. Tak wg.temat był w innym dziale bo dałem go jako ciekawostkę a ktoś dokleił go tu. Nie ma tu nic o tym że polecam tą grę i by inni w nią grali, nie wiem skąd ty to wg.wytrzasnąłeś ale ogarnij chłopie~
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Jaką zagraniczną grę polecacie?

Post autor: Preki »

Domyślam się Rahim, jak mogłeś to odebrać, ale X ma rację. Mogłeś wrzucić to do "Zasoby - baza". Jest tam temat pt. "-MATERIAŁY ZNALEZIONE W SIECI-".
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ