Sereitei - Dwór Czystych Dusz

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Sereitei - Dwór Czystych Dusz

Post autor: Rahim »

TO WERSJA TESTOWA,MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE BŁĘDY. NIEBAWEM POWSTANIE SPRAWDZONA WERSJA, UPRASZA SIĘ O CIERPLIWOŚĆ.

WYSZŁA OFICJALNA WERSJA PONIŻEJ!

UKOŃCZONA WERSJA GRY, KTÓRA ZOSTAŁA POPRAWIONA DZIĘKI RADOM I POMOCY KILKU OSÓB Z FORUM, PODZIĘKOWANIA W GRZE ;*

* Od autora:

Raz jeszcze przybywam do was z tym projektem, jest to juz prawdopodobnie ostateczna wersja na którą naniosłem poprawki dzięki właśnie wam *-* Gra zainspirowana sagą BlackDemons Skacia.
Zostały poprawione literówki ( prawdopodobnie wszystkie, ukłony do Kleo), i inne błędy.


* Podziękowania:

Zawarłem w grze, bez ludzi których tam wymieniłem poprawienie tej gry nie było by tak szybko ( i tak się obijałem z poprawkami xD), a także nie było by tego klimatu.

* Fabuła:

Gdy umiera pan dworu wielu jest chętnych na jego miejsce, wielu wpływowych ludzi chcę zająć
pozycje która da im władzę, gra jest właśnie o takiej tematyce, umiera pan dworu, a następcą ma zostać jego syn. A jednak! Los chciał by syn, następca pana został porwany, a jego miejsce zajął brat matki Miroku. Sereitei – Dwór Czystych Dusz to tak naprawdę nazwa sarkastyczna, większość otoczenia czekała na śmierć pana, nikt tutaj nie ma czystych intencji, po zniknięciu następcy władzę przejmuje Ho Chang,
brat matki Miroku, który miał objąć władzę po ojcu.
Zlecenie odnalezienia go matka daje Ojimato i swojej adoptowanej córce Haineko,
w między czasie jednak na wyspę przypływa rozbitek Ivana która podążyła tu za swoją
przyjaciółką jak potoczą się losy tej histori?
Tego dowiecie się grając w grę.


* Mechanika:


Gra wykorzystuje ABS mojego autorstwa stworzony na podstawie tych z Twierdzy RPG makera.
System walki jest naprawdę prosty, chodzi o to by po podejściu przeciwnika udeżyć przeciwnika
za pomocą klawisza „z” nim on to zrobi.


W grze zastosowałem nowy, poprawiony ABS, nie jest może szczytem marzeń, aczkolwiek został poprawiony i wygląda znacznie lepiej. Aby uderzyć przeciwnika używamy klawisza "Z" jest on używany jako proń tylko gdy w okolicy są bestie, zaś gdy sąludzie, normalny klawisz akcji.


Mamy dwa tryby:
(Nie, nie zrezygnowałem z tej opcji mimo że nie każdy ją lubi)
nieśmiertelny – jeśli nie radzicie sobie.
normalny – bez żadnych ułatwień.

* Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

* POBIERZ:
Sereitei
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 13:57 przez Rahim, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Zombik »

Rahim pisze: Co by się stało gdyby sam władca zmarł, a jego następca zaginął w niewiadomych okolicznościach?
xDDD!?

Pobieram. Po screenach gra kojarzy mi się z "Opowieść Miko", ale to pewnie przez te użyte grafiki O_O. Sam kiedyś robiłem gierkę w tych grafikach, ale stanęła. (kolejny pomysł, na którego brak weny)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Rahim »

No co?! Ten projekt nie mógł być ściągnięty od cb bo zacząłem go dawno jak tylko zagrałem w BD Skacia, ale że lenia złapałem to projekt odstawiłem XD
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Zombik »

Pograłem. Gierka mi się podoba... lubie takie proste, przygodowe, pełne zwiedzania, liniowe opowieści, którymi można sobie zapchać czas na godzinkę, czy dwie i zapomnieć o otaczającym nas świecie.
Prócz kilku literówek i drobnych błędów graficznych (których screenów nie chciało mi się robić XD) nie odnalazłem raczej nic takiego.
Mapki fakt, lekko pustawe, ale sam pracowałem na tych chipsetach i trudno się w nich tworzy, no chyba, że by je lekko zeedytować.
Swoją drogą waliłem zombiaka na cmentarzu 3 minuty dla 1 monety!?
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Rahim »

Tak, ten zombiak mi się udał XD Właściwie to zrobiłem go specjalnie z myślą o X - Techu bo on zawsze mówi że lubi się naprodukować w grach XD ale że go odnalazłeś pierwszy XD No co nikt nie mówił że gra będzie prosta? Właśnie o to mi chodziło by gra zajmowała czas, musisz się natrudzić by zarobić i kupić mikstury które pomogą ci w dalszej walce,dodatkowo będą dwa katakumby w Naen jeden a drugi na drodze które bd się odblokowywać za zebranie gwiazdek jak w grze Ardico Queele i coś tam XD w katakumbach będą potwory za który pokonoanie dostaniemy dodatkowe hp na stałe w większej ilości niż za wilki trochę mikstur i jakiś dobry bonus :)
później gra jest trudniejsza, postanowiłem trochę ją skomplikować gdy poczytałem na forum wypowiedzi X- Techa, ale pomyślałem też o tych mniej zręcznych osobach i dodałem wzrost stałego hp, bonusy i tryb nieśmiertelności ;)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Kleo »

pomyślałem też o tych mniej zręcznych osobach
:* Ale i tak BS mnie irytuje;)
Ortografów istotnie trochę jest, epidemia dysleksji na tym forum panuje, czy co???
Dopiero się rozkręcam, ale gra się sympatycznie, choć z tej piętrowej intrygi nie rozumiem na razie kompletnie nic.

A z tą fabuła to nie do końca tak prosto. Bo przecież bohaterka dostała list od tej swojej przyjaciółki, dlatego tam chyba płynęła. Ale teraz przyjaciółka nie chce jej pomocy czy co?? A ta biedna się plącze jak błędna owca, pokazuje ten list jakiemuś przypadkowemu kolesiowi, który zaraz leci do królowej i krzyczy na nią, że ma nieślubną córkę. Normalnie telenowela brazylijska. ;)
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Zombik »

Kleo pisze:Normalnie telenowela brazylijska. ;)
A ja nadal nie wiem kto jest Ojcem Antonio ;_;

Zgadzam się z Kleo... trudno się połapać w tej fabule... i tylko z przeczytania Twojego opisu gry wynika o co tu chodzi XD. W grze jeżeli już nawiązuje coś do fabuły to są to pojedyńcze zdania lub bardzo krótkie dialogi, z których trudno coś wywnioskować O_O.

I, że niby kto wampirem? ;_; Kleo i ja?
Ohh... komplementuj mi dalej <3
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Rahim »

Kleo pisze:No, ja też się tam plączę i nie bardzo wiem, co robić.
A z tą fabuła to nie do końca tak prosto. Bo przecież bohaterka dostała list od tej swojej przyjaciółki, dlatego tam chyba płynęła. Ale teraz przyjaciółka nie chce jej pomocy czy co?? A ta biedna się plącze jak błędna owca, pokazuje ten list jakiemuś przypadkowemu kolesiowi, który zaraz leci do królowej i krzyczy na nią, że ma nieślubną córkę. Normalnie telenowela brazylijska. ;)

Noin XD Haineko dostała list od swojej adopcyjnej matki że zaginął Miroku, ta zostawiła list i wróciła do dworu by pomóc w poszukiwaniach, Ivana po czasie w obawie że Haineko nie daje znaków życia przypływa statkiem na wyspę by ją odnaleść, pokazuje list Ojimato,który to zna Haineko, jednak myślał że pełni rolę na dworze jako sprzątaczka czy coś, a w liście przywiezionym przez Ivanę doczytał że matka Miroku to i jej matka, dalej jest jeszcze więcej komplikacji, zdrady i takie tam XD Jeny ja powinienem serio jakieś telenowele pisać XDD

A teraz pytanie odnośnie ścieżki dźwiękowej, co o niej sądzicie, dodaje klimatu grze?
Nic o niej nie piszecie nie wiem czy coś zmienić czy zostawić // Robię już korektę błędów *-*
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Kleo »

Dla mnie ścieżka dźwiękowa w porządku, miałam napisać, ale mi jakoś z głowy wyszło.
Tylko zrób coś, żeby te fabularne meandry jednak troszkę klarowniejsze były. Chociaż nie wiem, czy dalej się wyjaśnia, bo LD nic o tym nie pisze.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Rahim »

Lord Drachanel dotarł tylko do półfinału dalej abs nawalił i właśnie pracuje nad poprawką ;)
Wątki poprawię, rozwinę nie mniej jednak musze się z tobą nie zgodzić, musiałaś graćtrochę nie uważnie bo grałem od początku i tam jest jasno wyjaśnione kto dostaje list, dlaczego Ivana przyjeżdza i co chce tym osiągnąć *-*
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Zombik »

Jaki półfinał XD. Pokonałem ... xD. Po prostu walcząc starałem się nie oberwać ani razu i się udało. Później został tylko sam wiesz kto i jego dwaj ninja. Myślałem, że będzie ciężko z uwagi na brak zapisu po walce z ... i braku mikstur (kupiłem tylko jedną i straciłem w barakach O_o), ale udało się. I mi podziękowali xD I były napisy końcowe.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Kleo »

musiałaś graćtrochę nie uważnie bo grałem od początku i tam jest jasno wyjaśnione kto dostaje list, dlaczego Ivana przyjeżdza i co chce tym osiągnąć
Może i rzeczywiście nie grałam za uważnie, bo w takim świąteczno - zimowo - odpoczynkowym nastroju trudno o większe skupienie. Ale i tak sądzę, że sam nie możesz być obiektywny w ocenie tego, na ile sposób przedstawienia fabuły jest jasny, bo ty masz ją całą w głowie i wiesz z góry o co chodzi. Więc ewentualnych luk i niedomówień nie jesteś w stanie wychwycić.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Dragon Kamillo »

Jest w stanie wychwycić luki i niedomówienia po prostu musi ze skupieniem przejrzeć po kolei (to ważne nie od końca środka itp tylko od początku do końca) wszystkie teksty i patrzeć, a tu jest o czymś mowa tylko wcześniej nie wytłumaczyłem dlaczego itp muszę to dorobić. Ogólnie trzeba myśleć i wczuć się w rolę gracza.

Grałem przez przypadek na nieśmiertelnym (po co robisz takie opcje - ja tam wolę jeden poziom trudności) i doszedłem do drugiego miasta (tego z mostami). Tak fabuła - jak to świetnie określili telenowela. Walka - zabugowana, walnę potwora on se odejdzie 5 kroków i dopiero odskoczy lol. Brak huda, zamiast tej instrukcji zrób tam obrazkowego hudzika. Mapping dupa - i to wcale nie wina chipsetów - tylko braku niektórych umiejętności (czy most nad rzeką jest ogrodzony ziemią?) - http://tsukuru.pl/index.php?link=porady/grafika/shift. Dialogi mają błędy. A nie chce mi się więcej pisać. Jak pogram dużej w poprawioną wersję (jak ją wydasz) to coś jeszcze napiszę.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Rahim »

UKOŃCZONA WERSJA GRY, KTÓRA ZOSTAŁA POPRAWIONA DZIĘKI RADOM I POMOCY KILKU OSÓB Z FORUM, PODZIĘKOWANIA W GRZE ;*

* Od autora:

Raz jeszcze przybywam do was z tym projektem, jest to juz prawdopodobnie ostateczna wersja na którą naniosłem poprawki dzięki właśnie wam *-* Gra zainspirowana sagą BlackDemons Skacia.
Zostały poprawione literówki ( prawdopodobnie wszystkie, ukłony do Kleo), i inne błędy.


* Podziękowania:

Zawarłem w grze, bez ludzi których tam wymieniłem poprawienie tej gry nie było by tak szybko ( i tak się obijałem z poprawkami xD), a także nie było by tego klimatu.

* Fabuła:

Gdy umiera pan dworu wielu jest chętnych na jego miejsce, wielu wpływowych ludzi chcę zająć
pozycje która da im władzę, gra jest właśnie o takiej tematyce, umiera pan dworu, a następcą ma zostać jego syn. A jednak! Los chciał by syn, następca pana został porwany, a jego miejsce zajął brat matki Miroku. Sereitei – Dwór Czystych Dusz to tak naprawdę nazwa sarkastyczna, większość otoczenia czekała na śmierć pana, nikt tutaj nie ma czystych intencji, po zniknięciu następcy władzę przejmuje Ho Chang,
brat matki Miroku, który miał objąć władzę po ojcu.
Zlecenie odnalezienia go matka daje Ojimato i swojej adoptowanej córce Haineko,
w między czasie jednak na wyspę przypływa rozbitek Ivana która podążyła tu za swoją
przyjaciółką jak potoczą się losy tej histori?
Tego dowiecie się grając w grę.


* Mechanika:


Gra wykorzystuje ABS mojego autorstwa stworzony na podstawie tych z Twierdzy RPG makera.
System walki jest naprawdę prosty, chodzi o to by po podejściu przeciwnika udeżyć przeciwnika
za pomocą klawisza „z” nim on to zrobi.


W grze zastosowałem nowy, poprawiony ABS, nie jest może szczytem marzeń, aczkolwiek został poprawiony i wygląda znacznie lepiej. Aby uderzyć przeciwnika używamy klawisza "Z" jest on używany jako proń tylko gdy w okolicy są bestie, zaś gdy sąludzie, normalny klawisz akcji.


Mamy dwa tryby:
(Nie, nie zrezygnowałem z tej opcji mimo że nie każdy ją lubi)
nieśmiertelny – jeśli nie radzicie sobie.
normalny – bez żadnych ułatwień.

* Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

? POBIERZ:
Sereitei

Dla jasności - w drodze konsultacji z autorem - temat został
solidnie wyczyszczony z uwag co do poprzedniej wersji gry.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 14:01 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Sereitei – Dwór Czystych Dusz

Post autor: Zombik »

Właściwie po dodaniu odpowiedniego teleportu ukończyłem i poprzednią wersję, ale z chęcią pogram jeszcze raz w nową i zobaczę co się zmieniło O_O
ODPOWIEDZ