Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Rahim »

Tak, to ja ci podam taki przykład podajże z 2010 z jednego z forum o Goticzku, robiłtypek moda, drugi sypną mu właśnie negatywną opinią, i to dość surową, drugi by mu zrobic na złość wklejał jego rl wszędzie i wypisywał do jego znajomych głupoty na jego temat.

Dobra, zreszta leje na to co uważacie, chcecie fb miejcie, ale póxniej nie płacz niech nikt jak Klonea.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Zombik »

To tak jak kiedyś na fotce zaspamowali mnie jacyś idioci doklejając do mojego zdjęcia pewną część ciała... ale nie ważne XD.
W kłótnie wnikać nie będę...
I... właśnie polubiłem! Yea! <3
Mam nadzieje, że Mateusz też polubi <3
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Dragon Kamillo »

Ogólnie to nie dotyczy tylko makera i nie tylko przeróbek jakiś zdjęć idt. Ogólnie myśleć trzeba jak coś wrzucasz - i lepiej 5 razy pomyśleć i tego nie zrobić niż jak zrobić, przemyśleć 6 raz i żałować.

W sumie to tak reklama jest (debile przyjdą - zobaczą że nie da się robić gothika posmpamią i se pójdą).
"natomiast jesteśmy kilka lat do przodu i obecnie wszystko trzeba komuś podać na tacy. " - tak kilka lat do przodu a raczej do tyłu jeśli idzie o robienie czegokolwiek - trzeba podać na tacy po ludzie są leniwi - a na fb większość i ogólnie teraz tak jest - lenistwo górą, po co się starać i tak nic z tego nie ma - oczywiście racji nie mają...

Oj tak, mózgotrzep i złodziej czasu (i weny!) - i co z tego wynika stracony czas na pierdłach typu zaczebki śmianie się z durnowatych filmików i obrazków - mówienie ale słitaśna focia i tak nic z tego nie ma. Lepiej się do nauki ludzie weźcie (lub gry róbcie - a co) a nie traćcie czasu na pierdoły które wam gówno dają.

Ale jest dużo powodów żeby takie strony traktować jak psie gówno.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: AkiNebula_e »

Stawiam Ci piwo Dragon, pięknie to ująłeś.

A ja tylko dodam: "Grać to każdy by chciał, najlepiej tylko naciskając na przemian lewy i prawy przycisk myszy, żeby przejść grę. A robić gier to ni ma kumu."
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Klonoa »

Jeżeli wziąć to wszystko tak na logikę i teorię to na polska scenę RM i między innymi na tsukuru może przybyć kilka nowych dusz będących zainteresowanych samym programem jak i zrobieniem jakiejś ciekawej gry przy jego pomocy gdzie też na dzień dzisiejszy jest lekki deficyt na gry, które mają ciekawą rozgrywkę i zarówno historię.

Co jeżeli ludzie na FB po prostu to "zlajkują" ten profil i nic więcej bo przecież dzisiejsi użytkownicy po prostu chcą mieć jak najwięcej znajomych i jak najwięcej "zlajkowanych" rzeczy by pokazać innym jacy to są oni super bo mają więcej tego typu rzeczy od znajomych jakich już znają gdzie też jak to napisałem to wydaje mi się, że to lekko mija się z celem nabrania rozgłosu :/

Posprzątane, bez uwag in personam, please.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: OverHiLL »

Oj tak, mózgotrzep i złodziej czasu (i weny!) - i co z tego wynika stracony czas na pierdłach typu zaczebki śmianie się z durnowatych filmików i obrazków - mówienie ale słitaśna focia i tak nic z tego nie ma. Lepiej się do nauki ludzie weźcie (lub gry róbcie - a co) a nie traćcie czasu na pierdoły które wam gówno dają.
Nie wszyscy używają facebooka do tych celów. Ja go potrzebuje, bo to jest dla mnie forma kontaktu z kilkoma osobami, po za tym - jestem licealistą, na fejsie mamy swoją grupę i tam większość potrzebnych materiałów się znajduje. Nie taki ten fejsbuk zły, tylko z głową trzeba.
A ja tylko dodam: "Grać to każdy by chciał, najlepiej tylko naciskając na przemian lewy i prawy przycisk myszy, żeby przejść grę. A robić gier to ni ma kumu."
No właśnie, ale czemu? Przecież jest wiele osób, ktore chcą robić gry, a nie wiedzą jak. Sztuką jest dotrzeć do takich osób, przekazać im pewną wiedzę i ukierunkować ich. Pomyślcie sami - przecież hasło robienie gier jest bardzo popularne. Nie raz, nie dwa, grając w jakąś grę kiedyś, myślałem, że sam chciałbym coś podobnego zrobić. I szukałem sporo, zanim dotarlem do RPG Makera i tsukuru. Trzeba to ułatwiać ludziom, podsuwać im to.
Oczywistym jest, że jeśli przybyło by kilka nowych użytkowników, to conajmniej połowa z nich odpadnie, bo grafika nie jest mega ekstra i tak dalej. Ale kilku zostanie, będzie coś próbować i to będzie krok do przodu imho.
Co jeżeli ludzie na FB po prostu to "zlajkują" ten profil i nic więcej bo przecież dzisiejsi użytkownicy po prostu chcą mieć jak najwięcej znajomych i jak najwięcej "zlajkowanych" rzeczy by pokazać innym jacy to są oni super bo mają więcej tego typu rzeczy od znajomych jakich już znają gdzie też jak to napisałem to wydaje mi się, że to lekko mija się z celem nabrania rozgłosu :/
Okey, może być i tak. Ale na ogół, kiedy coś lajkujesz, to czytasz o czym jest dana strona. I gdyby w opisie strony było "Twórz gry, bez umiętności programowania, całkowicie za darmo!' czy coś w ten deseń, to przyciągałoby uwagę.

aVe.
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Szhival »

"calkowicie za darmo" mogloby i byc, gdyby dodac 'nielegalnie' xP

A moje piec groszy brzmi: nie mialem, nie mam i nie bede mial fejsbuga [fun fact: zdaniem 6% amerykanskich nastolatkow do lat 18 nie istnieja osoby nie posiadajace fb. Czyli jestem postacia fikcyjna x]
Obrazek
Repensum est Canicula
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Rave »

Uwierz mi, zmienisz zdanie jak nie przyjmą cię do roboty z powodu braku profilu.
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Szhival »

Nie wydaje mi sie bym aspirowal do roboty w ktorej oceniaja ludzi na podstawie ksztaltu internetowego ekshibicjonizmu.
Obrazek
Repensum est Canicula
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: BeVoo »

Heh, dopiero teraz zauważyłem profil. Mam tylko kilka uwag - czy polską scenę tworzą tylko tsukuru i tsukuru.pl/forum? To niesprawiedliwe. I po co komu to kalendarium? Jak już tak bardzo ci zależy na nim, to uzupełnij go do roku 2013... No i najważniejsze - po co to komu? Pomysł niby fajny, ale gdyby był rzetelnie prowadzony. Inaczej nie widzę sensu. Chcecie poznać własne profile to utwórzcie osobny temat z linkami do nich.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Klonoa »

@BeVoo,
Wydaje mi się że założeniem całego tego projektu profilu na SB miało być przekazywanie nowinek ze świata polskiej sceny RPG Makera jednak nie została stworzona żadna administracja i nie ma takich osób jakie chciałyby poświęcać naprawdę wiele godzin w tygodniu na aktualizowanie i wysyłanie tych wieści o grach i innych poprzez ten profil na FB.

Ogólnie chodziło na początku o poszerzeniu swojej listy znajomych na FB, ale też mogę się co do tego mylić.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Fear »

W postaci takiej, jaka jest- bez sensu, ale sam pomysł jest ok. Brakuje mi tylko aktywności. Nowych newsów, ciekawostek ze sceny, komentarzy odnośnie gier, screenów z ciekawych projektów ze świata, ankiet, pytań, debat na tematy związane z rpg makerem.

W dodatku potrzeba promocji, bo inicjatywa jest o tyle fajna, że można tam luźno o czymś pogadać, czy rzucić jakimś tematem do dyskusji, facebook to przecież facebook :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: Polska Scena RpgMakera - profil na facebooku

Post autor: Szhival »

Aktywnosc odzwierciedla stan polskiej 'sceny' x]
Obrazek
Repensum est Canicula
ODPOWIEDZ