protestuj.pl

Tematy różne, różniste.
ShaQ
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2006, 10:55

protestuj.pl

Post autor: ShaQ »

UIP United International Pictures
ul. Domaniewska 41, 02-672 Warszawa
Tel.: (+48 22) 606 01 76
Fax: (+48 22) 606 01 74

Stanowczo protestuję przeciwko rozpowszechnianiu przez UIP United International
Pictures filmu „Kod da Vinci”.
Uważam, że Państwa decyzja o dystrybucji w Polsce tego filmu stanowi pogwałcenie
konstytucyjnej zasady wolności sumienia i wyznania oraz obraża uczucia religijne
katolików.
Zarówno twórcy tego filmu, jak i jego dystrybutorzy wykazują brak poszanowania
dla tych, którzy ze względu na swoje wyznanie otaczają osoby Chrystusa i Apostołów,
jak i wszelkie formy ich fizycznego przedstawiania, szczególną czcią i szacunkiem.
Dlatego też domagam się od Państwa wycofania filmu „Kod Leonarda da Vinci”
z dystrybucji na terenie Polski.
Informuję również, że będę wzywał znajomych i przyjaciół do bojkotowania pozycji
filmowych rozpowszechnianych przez UIP United International Pictures.
rydzyk #2
tsukuru.pl
okrutny spam w sygnaturze.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Swojego maila juz wyslalem >=D, spelnilem swoj obywatelski obowiazek i czuje sie przez to lepszy. Polecam! XDDDDDD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Gandisama
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2006, 22:53

Post autor: Gandisama »

o lol, az mi szkoda ze wydali hajs na domene i na server XD no ale coz, debilizm jest trendy ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

LOL. I pomyśleć, że w niegdyś "chrześcijańskich" Niemczech jest teraz więcej ateistów niż w Polsce xD Ba - więcej niż (prawie) gdziekolwiek!
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Rotfl. Smutne, co to w naszej Polsce się dzieje...
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

Super Vegeta, nie tylko w naszej smutnej polsce. W koncu Watykan tez ma w tym swoj udzial. A jezeli Watykan robi jakies 'przedsiewziecie', to praktycznie caly swiat musi sie przystosowac (a raczej co poniektorzy ludzie na tym swiecie). Dziwi mnie tylko dlaczego dopiero teraz jest tak glosno na temat tej sprawy, skoro ksiazka powstala duzo wczesniej.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Dla mnie też dziwne jest to, dlaczego na temat ksiązki był znacznie mniejszy protest.... Co niby? Że książka jest cicha, a o filmie są reklamy w TV itp.? Czy co znowu? A może po prostu 'jag whodziła ksiomżka, to nie wjedzieliśmy, o czym jest, ale f pszypatku filmu jusz wiemy'?
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

O, to juz jest proste - komu chce sie czytac ksiazki? Lepiej poczekac az nakreca film na jej podstawie, zamiast tracic czas na czytanie, nie? Ale nad wyzszoscia ksiazki nad filmem (w ogolnym znaczeniu) nie mam zamiaru dyskutowac, bo nie czas i miejsce tutaj na to. Powiem tylko, ze czekam az mi sie sciagnie ten film, to wtedy bede mogl sie wiecej wypowiedzic na ten temat.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Najlepsze jest to, że w zasadzie książka w ogóle nie mija się z prawdą. To, co mogłoby być kłamstwem, to w zasadzie tylko spekulacje bohaterów. A Langdon sam twierdzi "ci z chrześcijan, którzy czytają książki, niewątpliwie znają się na korzeniach swojej religii." Więc o co chodzi? Poza tym to nie Polska zaczęła tę nagonkę na film, SV.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Ludzikus pisze:Poza tym to nie Polska zaczęła tę nagonkę na film
Istotne slowa.

Poza tym na ksiazke nagonka tez byla, tyle ze o nieporownywalnie mniejszej skali :}. Moze dlatego, ze prawdopodobnie ZNACZNIE ZNACZNIE wiecej ludzi wybierze sie do kina niz kupi/przeczyta powiesc :>

Anyway moj ulubiony cytat (ze skrotu wystapenia arcybiskupa Angelo Amato, Sekretarza watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary):
Jego zdaniem, sukces antychrześcijańskiej książki, na podstawie której nakręcono film wynika z faktu nieprzygotowania katolików, zwłaszcza młodych, do obrony prawd wiary.
=DDD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

Nie wspominajac jeszcze ile powstalo ksiazek o obalaniu tez z ksiazki Browna, bo powstalo ich duzo. Ale one w koncu nie posiadaja _fabuly_ a same wnioski negujace teorie zawarte w ksiazce Browna. Tylko kto by sie tym przejmowal, nie? Podobnie jest z prawdopodobnie istniejaca ewangelia wedlug Judasza.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Widziałem jedną "Prawdy i mity w Kodzie Leonarda da Vinci". Następnego dnia obok stały "Prawdy i mity w Prawdach i mitach w Kodzie Leonarda da Vinci". Później wolałem nie przychodzić.

//edit: http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/4987116.stm Yippee!
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Ludzikus pisze:Poza tym to nie Polska zaczęła tę nagonkę na film, SV.
Pisałem o nagonce w ogóle.

BTW, krótko na temat: http://www.demland.info/familygod/11.jpg
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Krytycy twierdzą, że film jest nudny, przegadany i nie warto go oglądać. Więc o co ta cała afera?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Podobno Kościołowi się nawet spodobał ten film. Jakiś kardynał nawet mówił coś w stylu "ksiązka jest dobrym kryminałem i może być przekonywująca, ale film jest tak kiepski, że nikomu nie przyjdzie do głowy branie na go na poważnie".

Nie taki diabeł straszny?
Zablokowany