Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Tak, na DSi jest trochę gier, których nie odpalisz na Lite, ale i w drugą stronę - DSi nie portu gierc GBA. Nie wiem jaka dziś jest różnica w cenie, ale resztę musisz porównać raczej sam, dla mnie Lite wciąż wygrywa dzięki żywotności baterii, DSi ma masę dupereli, mikrokamerkę i obsługę WPA.

Co do pewniaków, pomijając klony:

Elite Beat Agents
Radiant Historia
The World Ends With You
Picross (3D)
Etrian Odyssey I-III
Puzzle Quest: Challenge of the Warlords
Trauma Center
Inazuma Eleven

I kilka naprawdę niezłych kontynuacji:

Grand Theft Auto: Chinatown Wars
Castlevania: Dawn of Sorrow
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies
Contra 4
Disgaea DS
N+
Okamiden
Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift
Golden Sun: Dark Dawn
Rune Factory

Ale szczerze muszę też dodać - DS to świetna okazja by zaliczyć dotychczas nieograne rereleasy i rimejki (Finale, Dragon Questy, Plants vs. Zombies etc.) - absolutnie nie marginalizowałbym tej możliwości. Podobnie sztandarowe tytuły, Mario Karts na DS jest rewelacyjny, trudno narzekać również na Zeldy czy multum tytułów Pokami.

Jeśli miałeś na myśli takie naprawdę mniej znane pozycje - też trochę tego jest, mam solidnie rozpracowaną bibliotekę gierc, więc w razie czego mogę podesłać parę tytułów na PM w zależności od gatunku. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: BeVoo »

W sumie to co ja bym zaproponował, podał już Jazz, ja mogę co najwyżej dodać jeszcze
- 9 Hours, 9 Persons, 9 Doors
- Drawn to Life
- Overlord Minions

Osobiście posiadam 3DS, więc nie zemuluję gba czy innych konsol, ale już wyszedł DSTwo, który ma ogromne możliwości (w tym mnóstwo emulatorów), ale na razie cena jest dla mnie ciut zaporowa, by korzystać z tego sprzętu. Na 3DS wręcz zakochałem się w Resident Evil: Revelations, by nie mówić, że trochę fajnych, rewelacyjnych (i jak dla mnie to czasami wręcz rewolucyjnych) gier trochę wyszło. Crush3d, Lego Undervcover itp ;)

Jazz, mi podeślij jakieś fajne tytuły. Właśnie w końcu przeszedłem Puzzle Quest - Galatrix :>
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: GameBoy »

Dobra, zdecydowałem się na DS Lite, z racji tego, że na allegro nie ma zbyt dużego wyboru, a patrząc po cenach nowych egzemplarzy w sklepach musiałbym wydać ze 2x tyle co teraz.

Ech, znów będę czekał z niecierpliwością ponad tydzień na paczkę.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: BeVoo »

A przypomniało mi się, to jeszcze coś dodam ;)
- Dementium (1 i 2)
- Lego Battles
- Ninja Gaiden - Dragon Swords
- Warhammer 40k - Squad Command
- Korg DS-10+ - to nie gra a program do tworzenia kawałków muzycznych, ale imho bardzo fajny w swojej prostocie.

Generalnie to uważam, że na NDS wyszły naprawdę zacne gry. :-)
Miłego giercenia, bo jest w co!
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: X-Tech »

Gram w NEW Super Mario z NDS xd Po ustawieniu górnego ekranu konsoli na cały monitor wrażenia są dobre. Nie jest to tak dobre jak Super Mario World ze SNESA (przede wszystkim dużo wolniejsze) Chore pomysły jak rozwałka gigantycznym Mariem całej planszy i użycie grafik wektorowych powoduje, że różne cuda dzieją się z planszami (wybrzuszenia - szalone rotacje itd.) Bardzo dużo sekretów. Te rzeczy powodują, że gra chwilami przebija SMW. Co ciekawe gra idzie bardziej w styl Marjanów z NESA - schemat budowy plansz, schemat teł. Dobra rzecz.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: GameBoy »

Ja przeszedłem Hotel Dusk. Niezła historia, ale całość jest tak liniowa, że gra sprawdziła by się lepiej jako np. komiks.
BTW, nieźle korzysta z dwóch ekranów, na emulatorze byłby nie lada problem z graniem. :)
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: BeVoo »

GameBoy pisze:BTW, nieźle korzysta z dwóch ekranów, na emulatorze byłby nie lada problem z graniem. :)
Nie mam NIC do emulowania, ale dla mnie emulowanie NDS na PC to nieporozumienie... Dlatego kupiłem 3DS ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: GameBoy »

Też nie mam nic przeciwko, ale DS w porównaniu do innych konsol najwięcej traci podczas emulacji.

Teraz męczę Elite Beat Agents - dawno nie grałem w coś co jest tak wciągające i tak frustrujące zarazem.

BTW, kostka od gitary nieźle sprawuje się jako stylus. =)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy pisze:BTW, kostka od gitary nieźle sprawuje się jako stylus. =)
Aha, mam nawet nakładkę na kciuk do DS przypominającą kształtem kostkę do gry.

Co do Hotel Dusk w pełni się zgadzam (jest kontynuacja i Another Code, inna przygodówka tej samej firmy), a po EBA na najwyższym poziomie trudności już żadna gra zręcznościowa nie jest taka sama. ;)

@X - wiele gier na DS ma ten klimat, też zaczynałem od NSMB i byłem szczerze zachwycony.
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: GameBoy »

Teraz wziąłem się za Wizard of Oz - Beyond the Yellow Brick Road - trochę mnie rozczarowało na początku, bo dungeon crawler to nie bardzo to czego oczekiwałbym od gry opartej na książce dla dzieci, ale całość jest dosyć fajna. Do tego ten soundtrack. <3 http://www.youtube.com/watch?v=hNtMlNQjIbQ
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Sabikku »

Jak już przy crawlerach - ogarnij sobie kiedyś Dark Spire. Nie dotarłem dalej niż do połowy, ale mało którą grę tego typu tak dobrze wspominam.

Łap jeszcze kilka świetnych tytułów muzycznych, póki pamiętam: Osu, Maestro! Jump in Music, Taiko no Tatsujin, Rhythm Heaven, Beat the City. I koniecznie popierdółkowe Warioware i - tu już szczególnie dla ciebie - Warioware DIY.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: GameBoy »

Co do Osu - znajdujące się tam utwory raczej nie będą znane przeciętnej osobie spoza Japonii? Jeśli tak to wolę zostać przy EBA.

Warioware DYI to appka do tworzenia muzyki? Pod tym względem Korg sprawuje się wyśmienicie, można by z niego nawet na koncertach korzystać. :)

Trochę brakuje mi tu "zachodnich" gier, pomijam oczywiście jakieś typu Fifa etc. Coś godnego polecenia?

O, i może jeszcze jakiś horror, chociaż po krótkich poszukiwaniach w google wydaje mi się, że nie ma tu takich gier, a przynajmniej wydanych po angielski.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: BeVoo »

Na pewno czytałeś nasze propozycje gier? (W tym moje) Mało ci jeszcze gier!? :wink:

Obrazek
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy pisze:Trochę brakuje mi tu "zachodnich" gier
Masz na myśli dobre zachodnie gry? Ten gatunek zmarł, nie tylko na DS. ;D

A tak odrobinę bardziej serio, wymienialiśmy parę tytułów, numerem 1 jest GTA, potem długo długo nic - aż do gierc z serii LEGO, Civilization Revolution, Anno, Broken Sworda, Plants vs Zombies, Tony'ego Hawka itp.

Obie gierce z serii Warioware to świetna propozycja, i nie chodzi tu o tworzenie muzyki. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: X-Tech »

Na NDS dalej gram w Mario. Growe znalezisko roku. Jestem już na etapie 3-3. Sprawdziłem około 10 gier. New Super Mario Bros najbardziej wymiata z sprawdzonych KTO TEGO NIE PRZEJDZIE ten trąba ;p XD
ODPOWIEDZ