[XP] Był sobie pewien Troll

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: Kleo, Dragon Kamillo, GameBoy

Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1)

[XP] Był sobie pewien Troll

Postautor: Zombik » 22 maja 2013, 21:45

Tytuł gry: Był sobie pewien Troll
Wersja RM: Rpg Maker XP

Fabuła:
Sławek i Jaśko, dwaj koledzy postanawiają udać się do pobliskiego lasu powalczyć na kije. Podobno ostatnimi czasy jednak w lesie pojawiła się dziwna bestia. Dwaj chłopcy napotykają Ją i uciekają. Sławek jest jednak ciekawy wielkiego stwora i postanawia iść go poszukać. Podczas poszukiwań wpada do Jego domu w lesie. Wielki stwór okazuje się być przyjaznym trollem. Troll i chłopiec zaprzyjaźniają się. Wielka istota opowiada mu swoją historię.

Od autora:
Czym jest ta gra? Jest ona moim pierwszym większym projektem, który tworzę w XP-ku, gdyż większość moich projektów jest na Rm2k3. Gra zawiera podstawowe grafiki. W grze nie doświadczymy żadnych walk. Nie jest to bijatyka, ani gra akcji. Horror też raczej nie. Logiczna? Też nie... przygodówka? Może trochę. Jak dla mnie jest to po prostu pewna piękna opowieść... opowieść o przyjaźni i miłości. To dopiero zapowiedź gry i nie doświadczycie dema. Gra nie będzie jednak wielkich rozmiarów, dlatego samego dema nie wydam. Wyjdzie od razu pełna wersja. Aktualnie jest ok. 20% gry.

Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www38.zippyshare.com/v/97325073/file.html

Link do pełnej wersji gry. To moja pierwsza gra w RPGMakerze XP, więc nie wiem, czy będzie działać poprawnie... w sensie, czy dodały się wszystkie pliki itp. O_o Stworzyłem jednak instalator, więc powinno być dobrze.
Proszę o przeniesienie tematu do pełnych wersji =3
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: [XP] Był sobie pewien Troll

Postautor: X-Tech » 24 maja 2013, 20:02

Cóż to za piękna i wzruszająca historia się szykuje. XD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za dobrze wykonaną pracę - grę.

Czat ssie.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie.Nie jaram się RPG itp. Szkoda czasu.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Soul

Postautor: Soul » 24 maja 2013, 22:09

Zagrałem-jak na pierwszą produkcję w RM XP jest dobrze, nawet bardzo. Małe błędy na mapach (pourywane części drzew). Trudno mi ocenić tą grę :P Szkoda, bo można było urozmaicić tą grę o jakieś zagadki logiczne, a nie tylko łażenie po mapach i poszukiwanie przedmiotów. Fabuła może być. Bo to w końcu ona jest trzonem tej gry. Myślałem, że to będzie króciutka gierka, a tu już na liczniku 35 min.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Postautor: Kleo » 27 maja 2013, 15:10

Zagrałam i tak myślę, że właściwie to nie do końca gra, tylko raczej taka umiarkowanie interaktywna, krótka opowiastka. Podobnie jak Soul uważam, że jakieś urozmaicenia, np. zagadki logiczne, dobrze by jej zrobiły. Fabuła do bólu liniowa, co mi osobiście nie przeszkadza specjalnie, ale jak ktoś marzy o komplikacjach, trudnych wyborach i nagłych zwrotach akcji to raczej usatysfakcjonowany nie będzie. Niemniej gra się przyjemnie, choć las trochę za duży i momentami strasznie trzeba się nabiegać. Dobrze, że małoletni bohater porusza się raczej szybko, bo inaczej mogłoby to być nużące.
Najbardziej podobało mi się to, że w takiej lekko dobranockowej, bezpretensjonalnej formie udało się zawrzeć zadziwiająco dużo całkiem poważnych spostrzeżeń na temat różnego typu relacji międzyludzkich. Może nie od razu rzucają się one w oczy, ale kawałki tej niby prostej i w sumie dość konwencjonalnej historyjki potrafią nieźle „przykleić się” do osobistych emocji. Mój własny morał z tej historii (w końcu co to za bajka bez morału…) wyszedł akurat taki: uważaj, jak lokujesz swoje uczucia, bo jeśli coś pójdzie nie tak, to możesz skończyć naprawdę paskudnie… ;)
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 10 cze 2013, 21:43

Zagrałem, mimo że gry spod XP mnie nie jarają. Gierka w sumie kej, tylko biegania za dużo, większość gry to latanie w te i wewte.
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 10 cze 2013, 23:37

Nieeeeee... wiedźma powiedziała mi ,że mam przyjść jutro!
Zombik gra ciekawa ale za dużo chodzenia zrób jakieś runy teleportacyjne.

A jak tam gra Boo?
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1)

Postautor: Zombik » 11 cze 2013, 00:28

Brak weny do czegokolwiek. Nie tworzę nic, ani nie gram w żadną grę spod makera odkąd wydałem Trolla.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 11 cze 2013, 00:53

Powinieneś wrócić do 2k3/2k te programy bardziej wzbudzają kreatywność. Masz więcej zasobów i są mniej dosłowne. W TROLA się pogra w wolnej chwili.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za dobrze wykonaną pracę - grę.

Czat ssie.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie.Nie jaram się RPG itp. Szkoda czasu.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.

Wróć do „Gry”