kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: Rahim »

Witam Serdecznie
Na początek proszę o nie kasowanie tego tematu

Nie służy on hejtowi i innym, ma jednak przedstawić sytuację jaka zaistniała na scenie, dokładnie ultimie, związana z użytkownikami Gospody.

Na początku pragnę powiedzieć że tam nabroiłem i dostałem bana, treść uzasadnienia:
"Psucie klimatu forum i obraza użytkowników"

Mówię to bo jest nawiązaniem do dalszej treści, dobra lecimy z tym:
Obrazek

Hej, przecież ta wiadomość Amela wyraźnie i dosłownie naciska na gospodę i jej członków, czy to nie jest obraza? <- Screen od Akiego.

A tu łapcie dokument od X'a, który jest kopią z ich czatu:
Spoiler:
No ale to nie wszystko, teraz napisałem co myślę, w nowym temacie, niestety odzewu nie było, a prawda w oczy kole, Heroina ma bana, a temat usunięto bo prawda w oczy kole, wszelkie nasze zbiory dowodów "kultury i poprawności forum" do pobrania tutaj, także mój temat (nie, nie wyzywam ich tam xd).
link tymczasowo (?) usunięty
Skoro temat został skasowany tam proszę o to by jakoś to uzasadnili tutaj, gdzie raczej nie mają dostępu do opcji kasowania...

Ah doklejam wam rozmowę z ultimy sb:

<mechax> [Dzisiaj 19:44:36] Yoroiookami: Śfiń :przytul:
<mechax> [Dzisiaj 19:44:35] Lartarin: ee tyle tych stacji... odechciewa się
<mechax> [Dzisiaj 19:44:08] Lartarin: ja też nie, dlatego się pytam :-P
<mechax> [Dzisiaj 19:43:57] Avara: Trzeba by było sprawdzić.
<mechax> [Dzisiaj 19:43:43] Avara: Nie wiem. Ostatnio prawie wcale telewizji nie oglądam.
<mechax> [Dzisiaj 19:43:36] Lartarin: Amel jak tam humorek? ^^
<mechax> [Dzisiaj 19:42:51] Lartarin: leci dzisiaj coś fenego w TiVi?
<mechax> [Dzisiaj 19:41:56] Lartarin: nie pomyślałam o tym... dobry pomysł :ok:
<mechax> [Dzisiaj 19:41:33] Avara: nie widziałam nigdzie by się do tego przyznawał otwarcie :roll:
<mechax> [Dzisiaj 19:40:49] Avara: Lar tylko że ja nie mam tej pewności. Tak zrozumiałam jego wypowiedź :roll: Jak coś to sprawdź proszę najpierw IP ;-)
<mechax> [Dzisiaj 19:36:34] Lartarin: będzie ban ^^



Wychodzi na to że banują bez sprawdzenia, nie no, to się nazywa "dorosłość" a także "powaga sytuacji".

AYENE TERAZ MI I RESZCIE POWIEDZ JAK TO JEST ŻE AMEL PUBLICZNIE I BEZ KONSEKWENCJI OBRAŻA INNYCH? CZY TO DALEGO ŻE MA MODA?
Awatar użytkownika
Shigekazu
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2012, 08:59

Re: kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: Shigekazu »

Jak widać nie mają nawet pojęcia o czym mówią. Bana za psucie klimatu forum można dostać tylko na pbfie... Ale po co komu logika? Przecież wklejanie bezsensownych ostrzeżeń zupełnie niezwiązanych z regulaminem i samym forum dyskusyjnym jest takie fajne, nieprawdaż? Drugą sprawą jest podważanie kompetencji bardziej doświadczonych twórców. Nie twierdzę, że brak im doświadczenia (w końcu na scenie jestem nikim), a o to, w jaki sposób to robią. System działania administracji też pozostawia wiele do życzenia. Poprawnie funkcjonujące forum ma wytyczonych kilku administratorów sprawdzających IP użytkowników. Po co? Przecież lepiej jest banować, bo mi się WYDAJE, że to może być drugie konto zbanowanego użytkownika! Skoro w regulaminie wyraźnie widnieje, że dozwalają tylko jedno konto na użytkownika (co stanowczo popieram, bo na scenie RM są też dzieci, które zaraz zrobiłyby dziesięć) - powinni sprawować pieczę nad listą użytkowników, a nie zgadywać. Co więcej niechętnie udzielają pomocy, pomijają tematy z prośbami o wykonanie grafik, ale te ze skryptami pomagają rozwiązać prawie natychmiast, co daje im dużego plusa. Powyższe uwagi dotyczą tylko podejścia tamtejszych użytkowników i działania forum, mimo to uważam, że z odrobiną dystansu można bez problemu i nieprzyjemności się tam zadomowić.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2013, 22:15 przez Shigekazu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: AkiNebula_e »

...w końcu na scenie jestem nikim...
Jesteś sobą, póki nie zatracisz tego indywidualizmu i będziesz robił gry takie jak Ty chcesz, a nie inni będziesz zawsze kimś.

Ultima to inna "scena", nie obchodzą mnie ideologiczne dysputy. Zrezygnowałem z niej bo nie będę uśmiechał się do ludzi, którzy obrażają mnie i moich kolegów. TO jedyny powód. Reszta mnie już nie obchodzi.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: Rahim »

Popieram Akiego, nikt tu nie jest nikim, rób gry, rób je tak jak byś chciał żeby wyglądała gra w którą masz zagrać i niech cię nie obchodzi zdanie reszty świata hejtujące cię za to skąd jesteś itp.
Chodzi tu o to by dobrze się bawić robiąc gry a nie robić je pod publikę.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: McLaren »

Rahim nie przejmuj się...
Nasze forum i strona RPG TSUKURU jest najbardziej sympatyczną ze wszystkich.
Bo twierdza rpg makera niezbyt przypadła mi do gustu samo to jak opisują (nasze zrobione gry) krytykując itd sam napisałeś co było na innym forum.

Nasz Jazzwhisky jeszcze się nie zdarzyło by komuś krytykował grę i wyśmiewał się z niej a wręcz przeciwnie pomaga nam my również pomagamy sobie nawzajem:) Jak zrobię grę to opublikuję ją tylko tutaj:)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: Noruj »

Z ultima niestety tak jest. Ayene jeszcze z tej bandy wybija sie pozytywnie. Bany za psucie klimatu czy wgl brak uzasadnien, albo losowe literki w powodach to norma. Poza kolkiem wzajemnej adoracji lepiej uwazac do kogo sie co pisze, bo niektorzy sa tam traktowani na innych zasadach. Nie ma co roztrzesywac. Troche to glupie
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: kultura osobista, ostoja moralności i dojrzałości

Post autor: Jazzwhisky »

McLaren pisze:Rahim nie przejmuj się...
Noruj pisze:Nie ma co roztrzesywac. Troche to glupie
Napisałem mniej więcej to samo Rahimowi jak tylko dostałem PM w związku z tym wątkiem. Zasadniczo podobne tematy są tutaj od ręki zamykane (zresztą miały miejsce już podobne sytuacje), bo w zasadzie nie ma tu nad czym dyskutować, wymagania autora wątku też można uznać za dosyć nadnaturalne.

Moje podejście od lat jest stałe - odwiedzając nielubiane miejsca i wdając się w podobne przepychanki robicie błąd, który szkodzi wszystkim, a Wam samym - w szczególności. Wiem to także z własnych doświadczeń i licznych historii, które dotykały na przestrzeni lat przeróżne inne osoby i grupy. Dajcie spokój, nie przejmujcie się niepotrzebnie (naprawdę nie ma czym), a problem zniknie. Nad niektórymi rzeczami po prostu warto przejść do porządku dziennego. ;)

Ze względu na wyrazistą prośbę, no i epizod "dotykający" userów GRMA jako ogółu, dyskusja nie została ucięta od ręki, ale myślę, że dalsza wymiana wrażeń nie zaprowadzi nas do niczego konstruktywnego. Gdyby ktoś chciał wyprowadzić mnie z błędu (np. za coś przeprosić, sprostować), proszę o kontakt, otworzę (ew. nie otworzę) wątek ponownie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany