[2k3] Przygody Szkielecika i Przygoda Pingwinka

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

[2k3] Przygody Szkielecika i Przygoda Pingwinka

Post autor: Zombik »

Tytuł: Przygody Szkielecika
Wersja RM: 2003

Fabuła:
Pewnego dnia w pewnym miejscu budzi się szkielecik. Nie wie jak się tu znalazł i zaczyna szukać domu.

Od autora:
Już sama fabuła brzmi kiepsko i zapewne myślicie sobie: "WTF! Co to w ogóle ma być!?" Tak... macie rację. Przygody Szkielecika to gra, która jest kiczem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po rozpoczęciu nowej gry po prostu się pojawiamy i... to tyle. Nie liczcie na to, że zostanie wam przedstawiona fabuła. Musicie uwierzyć mi na słowo, że Szkielecik poszukuje domu XD.
Co będziemy robić w tej grze? Przechodzić z mapy do mapy, unikając potworów, które biegają lewo-prawo lub góra-dół i... to wszystko. Nic poza tym xD.
Ta gra jest tylko dla prawdziwych koksów, którzy szczotkują zęby papierem ściernym i piją tylko wodę po parówkach. To tyle.
Dlaczego to stworzyłem? Cóż... brak weny na tworzenie gier dał się odczuć, dlatego postanowiłem stworzyć choć taki kicz XD. O dziwo gra jest nawet grywalna!
"Przygody Szkielecika" były pierwszą grą jaką w ogóle stworzyłem na makera... pierwszą próbą gry. Po wielu latach postanowiłem je zrekonstruować i wydać, abyście zobaczyli sobie jak wyglądała pierwsza gra Zombika O_O.
Zapraszam do pobierania, dla tych, co na serio się nudzą!

Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Link do pobrania pełnej wersji:
http://www57.zippyshare.com/v/65299566/file.html
Ostatnio zmieniony 26 cze 2013, 15:56 przez Zombik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Rahim »

Przepraszam że to powiem, wiesz że cię lubię, ale z poziomem który trzymasz nie ma to nic wspólnego i temat uważam jako żart :|
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Zombik »

Nie. To nie jest żart. To moja pierwsza gierka, którą w ogóle stworzyłem na makera. Odwzorowałem ją z tego co zapamiętałem i wydałem, byście mogli to zobaczyć XD
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Rahim »

Ano... chyba że to replika pierwszej gry...
Zagram później, jednak reakcja na mapping będzie taka jak z sufitami w Bocianie na posiadłości Cydyna xD
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Preki »

Zombik - kiedy wpadłeś na pomysł/robiłeś tę grę? Mam nadzieję że to nie próba kopii "Kościaka" :mrgreen:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: X-Tech »

Zombik to chory pomysł. Tylko szatan mógł ci podsunąć taką ideę. Oczywiście, że pobieram - rmowa gra w stylu gry ze składanki action 52 (czyli zestawu największej traumy na nesa) - bezcenne. XD


EDIT:

Co za gra. XD
Na wyspach mijamy smoczki, a na plaży piratki, w bibliotece bibliotekarzy, w zamku rycerzy, na polu rolników. XD

W tle gra luźna rtpowa muzyka. Klimacik jest. XD

Leżę XD

Ta gra robi niezłe pranie mojemu mózgowi.
Ja chyba się dałem wciągnąć. Jestem już na 12 etapie. To podstęp.
Dopisz, że surrealistyczna i hipsterzy zaklaszczą xd


Stage 13. Już dość sobie uszkodziłem mózg tym tytułem. Czas wywalać. Nigdy więcej. Grozi kalectwem.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Zombik »

Pomysł był moim pierwszym pomysłem na grę i pojawił się zanim jeszcze poznałem scenę, czy odnalazłem to forum, więc jakakolwiek inspiracja innymi grami RM nie wchodzi w grę xD.
Wspaniała grafika, wciągająca fabuła i niesamowita grywalność to cechy główne tego wiekopomnego dzieła.
X-Techu... Nie możesz Jej usunąć... ona jest Tobą... ta gra jest już częścią Ciebie i będziesz o Niej myślał czy tego chcesz czy nie... związała Cię w swoich sidłach i sprawiła, że stałeś się Jej niewolnikiem... nawet jeżeli ją usuniesz i tak do Niej wrócisz... musisz... wyrok już zapadł wraz z pierwszym odpaleniem tej gry.
Muhahahahahahaha!
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Kleo »

X-Tech pisze:Stage 13. Już dość sobie uszkodziłem mózg tym tytułem. Czas wywalać. Nigdy więcej. Grozi kalectwem.
Słabiutko, X. Ja walczę z 16, chociaż nie mam pojęcia, jakim cudem wytrzymałam do tej pory. Ta gra to chyba faktycznie dzieło szatana. ;)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

Dobre screeny, mapping przypomina mój hehe, a i imie jest za mało dobrane, mogłeś go nazwać Skel jak ja.
Szkielecik poszukuje domu
aw
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Rahim »

Nie no... Miałem nie grać ale wasze oceny mnie zaciekawiły a jednocześnie za irytowały O_o
Pobieram i za niedługo opisze wrażenia *-*
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: X-Tech »

Zombik miałeś rację. Gram dalej. Dotarłem do 17 poziomu. Dlaczego ten crap jest tak wciągający. Nie mogę się oderwać kiedy wyłączę ta gra mnie wzywa. Poziom 16 był jak choroba psychiczna XD
Zombik. Co ty tam najlepszego zrobiłeś to gówienko to jakaś psycho manipulacja XD

EDIT:

Poziom 21. Jak do tej pory poziomy 16,17,20 okazały się najbardziej chore. Ta gra stała się moim koszmarem. Nie idę spać póki jej nie ukończę.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Rahim »

Obrazek
Zagrałem, nie czaje z czym ma X problem z 22 lv, później jest gorzej xD
Szczerze jakos mnie nie wciągnęło za specjalnie, słaby mapping, brak fabuły, zawsze to raczej krytykował X-Tech, ale jak widzę wystarczy mieć dobry pomysł by zapomniał o tym :D

Cóż mogę rzec? Skaciasty ma na scenie konkurencje, teraz to nie on wydaje masowo grywalne gierki tylko ty, gratuluję. Skaciu emerycie bierz się do pracy :lol:
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: pakitos »

Eee, nie jest takie złe. Na pewno lepsze od moich pierwszych gier xD
co
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: X-Tech »

Rahim pisze:
Obrazek
Zagrałem, nie czaje z czym ma X problem z 22 lv, później jest gorzej xD

UFF jestem na 29 poziomie. Jak na razie level 22 był najtrudniejszym hardkorem. Ile jeszcze ? XD
Ponad 20 prób mnie kosztował 22 POZIOM. 23-29 to po 1-3 prób i zaliczone.

EDIT:
29 poziom 10 prób.

EDIT:
35 poziom. Ile jeszcze ? XD Zakręcony level.
edit:
37 - to koszmar na jawie za dnia. Dlaczego zrobiłeś tak szatańską grę XD Niech ktoś go powstrzyma przed kontynuacją. Ta gra mnie zabije XD
21 próba poziomu 37
edit:
po 24 próbach poziom 38 - taaaaaaaaaaaaaak

Zombik. Co my ci takiego zrobiliśmy, że postanowiłeś nas ukarać tą grą. XD

edit:
poziom 38 - sądziłem, że będzie mały odetchnięciem po 37, a tu się zaczyna zapowiadać jeszcze większy hardkor. XD Na planszy są takie sytuacje, że trzeba wykorzystywać dosłownie ułamki sekund, aby przechodzić. Ta plansza jest długa. Zapowiada się kilkadziesiąt prób.

Mam dość. Za 38 powinna spotkać cię sroga kara XD pRZERWA.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Przygody Szkielecika

Post autor: Kleo »

Podziwiam cię, X-siu. Ja smętnie tkwię na 16 levelu, ale jako "nawet Kleo dała radę", nie mam wielkich nadziei na lepszy wynik. ;)
Nie sądzicie, że na titlu tej gry powinno się umieścić jakiś napis w rodzaju: "Minister zdrowia ostrzega: granie w Szkielecika może poważnie zaburzyć twoją równowagę psychiczną"?
ODPOWIEDZ