RmCwaniak - reaktywacja

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Spoiler:







NEWS


Czas na kolejną recenzję. W końcu czego się nie robi dla miłośników świetnych GIER stworzonych w rpgmaker mimo, iż upał aż się woda z głowy leje xd


Obrazek
Obrazek

Jest to niesamowity survival horror połączony z klasyczną przygodówką - "Desert Nightmare
Opisałem najważniejsze cechy gry.

LINK: http://rmcwaniak1.blogspot.com/


enjoy
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Rahim »

Obejrzałem dokładnie blog i bardzo mi się podoba, recenzje wyglądają lepiej niż w Gońcu, tu skupiasz się na zawartości gry a nie na gwiazdkach za grę :-)
Oby tak dalej, z chęcią będę polecał stronę innym :-P
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Skupiam się na grach, które uważam za minimum dobre i wybijające się, oraz na świetnych to dlatego nie bawię się w gwiazdki. Słabych gier i przeciętniaków nie tykam, bo po co komu tym zawracać głowę. Pomocą w wyborze gry są etykiety przy reckach.


Gry, które recenzuję, recenzuję bezinteresownie bez żadnego porozumienia z twórcami tych gier zanim trafią to RMCwaniak. Po pierwsze gra musi mnie zainteresować sama sobą od początku i utrzymać dość długo, abym zechciał przejść całość (co zdarza się rzadko) Po drugie muszę chcieć bezinteresownie grać w daną grę i czerpać z tego przyjemność - czyli gra nie może być robiona na siłę i wiać nudą - musi mieć coś niezwykłego. Tylko takie gry zasługują na recenzje dlatego ogólnie daję gwarancję - frajdy z omawianych gier.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Zombik »

Więc Szkielecik na pewno tam trafi XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Swoją drogą pobrałem aż z ciekawości "Desert Nightmare" i muszę stwierdzić, że na serio super gierka O_O. Aż mi dała kilka pomysłów, ale póki co przystopuje.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

"Desert Nightmare" ściągnęłam sobie już dawno temu, ale jakoś tak nie mogłam się zebrać, żeby w to zagrać (znowu horror, ileż można...?). Ale jakoś się zmobilizowałam w końcu, przeszłam i nie żałuję. Gra rzeczywiście ma coś w sobie, choć zagadki sporo za łatwe, a uciekanie przed Indianinem irytujące. Za to cała reszta na plus.
Bloguj dalej, X-Techu, twoje typy zdecydowanie do mnie trafiają. Jak na razie mój nr 1 z bloga to "Frozen World", ale liczę na to, że kiedyś trafi się coś jeszcze lepszego.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

To ciekawe, bo często gracze zacinają się na Desert Nightmare.

Frozen World to moja ulubiona gra z tych na RM CWANIAK i jedna z najbardziej jeśli nie ulubiona na rpgmakera w ogóle.

W sensie wykonania całości jako rmowy horror - DESERT NIGHTMARE wygrywa, ale znam gry z tego gatunku na rpgmaker, które pomimo gorszego wykonania zabijają DESERTA scenariuszem i fabułą (!)



Wiem, że to nie pierwszy horror na rpgmakera i nie ostatni, ale wygląda na to, że w grach na rpgmakera najczęściej w miarę przyzwoite przygodówki przypadają właśnie na horror.

Co do gatunków gier. Będą jeszcze inne. Trafiłem na parę perełek.
Zablokowany