Autostopem przez fantastykę

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Autostopem przez fantastykę

Post autor: Michu »

Po dłuższej przerwie powracam z 3 recenzjami. www.apfan.com.pl
Dziesiąta symfonia (3 lipca 2013)

Od ostatniej aktualizacji minął prawie miesiąc. Na tak długie milczenie wpływ miało z jednej strony założenie przeze mnie Pilskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki „Andromeda”, z drugiej – obrona pracy magisterskiej. Teraz wakacje, a to oznacza zwiększoną dawkę książek i ich recenzji.

Do komediowej fantastyki trafia kolejna powieść Pratchetta – „Trzy wiedźmy”, w której Mistrz rozprawia się z ideą i otoczką dramatu. Ponadto sprawdzam, jak Robert Foryś poradził sobie z drugą częścią heroicznego „Sztejera”, a twórca „Metra 2033″ z mitologią pradawnych Majów.

Recenzje:

Dmitry Glukhovsky – Czas zmierzchu
Robert Foryś – Sztejer II
Terry Pratchett – Trzy wiedźmy

Do usłyszenia w przyszłym tygodniu.

Michu
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Autostopem przez fantastykę

Post autor: Michu »

Choć wakacje to czas nieskrępowanych literackich orgii, trudno jest zmusić się do regularnego pisania i korekty nowych tekstów. Staram się, dzięki czemu na APFAN-ie lądują kolejne recenzje.

Pierwsza z nich analizuje powieść „wiedźma.com.pl” autorstwa Ewy Białołęckiej. Druga to krytyka (mocno powiedziane, przecież książka jest świetna!) „Dreszcza” – jeszcze ciepłej powieści Jakuba Ćwieka, znanego przede wszystkim z cyklu „Kłamca”. Smacznego i do zobaczenia za tydzień.

Recenzje:

Ewa Białołęcka – wiedźma.com.pl
Jakub Ćwiek – Dreszcz.

Michu
http://apfan.com.pl/2013/07/wojna-w-borogravii/
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Autostopem przez fantastykę

Post autor: Michu »

Bez owijania w bawełnę, bo czas nas wszystkich goni – w tym tygodniu kolejne recenzje.

Na pierwszy ogień idzie najnowsza powieść Marcia Mortki – „Listy lorda Bathursta”, w której autor opowiada historię wyklętego kapitana brytyjskiej floty płynącego z tajemniczą misją rządową.

Jako druga, co mam nadzieję stanie się tradycją, zrecenzowana została książka Terry’ego Pratchetta „Panowie i damy”. Mistrz rozprawia się w niej (ponownie!) z Szekspirem, elfami oraz teorią światów równoległych.

Recenzje:

Marcin Mortka – Listy lorda Bathursta
Terry Pratchett – Panowie i damy.
http://apfan.com.pl/2013/08/wiedzminskie-wesele/
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Autostopem przez fantastykę

Post autor: Michu »

Sporo wody upłynęło od mojej ostatniej aktywności na Apfanie. Nie będę zanudzał Was wykrętami i niesamowitymi usprawiedliwieniami – wiecie jak jest.

Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej i uda mi się regularnie dodawać nowe rzeczy na stronę. Niedługo ruszy w końcu rozbudowa katalogu humorystycznej fantastyki, zwłaszcza w dziale gier. Póki to jednak nastąpi, zapraszam do konsumpcji recenzji najnowszej powieści Miroslava Žambocha. W „Percepcji” Czech rozprawia się z archetypem wampira – łowcy i robi to w charakterystycznym dla siebie stylu.

Recenzja:

Žamboch Miroslav – Percepcja.

Michu
http://apfan.com.pl/2013/10/nie-jestem-martfa/
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Autostopem przez fantastykę

Post autor: Kleo »

Michu, gdzie się podziało ostatnie opowiadanie? Podobało mi się i chciałam je sobie jeszcze raz na dobranoc przeczytać, więc zajrzałam na stronę, a tu co? Zniknęło.
I dlaczego już nie piszesz recenzji?
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Autostopem przez fantastykę

Post autor: Michu »

Opowiadanie zniknęło, bo niedługo pojawi się na renomowanym portalu. A recenzje piszę, ale dla portalu http://polscyautorzy.pl/ =]
Obrazek
ODPOWIEDZ