rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi systemami

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi systemami

Post autor: X-Tech »

Na kanale są różne krótkie pokazówki systemów akcji/ systemy walki i rozgrywki, które tworzyłem na przełomie lat w rpgmakerze począwszy od około 2004 roku x Całe szczęście, że sobie przypomniałem, że ten kanał w ogóle istnieje xd

http://www.youtube.com/user/rmfreaktv/videos


Jako ciekawostka - możecie zobaczyć filmik z systemu walki w moim pierwszym big rpg, którego tworzyłem długi czas nim pojawiłem się na scenie makera z zamiarem wydania go jako pełnoprawna gra publicznie (!) Tak. Był jeden taki projekt, którego nie tworzyłem tylko dla siebie. Jedna gra mnie zainspirowała około 2006 roku i totalnie wgniotła w siedzenie - Ahriman Prophecy. Mój projekt zainspirowałem właśnie tą grą - AURA OF VALOR. Prace nad projektem wstrzymałem po wejściu na scenę (Forum Titek rok 2008) Zimny Prysznic - totalnie zimny prysznic. Do dziś mam podstawkę z tego projektu - tworzyłem go między 2006-2008. Skończyłem z nim wraz z rejestracją na scenie schłodził mnie Titek i dość mało entuzjastyczne podejście scenowiczów do Ahriman Prophecy - Co ja sobie myślałem XD Nadal mam ten system i tony sprzętu i początek gry. Byłem z siebie dumny tworząc tę "grę" nie posiadałem w ogóle dostępu do neta po za rzadkim odwiedzaniem kafejki, by podebrać jakieś ciekawe gry na rpgmakera.

Oto dwa filmiki z samej gry (walka i pokaz menusów)

http://www.youtube.com/watch?v=PbkFFwu8PTI

http://www.youtube.com/watch?v=JpwNQMJ2KyQ




Oto filmik ze zręcznościowego tworu również tworzonego głównie przed 2008 rokiem. Gra jest zainspirowana rm2k library dawnym hitem z gamingworlda, który polegał na zbieraniu kasy i tłuczenia zastępów wrogów na kolejnych etapach biblioteki za pomocą pięści mocy. Ja rozwinąłem ten pomysł parokrotnie dodałem menusy i różnorodne bronie i ich upgrady takie jak miecz, działo plazmowe i pięść mocy XD Może wydam tę grę, ale ona jest w stanie zrobionym tylko for me - niedużo jej brakuje by ją przerobić na w pełni publiczna produkcja godna poziomu minimum 8bit quest. Naparzanka z bossem jest tu przykładem. Sądząc po muzyce ten boss jest zainspirowany Shredderem - natomiast samo jego zachowanie nawiązuje do skorpiona z mortal kombat (film)


http://www.youtube.com/watch?v=rzLzT6F3 ... detailpage



Zuploadowałem na kanał też trochę tech dema z projektu inspirowanego cyberpunkiem, oraz skradankamia do którego straciłem najlepszą kopię około 2010 roku kiedy rozwaliłem sobie płytę z kopiami swoich najlepszych projektów (WYLEWAJĄC NA NIĄ HERBATĘ), które zacząłem tworzyć od zera po zrobieniu 8bit questa (po 2008 roku). Mimo to nie poddałem się. Jakiś rok temu dorwałem starą kopię tego skradankowo/survivalowo/cyberpunkowego projektu i przez parę tygodni działałem z projektem - jego wczesną wersją. O dziwo wiele rzeczy zrobiłem lepiej niż w najlepszej kopii z poprzednich lat, ale niestety wiele jeszcze jest do zrobienia (cały system ulepszeń broni i parę jeszcze rzeczy przepadło, ale dam radę). Miałem porzucić całkowicie projekt, ale zbadałem sobie skrypty i znalazłem kilka buczków po których wyeliminowaniu całkowicie doszedłem do wniosku, że da się to dalej tworzyć - kwestia czy ograniczy mnie moc obliczeniowa rpgmakera - choć tu bardziej własny mózg xd

http://www.youtube.com/watch?v=M9-iZ08Mk44



Mam jeszcze sporo rzeczy z przeszłości, które mógłbym wrzucić. W miarę chęci i czasu pododaję więcej "ciekawostek"
Ostatnio zmieniony 13 sie 2013, 13:55 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: Rave »

X, proszę cię skończ Aura of Valor. Jedyne czego brakuje IMHO to jakaś muzyczka upbeat w czasie walki.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: lorak »

Kiedyś natknąłem się już na ten kanał przeglądając youtube, więc filmiki znam. Fajne gry, najbardziej spodobało mi się cyberpunkowe skradanie (wartownicy nie gubili się w korytarzach?) i chętnie zagrałbym sobie w nią, jeżeli uda się ją poprawić.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: X-Tech »

@Lorak. Nie gubili się. Jest w grze użyty skrypt metody szukania drogi A jak w grach strategicznych - oni znajdą drogę nawet w labiryntach. Tak chętnie nad tym projektem działam - dokładnie od wczoraj kiedy to zlokalizowałem pewne bugi i nauczyłem się bugów patchy do rma co pozwoliło mi właściwie szukać bugów w grze. Ciągle trzeba rozwiązywać jakieś problemy i to lubię.

@Rave Aura of Valor mnie wciągało może gdyby założenie neta opóźniło się o 2 lata pewnie gra była by kończona, ale jak pisałem wejście na scenę zmieniło moje postrzeganie rpgmakera niestety. Ten projekt mnie najbardziej pochłaniał (masa inspiracji grami na nesa i Ahrimanem), ale został odstawiony za duży szok termiczny.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: Soul »

Ta gra ze skradaniem wydaje się być na prawdę niezła. Z chęcią bym w to zagrał i czekam kiedy tą grę ukończysz. Tylko radzę zmienić czcionkę :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: Rave »

X-Tech pisze:@Rave Aura of Valor mnie wciągało może gdyby założenie neta opóźniło się o 2 lata pewnie gra była by kończona, ale jak pisałem wejście na scenę zmieniło moje postrzeganie rpgmakera niestety. Ten projekt mnie najbardziej pochłaniał (masa inspiracji grami na nesa i Ahrimanem), ale został odstawiony za duży szok termiczny.
Może czas wrócić do tego? Nabrałeś expa, zrobiłeś kilka dobrych projektów. Czasy się zmieniły, zobacz gdzie jest TiTek, a gdzie ty. Z mojej strony chętnie bym zagrał, bo naprawdę wygląda świetnie. Jedyne czego brakuje, tak jak mówiłem, to jakaś muzyczka upbeat w czasie walki.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: Dragon Kamillo »

Aura of Valor - fajny bs, menu już nie. Ale ogólnie zdziwiłem się to jest świetne, a wtedy kiedy to robiłeś musiało wyglądać jeszcze lepiej.

2 projekt - niby fajny bs, ale jakoś tak dziwne to było, lepsze Aura of Valor.

Skradanka- fajne przesuwanie ekranu, szukanie drogi (patch, czy na zdarzeniach?), strzelanie dziwne, przeciwnicy powinni strzelać w nas a nie idą korytarzem i se strzelają, to nielogiczne. Do zmiany czcionka. Chyba ten projekt wygląda z tych trzech najlepiej.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

O dzięki za to, lubie oglądać filmiki o RPG Makerze na YT
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: X-Tech »

@Dragon:
Spoko. Tak. Sporo zostało zrobione. W tamtym czasie świrowałem z tym projektem naprawdę sporo.


drugi projekt: trzeba, by ogarnąć rm2klibrary, by mieć punkt startowy do tego tylko filmiku i sporo kultowych ciachanek na nesa (tourtlesy/ninja gaiden w rolach głównych). Póki Do samej gry punktu startowego też nie ma bo ja ją zrobiłem dla siebie i jest w takim stanie jak Bunt Maszyn, Terminal - te dwa jak wiadomo eksperyemntalnie wyjęte z szuflady w stanie nieprzystosowanym do użytku publicznego (Nie komentować this xd !) Napawajcie się póki co kinem akcji.


Skradanka: Mix szukania drogi z c++ (dyn rpg) i eventów. Jak się okazuje patch to początek zabawy - trzeba było włożyć jeszcze troszkę roboty/zabawy (zwał jak zwał), żeby to sprawnie działało "programując" na eventach zasady działania tego patcha. Ziomkowie ruszają się po waypoyntach patrolowych, które są ścieżkami patrolowymi zanim w ogóle zaczną się do nas doczepiać też to działa na metodę A. (Polecam dyn rpg)

Tak to ich strzelanie jest dość durne kiedy włączą się jako agresorzy, ale zostanie dopracowane tak jak było oryginalnie w wersji, którą straciłem. Brzmi skomplikowanie ? Bawię się z tym teraz, a później gra niemal sama będzie się robić. Wszystko na typowych i działa (!)


@BH: ja też lubię dlatego dodaję czasem ciekawe do playlisty.


[quote="Rave"]

Spoko. Rave jest muzyka w grze. Po prostu jest wyłączona przez inne exe/przeniesienie do innego folderu (mniejsza o to). Problemem rzucenia projektu nie było exp (i tak rozwiązywałem kolejne problemy z grą po chwilach pomyślunku) Koncepcja nie zmieniła by się, ale reakcja na tego typu grę na pierwszej stronie na której się zarejestrowałem (to był Titek) i reakcja na AP jak pisałem.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 20:56 przez X-Tech, łącznie zmieniany 7 razy.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

X-Tech pisze:@BH: ja też lubię dlatego dodaję czasem ciekawe do playlisty.
Fajnie

BTW widziałem ten ABS z tym że chodzisz ludzikiem i zabijasz, dobre to, gratulacje
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: Rave »

Ja bym się nie przejmował reakcją na TiTku. O ile dobrze pamiętam, Niezwykłą Przygodę też na początku krytykowano, właśnie na TiTku, ale jakoś dałem radę dokończyć i zrobić całkiem dobre demo ;).

Także nie przejmuj się, dokończ. Pewnie (oprócz Titka) reszta krytykantów sami by lepszej nie zrobili, a opinie Titka były subiektywne powodowane nie lubieniem AP. Ja w sumie systemu walki w AP też nie polubiłem, ale jedynie przez kwestie balansu - za szybko można napotkać na mobki oznaczające dla gracza "pewną śmierć", są po prostu za trudne. Innych wątów nie mam do systemu tego typu, więc jak balans będzie OK, to z przyjemnością zagram.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: X-Tech »

AOV to jeszcze jakieś 2 lata roboty. Nie mam do tego aktualnie sposobności - nie robiłem w tym nic jakieś 5-6 lat 0_0 oprócz odpalenia programu do nagrywania, w którym pokazałem system walki.
Robie skradankowy survival naprzemian z 8bitowym hardkorem. (To świeże projekty, które mają określone cele) Ahriman ma świetne wyważenie motywujące do grzebania po świecie gry i znajdywania słabszych punktów. To jest wyjątkowo dobra gra wyśrubowana wręcz pod względem zaprojektowanej rozgrywki przynajmniej wg. mnie, ale z tego co widać to recenzje na sajtach z grami free potwierdzają tę jakość.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: rmfreaktv - Rmowy kanał na youtube z moimi grami i syste

Post autor: Rave »

OK, najważniejsze to mieć focus. Jak skończysz te gry co robisz, to się zajmij AOV, ok? Albo chociaż wrzuć to co masz zrobione jako demo.
ODPOWIEDZ