Co o tym myślicie?

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Co o tym myślicie?

Post autor: Soul »

Witam. Stworzyłem własny tileset do innego projektu i chcę się was spytać czy gdyby gra była w całości utrzymana w takich grafikach to podobała by się wam, czy nie? Jestem tego ciekaw, gdyż nie chcę tworzyć gry na tilesetach, które nikomu się nie podobają.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: McLaren »

Świetna grafika :) bardzo mi się podoba ale popraw półkę przy lampie wygląda jak płot jest zbyt wąska...
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Soul »

Dzięki. Ta półka miała wyglądać na rozwaloną, ale skoro wygląda jak płot spróbuję ją poprawić.

Edit:
@Rahim
Ale mu chodziło o półkę z przedmiotami obok zapalonej lampy, a nie tej zgaszonej :)
Szafkę chłodziarkę już mam zrobioną, ale ta obok zgaszonej lampy to zwykła szafka. Miała wyglądać tak jakby na taką szkolną. Stąd jej kolor.
Btw. kto trzymał by lodówkę obok łóżka? Podjadacz nocny? :D
Ostatnio zmieniony 24 lip 2013, 17:29 przez Soul, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Rahim »

McLaren pisze:Świetna grafika :) bardzo mi się podoba ale popraw półkę przy lampie wygląda jak płot jest zbyt wąska...
Ja myślałem że to lodówka, ale bluemike wyprowadził mnie z błędu :lol:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Jazzwhisky »

Można przyjąć, że każda customowa grafika będzie lepsza niż gotowce - tu ogólnie jest fajnie, zagrałbym, ale ta zniszczona półka wymaga poprawy. Jest chyba w innym rzucie niż cała reszta mebli, lub na tyle wąska, że za mało zaznaczasz jej górne powierzchnie/krawędzi (półki i szczyt).
Poza tym - pomijając efekt świetlny - zdecydowałbym się na jeszcze prostsze sprite'y postaci, grafika postaci trochę razi w miejscu gdzie zaczynają się jej drobne szczegóły. Zresztą, szczegóły szczegółami, najważniejsze żebyś opracował sobie dobry template. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Rave »

Fajne grafiki, tylko ten ludzik wygląda jakby mu odrąbali dłonie (kikuty). Ale ogólnie to git.

A z tą półką wyglądającą jak płot to chyba chodziło, że jest płaska, nie ma głębi, a nie że jest rozwalone.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Kleo »

Ja też myślałam, że to lodówka. Serio. Bo ani ona, ani łóżko nie pasują do reszty mebelków.
Dziwna ta grafika, ale przyznam, że coś w sobie ma. No i kolejny głos za poprawą półki-płotu. Głębi jej stanowczo brak. Za to świecąca lampka bardzo efektowna.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Ska'ciu »

Ja od siebie zauważę że coś to łóżko ma większy kontrast w porównaniu do reszty
a szafce dorób kratki/wywietrzniki jak na załączonym obrazku: http://www.wrotapodlasia.pl/NR/rdonlyre ... /szafa.jpg
wtedy nikt nie pomyli z lodówką ;)

I te kraty na podłodze też nieco odstają od reszty. Ogólnie jest nieźle ale, więcej szczegółów.
A jeśli zamiar taki by było prosto to mniej szczegółów na łóżku i tych kratach.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Soul »

Sam się przyznam, że łożko to jedyna rzecz którą przerobiłem z RTP makera 2k do XP'ka. Ta sama kolorystyka. Widać, że bez poprawy lódówki i szafko-płotu się nie obejdzie.
A co do postaci, to ona miała już chyba z 5 przeróbek. Pomógł mi w jej tworzeniu Gameboy i Rezydent.
Btw. ja bardziej się specjalizowałem w Makerze 2k3, tam nawet facesety rysowałem. Grafiki do XP to dla mnie nowość i to mój drugi tileset. Miło słyszeć, że nie jest źle. Dodam parę szczególików.
No i postać już chyba taka zostanie, gdyż na tym szablonie już zacząłem rysować inne postaci :)
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Gorn5 »

Grafika świetna możesz troszeczkę (no minimalnie) rozjaśnić ;)

;
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: GameBoy »

Nie widać zbytnio gdzie kończy się podłoga i zaczyna ściana.
Drewniane obiekty mają zbyt nasycone kolory i zbyt mały kontrast między poszczególnymi kolorami.
Nie bój się dodać trochę ciemniejszego koloru, dobrze jest też modyfikować poszczególne kolory nie tylko względem jasności i nasycenia, ale też samego odcienia. Np. robiąc trawę (albo coś innego o zielonym kolorze) możesz domieszać tam trochę żółci etc.

Polecam też skorzystać z gotowej palety kolorów, to naprawdę pomaga w tworzeniu.
http://www.pixeljoint.com/forum/forum_p ... ?TID=16247
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Soul »

Ścianę poprawię, reszta grafik jest aktualnie już poprawiona.
Co do drewnianych obiektów:
-screen jest trochę przyciemniony i przez to widać mniejsze różnice w kolorach. Tworząc w paincie widać wyraźne granice. Dzięki za palety. Może się przydadzą.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Rave »

Miłoby było, gdybyś dał po skończeniu tileset do Zasoby - Baza. Mało jest dobrych tilesetów, które nie zostały użyte w ponad 9000 makerówek, a nie każdy umie rysować tak jak ty, czy Ayene.
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Gorn5 »

Rahim pisze:
McLaren pisze:Świetna grafika :) bardzo mi się podoba ale popraw półkę przy lampie wygląda jak płot jest zbyt wąska...
Ja myślałem że to lodówka, ale bluemike wyprowadził mnie z błędu :lol:
Hahahaha właśnie przecież koło zgaszonej lamy to lodówka jest a nie półka !
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Co o tym myślicie?

Post autor: Rahim »

Ja się skupię na samym ludziku bo widziałem jego wcześniejsze fazy, i powiem że uległ znacznej poprawie :) Z grafiką idzie ci coraz lepiej, bynajmniej lepiej niż w poprzednich pracach które mi pokazywałeś, widać że brniesz w tym do przodu, chwali ci się to i to bardzo bo nie siedzisz i nie czekasz aż ktoś ci coś zrobi *-*
ODPOWIEDZ