[2k3] Hubert

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

[2k3] Hubert

Post autor: Zombik »

Tytuł gry: Hubert
Wersja RM: 2003

Fabuła:
Dziewczynka o imieniu Lilly od długiego czasu siedzi w zakładzie psychiatrycznym będąc pod opieką psychiatry. Ów Psychiatra bada przypadek Jej koszmarów sennych. Lilly twierdzi, że codziennie ma koszmar, ale wtedy pomaga Jej jej wymyślony przyjaciel "miś Hubert" i razem udaje im się przeżyć kolejną noc. Miś Hubert nie pojawia się tylko podczas snów. Dziewczynka widzi go cały czas obok i bawi się z swoim wymyślonym przyjacielem. Po pewnym czasie Hubert zaczyna mieć dość i namawia dziewczynkę do ucieczki, mówiąc, że psychiatrzy są źli i chcą ją tu trzymać w nieskończoność.

Od autora:
Jak wiecie - Zombik, czyli ja, uwielbiam tworzyć wiele gier jednocześnie. "Hubert" jest kolejnym z tych projektów. Czym jest ta gra? Hmm... przygodówką? Horrorem? Psychologicznym projektem? Na to pytanie każdy z was sam będzie sobie musiał odpowiedzieć.
Na czym polega rozgrywka? W grze będziemy zwiedzać mroczne zakątki umysłu Lilly - jej koszmary senne. Naszym zadaniem będzie razem z pomocą przyjaciela Huberta, uciec z koszmaru, nim "coś" lub "ktoś" nas dorwie.
Pomiędzy snami będą nas czekać cutscenki, które powoli zaczną wyjaśniać fabułę i składać wszystko do kupy, a pytań jest wiele.
- Dlaczego Lilly nikt nie odwiedza w szpitalu?
- Kim jest Hubert i jakie są jego zamiary?
- Dlaczego dziewczynka miewa koszmary, w których cos chce ją dorwać?
- Co oznaczają tajemnicze obrazki, na które możemy się natknąć?
I wiele innych...
... na wiele jednak do końca gry nie uzyskamy satysfakcjonującej odpowiedzi. W tej grze odpowiedzi nie mamy podanej na tacy. Wnikając w fabułę, analizując różne zdarzenia z snów - sami będziemy musieli sobie na nie odpowiedzieć. Czy Hubert chce dla nas dobrze? Czy psychiatra nas oszukuje? A może koszmary, wcale nie są koszmarami? Kto ma rację?

Bonus:
W całej grze są porozrzucane w różnych miejscach pewne obrazki. Jeżeli zdobędziemy je wszystkie to na koniec gry - odblokujemy poziom dodatkowy, w którym... (tu sie sami dowiecie xD)

Link do pobrania pełnej wersji:
http://www20.zippyshare.com/v/72049764/file.html

Screeny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Ska'ciu »

To może być fajna, ciekawa, schizowa gierka o ile nie będzie to tanie zrzynanie po raz enty z Yume nikki i ender... slendermana. No i czy ten title to nie spoileruje przypadkiem? xD
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Zombik »

Nie xD. Title to tylko Title... zresztą - Kleo przekonała się już o pełnych zamiarach Huberta O_O
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Kleo »

Istotnie, przekonałam się o zamiarach Huberta i to w dodatku kilkakrotnie, bo koniecznie uparłam się znaleźć wszystkie obrazki. A niektóre są nieźle ukryte.
No i przyznam się, że chyba mnie te upały rozmiękczyły troszkę, bo zakończenie tej niedługiej historyjki zdołało mnie, hmm, wzruszyć.
Ale potem włączył się rozum i zaczął marudzić. No bo tak: gierka krótka, zagadki za łatwe, potworki w większości niemrawe, czwarty sen (niby, że najgorszy koszmar) wcale nie straszny, odgłos przy skakaniu denerwujący, bonusowy poziom mógłby być lepszy i tak dalej.
To, że fabuła liniowa, walk nie ma, a mechanika prosta jak konstrukcja cepa to akurat dla mnie zalety, więc się czepiać nie będę. Ale byłoby dużo ciekawiej, gdyby Lilly mogła sobie pod koniec wybrać, czy zaufać swojemu misiowi, czy jednak niekoniecznie.
Niemniej polecam poświęcić tę odrobinkę czasu na zagranie, bo - jak zwykle u Zombika - jest klimatycznie, ładnie dźwiękowo i graficznie, no i trochę inaczej niż gdziekolwiek indziej.
Awatar użytkownika
matikun
Posty: 185
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:35
Lokalizacja: Area 11

Re: [2k3] Hubert

Post autor: matikun »

A działa bez makera?
Pracuję nad:

Story of Dracula (akcja/komedia) - data premiery: 2016
Mechanika: 90% ||||||||||
Scenariusz: 100% ||||||||||
Mapy: 50% ||||||||||
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Hubert

Post autor: X-Tech »

Co zrobić kiedy ustawię wagon w kącie pomieszczenia ? Nie da się go przemieszczać - czytaj bug.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Rahim »

X-Tech pisze:Co zrobić kiedy ustawię wagon w kącie pomieszczenia ? Nie da się go przemieszczać - czytaj bug.
Poprieram, tak mi się stało ._. i musiałem zaczynać jeszcze raz i mi sie odechciało, nie przemyślałeś tego ._.
powinieneś np zrobić zdarzenie X które jest na ścianie i jeśli nasz wagon jest przy zdarzeniu ściany to za pomocą zmiennych x i y zrobić że po naciśnięciu w takiej sytuacji np. "z" wagon odbija od ściany.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Zombik »

Wiecie, że jestem zielony jeżeli chodzi o zmienne. System Walki z Rycerza Śmierci to max. moich umiejętności skrypterskich. Po prostu mogliście zapisać grę przed ustawianiem wagonów i wczytać xD
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Rahim »

nie mogliśmy :mrgreen:
Nie ma tak łatwo, trzeba utrudniać ci życie,
cóż, ale przecież w RŚ miałeś coś takiego jak postawienie kamienia w danym miejscu, wykorzystaj to w tej grze na tych zdarzeniach i jak to nazwał X-Tech "bug" poprawiony, a gra będzie prezentować się lepiej :)


EDIT: (odpowiedź na wiadomość poniżej) Zombik cho na gg, nie offtopujmy tutaj bo Aki bd zły.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 16:31 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Zombik »

Tak, ale też nie miałem jego "resetu", gdyby się źle ułożyło xd
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Hubert

Post autor: X-Tech »

Zombik nie pyskuj z tymi sejwami.


Rahim tak się da, ale to za skomplikowane jak na minigrę( w tej sytuacji)

Caristas mode on:

Proste rozwiązanie: reset pozycji wagonu na jakiś guzik na ścianie i tyle (tylko go nie wstawiaj w kącie xd)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [2k3] Hubert

Post autor: Noruj »

Przeszedłem. Parę fajnych pomysłów i klimat nawet, ale ogólnie to za dużo chaosu jak dla mnie, totalnie żadnej logiki w tym co robimy i trochę nuda.
Ostatni sen polegał na chodzeniu po labiryntach i szukaniem klucza, żeby przejść dalej. Trochę słabo jak na finał...
No i mało wiarygodni bohaterowie, na czele z tym śmiesznym doktorem ; d
Ale Hubert fajna postać.
Obrazek
ODPOWIEDZ