Matury

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Matury

Post autor: Rahim »

Z serii jak Rahim zakuwa do matury:
Spoiler:
A teraz już tak serio...
W tym roku mam maturę i do tej pory jakoś sie nie przejmowałem, ale im bliżej tym większy lęk,
ostatnio juz takiej chorej masy dostałem że budze się nad ranem, wymyślam obrazki i po angielsku je opisuje O_O
Powiedźcie mi na co szczególną uwagę zwracają egzaminatorzy na angielskim? ._.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Matury

Post autor: AkiNebula_e »

Zalezy czy rozszerzona czy podstawowa. Podobno na podstawowej przywiązują największą wagę do zasad pisania/mówienia. Ale nie jestem pewien.

Wiem, że na ustnej komunikatywność i zdolność ew. wybrnięcia z sytuacji, w której brakuje nam słów by coś opisać (miałem taki zgrzyt). Taktyczny odwrót i ugryźć temat od drugiej strony. Na pisemnej miałem napisać opowiadanie fantastyczne, w którym miałem zawrzeć motyw moralny (pouczenie), no to pierd#@^% historyjkę o przeklętej górze i parze przyjaciół, która chciała zdobyć skarb strzeżony przez chordy nieumarłych.

Zaliczyłem chyba na 76%, a pisownią i gramatyką się w ogóle nie przejmowałem.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Matury

Post autor: Rahim »

z komunikatywnością to nie mam problemu, zawsze jak brakuje mi słowa to potrafię zastąpić je innym, gorzej właśnie z zsadami pisowni O_o
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Matury

Post autor: Powczan »

Mi tam nauczyciele od początku technikum powtarzają, że trzeba po prostu mówić. Możesz robić drobne błędy w gramatyce, bylebyś był komunikatywny i dało się zrozumieć co mówisz. Skoro mówisz, że z tym nie masz problemów, to chyba nie masz się czym martwić :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Matury

Post autor: Gorn5 »

W jakim kierunku jesteś w technikum ?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Matury

Post autor: Kleo »

Zajrzyj sobie tu: http://www.cke.edu.pl/images/stories/00 ... _12_40.pdf
Od 6. strony masz szczegółowo opisane kryteria oceniania na egzaminie ustnym, a dalej na pisemnym. Poza tym warto co jakiś czas zaglądać na stronę CKE, bo wobec permanentnej reformy polskiego systemu edukacji już za miesiąc ten informator może być nieaktualny.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Matury

Post autor: Rahim »

Gorn zgadnij xd

Kleo, tak tylko że z roku na rok kryteria się zmieniają ._.
patrzyłem te wcześniejsze i ni jak mają się do moich
ten rocznik jest ponoć rocznikiem testowym w moim
technikum i nawet jakieś tam ine książki mielismy od reszty,
nie wiem do czego przypiąć tak nam powtarzali.
Bądź co bądź z pocztówką, listem formalnym, krótką notatka jestem w stanie sobie poradzić, ale jak dorzucą opowiadanie to kaplica ._.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Matury

Post autor: AkiNebula_e »

Opowiadanie mialem na rozszerzonej, nie wiem jak teraz ale za moich czasow na podstawce nie bylo tak wolnej fromy wypowiedzi jak opowiadanie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Matury

Post autor: Rahim »

Może opowiadanie nie, ale wypracowanie na jakiś temat.

Angielski zawodowy jest o wiele łatwiejszy wam powiem bo tam ściśle wszystko z informatyką związane :roll:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Matury

Post autor: Noruj »

Jestem pewny, że twoj nauczyciel od ang. bedzie was maglowal pod katem matury. Gwarantuje ze bedziesz tym rzygal. Podstawa to banal, wystarczy trzymac sie prostych zadan w liscie, notce(List na 80%). Na rozsz. mialem do wyboru opowiadanie i rozprawke. Opowiadanie: o wydarzeniu sportowym przerwanym wypadkiem. Czasem rozsz. jest dosc trudne( u mnie bylo nielatwe 64%) a czasem jak podstawa. Jesli idzie o ustna, jak nie walisz na anglistyce itd, to sie wylej, bo nigdzie na to nie patrza. Komunikatywnosc sie liczy, nawet z bledami
Obrazek
ODPOWIEDZ