[VX] House of Fears

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Rahim »

Nie wiem dalczego ale przyznam szczerze że projekt mi się podobał mimo że pochodzi spod makera VX, pobiorę dziś o pierwszej i zagram mimo tylko jednej sprawnej ręki, to coś więcej napiszę.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Crashykk »

I jak? :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX] House of Fears

Post autor: McLaren »

Świetna gierka:) Wciąga , podoba mi się {filmik} otwierania drzwi lub wchodzenia po schodach coś w stylu resident evil 2 .
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Crashykk »

Grafiki zripowane są właśnie z tej serii, jednakże nie z RE2, a RE3 :)

(nawiasem mówiąc, ciekaw jestem, dlaczego większość osób unika moje gry :lol: . Są, aż tak straszne? :lol: )
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX] House of Fears

Post autor: McLaren »

CrasheR grając w Twoją grę znalazłem podstawowy błąd lub może nie dopatrzenie mianowicie chodzi o teleport nie chcę Cię pouczać lub coś w tym stylu... zrób jak uważasz... Wchodząc do pokoju teleportuję postać na miejsce teleportu wyjścia, musisz iść do przodu krok by dać znowu do tyłu by wyjść z pomieszczenia. Jak ustawiasz teleport zawsze dawaj kratkę do przodu przed teleport nie na. To tyle gram dalej bo wciągnęło mnie :) jak coś znajdę jeszcze to napiszę:)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2013, 22:14 przez McLaren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Rahim »

>_<'
Cholera jasna zaglądam do tego pancernego laptopa w tajnym labolatorium wyskakuje pielęgniarka, nie mogę się ruszyć wtedy i wyskakuje mi Game Over >_<'
Ps.Ale game overy miłe bo cycki są XD
Edit: I nie to że specjalnie przegrywam... XD
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: [VX] House of Fears

Post autor: ŻbiXs »

Kapitalna gierka jak na VXowy twór!
Fabularnie interesująca, dobra wizualnie i nawet momentami trzymająca w napięciu. :-o
Można się jednak przyczepić do zbytniej banalności zagadek. Odczytywanie haseł poprzez zwykłe oglądanie przedmiotów jedzie trochę... leniem.

A tak to głównie chciałem wspomnieć, że przy ostatniej książce jest mały bug (to chyba nawet ta z ostatniego screena w pierwszym poście).
Jeśli użyje się jej od prawej strony, po monologu bohatera gra się zaklinuje, gdyż nie będzie on mógł się przemieścić zgodnie ze skryptem o krok w lewo. Wprawdzie to bardzo dobra nauczka dla kogoś rzadziej zapisującego grę (szczególnie w horrorach), ale lepiej na przyszłość takowych trików unikać. :-P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Jazzwhisky »

Odświeżam, będę wdzięczny za reupload gry - CrasheR niestety nie ma już tego tytułu, link z tematu też wygasł, ale może ktoś zachował sobie kopię?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Rahim »

Już uploaduje. Jak skończę edytuje post.
EDIT: Proszę bardzo ^^
http://www.speedyshare.com/PsZhv/House-Of-Fears.exe
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Crashykk »

Bardzo dziękuję!
Projekt znajduje się już na moim koncie mediafire, więc powinien być bezpieczny.
http://www.mediafire.com/download/k520r ... +Fears.exe
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: [VX] House of Fears

Post autor: Gorn5 »

Ogólnie: Zrobiłeś zaje... gierkę, która łączy wszystkie potrzebne rzeczy w całość. Gra bardzo mnie zainteresowała już na samym początku. Ma w sobie coś z horroru, ale nie za bardzo. Podczas gry przestraszyłem się raz (ten taki krzyk) Fajny pomysł z tym wprowadzaniem hasła itp.
Wyłapałem może tylko z dwa trzy błędy. Jeden z nich; jak wchodzimy do jakiegoś pokoju, leży tam niebieska księga. Obok stoją szafki, jak klikniemy na szafkę następnie na księgę to otwiera się tajne przejście. Tu na razie wszystko ok. Jak zchodzimy na dół i pójdziemy zupełnie w lewo wyskakuje jakiś zombiak, jak uciekniemy do góry to wyskakuje tekst coś tam "Co to było itp." nwm nie pamiętam. Ale jeśli zejdziemy w dół i nie pujdziemy w lewo, zombiak nie wyskoczy, pójdziemy do góry to i tak wyskoczy tekst. Szkoda, że gra taka, krótka... I koniec mocno naciągany.

Teraz tak: Title dopasowany do gry, ponieważ ogólnie gra jest o jakiś naukowcach i zombiakach, a na Title jest przedstawione laboratorium. Inne rzeczy:

-muzyka dobra
-grafika średnia (ale może być)
-efekt wchodzenia itp. dobry
-efekt schodzenia zły (ogólnie nie wiem czy to u mnie tylko, ale cała grafika się psuje)
-ciekawostki fajne
-itd. fajne

Jeśli usunął byś kilka błędów, gra by była dłuższa, zakończenie lepsze itp. Dał bym ocenę: 9,5/10
Naprawdę, gra rewelacyjna ;)
ODPOWIEDZ