[RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Noruj »

Star Wars - Way of The Jedi[DEMO]

typ gry: przygodówka-zręcznościówka
czas gry: około 30 min.

Zacząłem robić tą grę, bo choroba twórczości dała się we znaki. Nie umiem nie tworzyć nic, tak więc po Shtampie zaczął robić taką o przyjemną gierkę. Później zacząłem mącić Agnoscum i odstawiłem tą mini gierkę. Przedstawiam krótkie demo.

Fabuła:
Pomiędzy częścią 1 i 2 w oryginalnych Gwiezdnych Wojnach. Jesteśmy padawanem ze świątyni Jedi. Fabuła rozwija się podczas gry, tzn nie rozwija się bo to demo, ale na końcu zamieściłem krótkie info co miało być dalej.
Mamy tu tutek+3 misje i jakieś tam cutscenki

Muzyka:
KOTOR + Star Wars.
Skrypty:
UMS by Ccoa

Jest też mój system walki, ale jest nieco... bekowy.
Aha i gameover też jest mój. Starałem się : ) Ma przekaz.

Screeny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

download
http://www.speedyshare.com/files/236216 ... -_WOTJ.exe

podziękowania dla:
Bartu13
Colombos.
Dave.
Dimiti
Senga


Proszę o wyrozumiałość, to radosna twórczość.
Obrazek
Awatar użytkownika
michalw
Posty: 26
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:38
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: michalw »

brak pliku rgss102e, chętnie sprawdzę co tam zmajstrowałeś jak dasz wersje która działa bez rpgm
Awatar użytkownika
Senga

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2010, 16:45
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Senga »

W Shtampie był taki pliczek: przeczytaj mnie, a w nim było napisane:

Jeśli gra nie uruchamia się, przekopiuj pliki RGSS100J.dll i RGSS102E.dll do c:\Windows\System32

Może to ci pomoże :3
Wrócił z zaświatów.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Noruj »

http://www.speedyshare.com/files/236277 ... -_WOTJ.exe

Ta wersja powinna działać bez makera. Przeczytaj plik czytaj mnie, jak nie będzie działać.
Obrazek
Awatar użytkownika
michalw
Posty: 26
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:38
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: michalw »

Noruj pisze:http://www.speedyshare.com/files/236277 ... -_WOTJ.exe

Ta wersja powinna działać bez makera. Przeczytaj plik czytaj mnie, jak nie będzie działać.
niestety - plik audio system2
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Noruj »

Proszę tu wypakować do AUDIO\SE
http://www.speedyshare.com/files/23632562/SE.rar
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Powczan »

Uwaga - ściągam grę ;O ( oby za bardzo nie lagowało ^^, )

EDIT

Zagrałem. Całkiem fajnie się odpycha tych oponentuf, no i ogólnie jest git.

Avatar bohatera i battlersy są z Jedi Academy? xD

A jak zobaczyłem system walki, trochę mnie zgniotło. Przede wszystkim nie podoba mi się, że animacje są takie... niepłynne. Mogłeś całe animki zripować z gierki. No i byłby ładniejszy, gdyby tło nie było czarne. A kiedy padłem na przeciwniku przy ostatnim więźniu, a następnie zobaczyłem GOSa to też instant kill :lol: ( tutaj już w pozytywnym sensie xF )
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Pinkel
Posty: 86
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Pinkel »

Mniam. Jestem fanem SW. Jutro zassę i przetestuję. Jak okaże się, że zepsułeś klimat SW, to naślę na Ciebie Mandalorian!
Patrz, post Pinkela! Przeczytaj, zanim usuną!
Narzucanie innym swojego zdania w celu bycia trollem jest czymś, czemu tylko najlepsi są w stanie sprostać.
Awatar użytkownika
michalw
Posty: 26
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:38
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: michalw »

Wreszcie uruchomiłem, gralem tylko chwile, ale napisze moje spostrzezenia zebym nie zapomnial, potem zedytuje posta i dokoncze.

+ za wprowadzenie, napisy, zjazd kamery na planete i przelatujacy statek tak powinno byc :)
- nie podoba mi sie chipset a drewniane skrzynki bardziej kojarza mi się z zamkiem niż swiątynia jedi, nie wiem czemu zamiast muzyki slysze trzeszczenie, walka z robotem... nie wyglada to dobrze graficznie, co do mechaniki wypowiem sie pozniej, natomiast 2 razy robot uniknol mojego ataku mieczem.... podczas przesuwania skrzynki moca czas staje w miejscu i nie da sie poruszać

EDIT : drugie podejscie - lece na hoth a na tej skutej lodem planecie rosna w najlepsze piekne kwiaty są one o tyle denerwujace ze trzeba je omijac do okoła. Dotarłem do pierwszej mini gierki i szybko odkrylem jej wade - wystarczy naparzac enter. Na tatuine zabil mnie jakis golem (?) i w ten oto sposob odkrylem najwieksza perełke gry :)

Podsumowujac : Trzeba jeszcze troche nad tym poracowac. Nie zachwyca a system walki nie przekonuje mnie. 5/10

ps Nie przejmuj sie moją krytyka mam swoja wizje gry sw i nic jej nie dorówna :)
FilipsO
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2010, 20:06

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: FilipsO »

Szkoda że tylko demo, fajnie byłoby gdybyś zrobił pełną wersję.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Noruj »

Dostałem maila, że niejaki Aresjej podmienił w moim starym demku kilka grafik i jeśli chcę to mogę wrzucić to jako aktualizację, więc proszę bardzo:

http://www.mediafire.com/download/psasa ... g_edit.rar

:P


Nadal uważam, że ten gameover to najlepsza rzecz jaką zrobiłem w całej historii RMA xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Rahim »

O lol XD Że ja tego nie zauważyłem wcześniej... XD
Pobiorę i pogram XD
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:Fabuła rozwija się podczas gry, tzn nie rozwija się bo to demo
Ja widziałam, ale linki już nie działały. A przedstawienie fabuły jest na tyle intrygujące, że bardzo miałam ochotę zagrać. ;)
Tak więc też pobiorę i pogram, zwłaszcza, że perspektywa zobaczenia najlepszego gameovera w historii RM-a jest bardzo kusząca.

EDIT:
Nie mogę wejść w zadanie "Więźniowie". W ogóle coś ten komputer kiepsko działa, do innych zadań też ciężko było wejść. A podobny game over jest np. tu: http://rpgmaker.net/games/5050/ (no, ale twój powstał wcześniej).
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Noruj »

Pobierz stąd(tak apropo niedziałających linków, ogarniajcie czasem TA, tam naprawdę jest sporo gier)
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... arwarswotj
Ten ktoś zmieniając grafiki spierdzielił też komputer. Możesz sobie save'a przekopiować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [RMXP] Star Wars: Way of The Jedi [demo]

Post autor: Kleo »

Hm, wstyd mi, że nie pomyślałam o zajrzeniu na TA. Mea culpa, serdecznie żałuję i poprawę obiecuję. ;)
A gierka śmieszna, fajne te dziwaczne walki i mini gierki. Fabuła faktycznie pięknie się rozwija, to znaczy nie rozwija się. Masz rację, happy endy są do niczego. xD
ODPOWIEDZ