Nowy komputer

Tematy różne, różniste.
Zablokowany
Awatar użytkownika
krzak1414
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:45

Nowy komputer

Post autor: krzak1414 »

Witam! Gdzieś w okilicach stycznia planuje kupic nowy komputer ,lecz problem jest w tym iz nie znam sie na częściach do komputerów. Pomoże mi ktoś?
Chciałbym aby cena wynosiła 2000-4000zl
komputer nie ma służyć głównie do grania ale było by miło gdyby nie lagowały gry i żeby coś nowszwgo też poszło (ja w duże gierki pykam na konsoli a na pc to coś typu:gta sa the binding of isaac cristal strike portable i raz na jakiś czas minecraft(a propo monecrafta to było by spoko mieć ponad 100fps),no ale wiadomo na pc taniej i to kusi ;)). Na komputerze będę robił gry ,grafiki i zapewne będę się uczył języków typu java. Było by też super jeśli nagrywanie nie powodowało dużych lagów. Lubię też mieć jednocześnie skype film i grać w coś. Dobra ode mnie to chyba wszystko
Z góry dzięki i pozdrawiam
krzak - niby roślina ,a jednak człowiek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nowy komputer

Post autor: Rave »

Na pewno musisz zainwestować w RAM. 8gb najmniej. Oczywiście systemik 64bit, bo inaczej nie zrobi użytku z tych 8gb.
Dalej, twardziel - jak chcesz filmy i gry (szczególnie nowe), to 1TB najmniej - najnowsze Call of Duty ma zajmować ponoć 50GB na dysku.

Mimo że SSD daje plusa do szybkości, to daje też minusa do wytrzymałości - takie dyski (jeszcze) się często crashują (kompletnie przestają funkcjonować i nic po za nowym dyskiem nie dasz rady zrobić) jak dużo zapisujesz, więc raczej nie. Lepiej zainwestować w dobrego magnetyka, tak z 7200rpm najmniej.

Karta graficzna - tutaj nVidia wymiata. Do nowych gier GTX460 najmniej, jak zostanie kasa to lepiej zainwestować w gtx5xx (nie znam dokładnego numerka) czy nawet GTX 660.

CPU - koniecznie od i5 w górę (najlepiej i7, ale to drogie).
Awatar użytkownika
krzak1414
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:45

Re: Nowy komputer

Post autor: krzak1414 »

jednak nie kupuję komputera. Dostałem tańszego laptopa w prezencie. Laptop to Lenovo G585
CPU ADM E1 1200 1.4G
RAM 4G
HDD 500GB
ODD DVDRW
Display 15.6" HD LED
Battery 6 cell
OD Win8 MM


oceni mi go ktoś i czy powie mi ktoś czy pójdzie mi na tym minecraft w ponad 60fps

ps. troche słabo iż win8 ,ale darowanemu koniu się w zęby nie patrzy ;)
krzak - niby roślina ,a jednak człowiek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nowy komputer

Post autor: GameBoy »

Win8 to najmniejszy problem tutaj.
Według internetu ten laptop ma "Akcelerowany procesor AMD E2", czyli zintegrowany.
Sprawdziłem w internecie, testy:
Diablo 3 w rozdzielczości 1366x768, ustawienia niskie -> 21 klatek/s
DIRT 3 w tej samej rozdzielczości, również ustawienia niskie -> 28 klatek/s

Komputer ten nie nadaje się niestety do gier.

EDIT:
oceni mi go ktoś i czy powie mi ktoś czy pójdzie mi na tym minecraft w ponad 60fps
Skoro go już dostałeś to nie lepiej samemu sprawdzić?
Awatar użytkownika
krzak1414
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:45

Re: Nowy komputer

Post autor: krzak1414 »

w diablo itp gram na konsolce ;) to iż laptop nie jest do dużych gier wiem ,ale czy minecraft ,the binding of isaac i cristal strike portable (są to małe gierki) będą smigać płynnie. A co do 28fps to nie jest źle ;) ja jestem przyzwyczajony do 20-30 w mc ;) ale mam nadzieję iż to się zmieni.
krzak - niby roślina ,a jednak człowiek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nowy komputer

Post autor: Jazzwhisky »

Windows 8 64-bit AMD E2-1800 1.70GHz AMD Radeon HD 7340 Graphics 8GB DDR3 ST9320325AS HDD, 5400rpm 1366×768 1.2.3 1.6.2 14 15
Gamepedia Minecrafta pokazuje 14-15fps dla (edit) nieco mocniejszej konfiguracji w 1366×768px.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
krzak1414
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:45

Re: Nowy komputer

Post autor: krzak1414 »

ale na full render + full detale tak?
krzak - niby roślina ,a jednak człowiek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nowy komputer

Post autor: Rave »

Stary, lepiej sprzedaj "prezent" na allegro i kup porządny sprzęt jak mówiłem.

Po pierwsze: Dysk o takiej pojemności szybko się zapełni, szczególnie jak pracujesz z multimediami (oglądanie filmów/seriali, słuchanie muzyki...).

Po drugie: Procek dość wiekowy i w dodatku jedniordzeniówka. Teraz coraz więcej gier zaczyna używać wielu rdzeni (nawet Minecraft), a w przypadku np. takiego Blockscape (grafika lepsza od Skyrima, gameplay minecraftowy, choć jeszcze survival nie zaimplementowany) posiadanie co najmniej dwurdzeniowego procka to podstawa.

RAM: Teraz żeby wszystko ładnie śmigało najlepiej wziąć najmniej 8GB ramu. Jednak lepiej (oczywiście jak masz kasę) przecholować i wrzucić z 16 giga albo nawet 32 - dzięki temu w najbliższej przyszłości nie trzeba będzie kupować więcej ramu jak gry staną się wymagające, co najwyżej wymienić kartę czy procka.

Jedyny plus to grafika. Nic nie przebije dobrej nVidii przynajmniej na razie. Nie dość że wydajniejsza, to jak kiedyś zechcesz przejść na Linuksa nie będziesz mieć problemów ze sterownikami (stery AMD dla pingwina ssą, stery nVidii oferują zbliżoną a czasem większą wydajność niż windowsowe - choć tu zależy dużo od gry i środowiska którego używasz - przy XFCE będzie działać szybciej niż np. przy KDE ze względu na to że XFCE mniej zasobów żre).
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nowy komputer

Post autor: GameBoy »

Jaka NVidia, o czym Ty Rave piszesz? Ten laptop ma procesor AMD z kartą graficzną (jednak nie zintegrowaną jak wcześniej pisałem) tej samej firmy (AMD wykupiło Radeona jakiś czas temu).

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptop ... 67562.html
karta graficzna: AMD Radeon HD 7310M
Awatar użytkownika
krzak1414
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:45

Re: Nowy komputer

Post autor: krzak1414 »

W mc mam 117-40 fps czyli tyle o ile mi chodziło ;)
krzak - niby roślina ,a jednak człowiek
Zablokowany