Opowieści z Edorii [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Kryzz333 »


Uwaga! Gra doczekała się remastera/rozszerzenia. Zalecam grać właśnie w niego.




Opowieści z Edorii
PEŁNA WERSJA 1.5
157 MB

Fabuła:


Na kontynencie Edoria kończy się czerwiec roku 1157 - liczonego według Nowej Miary - roku w którym założono miasto Pelengala...

Edoria - samotny kontynent na półkuli południowej, okalany zewsząd niezbadanym oceanem.

Edoria - arena walk niezliczonych organizacji, osób, państw…

Edoria - miejsce niespokojne jak nigdy dotąd:
gdzie widok maszerujących armii i kompanii najemników jest codziennością, gdzie normalne jest, że w każdej wiosce chłopi zbroją się do odpierana ataków wyjętych spod prawa,
gdzie granice krajów bezustannie się zmieniają, a na trupach starych mocarstw powstają nowe imperia.

Edoria - miejsce, w którym wkrótce zawrze jeszcze bardziej, a na ziemi nasączonej krwią niezliczonych ofiar wyrośnie nowy ład…

Na kontynencie Edoria kończy się czerwiec roku 1157.
Nocą, lasem w północnej Tyrkanii przemyka się młodzieniec w płaszczu, imieniem Harald.
Jego udział w historii właśnie się zaczyna.
Spoiler:
Główni bohaterowie:


Harald:
27 lat

Młody wojownik, od dzieciństwa znajduje się w tyrkańskiej partyzantce. Doświadczony w licznych potyczkach.

Znany z podejmowania inicjatywy, odwagi, zdecydowania i sprytu.

Został wyszkolony w walce mieczem i potrafi kontrolować magię ognia. Umie pisać, czytać, zna podstawy arytmetyki. Obyty z księgami.

Rusard:
50-60 lat, dokładny wiek nieznany z
powodu zniszczenia archiwów

Stary szlachcic z zubożałej rodziny. W młodości zyskał sławę i bogactwo na licznych turniejach i wojnach Tyrkanii. Cała jego rodzina została wymordowana podczas czystki zorganizowanej przez „Wiedźmę”. Były członek zakonu rycerskiego. Jest kimś w rodzaju ojca dla Haralda.

Znany z odwagi, honoru i lojalności.

Specjalizuje się w walce ciężkim orężem i w starciach w pierwszej linii. Podczas pobytu w zakonie rycerskim nauczył się podstaw magii światła.

Cechy gry:

Spoiler:
Gra w liczbach:

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 24 gru 2017, 12:35 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 39 razy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Rahim »

PIERWSZY!!!!
=)

Cóż zapowiada się fajnie, ale trochę mnie dziwi to:
Obrazek
Zakonnicy zazwyczaj byli uczonymi, znali się na piśmie, odprawiali modły, byli to ludzie inteligentni,
od ochrony mieli raczej rycerzy i takich tam, bynajmniej tak jest w moim wyobrażeniu, jeśli na nich nacierano, bardziej zamykali bramy i zagradzali je, aby utrudnić dostęp, często woleli stracić życie niż oddać się w niewolę czy też wydać powieżone im sekrety *-*
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Kryzz333 »

W zasadzie w realiach tego świata na ochronę mogą liczyć jedynie naprawdę bogaci i wpływowi, a ta kaplica jest w lesie i nikt nie przyszedł by im z pomocą, więc zakładamy, że mnich ma jakiegoś asa w rękawie :-)

Poza tym magia w tym świecie jest zależna od siły woli, więc naprawdę mocno wierzący kapłani są w stanie czarować jak magowie - więcej o tym przeczytasz w książkach w grze. :-D
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Rahim »

właściwie to nic nie wiadomo o fabule, wiadomo tylko iż kontynent ( który trochę nazwą przypomina moją Eladorę xD) jest skąpany w okrucieństwie chłodnej stali i cierpienia.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Fabuły specjalnie nie zdradzam, bo bym musiał spoilerować od samego początku - fabuła jest odkrywana równolegle z grą, a informacje o świecie są bardzo szybko udostępniane w formie np.: książek.

Zresztą, rzeczywiście muszę przyznać, że to co napisałem nie dostarcza prawie w ogóle żadnych informacji. Załączyłem dodatkowy opis i konturową mapę świata.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: ravenone »

Dawno nie widziałem tak pokaźnego projektu na XP. Oby wyszedł pełniak, czekam z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Kleo »

Nie pałam wprawdzie wielką miłością do grafiki z XP, ale projekt rzeczywiście zapowiada się pokaźnie. Już sam fakt, że autor męczy się z grą już niemal rok, pozwala żywić nadzieję, że w takim stadium jej nie porzuci.
Tło już jest pięknie nakreślone, ale może jednak jakoś bardzo by nie zaszkodziło powiedzieć, o czym właściwie ta gra będzie? Albo chociaż ze dwa słowa o bohaterze/bohaterach?
116 elementów ubioru? Istna rewia mody. ;)
Chociaż tych wielkich miast się trochę boję, zwykle się w nich całkowicie i nieodwracalnie gubię.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Rahim »

I jak zwykle gra będzie za trudna i Kleo zamiast grać bd narzekać, a nie.
Teraz zajmie się ubiorem XD


Cóż, trochę nie na temat ale ja kiedyś też robiłem grę w XP, gdzies w lutym albo marcu 2012 jak jeszcze nie byłem oficjalnie na scenie, fantazy to było, mocno wzorowane na WA ravenone, miałem około 3h gry, co było nad podziw duzo jak na mnie, jednao projekt poszedł wraz z padniętym systemem :)
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Diablo »

Hmmm... wygląda na to że będzie to dobry projekt z dobrze użytym RTP. Mapki są bardzo dobre, odkrywcze nie- ale przyjemne dla oka. Szkoda, że dark-fantasy takie jak twoje, wygląda tak kolorowo i wesoło (RTP, to jest jedyny ból mappingu). Poza tym ten szczegół, o którym mówił Traszkim :D ( wiem, że mnie zabijesz, jeśli to czytasz xD).

Pracuj i nie wyrzucaj projektu, bo ma swoją szansę na powodzenie :)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Kryzz333 »

@ravenone, Kleo:
Projektu na pewno już nie porzucę, bo właśnie za długo przy nim pracuję.

Co do RTP - używam go raczej z przyzwyczajenia i w dodatku tilesety Inquisitora nie podobają mi się... Mam nadzieję, że uzyskam pożądany efekt.

P.S.:

Dodałem opisy dwóch głównych bohaterów, screen z miasta w wersji poprawionej i
dołączam dwa nowe screeny.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Diablo »

Pierwszy screen naprawdę klimatyczny ;) Good job xD

Drugi też niezły, aczkolwiek wolę ten pierwszy :D
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Dragon Kamillo »

Brzydki efekt świetlny na pierwszym zrzucie. I lepiej, że używasz RTP, niż Inqa - chociaż i to i to się przejadło to rtp jakoś bardziej mi się podoba.

Podoba też mi się walka, jak robiłem w xp też miałem zamiar takiej użyć (chociaż bardziej ją obeventować, niż oRGSSować XD), a teraz w sumie w 2k też robię taki styl walki. Tylko informacja o poziomie postaci wydaje mi się zbędna w walce, chyba że może podczas jej wzrosnąć poziom.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: lorak »

Projekt mi się podoba, czekam, zwłaszcza, że planowana premiera względnie niedługo. Efekt na przedostatnim screenie faktycznie przesadzony i ma zły odcień, chyba, że to miało być jakieś magiczne światło. Nie myślałeś o usunięciu przeźroczystości windowskina?

Bardzo fajny opis świata :) Dla mnie zapowiada się świetnie. Jeśli uda się wprowadzić w życie to, co tu napisałeś to szykuje się kawał solidnego RPGa.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Rahim »

Diablo pisze:Pierwszy screen naprawdę klimatyczny ;) Good job xD

Drugi też niezły, aczkolwiek wolę ten pierwszy :D
Chyba nie o ocenę screenów tu chodzi a o mapping i grafikę.
Jak by gry robiło się dla samych screenów to żadna by nie wyszła.

Cóż, gra zapowiada się fajnie, nie ma co ukrywać lubię takie, jednak nie napalam się mocno bo różnie może wyjść.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Opowieści z Edorii [XP]

Post autor: Diablo »

Opanuj się Rahim O_o ja tylko powiedziałem, że podobają mi się jego screeny, a w tym mapy. Dajże spokój, jesteś dorosły, powinieneś wiedzieć.
ODPOWIEDZ