Golden Forki Special II - Głosowanie (Premiery)

Najlepsze, najpopularniejsze gry lat 2012/2013. Wyniki konkursu.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Re: Golden Forki Special II - Głosowanie (Premiery)

Postautor: Kleo » 07 lis 2013, 21:40

Rahim pisze:I po Wieśmińskich puzelkach ;(
No, a te z Triss Merrigold takie ładne. :(

No ja tam nie wiem, co wam laguje, mój komp chyba się przystosował do wszelakich gier z makera, bo grzecznie i bez buntu przełyka wszystko, co na niego wrzucę.

Lorak gdzieś tam się deklarował, że tworzy projekt z podobną mechaniką, mam nadzieję, że Triss go zmotywuje do dalszej roboty. ;) Bo giereczka bardzo mi się podobała, choć zabugowana niemiłosiernie.
W produkcjach Rahima lubię natomiast bezpretensjonalność i prostotę, podlane sosem lekko gimnazjalnego humoru. Podejrzewam, że u początków sceny mógłby być jej gwiazdą, bo chyba wtedy królowały tego typu rzeczy. Szkoda, że ten słomiany ogień większość projektów szybko porzuca. Ale w sumie to chyba wygrał, jeśli chodzi o ilość zdobytych punktów.
Co do Soula i Dragona to wciąż czekam na ich gry - do roboty, panowie. Bo zdaje się, że na GameBoya nie ma już co liczyć. :(
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 07 lis 2013, 23:04

Bo zdaje się, że na GameBoya nie ma już co liczyć. :(

Ranisz mnie. :(

Dzięki za głosy, nie spodziewałem się żadnych. :o
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
Kleo

Postautor: Kleo » 07 lis 2013, 23:13

GameBoy pisze:Ranisz mnie. :(
Ojć, przepraszam, nie chciałam. Ale mam wrażenie, że sam gdzieś kiedyś napisałeś, że już skończyłeś z makerem. Czy jakoś tak. Jeśli się mylę, to cieszy mnie to niezmiernie. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 08 lis 2013, 05:43

Kleo pisze:Podejrzewam, że u początków sceny mógłby być jej gwiazdą, bo chyba wtedy królowały tego typu rzeczy. Szkoda, że ten słomiany ogień większość projektów szybko porzuca.

Yup, scenowa Eladora wygląda jak klasyk w dobrym tego słowa znaczeniu, pytanie tylko - jak wyglądałyby gry Rahima w 2003, gdyby nie było tych dziesiątek klasycznych tytułów, na których można się wzorować i czerpać (choćby bezwiednie) inspirację.
Jedno na pewno mogę potwierdzić - mimo, że to nasza standardowa cecha, nie przypominam sobie osoby z bardziej słomianymi zapędami niż te Rahima. Przynajmniej ciągłe zaczynanie nowych projektów i bezustanne zmiany layoutu na blogu sprawiają mu mnóstwo radochy. =)

Dragon Kamillo pisze:Kiedy GFS III?
Szczerze mówiąc trochę się waham, niestety w ostatnich tygodniach miałem na tyle mało czasu, że zapału wystarczyło mi tylko na prowadzenie GFS, nic nie ukazało się na TA, a na dodanie wciąż czeka kilka gierc. Frekwencja konkursowa też nie rzuca na kolana, jeśli uda się odpalić coś jeszcze, to będzie to na pewno najbardziej luźna i imprezowa część GFS jako całości.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 08 lis 2013, 12:44

bezustanne zmiany layoutu na blogu sprawiają mu mnóstwo radochy

Powiało ś.p. Zamthirem i DarkCloudem. =)

Ale mam wrażenie, że sam gdzieś kiedyś napisałeś, że już skończyłeś z makerem.

Coś tam pisałem, ale to głównie dlatego, że brak mi pomysłu na grę, która będzie sama domagała się zrobienia i wykonanie której w makerze nie będzie męczarnią.

A GB jeszcze przycisniemy :D

Rób Angun lepiej.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 14:11 przez GameBoy, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 08 lis 2013, 13:54

Gratulacje dla zwycięzcy! : )
A GB jeszcze przycisniemy :D
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 08 lis 2013, 14:51

Nie wiem, jednak w moich scenówkach brak mi tego czegoś co jest w GL czy tworach Skacia i Prekiego, dlatego szybko się zniechęcam, mam tego więcej, dziś właśnie odzyskałem płytę z resztą takich projektów, jednak to może zostawmy na inną okazję...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 08 lis 2013, 14:59

GameBoy pisze:
Coś tam pisałem, ale to głównie dlatego, że brak mi pomysłu na grę, która będzie sama domagała się zrobienia i wykonanie której w makerze nie będzie męczarnią.

Nie bluźnij na mejkierka ! w mejkerku gry niemal robią się same !
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 08 lis 2013, 16:07

Odnosząc się do wypowiedzi Jazz'a z tymi layout'ami to nie do końca tak.
Po prostu wszystko mi się szybko nudzi *-*
Co do samych gier więcej radości sprawia mi ich tworzenie i kombinowanie w nich niż wydawanie, nie mniej jednak Eladorę wydam na wersji VX i przystopuje z tym, chcę pogłębić (jak już pisałem gdzieś) wiedzę na temat starej japonii i wydać coś porządnego w tym stylu, myślę że zbierając rady Skacia do kupy i skupiając się na starym kinie typu "Siedmiu Samurajów" uda mi się =)
Co do starych gier z początków sceny to nie zaprzeczę że one jarają mnie najbardziej, są tak proste a niektóre tak wciągające że aż miło mi się w nie gra, co raz werbuje do mojej kolekcji jakieś stare gierki, nie ważne czy dobre, czy te gorsze, analizuje ich mechanikę, w większości jej struktury, fabułę, staram się zrobić coś na wzór tylko z odniesieniem do lat aktualnych.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)

Postautor: lorak » 08 lis 2013, 17:44

Dopiero teraz mam dostęp do komputera i zauważyłem wyniki! Gratuluję uczestnikom i dziękuję za wasze głosy!
Z tą grą już nie będę działał ale jak Kleo napisała gra o podobnej mechanice jest w produkcji.

Swoje opinie na temat innych ger już wyraziłem i uważam, że Rahim powinien kontynuować scenówkę Eladorę!
Awatar użytkownika
Kleo

Postautor: Kleo » 08 lis 2013, 18:02

Jazzwhisky pisze:(...) jeśli uda się odpalić coś jeszcze, to będzie to na pewno najbardziej luźna i imprezowa część GFS jako całości.
Pójdziemy en masse na piwo? ;)
Awatar użytkownika
Soul

Postautor: Soul » 08 lis 2013, 18:18

No nieźle, dostałem pięć głosów, nie spodziewałem się miejsca na podium :)
Dzięki wszystkim za głosy!
Szkoda, że nie dorwałem kompa z parodią gromady :lol:

Wróć do „GF 2013”