[VXA] ArkanA 2

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

[VXA] ArkanA 2

Post autor: Diablo »

Obrazek
Opis świata:
Po raz kolejny znajdziemy się na kontynencie Mortis, spowitym cieniami. Sytuacja niewiele się zmieniła od czasu Arcymaga z Dejiz.
Zwierzęta oszalały. Niemal z każdego cienia wypełza zło. A my... stoimy po środku intrygi między światem ludzi i bogów. Może jednak śmierć jest jakimś wyjściem...

Fabuła:
Tharaidun upadło. Nie ma już żadnej nadziei na pokonanie wojsk dowodzonych przez Arnetha. Tym czasem minęło już 1000 lat od zapomnianej, globalnej katastrofy. Przepowiednia po raz kolejny musi się wypełnić. Śmierć coś knuje. Zamiast udać się na kontynent Mortis we własnej osobie, wysyła tam swego sługę - Aidana, aby wspomógł wojska posiadacza Arkany. W jakim celu? To wie jedynie Śmierć i sam Arneth.

Screeny:
Spoiler:
Bohater:
Obrazek
Aidan - wierny sługa Śmierci. Nie jest człowiekiem. Głęboko wierzy, że śmierć to największe z błogosławieństw i stawia się w roli mesjasza.

Skrypty:
Nie bd wypisywał wszystkich. Napiszę ogólnie czego możecie oczekiwać:
-ABS;
-System otwierania zamków;
-Efekty świetlne;
-Ring Menu;

Muzyka:
-Gothic 1;
-Penumbra;
-Diablo 2;

Grafiki:
-tileset od Inquisitor'a;
-duże charsety;
-grafiki mojego autorstwa;
-grafiki znalezione w google;

Beta testerzy:
-Kleo;
-Soul;
-Viuu;

Cechy gry:
*Gra nie będzie tak zamknięta jak poprzedniczka (Arcymag z Dejiz), ale świat dzieli się na mapy.
*Zadania będą podzielone na główne i dodatkowe.
*Dynamiczny system skilli umili walki :)
*Będzie można sprzedać stary ekwipunek (w końcu :D). Spotkamy postaci z AA i TW.
*Poznamy historię z kontynentu Mortis po upadku Tharaidun i dotarciu do władzy Arnetha.
*Około 4-5h grania (pełna wersja).

Postęp
Prolog ma mieć 1-1,5h wiec to niewiele. Premiera zapewne odbedzie sie koniec 2013/poczatek 2014.

Demo
Z RTP - https://www.mediafire.com/?wpip6od2djl192y
Bez RTP - https://www.mediafire.com/?oyvxcqf9xjskd90
Ostatnio zmieniony 23 gru 2013, 17:41 przez Diablo, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXA]ArkanA 2

Post autor: Kryzz333 »

Zapowiada się ciekawie.

Widziałem wcześniej trailer na Twojej stronie.
Gra może być bardzo dobra, ale jest kilka mankamentów:
- mangowe postacie i twarz bohatera bardzo nie pasują do mrocznego świata (szczególnie w odniesieniu do poprzednich części serii)
- chociaż napisałeś o rozwinięciu i wyjaśnieniu fabuły, to musi to być bardzo rozwinięte, bo w 1 i 2 części niemalże nie wiedziałem, po co robię to wszystko.
- już na screenach widać niektóre słabostki grafiki - kłoda wchodząca na dach na 2 obrazku, puste namioty. Pamiętaj również o logicznym rozstawieniu wszystkiego, bo to jedna z najważniejszych rzeczy w tego typu grach.

Podobnie jak w poprzednich grach (szczególnie w 1 części) podoba mi się specyficzny, "ten Twój" mroczny klimat.

I dodaj datę ukończenia gry i obecny postęp, bo wymaga tego regulamin.


EDIT:
Oj sorry, jak obejrzałem filmik, to się okazało, że ta kłoda wchodzi na cień. W takim razie musisz tylko zrobić, żeby cień nachodził na kłodę.

Zauważyłem też dziwny błąd z tilesetami - jakby były one wychylone w lewo/postać była wychylona w prawo.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Diablo »

Dzieki, to milo slyszec ze "ciekawie sie zapowiada".

Coz, nie ma co sugerowac sie filmikiem, kamera sie trzesie (Camtasia szaleje).

Fakt, jednak nie mam wyjscia. Duza czesc prologu zrobiona. Nie mg sie cofnac, a grafikiem nie jestem.


W Arkanie 2 bd kladl wiekszy nacisk na klimat i fabule niz w poprzednich grach. Postaram sie zaspokoic wasze oczekiwania.

Ajc, zapisalem sobie w notatkach o usuwaczu cienia :/ zapomnialem ale poprawie :)

Ciesze sie ze projekt robi nadzieje. Klimat utrzymam bardzie Arkanowy. Porzuce luzny klimat TW.

Z tilesetem jest okej, tylko jak mowilem Camtasia szaleje.

Dzieki za komentarz. To dla mnie wazne, gdyz do nie dawna mialem zalamanie tworcze, a komentarze jak ten na serio daja wielka radoche i kopa xD
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Kleo »

Ten filmik to chyba deko nieaktualny, miałam okazję widzieć już nieco zmienioną wersję gry. No i mam obawy co do BS-u - poziom trudności jakby nieco wyższy, niż w Arkanie numer 1.
Choć kluczową sprawą wydaje mi się nadanie głównemu bohaterowi jakiegoś charakteru i porządnej motywacji - z tym w pierwszej części był problem, w Tajemnicy Wulkanu zresztą też. A wcale nie jest tak, że "mroczna" postać już z definicji jest interesująca.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Diablo »

Postaram się, żeby gra wypadła jak najlepiej. Myślę, że do tego rodzaju gry najlepszy jest soundtrack z Gothica, jednak, jakby ktoś miał pomysł na inne soundtracki, proszę o pisanie, bo na prawdę nie wiem, z czego jeszcze mógłbym wyciągnąć muzykę ;)

Prace idą powoli do przodu. Do teraz gotowych jest 16 map. W sumie niewiele, jednak to dopiero będzie prolog. Nie zamierzam gry dzielić na kawałki. Wydam ją w całości prawdopodobnie już w 2014 roku. Szkoda, bo nie dam rady wyrobić się na Golden Forki :(
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Kryzz333 »

Gratuluję chęci do pracy :-).

Muzykę pasującą do takiego klimatu możesz znaleźć w:
Seria "Risen", (seria twórców Gothic)
Seria "Myth", (doskonała muzyka dark fantasy, ale raczej do przerywników)
Seria "Wiedźmin",
Seria "Baldur`s Gate"
Seria "Ice Wind Dale", (muzyka raczej spokojna, ale może się przydać)
Seria "Disciples", (szczególnie II część)
Seria "Warhammer", (z wyłączeniem części 40.000)
Seria "Age of Wonders",
Seria "Dragon Age",
Seria "Guild Wars" (mało muzyki mrocznej, ale może się przydać)
Seria "Crusader Kings"
Seria "Europe Universalis"
Seria "Two Worlds"
Modyfikacja do Rome Total War: "Europa Barbaroum"

Podałem gry z których czerpię muzykę do mojej gry.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: ravenone »

Lubię twoje projekty. Są lekkie w odbiorze:) Czekam na kolejny.
Co do muzyki - Risen 2 i Sacred 2 - kopalnia świetnych kawałków.
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Gorn5 »

Bardzo lubię twoję projekty, wkładasz w nie dużo serca i ciężkiej pracy.
Jednak w pierwszej częsći początek był taki trochę nudnawy, mam nadzieję, że w kolejnej będzie lepszy. Dobrze wybierasz soundtracki (mam na myśli z Gothic o_O) możesz również wybrać z Wiedźmina, i ogólnie takich RPG. Czekam na grę, zapowiada się extra :D
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Noruj »

Jestem ciekawy jak ci pójdzie tym razem. Robisz bardzo duże postępy, co prawda - twoje rozwiązania i bardzo widoczne nawiązania do zachodniego modelu gry rpg, nie są mi tak bardzo w smak, to jednak doceniam pracę.

To nad czym powinieneś pracować to wg. mnie sklecanie sensownych scenariuszy, motywacji i postaci.
Z tym jest bladziutko, to także cecha gotików i innych dobroci, więc nie ma co się dziwić.

Uwierz, że dopóki nie wpuścisz do gry emocji, wszystko inne straci.


//
Oczywiście, Gothic w muzyce.
Jakże by inaczej x d
To już tradycja w twoich grach, tym razem dialogi z której części?:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Diablo »

Dziekuje za komentarze :) ciesze sie ze interesuja was losy AA2 :)

Na poczatku szukalem wszystkiego, zeby tylko nie uzyc soundtracka z Gothica, jednak te muzyczki najlepiej pasuja :) Uzylem tez wg waszej rady dzwiekow z:
-Risen
-Risen 2
-Icewind Dale :33
Reszte bd pobieral w miare postepow w pracach. Obecnie pracuje nad jednym z dluzszych questow pobocznych prologu.

Hahahahaha xD No nie xD tym razem bd bez nawiazan spoza serii Arkany :P
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: McLaren »

Diablo bardzo fajny projekt nam zaprezentowałeś, mam nadzieję ,że zanim dasz pełną wersję usuniesz wszystkie błędy.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Diablo »

Jesli nie ufasz mi xD to zaloze sie o twoja dusze ze ufasz Soulowi i Kleo xDDD
ewentualnie jeszcze Viuu jesli bd mial czas ;)

a tak to dziekuje :)
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Gorn5 »

Diablo. Jak idą pracę nad grą? Jakieś postępy? Wrzucisz screeny?
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Diablo »

Obecnie trwa odpoczynek od sceny :D co nie znaczy że to koniec gry :D oczywiście postaram się ją ukończyć. Jeśli się nie uda to pozostawię chociaż pierwszy akt, żeby chociaż w części dotrzymać obietnicy ale ja jestem dobrej myśli. :D
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: [VXA] ArkanA 2

Post autor: Gorn5 »

My również :)
Powodzenia!
ODPOWIEDZ