Silent Hill

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Silent Hill

Post autor: Inq »

Co myslicie o tej serii, w jaki czesci graliscie?

Ja ostatio stalem sie posiadaczem SH4 i SH1 (w tej kolejnosci). Obie gry nawet kewl :P, ale chyba jedynka lepsza (ale za duzo lazenia, zeby jakas pierdołe znalzc).

No i tez wszyscy mowia, ze SH sa takie straszne, ale ja jakos przy czworce w ogole sie nie balem (no moze raz :wink:), a w jedynce malo co (moze dlatego, ze ogladalem film i wiedzialem, co bedzie za winklem).

No i oczywisice znana i lubiana Zaslona jest na podstawie silenta (ciekawostka - zaczalem ja robic, zanik w jakiegokolwiek sh zagralem).

Następnym razem staraj się takie wyrazy wyróżniać[kvachu]
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Post autor: Neo »

Ja aktualnie gram w SH1, ale gupi wystrzeliłem całą amunicję w pielęgniareczki i teraz gryzą mnie ptaszki :(
Ale gra jest bardzo klimatyczna, a najlepiej jak zapada zmrok :) No i ma ten klimat grozy oraz nutkę tajemnicy. Film również oglądałem i mnie zachwycił. Bardzo ciekawy fabularnie. Polecam.
Awatar użytkownika
Bimbrownik
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2007, 18:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bimbrownik »

grałem kiedyś w sh1 na konsole ^_______^ w sumie nic specjalnego tam nie zrobiłem
no byłem dziecko XD ale gra była fajna
Hej lubie placki.
N.U.E.R.H.A
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:41

Post autor: N.U.E.R.H.A »

Grałem w S2 i S1 (w tej kolejności). Jak jeszcze byłem młodszy to razem z kumplem ostro się dwójką schizowaliśmy. Potem wyczailiśmy z neta jedynkę. Powiem, że niektórymi momentami BAŁEM się. Nie było dużo momentów, ale ogólnie to bardzo poschizowana gra. Kumpel opowiadał, że jak się upalił i zaczął w to grać, to miał niezłe jazdy w nocy. Chociaż jakby się głębiej zastanowić nad samymi motywami to jest to naprawdę groza maxxx.

Tu jest analiza fabuły jakiegoś kolesia. Moim zdaniem, doskonale spostrzegł pewne rzeczy i doszedł do ciekawych wniosków. Warto przeczytać. Naprawdę.

http://www.gamefaqs.com/console/psx/file/198641/28331
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Mi się udało zagrać chronologicznie w trzy części (jakoś w czwóreczkę zagrać okazji nie miałem) i jednak "jedyneczka" jest według mnie najlepsza :] W trójce raczej nie było momentu w którym było by się czego bać, a dwójka swe potwory ma taaaaakie rozlaaaazłeeeeeee i trzeba mieć wiele szczęścia by taki potwór nas uderzył (to chyba nie tylko moje zdanie?). W jedynce przeszkadzał mi tylko (jak w każdej częsci) zbyt ograniczony świat względem dostępnej przestrzeni... Chodzi mi o to, że mamy niby dla siebie całe miasto, w rzeczywistości zaś jesteśmy ograniczenii do lokacji ściśle związanych z fabułą... Oczywiście da się to zrozumieć, ale z jednej strony czasem robi się żal, że naprawdę nie ma juz nic więcej ;p
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Post autor: ŻbiXs »

SH 1 Rulez. :D
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

"Okay, you can stop reviving dead topics now." :d
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Dlaczego? Może od razu zaczniemy wywalać tematy starsze o tydzień, żeby przy jakiejkolwiek próbie ożywienia nie wywoływać lawiny spamu "nie nekropostuj bucu!!!11" ~~?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Ale nie 6 topików naraz.... :d
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Post autor: Kiksi »

ŻbiX chyba gdzieś pisał, że ma dostęp do internetu jedynie z kawiarenki. Więc starał się troche popisać do następnego razu... A zresztą, szkodzą ci posty? xD
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1156
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Jakby nie patrzec, post ogolnie jest szkodliwy ~~
Obrazek
Awatar użytkownika
lukast_pl
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2006, 16:04

Post autor: lukast_pl »

Wg. mnie SH1 rula na całej rozciągłości :D
Zaliczony 3 razy!
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Zaliczony 3 razy!
To jeszcze nie masz wszystkich zakończeń :P

Ja ostatnio trochę grałem w Silent Hill 4. Gdyby ta gra nazywała się "Być jak Walter Sullivan" czy jakkolwiek inaczej, tylko nie "Silent Hill", powiedziałbym, że gra trzyma poziom i jest świetnie. A tak, to jak na Silenta trochę średniawo...
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Post autor: Neo »

Ja mam dzisiaj dostać SH3 :D Już nie mogę się doczekać :D
A przy jedynce można było się ****** ze strachu xD Za to 2 miała genialną fabułę i muzykę.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Nie zrobię ci psuji, ale dyskretnie powiem, by w SH3 nie nastawiać się na długie piesze wędrówki po mieście... Po za tym SH3 jest OK :)
ODPOWIEDZ