[XP] Where's Waldo?

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

[XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

Obrazek

Chciałbym zaprezentować grę pod tytułem ''Where's Waldo?, pierwszą tego typu grę zrobioną w programie RPG MAKER XP. Myślę, że można ją zaliczyć do gier zręcznościowych, chociaż z pewnością rozwija także umysł a przede wszystkim bawi.

Obrazek
Napewno każdy z Was zna postać Waldo czy też Wollego z zabawnej bajki, w której główną atrakcją było odnajdywanie bohatera na obrazku ukrytego wśród wielu innych postaci.

Bajka ta była dla mnie inspiracją do stworzenia gry. Jej zasady sa proste a zabawą mogą się cieszyć dzieci, rodzice oraz dziadkowie. Myślę że to wspaniała alternatywa dla obecnych nudnych a także przepełnionych przemocą gier skierowanych również do najmłodszych.

Gra składa się z 63 plansz które różnią się poziomem trudności oraz wyglądem. Zadaniem gracza jest w ciągu 60 sekund odnaleźć postać bohatera na obrazku. Ponadto dla mniej spostrzegawczych oraz młodszych graczy przygotowałem kilka dodatkowych opcji pomocniczych. Można również szukać postaci Wollego wspólnie, co sprawia że zabawa z tą grą jest przyjemnością dla całej rodziny. Jej atutem jest to, że w ciekawy sposób ćwiczy i rozwija naszą spostrzegawczość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to propozycja prosta ale nie banalna zawiera elementy przeznaczone dla dojrzalszych graczy specjalnie z myślą o forumowiczach GOSPODY RM ARCHIVE aby Was nie zanudzić cukierkową fabułą.



Z niecierpliwością czekam na wasze opinie oraz życzę udanej zabawy !

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=hGMrc3ozMhs

Obrazek

http://www.mediafire.com/file/axtygcz0w ... o.rar/file
Ostatnio zmieniony 04 lut 2020, 18:30 przez McLaren, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: Kleo »

McLaren pisze:Myślę, że można ją zaliczyć do gier zręcznościowych, chociaż z pewnością rozwija także umysł a przede wszystkim bawi.
Nie, nie, to na pewno nie jest gra zręcznościowa. Gatunkowo lokuje się raczej wśród gier "hidden objects" (ukryte obiekty).
Przyznam, że nie dobrnęłam do końca, tych plansz chyba trochę przydużo jest i w końcu zaczynają męczyć. Zwłaszcza, że poziom trudności jest albo bardzo niski, albo skandalicznie wysoki, a w dodatku brakuje w nim logicznego porządku. Dobrze by też całości zrobiła jakaś muzyka, ten pokrzykujący w tle głos po jakiejś dziesiątej planszy zaczyna doprowadzać do szału.
To ty mówisz w menu, McLaren?
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: Zombik »

Huhu, dawno nie pisałem... ostatnio nie miałem na nic weny, ale chyba powoli znów wracam w obieg. Zawsze lubiłem szukać Waldo na obrazkach, więc z chęcią pobiorę grę, ale to już nie teraz X_X. Zasypiam... idę zaraz spać.
Zastanawiają mnie jednak pewne sprzeczności... wspominasz o "młodszych" graczach i mówisz o alternatywie dla "przepełnionych przemocą" gier, jednak kilka screenów dalej widzę nagie pixelowate panie tańczące na dachu, a jeszcze niżej rzeź Zombie. Na końcu stwierdzasz, że gra jednak jest dla dojrzalszych graczy.
Cóż... to w końcu dla kogo!? XD Coś mi tu nie pasuje.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: Rahim »

Kurde nie wiem skąd ale to znam!
A to jest najgorsze, tematyka, jak i sam Wally nie są mi obce, chociaż nigdy w to nie grałem O_o
Cóż, gierka ma zbył łatwy poziom, miejscami jest trochę trudno, ale prawie cały czas jest łatwo i do tego monotonnie, ale doceniam wkład pracy i poświęcenie. Myślę że osoba dla której powstała gra będzie zadowolona =)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

Dzięki za opinie.
Co do poziomu trudności gry myślę ,że jest uśredniony.
Gra jak najbardziej jest do przejścia gdyż była testowana przez osoby z zewnątrz.
Jest wiele łatwych i banalnych obrazków aby nie była zbyt męcząca zwłaszcza ,że obrazków jak wspomnieliście jest dużo.
Jest to mój pierwszy projekt być może mogłem pomyśleć o uszeregowaniu plansz ze względu na poziom trudności.
Jeśli pomysł się spodoba pomyślę o drugiej części z uwzględnieniem waszych opinii oraz licznych modyfikacji typu bonus za zaliczenie określonej liczby plansz czy pomiar czasu całej gry.
Na pewno będzie potrzebna wasza pomoc :)

PS. Tak to mój głos.

Zombik to jest trochę tak jak z Twoimi obrazkami z zajączkiem zombi i uśmiechniętym dzieckiem ;) :D
Obrazek
everafter85
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2013, 11:02

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: everafter85 »

:-) witam. Jak dla mnie rewelacja, uwielbiam szukać Wally'ego, taka podróż sentymentalna w dzieciństwo:) Duży plus za pomysł, wykonanie i oprawę audio-wizualną, wszystko jest we właściwym klimacie. Gra sprawia przyjemność i o to chodzi.
Ale muszę też trochę pomarudzić. Obrazki faktycznie powinny być jakoś uszeregowane wg poziomu trudności, albo na początku gry mogłaby być opcja wyboru łatwy, średni, trudny etc. Na niektórych Wally za bardzo się wyróżnia samą kolorystyką. Warto byłoby też poprawić błędy takie jak np. na początku gry mamy Wolly zamiast Wally.
Ze względu na treść niektóre obrazki zdecydowanie nie nadają się dla dzieci.. Ale dla starszych fanów Wally'ego i fanów szukania ukrytych obiektów - rewelacja. Pozdrawiam i czekam na kolejne gry :)
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: Pantera »

Nie gralem, wiec odzywam sie jedynie po zobaczeniu screenow.

1. Wally. Nie Wolly. Wally.
2. Zdecyduj sie, Wally, czy Waldo? Rozumiem, ze ten sam bohater ma inne imie zaleznie od tego w jakim kraju jest wydawane "cokolwiek" z jego udzialem, ale w jednej produkcji raczej trzymaj sie jednego imienia.
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

Dzięki za celną uwagę. Zapraszam do zagrania w grę ;)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

Dziękuję wszystkim za głosowanie na moją grę:) Myślę ,że kolejna moja produkcja już poprawiona i bardziej dopracowana przypadnie wam do gustu.
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: Dr.Man »

Pograłem chwilę, i gra zaskoczyła mnie pozytywnie pod względem tym że gdy w nią grałem poczułem się jakbym grał jako 5 latek w taką grę co była do kupienia w kiosku, miało podobną mechanikę tylko że można było także rozwiązywać zagadki, matematyka i inne duperele.

Na scenie moim zdaniem jest to w pewnym rodzaju innowacja bo nie widziałem żeby taka gra powstała z podobną mechaniką.
Podoba mi się podkładany głoś, zapewne to ty. :D
"Czy chcesz wybrać język Polski?", to mnie rozwaliło.

Obrazki za wolno się pojawiają i są za mało płynne, wydaje się jakby to był obrazek za obrazkiem z taką samą grafiką co pierwszy.
Do tego te opcję, jak się ten pergamin skończy rozwijać do końca to mija sporo czasu a do tego jeszcze ten czas leci, radził bym ci abyś przyśpieszył te obrazki i żeby były płynniejsze bo nie współgra to z grą, i przez to minimalnie zachwiewa rozgrywkę, lub wyłączyć stoper gdy się włączy opcje.
No i ta monotoność.. Znajdź Waldo lub skorzystaj z pomocy albo cofnij się w czasie, brakowało mi czegoś tutaj, jakiś punktów czy coś w tym stylu, jakiś przedmiotów, byle co żeby jakąś tą rozgrywkę urozmaicić i żeby się nie nudziło po 10 planszy.
Do tego słabo ci wyszło z planszami pod tym względem że czasem są łatwe a czasem trudne, raczej powinno być od najłatwiejszego do najtrudniejszego, a tu jest ustawione losowo.
Grafika nie urywa dupy że tak powiem, czasem jest trochę rozmazana i na bokach są białe kropki, ale mi tak tam za bardzo nie przeszkadzała, ale wiem że włożyłeś w nie serce więc za to wielki +

Gra jest dobra, pewnie dla młodszych jest rewelacją i fajną zabawą.
Dla mnie jest umilaczem czasu, choć na krótko.
Ale i tak dobrą robotę odwaliłeś. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

Dr.Man dziękuję Ci za posta:) robiłem tą grę szybko bo za wszelką cenę chciałem zdążyć do GF i być może z tego powodu czegoś w niej zabrakło. Miło ,że doceniasz prace i serce jakie w to włożyłem:) Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
krzak1414
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:45

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: krzak1414 »

Nie mogę pobrać

Obrazek
krzak - niby roślina ,a jednak człowiek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

krzak1414 u mnie wszystko działa klikam pobiera... spróbuj jeszcze raz:

http://www.speedyshare.com/tJCDD/Wheres-Waldo.rar
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: ravenone »

Muszę ściągać program do pobierania, żeby to pobrać?
Bo zwykły download pokazuje - musisz mieć konto premium, żeby ściągnąć plik.
Jeśli tak, to poproszę o inny host:P
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Where's Waldo?

Post autor: McLaren »

ravenone już mam :) proszę:

http://www.mediafire.com/download/69wea ... 0Waldo.rar

Szkoda ,że nie grałeś przed głosowaniem GF...
ODPOWIEDZ