[Xp] - The Hero

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: ravenone »

Kolory rzeczywiście można by nieco stonować, bo bije po oczach.
Ale lokacje wyglądają świetnie. Dawno nie widziałem takich map w XP:)
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Poprawiłem i już tak nie świeci.

Kolejna mapa:

"Góry Skaliste"

Obrazek

A i zapomniałem dodać że ta mapa jest we wcześniej fazie, jeszcze się zmieni i to za pewne zauważalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Obrazek

Pobawiłem się i dodałem parę elementów (suche drzewa wraz ze zmianą kolorystyki skał)

Dobra to na tyle, myślę że przez jakiś czas nie będę pokazywał screenów z mapami, niedługo będziecie mogli zobaczyć jak będą wyglądać drzewka umiejętności, i walki bo zamierzam je ulepszyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Kleo »

Przesadzasz z tymi światełkami, całość wygląda przez to jak mocno zakurzona i niedbale wytarta.
Rzadko zwracam uwagę na takie drobiazgi, ale jakoś te dwa arbuzy rzuciły mi się tym razem mocno w oczy. Co one tam robią?
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Nie wiem czy odnosisz się do lasu czy do gór jednakże, jeśli chodzi o góry to chciałem żeby tak właśnie wyglądały, ale chyba raczej tu chodzi o las, no tak masz rację trochę wygląda na zakurzony, wezmę tą uwagę do serca i coś poprawię.

Arbuzy? A tak jakoś xD

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Fear »

Wygląda ok, ale teraz powiedz mi, jak chodzić po takiej lokacji? Po kamieniach, co nie miałoby sensu, czy slalomem, co niszczyło by grywalność i klimat? Całkiem niepraktyczna. Puste przestrzenie nie są ok, symetryczność również, ale czasem za dużo takich "kwiatków" na lokacji, czyni ją niegrywalną :)

No, ale ogólnie trzymasz poziom mappingiem, ale nie przesadzaj z tymi efektami świetlnymi, czasem dają odwrotny efekt.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Fear ja dodaję przykłady map, dlatego są nie grywalne. ;p
Ale ok spoko, a co do symetryczności właśnie mam zamiar ćwiczyć, ponieważ za bardzo nie miałem styczności z tilesetami gór, nadrobi się i będzie cacy. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Grentos »

No gra najgorzej nie wygląda.
Co prawd nie czytałem niczego (:P) ale oprawa graficzna gry jest cacy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Oprawa graficzna ciągle się zmienia, aktualizuję screeny w głównym poście, dodałem Góry skaliste zmieniłem Autotileset trawy, ciemniejsza ziemia itd.. Pewnie coś jeszcze dodam ale to już będą małe zmiany.

Olśniło mnie wczoraj by dodać coś fajnego do dziedziny Przetrwania, otóż stawianie sideł. Będą na mniejszą i na większą zwierzynę, system mam obmyślony nie będę zdradzał. :)

I przemyślałem Kowalstwo, co level będzie zmniejszać się szansa że nie uda nam się wytworzyć orężu lecz, przedmioty wszystkie wracają i możemy spróbować jeszcze raz wykuć.

Pracuję także nad upiększeniem Lasu Boques.


Oraz taka niespodzianka.
Planuję nagrać urywek z Prologu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Rahim »

Miło że projekt nie upadł i nadal się rozwija, jestem ciekaw co dalej. Jednak mam pewne obawy, coraz większe odnośnie gry, ciągle tylko skupiasz się na grafice i mechanice, o fabule wiemy dosłownie tyle co nic =I
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Powiem ci szczerze że fabułę mam obmyśloną całkowicie w bani, i jestem z niej dumny chcę stworzyć historię zapierającą w dech w piersiach.
A czytałeś główny post, bo dodałem jakiś czas temu.

To opisanie prologu, a demko z prologiem na pewno się ukaże. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Rahim »

Czytałem, ale mówi nie za wiele. Co do demka tutaj pewnie zaskoczę innych, ale proszę byś go nie dawał =) Nie baw się w demka, tylko działaj do końca, przynajmniej smaku narobisz wszystkim, a i będzie większe zainteresowanie gdy wydasz pełniaka =)
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Prolog to tylko sprecyzowanie w Makerze opisu tej fabuły i tylko tyle, wszystko zdradziłem.
Grafiką się zajmuję po to by nie siedzieć cały czas przy dziedzinach, naprawdę sporo z nimi roboty, niby kopiowanie ale moim zdaniem to monotonność jest najgorsza.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: McLaren »

Muszę się zgodzić z Rahimem , nie wydawaj wersji demo.
A jeszcze lepiej mogłeś w ogóle gry nie zapowiadać i zdradzać co robisz... ja tak robię :)
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [Xp] - The Hero

Post autor: Dr.Man »

Okej, to poczekacie na pełniaka. Ale urywek z prologu nagram i pokażę. :p
Obrazek
Zablokowany