Moje prace:Pixel art

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Hubertov »

Skończyłem rysować szafki, jeszcze ciepłe ;d Zwykłe, najzwyklejsze, metalowe szafki z żywnością =]
Obrazek
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Hubertov »

Przedstawiam mój pierwszy autotile dachu:
Obrazek
Wraz z nową, dodatkową podłogą.

A tutaj druga wersja podłogi:
Obrazek
Jak zwykle wszystko przy przyciemnieniu ekranu -34 :wink:
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Mentor »

Jak dla mnie to za dużo kwadratów jest w tym wszystkim w sensie nie można na niczym skupić wzroku bo wszystko zbudowane jest z małych kwadracików (i nie mam tu na myśli pixeli ;)) i nie ma nic co by ten wzór złamało. Całość wygląda jakbyś na rysunek nałożył wzorek, można dostać oczopląsu.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Dragon Kamillo »

Najlepsza z tego wszystkiego jest druga wersja podłogi.

Ściana jest dziwna, nie wiadomo co to jest tak naprawdę, wygląda na kupkę losowych pikseli w odcieniach czerwonego z nałożoną czarną siatką.

Szafka jest źle pocieniowana, bok szafki sugeruje że światło pada na jej górną część, co zaprzecza góra szafki, jakby te barwy były użyte odwrotnie (bok ciemniejszy, góra jaśniejsza) wszystko było by dobrze.

Stolik powinien mieć chyba ciemniejsze nogi, a i daj też sam stolik bez tego sprzętu na nim.

Krata na podłodze mogła by być, ale przygotuj też wersje na dwie kratki (w pionie i poziomie) no i na cztery (rozumiesz?), wtedy można zaszaleć i uniknąć tego kwadratowego wyglądu.

Sufit - obramówka wygląda fajnie do puki znajduje się obok ściany, jak tylko w sąsiedzwie jest podłoga całość zaczyna się zlewać, a tak nie powinno być; wypełnienie najlepiej by było jednym kolorem, można zrobić przejście kolorów ale tylko przy obramówce, sam środkowy tile z takiego autotilesa powinien być zapełniony jednym kolorem - przynajmniej według mnie.

Pierwsza wersja podłogi - ta siatka wszystko psuje, więc zostań przy drugiej wersji XD.

Tabliczki - ta z numerem 9 jest świetna, tamta druga jakby trochę mniej - nie wiem do czego ona jest?

A i skończ z tym zasranym przyciemnianiem, albo pokazuj w oryginale, albo oryginalnie rysuj je w wersji ciemniejszej, inaczej to nie do końca twoja praca jeśli chodzi o dobór barw.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Hubertov »

Mentor pisze:Jak dla mnie to za dużo kwadratów jest w tym wszystkim w sensie nie można na niczym skupić wzroku bo wszystko zbudowane jest z małych kwadracików (i nie mam tu na myśli pixeli ;)) i nie ma nic co by ten wzór złamało. Całość wygląda jakbyś na rysunek nałożył wzorek, można dostać oczopląsu.
Zrozumiałem żaluzję. Kwadrat be- i tego będę się trzymał :wink:
Dragon Kamillo pisze: A i skończ z tym zasranym przyciemnianiem
Spoiler:
[quote="Dragon Kamillo"
Ściana jest dziwna, nie wiadomo co to jest tak naprawdę, wygląda na kupkę losowych pikseli w odcieniach czerwonego z nałożoną czarną siatką.
[/quote]

To miały być rury. Poprawiłem to.

[quote="Dragon Kamillo"
Krata na podłodze mogła by być, ale przygotuj też wersje na dwie kratki (w pionie i poziomie) no i na cztery (rozumiesz?), wtedy można zaszaleć i uniknąć tego kwadratowego wyglądu.[/quote]
Zrobiłem z tego autotile.

[quote="Dragon Kamillo"
Tabliczki - ta z numerem 9 jest świetna, tamta druga jakby trochę mniej - nie wiem do czego ona jest?[/quote]

Zapomniałem o czymś w tej drugiej, która nie jest tabliczką, tylko pudłem z korkami i elektryką. Poprawiłem już to i teraz wygląda chyba lepiej :wink:

Jeszcze wszystkiego nie poprawiłem (zostały szafki i stoliki):
Obrazek
Tym razem bez przyciemnienia.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Lyserg1260 »

To już ładniej wyglądała ta poprzednia kratka. W tej są za duże te dziury, zwróć uwagę na to, że nogi robocika i tego stolika praktycznie wpadają do tych otworów. A co do rur, to one mają odstawać od ściany? btw. bez tego przyciemniania wszystko wygląda wg mnie ładniej :)
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Mentor »

Obrazek

Przerobiłem to trochę po swojemu, wydaje mi się, że lepiej to wygląda.
Wyrzuciłem kratkę z tła, pousuwałem niektóre elementy ze ściany na górze (dla porównania zostawiłem część starych ścian) oraz przesunąłem te szafki bliżej ściany bo wyglądały jakby stały z metr od ściany. Wydaje mi się, że możnaby je przesunąć jeszcze bardziej ale nie chciało mi się z tym bawić już.

Napisz co o tym sądzisz.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Lyserg1260 »

Przyznam rację na temat tych szafek, nie zwróciłem na nie uwagi.
Ale dam Ci radę, powinno to wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek
Niebieska linia pokazuje długość szafki.
Czerwona pokazuje wskazaną odległość od ściany (odległość, czyli jaka część szafki jest na tilu podłogi, a jaka na tilu ściany).

Innymi słowy, odległość dna szafki powinna być mniej więcej taka jak jej długość. Wtedy szafka będzie przylegać do ściany.

edit:
No jakoś tak powinno to wyglądać
Obrazek
Długość szafki (czyli wysokość jej górnej ściany) jest równa 13 pixeli i mniej więcej taka część szafki (licząc od spodu) powinna znaleźć się na podłodze, reszta powinna być na ścianie.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Hubertov »

Mentor pisze: Napisz co o tym sądzisz.
Jest dobrze :wink:

@Lyserg Dziękuję za radę, będę o tym pamiętał :wink:
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Hubertov »

Trochu nie wrzucałem. Tutaj plansza z MF2 dev, przedstawia drzewo, trawę i statek kosmiczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: Lyserg1260 »

Daj drzewo za trawę, będzie lepiej wyglądało.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: BH Daimaouji »

My.........myślałem że to hack Duck hunt
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
ShadowBane
Posty: 28
Rejestracja: 01 lip 2014, 09:18

Re: Moje prace:Pixel art

Post autor: ShadowBane »

R2D2 niesamowity :) Ogólnie klimat grafik raczej nie mój (wolę barwy pastelowe), ale masz talent, pomysł no i przede wszystkim dystans i poczucie humoru. Czekam na dalsze prace ! :mrgreen:
Przeszłość Przeszłość Przeszłość TERAZ Przyszłość Przyszłość Przyszłość
ODPOWIEDZ