Prace Daisetsu

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

W końcu postanowiłem wrzucić swoje wytwory poza Deviantart-a i podzielić się nimi z wami.
Tak więc robię głównie w programie GIMP. Oto kilka przykładów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Robię też traditionale, ale trochę rzadziej niż digitale:
Obrazek

A jeśli chodzi o sferę RPG Makera, to mam w głowie pewien projekt z paroma opracowanymi już postaciami [w mniejszym bądź większym stopniu :)]. Za parę lat jak czas i chęci dopiszą, to może coś z tego będzie XD.
Obrazek
Obrazek - dizajn głównej bohaterki - nie lada pixel art miejscami :).

Mam jeszcze 2 CG, których na DA nie wrzuciłem, bo planuję przeznaczyć je wyłącznie do gry:
Obrazek - Skin ekranu tytułowego [jeszcze nie w pełni gotowy]
Obrazek - I obrazek sprzed ponad pół roku.

Z góry będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i doradztwo :).
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Hubertov »

Nice. Bardzo ładne obrazki. Jedna rzecz troszkę mi się nie podoba- skały na trzecim obrazku. Za bardzo na nich widać "jednolity szum>chmura" :wink: Muszę się nauczyć tak rysować!
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Hubertov - Dziękuję :) Wow, widzę, że też siedzisz w GIMP-ie. Ogólnie jestem zadowolony z tych skał [poza ich krawędziami...], ale dzięki wielkie za wskazanie. Nie sądziłem, że aż tak to widać o.o.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Rave »

Używasz tabletu, czy myszką jedziesz?
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Myszką wszystko. Na początku robię ołówkiem na kartce, potem skanuję i na kompie w GIMP-ie robię całą resztę.
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Mentor »

Bardzo fajne prace! Jedynie w ostatnim razi trochę grubość nadgarstów i rzeczywiście te skały przez te fakturę są płaskie. Widać umiesz operować barwą i jeśli miałbym coś podpowiedzieć to proponuje skupić się na detalach jak palce (trochę plastelinowo wyglądają) oraz np. lekko zarysować stawy kolanowe (przy Sayumi brakuje tak jak lekkiego zgrubienia w łydce).
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Preki »

Przeglądając Twoją galerię na DeviantArt zauważyłem, że te prace wyglądają znajomo. Nie myliłem się - na ostatniej stronie znalazłem rysunki które widziałem na niegdysiejszym forum Twierdzy (tym z Fraginem ;) ). Jednak zapomniałem Twojego nicku i pomyślałem że to ktoś nowy wrzuca :)

Podoba mi się styl obrazów rysowanych w Gimpie. Jeśli nic Ci nie wyjdzie z Twoim projektem w RM (czego naturalnie nie życzę ;) ), to może byłbyś chętny pomóc mi z moją grą, bo szukam kogoś kto narysuje mi postaci. Charsety już mam, ale pełnych wizerunków czy facesetów to nigdy chyba nie zrobię :-P
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Noruj »

Na koncie na DA jest cennik : )
polecam, bo sam korzystam. : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Preki »

Aha, czyli jednak muszę poczekać aż pójdę do uczciwej roboty :] A to już niedługo ;) Co nie oznacza, że rzucę projekt, a wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej wezmę się do roboty.

I jak ogarnę tego cholernego Paypala :/
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Mentor - Dzięki wielkie za porady.

Preki - To niezwykłe, że ktoś jeszcze pamięta :). Ale tak, byłem pod nickiem "Dawid" i na tamtym forum wrzucałem rysunki, kiedy dopiero zaczynałem i chyba nawet studio z wspólnym tworzeniem gier próbowałem zreaktywować, ale nie wypaliło T.T - to były czasy :).
I tak oto postanowiłem do was wrócić po tylu latach. Tak to jest jak się zagra np. w Mad Father albo Ib i się przypomni, że w czymś podobnym coś się tam kiedyś robiło XD.
Jak studia nie wyniszczą mnie psychicznie, to z chęcią przyjmę jakieś zamówienia :). I nie musisz specjalnie Paypal-a ogarniać, bo służy mi głównie do konwersji walut jak lecą czasami dolary. PW wystarczy :). I w sumie też powinienem się w końcu za projekt wziąć, bo już trochę leży. Miejmy nadzieję, że kiedyś się uda :).

Noruj - Dzięki przeogromne :).
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Rave »

Skoro o zamówieniach mowa...
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Spokojnie Rave. O tobie też pamiętam :)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Prace Daisetsu

Post autor: BH Daimaouji »

To ile zamówienia kosztują? Nie chcem wchodzić na Deviantart'a bo to zło

Jeśli robisz DB i Pokemona rzecz jasna :)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Rave »

To da się negocjować, wiem po sobie ;). Mi np. zrobił grafikę do gry w zamian za pełniaka (gra komercyjna, w Unity).
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

BH Daimaouji - DA nie gryzie :). A ceny mam różne, ale nie chcę kopiować ich tutaj. Tym bardziej, że nie jestem tu dla auto-reklamy, tylko po to, żeby zasięgać od was porad co do rysunku i ewentualnie do projektu w RM jak go ruszę. Ale jeśli masz jakieś pytania, to wtedy PW, ale wątpię, żebym się zgodził na robienie fanart-ów za kasę [tym bardziej, że DB nigdy nie robiłem, a Pokemony - no, raz się Pikachu kiedyś narysowało :)].

Rave - Można negocjować, ale tylko w pewnych granicach :). W tym przypadku się zgodziłem ze względu na komercyjność projektu i otrzymanie gry za free - nie zapomnij wysłać :).

I przeogromne dzięki za zainteresowanie :). Naprawdę bardzo mnie to cieszy.
Więc, jak chcecie coś ode mnie zamówić, to piszcie na PW, albo zajrzyjcie na DA, gdzie znajduje się ogólny cennik.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ