Forum Titek zamknięte?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Konradix
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:39

Forum Titek zamknięte?

Post autor: Konradix »

Jak w temacie... Gdy wchodzę na stronę wyświetla mi się ten napis:

It works!

This is the default web page for this server.

The web server software is running but no content has been added, yet.


Czyżby Titek zamknął stronę? Ktoś wie coś więcej na ten temat (no oprócz tego że nikogo tam praktycznie nie było przez pół roku...)?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Soul »

Tak forum TiTka padło. Napisałem już dawniej meila do TiTka, do tego czasu nie odpisał.
Zaraz po upadku strony napisałem również do NICA, ale z jego strony również nie było żadnego odzewu. Więc prawdopodobnie forum upadło na dobre :(
Konradix
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:39

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Konradix »

Szkoda, czekałem z niecierpliwością na PW2, CP było częścią mojego dorastania. No cóż, ze smutkiem będę musiał się z tym pogodzić niestety. Wiem, że NICa nie było tam już od jakiegoś czasu, a TiTka jeszcze dłużej.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: X-Tech »

Konradix pisze:Szkoda, czekałem z niecierpliwością na PW2, CP było częścią mojego dorastania. No cóż, ze smutkiem będę musiał się z tym pogodzić niestety. Wiem, że NICa nie było tam już od jakiegoś czasu, a TiTka jeszcze dłużej.
Wiem co czujesz. Ja też byłem fanem cp3 w tamtym czasie. Co do strony to zauważyłem to już z tydzień temu.


NIC olewał stronę cały czas. Spamował tylko na SB czasem jakimiś linkami z youtuba. Odkąd dołożyli do ekipy Rave sytuacja wyglądała jeszcze bardziej "kolorowo. NIC od kiedy skończył edukację przestał zaglądać i został już tylko Rave więc liczba odwiedzin na dobę była coś około 0-3 userów. TiTek natomiast najwyraźniej totalnie ignorował pytania użytkowników na temat jego gry przez ostatnie miesiące jeszcze w czasie kiedy pojawiał się NIC. Nie podobało mi się jego zachowanie. Mógł cokolwiek napisać no nie wiem np:" mam mało czasu jestem zajęty, gra nie powstanie lub, że na razie wstrzymuje tworzenie" lub coś w tym stylu i przede wszystkim ogarnąć kogoś sensownego na admina. Wiem, że mocno ją rozwinął, bo kiedyś odpowiadał na pytania. Nie widziałem odpowiedzi od miesięcy. To niekoniecznie musi oznaczać, że gra nie wyjdzie, ale moim zdaniem zachowanie Titka było trochę bezczelne, bo skoro wie, że na stronie mało się dzieje , zostawia najwierniejszych userów z takim a nie innym modem, który z makerem ma tyle wspólnego co NIC to mógłby choć napisać na temat swojego projektu. Bez sensu !
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Soul »

NIC mi odpowiedział. Sam nie wie co się stało. A tak szczerze to ta wiadomość przypomniała mi o tym, że TiTek nie robił PW 2 sam. Ktoś tam mu pomagał. Nie wiadomo co się dzieję z tą osobą tak jak i z TiTkiem. Jak się czegoś więcej dowiem, to napiszę. Na razie TiTek nie odpowiada na żadne wiadomości.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Gokufan »

Forum TiTka już od jakiegoś czasu było martwe, ich najlepsze lata skończyły się dawno temu. Cóż, pozostaje tylko powiedzieć - szacun dla niego, że tyle lat wytrwale tworzył gry, nie każdy miał tyle samozaparcia.
Seven
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2014, 22:56

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Seven »

Wydaje mi się, że wina leży po stronie serwisu victorygames, ponieważ doskonale pamiętam, że w ten sam czas kiedy padło forum titka, były także problemy z stroną główną. Dodam, że wysłałem już zapytanie do VG (victorygames) o powrót do życia forum titka, narazie czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Rahim »

Wszystkie fora które skupiały się niby na makerze, bądź wielbieniu popularniejszych twórców jak Titek padają z czasem, bo mijają się z celem moim zdaniem. Ono już od dawna padło, przepraszam, wymarło ;d ale żyje się dalej, mamy Twierdzę i Gospodę, mamy Tsukuru. Skupmy się na tym co pozostało, zamiast odświeżać stare śmieci rozgrzebywać stare rany które dalej będą krwawić.
Nie twierdzę że forum Titka to zło, potrafiło skupić wielu jego fanów, a także natchnąć nowych twórców do tworzenia gier, rozbudzało w nich pasje. Wielu chciało stworzyć coś takiego jak gry Titka, to też forum było napędzane przez osoby grzebiące w makerze, jednak dla mnie osobiście przydało by się to forum już zarchiwizować i zamknąć ten rozdział ^-^'
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Soul »

Nie do końca o to chodziło w forum TiTka. Powstało głównie po to, żeby promować jego gry, tak samo jak ultima gry TagTeamu. Forum padło by pewnie już o wiele wcześniej, gdyby nie to, że ci którzy tam wchodzili, czekali na pojawienie się Parallel Worlds 2. Po tym forum mogło by się odrodzić, ale bez tego i tak by umarło.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: X-Tech »

Rahim pisze: Wszystkie fora które skupiały się niby na makerze, bądź wielbieniu popularniejszych twórców jak Titek padają z czasem, bo mijają się z celem moim zdaniem.
Przecież na stronie Titka pisało od groma ludzi, którzy grali w jego gry na temat questów w jego grach i swoich wrażeń z gierkami.

Rahim pisze: Skupmy się na tym co pozostało, zamiast odświeżać stare śmieci rozgrzebywać stare rany które dalej będą krwawić.
O czym ty piszesz o jakich ranach ? Tutaj piszą fani gier Titka jeśli się do nich nie zaliczasz to totalnie nie rozumiesz sytuacji. CP1,2,3 to akurat w swoim czasie jak dla mnie były rewelacyjne przygody szczególnie dzięki wymyślonym w zeszycie postaciom, na temat których powstały opowieści i z tego Titek zmajstrował gry, w których postaci się dosłownie dało czuć. Te gry były popularne w całym internecie w Polsce ponieważ te gierki zostały stworzone z pasją do tworzonej fabuły, postaci i ogólnie całości. To najbardziej znane polskie gry rmowe. To było coś wielkiego wystającego ponad projekty z for o rmie. W tych gierkach z czasem w rozmowach brało udział (w scenkach przerywnikowych) po kilkanaście ludzi (!) Były zrobione z rozmachem. Może ci to potwierdzić praktycznie każdy kto zaglądał na Titka z racji lubienia gierek, które tworzył. Nawet ja byłem pod wielkim wrażeniem CP3 przez dobrych kilka lat. Jeśli chodzi o rozmach w scenkach i później w fabule to CP3 prawdopodobnie nadal jest w tym mistrzem.


Rahim pisze: Wielu chciało stworzyć coś takiego jak gry Titka, to też forum było napędzane przez osoby grzebiące w makerze, ^-^'
Forum było napędzane przez fanów jego gier, którzy pojawili się w dużych grupach w związku z premierą Pararel Worlds. Jeśli wyjdzie dwójka będzie to samo na kilka miesięcy. To, że później było więcej tworzących to oczywiste, bo każdy woli przecież z fanów grać, aniżeli siedzieć na forum lub skończył grać i czekał na dwójkę, a że titek z miesiąca na miesiąc w kasze dmuchał i zostawił ludzi na forum z modami, którzy się nie nadawali to forum stało się jakim każdy je mógł podziwiać ostatnimi czasy.

Rahim pisze: jednak dla mnie osobiście przydało by się to forum już zarchiwizować i zamknąć ten rozdział ^-^'
oj tak bo titek to twój odwieczny kolec w ... twoja choroba, na którą cierpisz.
Konradix
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:39

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Konradix »

Dokładnie to co X-Tech powiedział. Tamto forum było forum fanów Titka oraz jego kreacji. To forum żyło nadzieją, że pewnego dnia Titek ogłosi Premierę PW2/Datę PW2/Da jakieś screeny z PW2/Napisze post o PW2/Cokolwiek o PW2. To że się zapadło/umarło już wiedziałem od samego początku pisania tego tematu. Problem w tym, że gdy widzę jak to forum po prostu przestaje istnieć, nadzieja że PW2 kiedykolwiek wyjdzie idzie w ruinę razem z forum. O CP nic nie muszę mówić, grałem w nie jeszcze przed RPG Makerem, przed forum Titka. CP było jedną z gier, które pamiętam z dzieciństwa, i właśnie dlatego stałem się fanem oraz w ogóle zainteresowało mnie tamto forum. I właśnie dlatego odejście Titka bez słowa nie mieści mi się w głowie. Nie chcę rozgrzebywać żadnych ran, ani odświeżać starych śmieci. Chcę po prostu odpowiedzi, bądź wyjaśnienia: Czy to koniec forum, Czy PW2 w ogóle wyjdzie. Czy mamy się na cokolwiek łudzić. I nawet jeśli to koniec tego forum, koniec PW i innych gier, to chyba wypadałoby aby ten, który był odpowiedzialny za to wszystko powiedział chociaż parę słów na ten temat. Tak wypadałoby "zamknąć ten rozdział" w moim mniemaniu.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: X-Tech »

Ja poznałem tę serię przez Victory Games. CP 3 mnie zwaliło z nóg. Przygoda tajemniczego złodziejaszka ściganego przez wojsko, który poznaje kolejnych ziomków i o dziwo to wszystko tworzy spójny klimat...nie mogłem uwierzyć, że gram w tego typu grę, która jest jrpg, a wypełniona polskością...co to były za czasy...nie słyszałem o forum Titka pamiętam jak pobierałem tę grę i pozostałe przez kafejkę internetową. Wracałem do domu po szkole i w to grałem. Te walki, przygody, gemsa, bohaterowie.



Na forum zaglądałem głównie po to, aby doglądać czy Titek nie podrzucił nowych info o swojej grze po 2008 roku. Jakie nie było Pararell Worlds to jednak gra też mnie zainspirowała. Jeden z moich projektów właśnie, którego nie pokazałem opierał się na systemie czasu i pasków, ale inaczej zrobionych. Zainspirowane PW właśnie.

Titek weź się odezwij. Nie ukrywaj się XD
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Noruj »

OK, nadążamy! CP 3 jest awesome, nie musisz powtarzać tego co każdy post IKsiu :P

Swoją drogą, kłamczuszku nie wspomniałeś, że swego czasu jechałeś po PW1 :P
edit:
Czy jechałem ? CP1 ?
"że swego czasu jechałeś po PW1"
/edit
Odwieczny dylemat, CZY ZJEŚĆ JEDEN CHLEB CZY DWIE BUŁKI?

Pamiętam jak to forum szalało, codziennie nowe posty, dyskusje o taktykach, questach, możliwych sposobach przejścia czegoś - każdy miał jakąś swoją strategię, drużynę. Fajnie się to czytało.
Titek coś tam jeszcze jakiś czas temu na rmxp zamieszczał nowe screeny, ale było to już kawał czasu temu - straciłem rachubę.

Anyway, RAHIM przecież ty nawet nie byłeś obecny w społeczności rpg makerowej jak to forum jeszcze żyło - co ty się tu wymądrzasz x d
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 01:05 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Konradix
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:39

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: Konradix »

Za moich czasów nie było internetów xD
Spoiler:
No ale koniec historii mojego życia, i jak powiedziałeś X, Titek odezwij się.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Forum Titek zamknięte?

Post autor: X-Tech »

Czy jechałem ? CP1 ? Pamiętam raczej sporo expienia z samej rozgrywki z etapu z Księdzem i sporo ciekawych przygód. Grałem w to nim jeszcze słyszałem o forum Titka o całym forum rmxp.pl o ile jeszcze w ogóle istniało w tamtym czasie XD 2005 w czasie kiedy ty pewnie nawet nie wiedziałeś co to rpgmaker i bardzo się jarałem miałem spore skojarzenia z Dragon Ballem i Komórczakiem przynajmniej początkowo, ale dopiero CP3 mnie powaliło totalnie ;D Wiadomo, że w późniejszym czasie za sprawą emulacji itd. gdzieś te gry zeszły na dalszy plan jednak sentyment pozostał, a w CP3 naprawdę z chęcią zagrałbym ponownie...w CP1 pewnie też, bo klimat, który tworzy się przez postaci i przygody (wiadomo jaki) robi swoje.


@Konradix:

CP2 ma fajny technologiczny klimat i ta liniowość służyła gierce. Pamiętam etap z więzieniem tam akurat też dotarłem. Muzyka o ile się nie mylę była świetna. Faktycznie ta część była inna i wciągająca. Chyba się zdecyduję. Co do unikalności skilli postaci. Racja.

Forum od Victory Games też nie działa. Może jest jeszcze nadzieja Konradix.
Zablokowany