Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Hubertov »

Obrazek
My Fantasy Online 3, natrafiłem na nią przypadkiem. Jak dla mnie to: "Tak bardzo RPG Maker..." Gra w nią 28K osób :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Jazzwhisky »

Nie, gra korzysta tylko z grafik znanych z RM, co jest zresztą sprzeczne z licencją RTP. ;)

viewtopic.php?f=11&t=1278
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Noruj »

Dlaczego tak wielu ludzi myśli, że skoro coś ma grafiki z rpg makera to na pewno zostało na nim zrobione?

Ta gra po prostu wykorzystuje grafik z programu. Tylko tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Lyserg1260 »

To pewnie też jest robione w Rpg Makerze, bo używa popularnego tilesetu Inquisitora ;)
Nie daj się zwieść. Tak poza tym to ludzie naoglądali się margonem i potem myślą, że zrobią podobną (albo nawet dużo lepszą grę mmo) w RPG Makerze i zasypują fora tematami, że szukają ekipy i już robią zapowiedzi, czego tam w tych grach nie będzie, crafting, system dnia i nocy, ABS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Dragon Kamillo »

Gdyby nie daszki nad wejściami do namiotów i sklepienie nad drzwiami do zamku to ja mogę uwierzyć i poprzeć dowodem że coś takiego w rm jest możliwe.

No jeszcze trzeba by zamienić okropnie rozmazaną trawę.
Noruj pisze:Dlaczego tak wielu ludzi myśli, że skoro coś ma grafiki z rpg makera to na pewno zostało na nim zrobione?
To chyba normalny odruch dla tych co myślą, że z ruby da się zrobić w RM MMORPG.

Powiem tyle jest to możliwe (RM 2k, xp, vx, ace), ale będzie to działać podobnie jak np Tibia - to znaczy że trzeba ściągnąć "klienta" (czy jak tam to się zwało), a nie granie w przeglądarce. MMO w przeglądarce jest niemożliwe do wykonania w RM.

Co do tego, że takie gry nie są wykonane w RM mogę się zgodzić, ale zawsze też mogą być wykonane przy pomocy RM (np takie mapy mogą być klejone w RM - z tego co mi wiadomo w margonem na początku tak to było robione)
Podobno gra jest zrobiona w RPG Makerze?
Nie jest. Posiadamy licencję na RPG Makera i początkowo rysowaliśmy w nim same mapki i używaliśmy grafik postaci, jednak wraz z rozwojem gry, zastępujemy te grafiki naszymi własnymi.
Jazzwhisky pisze:Nie, gra korzysta tylko z grafik znanych z RM, co jest zresztą sprzeczne z licencją RTP.
A nie zmieniało się to po zakupie RM? Zresztą zawsze mogli też wykupić same grafiki RTP (w co jednak wątpię - ale jest to możliwe).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Jazzwhisky »

Dragon Kamillo pisze:
Jazzwhisky pisze:Nie, gra korzysta tylko z grafik znanych z RM, co jest zresztą sprzeczne z licencją RTP.
A nie zmieniało się to po zakupie RM? Zresztą zawsze mogli też wykupić same grafiki RTP (w co jednak wątpię - ale jest to możliwe).
W żadnym wypadku, Czy z RM, czy samodzielnie - RTP można wykorzystywać wg licencji tylko w projektach na engine RM, bez wyjątku.

Temat pojawia się często także na oficjalnym forum serii - http://forums.rpgmakerweb.com/index.php ... r-project/
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: X-Tech »

Może dla najlepszych łowców takich kruczków jest przewidziana nagroda w postaci darmowej licencji na makera ? XD
Konradix
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:39

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Post autor: Konradix »

Haha, twórca nie tylko zasobów z RPG Makera użył, ale i nawet z komercyjnych gier (Np. Chrono Cross, Chrono Trigger) i wyłudzał za grę pieniądze. Kiedyś grałem w ten shit, lecz już przestałem marnować na to czas. Czasem myślałem by napisać do SE i zgłosić grę za używanie ich zasobów. Taki odwet za mój czas >:D
ODPOWIEDZ