Operacja Kanemelon [2k3][download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Operacja Kanemelon to gra akcji z ukrytym przesłaniem pełna wywiadowczej agentury i szpiegowskich klimatów.
Czerpiąca z najlepszej kinematografii gatunku.

Akcja dzieje się w latach 60 XX wieku w bloku wschodnim.
Elitarny agent wywiadu zostaje wezwany do ważnej misji, misji od której
mogą zależeć losy ustroju. Agent będzie szukał, zbierał informacje, walczył, natrafi na zdradę i spisek...
Ale szczegóły zobaczycie grając.

Gra korzysta ze znanego i sprawdzonego systemu walki strzelanej SFAS2 (rozbudowanego tu o walkę wręcz),
właściwie to dużo więcej tu walki wręcz niż strzelania (broń jest realistycznie skuteczna a amunicji jest mało).
Gra nie jest trudna ani zbyt długa - powstała w ramach projektu "zrobić grę tak szybko jak to możliwe".
Fabuła jest prowadzona filmowo i aby to podkreślić nie występuje tu HUD (trzeba zaglądać do menu głównego (ESC)
odpowiadającego zatrzymaniu "filmu").

Sterowanie:
Kursory - chodzenie
Enter, Spacja, Zet - klawisz akcji (w walce atak)
Shift - wł/wył blokady kierunku (jak w innych moich strzelankach)
Esc - Menu (w nim zapis, zmiana wyposażenia i korzystanie z przedmiotów leczących)

I to by było na tyle. Zapraszam do wcielenia się w dzielnego Agenta i wypełnienia tej ważnej dla ustroju misji. Powodzenia towarzysze!

Obrazek
Klimatyczny ekran tytułowy

Obrazek
Przybycie do dowódcy po rozkazy

Obrazek
Wyjazd na misję

Obrazek
Podróż samolotem

Obrazek
Poszukiwania poza miastem

---===DOWNLOAD LINK===---
https://www.mediafire.com/?g746aa77o76mxm9

Gra działa bez posiadania makera (stąd jej większa waga)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, 15:28 przez Ska'ciu, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: X-Tech »

Skaciu wrócił do akcji. Niesamowity klimat bije od tego. Pobiorę i jak pogram to ocenię, ale zapowiada się coś prostego i konkretnego ! :D

P.S.

Ta grafika traktora jest niesamowita. Budynki też spoko.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Soul »

Wg. mnie to z hudem to niepotrzebny zabieg. Przecież można go ukryć na czas scenek. Nie lubię takich rozwiązań w ABSie.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Secretman »

Nie przepadam za grami w klimacie (pseudo)komunizmu i w dodatku z systemem walki typu ABS, ale "OK" jest OK. Może nawet dobrze, że ta gra jest taka krótka, bo dłuższej pewnie by mi się nie chciało przechodzić.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Preki »

Grałem :lol:

Technicznie wiadomo że słaba, bo robiona na szybko. Ale ten szurnięty klimat dorównuje Czołgowi :lol: Wybuchające auta, pseudo-ruski i pseudo-angielski w tekstach, agent zakonspirowany jako PIES xD (kto grał w C&C: Red Alert 2 ten załapie żart 8) ). No i te niespodziewane zwroty akcji z mega epickim zakończeniem :mrgreen:
Czerpiąca z najlepszej kinematografii gatunku.
Po dźwiękach i niektórych motywach można wywnioskować, że chodzi o legendarny polski zespół filmowy :-D
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Rahim »

Skaciu miszczuniu mój <3 Pobieram oczywiście i zabieram się do gry :>
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: X-Tech »

Pograłem w to z 20 minut. Nieustanna beka. Cały czas dzieje się coś śmiesznego. Jakieś teksty, nawalanki, wybuchy, wypadki drogowe, chore akcje. Co parę sekund się śmieje kiedy w to gram. Ta muzyka mp3 totalnie dołożyła klimatu. Oczywiście w miarę prosto zrobione, ale gna do przodu jak burza. Mam tylko problemy w walce, bo nie mam już hp/amunicji prawie, a w jednym momencie jest duża nawalanka i strzelanka. Znajdziek brakuje, albo ja ślepy. W każdym razie tak chorej gierki od Skacia jeszcze nie widziałem XD Podoba mi się, ale potrzebuje ammo i leczenia, bo żupa mnie boli po tych nawalankach z psami, krowami i strzelankach XD Nie spodziewajcie się, że tutaj jest 3 minuty grania 5 sekund scenek. Co parę sekund się coś dzieje. Czasem ktoś dostaje w mordę czasem komuś dajemy w mordę.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Kleo »

X, jak pograłeś 20 minut, to już powinieneś być w finale, bo gierka gdzieś na tyle wystarcza. Chyba Ska'ciu wyszedł z formy, bo ja zdołałam przejść całość bez specjalnych trudności. ;) Wprawdzie musiałam zrobić aż trzy podejścia, a to ze względu na fakt, że jak dorwałam się do pistoletu, to natychmiast wystrzelałam całą amunicję, najpierw na cieciów z lotniska, potem na psy i sołtysów, a jeszcze później na agentów przed kwaterą główną, których da się oszczędnościowo załatwić gołymi rękami. A znajdziek faktycznie nie ma, chyba że ja też jestem ślepa. No i przydałby się jakiś licznik amunicji, jego brak zdecydowanie utrudnia zarządzanie jej skąpymi zasobami. Jakoś się rozczarowałam, że nie można samodzielnie pokierować traktorem - nie wiem, na jakiej podstawie, ale liczyłam na epickie wyścigi Zetorem.
Tak na marginesie, to zastanawia mnie nieco, skąd w Moskwie lat 60-tych wzięły się hale MarcPolu. :)
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Tak jak w opisie to prosta gra i z takim założeniem ją robiłem.
Jeśli się słuchamy bohatera i walczymy na pięście a dopiero w finale sięgamy po pistolet to nie powinno być problemów bo pistolet to broń ostateczna i jak to pistolet - wystarczy jedna kulka (choć jest szansa że nie trafimy) więc powinno się po niego sięgać dopiero gdy robi się gorąco a nie gdy goni nas mały piesek :p
Nie zapominajmy też o dwóch a potem trzech kiełbasach do regeneracji - odnawiają 100% HP
Minigierki z pojazdami planowałem ale zajęło by to za dużo czasu a miał to być projekt sprawdzający jak szybko można zrobić grywalną, fajną grę ;)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: X-Tech »

Faktycznie. Miałem z w zapasach kilka kiełbas i apteczek. Użyłem kiełbasy i wygrałem finałową nawalankę. Ogólnie finałowy pojedynek śmieszny. Gra ok na kilka minut śmiechu.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: McLaren »

Świetna gra:) Zabawna:) ale mało jest grafik twarzy Pułkownik ma taką samą twarz jak (magazynier) który wydaje ci sprzęt i nie tylko bo więcej ma taką samą twarz...
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Rahim »

Towarzyszu Sojita melduję buga:
Obrazek
Tam jest podwórko i koło, po tym jak podszedłem do niego od dołu i podjąłem ludzik chodzi cały czas w tej pozycji :d Po za tym dźwięk otwierania drzwi strasznie mnie irytuje ;(
Popraw buga, da?
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Rahim pisze:Towarzyszu Sojita melduję buga:
Obrazek
Tam jest podwórko i koło, po tym jak podszedłem do niego od dołu i podjąłem ludzik chodzi cały czas w tej pozycji :d Po za tym dźwięk otwierania drzwi strasznie mnie irytuje ;(
Popraw buga, da?
Dźwięk drzwi miał spełniać tą rolę xD
A to nie bug. To się włącza/wyłącza klawiszem Shift - jest to po to aby można iść tyłem piorąc przeciwników po gębie ułatwiając sobie walkę. Aczkolwiek widzę że zrezygnowanie z HUDa (dokładniej znacznika czy ten tryb patrzenia ciągle w jedną stronę jest włączony czy nie) jednak było błędem.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Secretman »

To ja znalazłem złe blokowanie chipsetu przy drzwiach po lewej (prawej) stronie :-).

Obrazek
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Operacja Kanemelon [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Secretman pisze:To ja znalazłem złe blokowanie chipsetu przy drzwiach po lewej (prawej) stronie :-).

Obrazek
A tak niedopatrzenie spowodowane pośpiechem - kilka pęknięć dla podłogi (górna warstwa po której można chodzić) znalazło się na ścianach i dlatego możemy na to wejść. Jeszcze w Katyushogradzie jest takie miejsce.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
ODPOWIEDZ