Wasz pierwszy raz ^-^'

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Zapraszam tutaj do przedstawienia waszych historii o RM, o tym gdzie pierwszy raz się z nim spotkaliście i w jakich okolicznościach?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: X-Tech »

Pożyczyłem dysk od kumpla w 2003/2004 (początek) roku. Na dysku miało być sporo muzyki głównie drumnbass, oraz filmy. Powrzucałem ile się dało tej muzyki i z ciekawości trafiłem tam na tajemniczy program (INSTALKA), który miał w sobie grafiki podejrzanie wyglądające jak kawałki gier. Był to Rpgmaker 2000 Od tej pory nauczyłem się sam makera bez dostępu do neta. Rpgmaker lepszy niż granie i tak już zostało XD Później skojarzyłem przez kafejke internetową z czym to się mniej więcej je i pobierałem dodatkowe grafiki ze strony autora phylomortis 2 (mega ciekawa gierka i piękne zasoby i strona) Co to były za czasy. Zacząłem pobierać gierki z Twierdzy przez kafejkę, Przygodę Bartasa, Saga Warrior (co za klimaty) później trafiłem na Czasoprzestrzenie i totalnie opadła mi szczeka, a gdzieś mniej więcej trochę później na Ahriman Prophecy, które zrobiło na mnie jeszcze większe wrażenie i grałem godzinami. Podobnie wpadłem w nałóg grania w Shattered Samuraj, które znalazłem na Gaming Worldzie (swoją drogą dziesiątki ciekawych gie) gra była moim nałogiem i inspiracją przez kilka lat choć niedopracowana była inspiracją absową. Kafejka padła w 2005 roku. Jej już po prostu nie było, więc miałem dostęp do neta tylko w innym mieście gdzie jeździłem raz na parę tygodni. Pobierałem gry i zasoby z zagranicznych stron. Pobrałem sporo projektów, które totalnie mnie podbiły i stwierdziłem, że większość gier w jakie grałem z makera bije na łeb komercyjne. Wpadałem dużo na stronę CS Studio i grałem w kolejne gry Skacia, o których dowiedziałem się na Twierdzy. Black Demons 2 totalnie mną zawojowało. Jedną z największych atrakcji było natrafienie na Pokemon the Evil Inside 2, o którym dowiedziałem się na Twierdzy gra totalnie mnie podbiła i ukończyłem.

P.S.

Między 2004-do końca 2007 zrobiłem sam około 30 projektów dla siebie z czego kilka chyba wskutek własnego faila wrzuciłem na fora o rpgmaker XD

Od 2008 mam neta więc zacząłem wchodzić w temat sceny makera, dla for zrobiłem gierkę o nazwie 8bit Quest piszę, że dla for ponieważ tym razem musiałem się zmierzyć z jakością i wymogami XD

Ostatecznie około 2009 straciłem płytę z najlepszymi projektami (oblałem ją herbatą i nie dało się jej odczytać) z myślą o publikacji tych gier dla for, bo wcześniej robiłem gry dla siebie, więc nie musiałem się starać. To mnie trochę załamało jeśli chodzi o tworzenie. Niektóre projekty w wczesnym stadium się ocaliły, ale to nie było to samo. Ostatecznie stwierdziłem, że skill pozostał i się rozwinął od 2012/2013 znów zacząłem robić kroki rmowe, rozpocząłem projekty i udało mi się pozbierać, a w lutym w 2014 wróciłem do rma i pracuje nad konkretnym nowatorskim projektem, który powinien doczekać się wydania, a w zanadrzu mam jeszcze inne pomysły/projekty i stwierdzam śmiało, że robię projekty wykraczające poza standardy gier w ogóle i jaram się tym. XD Zastanawiam się co z tym zrobię, ale zobaczy się jeszcze. W każdym razie tworzenie idzie jak burza i każdy problem/skrypt rozwiązuje bez pomocy z zewnątrz. Czuję przypływ mocy XD
Ostatnio zmieniony 22 lut 2014, 19:39 przez X-Tech, łącznie zmieniany 12 razy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Ja makera odkryłem w grudniu 2011 roku, jak to Caesum ( tutaj również znany jako Caesum xD) wspomniał na forum o modowaniu Gothic w temacie jednej z gierek tworzonych przez administratora że wygląda niczym z rpgmakera, zaciekawiony tym poszedłem do biblioteki szkolnej, wklepałem w google i wyszukało mi Twierdzę, na niej gry i makery, które otworzyły mi oczy na scenę, pobrałem każdy możliwy maker, jednak najbardziej do gustu przypadł mi VX. W styczniu 2012 roku dołączyłem do Ultimy, jednak że wydała mi się forum dość dziwnym zrezygnowałem z korzystania, przez ten czas robiłem gierki, z czasem spodobało mi się kombinowanie, i maker 2003, i tak z końcem roku 2012 trafiłem na Gospodę i męczę was do teraz *-*
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Lyserg1260 »

Usłyszałem od kumpla braci, pobrałem sobie 2k, potem 2k3 i trochę czasu się na nim bawiłem, poznałem co to zmienne itp. potem zacząłem się bawić w XP trochę, przez krótki czas byłem redaktorem na Twierdzy, potem odkryłem forum rmxp.pl (użytkownik Kamikadze) i przez parę lat tam siedziałem, teraz jestem tutaj xD Bardzo ciekawa historia ;_; Obstawiam, że odkryłem makera w okolicach 2004/2005 roku tak myślę.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: McLaren »

To było jakieś 10 lat temu starszy brat który jarał się Japonią i grami Final Fantasy robił grę w programie rpg maker 2003 pewnie jakoś go znalazł. Dał mi program zacząłem tworzyć uczyć się sam bo nie miałem dostępu do internetu... był bardzo drogi z TP. Wylewałem do gier swoje smutki ,żale marzenia. Nigdy nie skończyłem żadnej gry,zawsze wymyślałem nowe i nowe jak co niektórzy z was. Potem miałem przestój w 2007 roku uczyłem modyfikować gothica nauczyłem się obsługi programów 3d ,spacera itd nigdy moda nie zrobiłem przerósł mnie, kolega który mi pomagał nie ma czasu założył rodzinę. Zostałem sam z olbrzymim modem niedawno rzuciłem wszystko i powróciłem do swojego RPG MAKERA XP :) Zrobiłem grę WHERES WALDO i może zrobię kolejne:)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Spacer... Myślałem że już nigdy nie usłyszę o tym programie... =)
Miałeś na scenie Gothica jakich charakterystyczny nick? :p
Edit:
@Down: Przejdźmy może z tą rozmową na pw =)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2014, 22:27 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: McLaren »

Chcesz link do mojego bloga ? ok pw,
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Secretman »

Pierwszy kontakt z Rpg Makerem miałem gdzieś na początku 2004 roku (wow, 10 lat). Szukałem chyba muzyki w formacie midi (czasy modemowe, Internet z limitem na megabajty) do gry robionej w The Games Factory (taka konkurencja RM :lol: ).

Google podpowiedziało Twierdzę. Oczywiście oprócz znalezionych utworów, pobrałem także Rpg Maker i dalej już poszło. Porobiłem kilka skryptów i jedno demko (takie sobie, po pewnym czasie obniżyli mi ocenę z 6/10 na 5/10 przy zmianie punktacji).

Pierwszą zagraną grą RM był "Savior Knight Fantasy: Mage's Quest" z płyty czasopisma Komputer Świat Gry (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że taką grę można sobie samemu zrobić i ten szok, gdy skojarzyłem grafiki RTP z grafiką Savior Knight). Autor tej gry pewnie do dzisiaj może nie być świadomy, ile osób w Polsce zainteresowało się kiedyś RM po zagraniu w jego dzieło. Potem był pewnie Green Levithan dołączany do instalatora tzw. Twierdzówki.

Zawsze mi brakowało chęci na stworzenie czegoś ambitnego, ale z uwagi na zainteresowanie grami typu Final Fantasy czy Chrono Trigger, lubię od czasu do czasu sobie "popykać" w niektóre produkcje w RM i czytać posty na tym forum (według mnie najlepsze z tych polskich, może dlatego istnieje do dzisiaj).

Z przebiegu czasu szkoda, że nie wyszły kolejne części Tale of Exile, czy równie ciekawe First Fantasy, Runo, Miasteczko Nowoczesne n-Editon i inne tytuły, których nie pamiętam. Co by nie było, trzymam kciuki.

P.S Jako uzupełnienie tego tematu polecam cykl "Postacie sceny".
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Dragon Kamillo »

Ja poznałem program w sierpniu 2008 roku. Po prostu kuzyn powiedział mi że istnieje taki program i że się nazywa rpg maker, to my wklepali w google trafili na twierdzę i pobrali rmxp (wiem wtedy już był vx, ale żeśmy se pomyśleli, że wersje makera są bo ruszają one na systemie od którego mają nazwę XD). I tak zacząłem grzebać, pierwszy projekt się fajnie robiło, do dzisiaj pamiętam ile mieliśmy radochy - chociaż nic nie umieliśmy zrobić.
Po pewnym czasie (3 miesiące) dokapowałem się jak obsługiwać gry zrobione w RM (GLxp) i jak odpalić zdarzenie, więc zacząłem przeglądać właśnie gl i przeszedłem przez cały kurs do rm xp na twierdzy. Z początku siedziałem w samym programie, nie dopuszczając nawet myśli, że gdzieś może istnieć jakieś forum itp - na gospodzie zarejestrowałem się dopiero w marcu 2009 roku, nawet nie wiem po co, chyba tylko po to żeby sobie ściągnąć jakiś tileset od przemko (i numerki), była to przedostatnia fraginowa gospoda - tydzień po założeniu przeze mnie konta po prostu padła - chyba przynoszę pecha XD.
Pamiętam że trafiłem też na TA, ale odstraszyła mnie ta profesjonalna skórka (wiem, że dziwne, ale tak jakoś to było) więc nie rozejrzałem się po tej stronie wtedy za bardzo.
Po wakacjach padło czarne ostatnie forum fragina i twierdza przeszła tutaj, więc i ja się zarejestrowałem. Pamiętam wielką kłótnię użytkowników fraginowskiej gospody z reptilem w księdze gości, pierwsze przyzwyczajony do starego forum (nie lubię zmian) w myślach byłem po ich stronie, jednak z każdą następną wypowiedzią stwierdzałem że coś jest nie tak i (znowu w myślach) zgodziłem się z reptilem. Od tego momentu zacząłem przeglądać też TA i grać w naprawdę dobre gierki co zmieniło moje podejście do tamtych zapowiedzi, które były na starej gospodzie.
Pierwszym tematem o ile pamiętam założonym przeze mnie tutaj było zapytanie o więcej tilesetów od naramury (co w sumie też zadałem na Titku - oj jakoś mi to forum powyżej umknęło - tu mam totalną dziurę w pamięci, naprawdę nie pamiętam kiedy tam i po co trafiłem), bo chciałem przerobić swoją grę na ten styl.
Długo pracowałem z RMXP, potem zainteresowałem się 95, a na końcu 2k/3. RMVX nigdy mi nie podchodził, dziwne co? XD. Z RMXP zerwałem jakoś w 2012 roku, nadal mam go na dysku, ale aktualnie nie robię w nim nic poważnego (ale to może się zmienić). Pamiętam, że ściągnąłem RM95, aby móc sobie potworzyć na starym komputerze, do tego jednak nigdy nie doszło, ale program tak mi się spodobał, że próbowałem w nim coś robić, dzięki temu łatwiej było mi potem tworzyć w 2k/3 - bo jak to ja zawsze powtarzam: z rm xp łatwiej jest się przerzucić na rm 95 niż na rm 2k/3, potem gdy ogarniemy rm 95 to i łatwo ogarniemy rm 2k/3.
Co ciekawe przed poznaniem RM nie znałem gatunku RPG (tylko dwa MMO - tibię i margonem), jednak gdy zagrałem w parę makerówek dokapowałem się mniej więcej o co w tym wszystkim chodzi i polubiłem to, głównie chyba przez to, że można w takiej grze opowiedzieć niezwykłą historię.
Więcej mi się pisać nie che, może kiedyś coś jeszcze dorzucę.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Kleo »

Dragon, urzekła mnie twoja historia. ;)
A przy tym kawałku:
Dragon Kamillo pisze:żeśmy se pomyśleli, że wersje makera są bo ruszają one na systemie od którego mają nazwę XD.
popłakałam się ze śmiechu. Piszcie, bo to fajnie poczytać. Jak mnie zbierze na zwierzenia, to też coś wyprodukuję, chociaż u mnie na pewno będzie nudniej. :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Właśnie nie. Każdy ma szanse się wypowiedzieć i przedstawić tutaj swoją historię, chciałem dać jakiś luźny temat aby rozruszać dział, strasznie pusto się zrobiło a ostatnio poruszanych jest tylko kilka wątków na forum, idąc moimi zachciankami dałem wam temat który może skupić każdego uwagę, zaciekawić, pozwolić się wypowiedzieć =)
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: AkiNebula_e »

Gierka w stylu RM, ale nie robiona pod RM. Ends of the Earth 2 i później Abaddon. Spodobał mi się styl i możliwości tworzenia tego gatunku gier. Później w jakimś CD-Action chyba znalazłem RM95 i pobawiłem się nim robiąc 2 gierki. Jak stwierdziłem, że jego możliwości nie wystarczają do tego co chcę zrobić przewaliłem sie na RM2k3. I tak zostało do dziś.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Kleo »

Tytułem wstępu, żeby historia był zrozumiała. Otóż mam w bliskiej (i blisko mieszkającej) rodzinie pewne uciążliwe dziecię płci męskiej, aktualnie w wieku gimnazjalnym, a w czasie, gdy działy się niżej opisane wydarzenia, jeszcze podstawówkowym.

Pewnego pięknego dnia (oczywiście nie mam pojęcia, jakiego, bo w datach się gubię skandalicznie, ale na logikę wychodzi mi, że musiała to być pierwsza połowa 2012 roku) wpada do mnie wyżej wspomniane dziecię i od progu wrzeszczy: ciocia, ciocia (a co, szacunek musi być;), będę robił grę! Ściągnij mi Unity.

Wyjątkowo nie chciało mi się z nim kłócić, więc żeby się odczepił, ściągnęłam mu triala. Popatrzył chwilę i orzekł: trudne. Odetchnęłam z ulgą, że mam gnojka z głowy i wróciłam do granej podówczas gry. Ale mój spokój okazał się krótkotrwały. Za kilka dni dziecię znów wpada z hukiem i wrzeszczy: ciocia, ciocia, będę robił grę! Ściągnij mi RPG Makera.

Jakoś byłam w lepszej formie, niż przy Unity, więc zaczęłam marudzić (pewnie grałam w coś, od czego nie chciało mi się odklejać:), ale młody był nieugięty. Więc zabrałam się za szukanie, oczywiście pirata, bo doskonale wiedziałam, że "robienie gry" to kwestia góra miesiąca i małoletni zaraz będzie miał nowy pomysł na życie. A ja po cichu odinstaluję jego wynalazki, żeby chociaż odrobinę zmniejszyć syf, który robią na moim dysku. No i zgadnijcie, gdzie trafiłam w poszukiwaniu darmowej wersji tego programistycznego cudu? Oczywiście, że na Twierdzę. Po dłuższym, acz niezbyt dojrzałym namyśle, ściągnęłam VX-a, który z jakichś tajemniczych powodów wydał mi się najbardziej przyjazny dla początkującego użytkownika. Młody popatrzył, spróbował sklecić mapkę, ale że niesporo mu szło, to szybko dał sobie spokój.

I byłby to koniec historii, gdyby nie pewien drobiazg. Po niedługim czasie, zabierając się do robienia czystki na kompie, zajrzałam wnikliwiej niż zwykle w menu start i znalazłam tam jakieś nie wiadomo co, o nazwie Green Levithan. No to oczywiście wyskoczyłam z mordą na dziecię, że coś instaluje bez mojej wiedzy i zgody (co ma kategorycznie zabronione, my komp is my castle;). Twardo się zapierał, że on nigdy nic (tsaa…), więc na wszelki wypadek przed wywaleniem postanowiłam sprawdzić, co to jest i skąd się wzięło. Odpaliłam tego całego Zielonego Levithana, no i... tak już mi zostało. Potem, naturalną koleją rzeczy, nastąpiła intensywna eksploracja zasobów Twierdzy, TA, jakoś tam znalazłam Titka, Ultimę i całą resztę. No i to w sumie tyle.

A nie, jeszcze małe post scriptum. Od czasu do czasu gimbus przyłapuje mnie na pogrywaniu w jakieś tam Gromady, czy inne Wrota Arkany. Obdarza mnie wówczas pełnym politowania spojrzeniem i mówi: oj ciociu, a ty znów grasz w te swoje RM-ówki…
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Noruj »

No, to teraz ja.
Nie pamiętam dokładnie, który to był rok. Może 2007, a może i trochu później. W każdym razie, zaczęło się od dobrego kolegi z klatki obok. Jak mieszkałem z rodzicami to mieszkałem w takim typowym bloku bloku. Może nie szarym ( chociaż szary chyba też był), ale bardzo polskim. Dużo gówniarzy się kręciło po dworze i kumpel mój całkiem przypadkowo opowiedział mi jednego dnia o Unreal Tournamet 2k4.

Bardzo niż samo UT2k4 zaciekawił mnie fakt, że kolega należy do klanu tejże gry. No to mnie dopiero zainteresowało i zaraz zainstalowaliśmy grę na jego piracie i dołączyłem do klanu. (Anioły śmierci, coś takiego.)
Był tam sobie taki lider( jak to w klanie), który po jakimś czasie specjalnie dla swoich graczy stworzył grę - w rpg makerze. My, członkowie klanu byliśmy tam bohaterami. Pamiętam, że nerdziłem w tą gierkę bardziej niż w cokolwiek innego. Napisałem nawet solucję! LOL.

Dużo później, zorientowałem się, że skoro Deus (lider) zrobił grę, to również dobrze może mnie nauczyć jak to zrobił. Wredota jednak opowiadał o językach programowania, czarnej magii i okultyzmie. Byłem już zdeterminowany i znalazłem nawet tutki c++ gotowy się ich uczyć, ale zlitował się i opowiedział mi o RPG MAKERZE.
Zaczęło się.

Prowadziłem wtedy swoje forum (całkiem nieźle się rozwijające, np. w ciągu wakacji przybywało koło kilku tysięcy postów) i zrobiłem to samo co Deus, grę dla moich użytkowników. Nazywała sie Władcy Morru i grało się w nią koło 30 minut.

Później zrobiłem następną. Całkiem niezłą zresztą, z ciekawą fabuła skupioną wokół podróży w czasie. Grało się 1,5h, były 3 klasy do wyboru i kilka zakończeń.
Najlepsze były rozwiązania techniczne, których używałem. Nie przyszło mi do głowy szukać pomocy w internetach, więc kombinowałem, oj kombinowałem.

Np. gdy nauczyłem się instrukcji warunkowej, tworzyłem tym sposobem questy. Polegało to na tym, że po przyjęciu questa: dajmy na to, na ubicie potwora - to dostawaliśmy przedmiot zlecenie, z ikoną kartki. A potwór się pojawiał, ew. coś tam wyrzucał jeśli mieliśmy ten przedmiot itd. Czasem na qusta schodziło nawet do 5 różnych przedmiotów, wiadomo - różne fazy questa.

Gorzej było, jak quest z niczym się nie kojarzył i dawałem losowe itemy np. jabłko kryształ, mieczyk, koszulka, no najróżniejszy szmelc.
Wyobraźcie sobie zdziwienie graczy jak wchodząc do inwentarza widzieli 15 różnych itemów, o których istnieniu nie mieli pojęcia. No bo co miałem robić? Po przyjęciu questa polegającym na porozmawianiu z kimś innym, dodać info: "I masz to jabłko! Przyda ci się".

No trochę śmieszne. Zwłaszcza jak pomyśle, że np. zmiany na mapie(całkiem nowe mapy) (inni npc etc) zależały od tego czy wchodząc na tę mapę mamy w inwentarzu czapkę.

Później zarejestrowałem się na gospodzie, a potem na rmxp.pl z którym bardziej się związałem. Tworzyłem pierwszą grę "na poważnie" - i jakoś to się potoczyło.
:)
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: GameBoy »

Jakoś w gimbazie* sporo grałem w Harvest Moon na GBA (jedna z moich najukochańszych gier) i miałem masę pomysłów na ulepszenie tej pozycji. Znalazłem jakiś polski projekt fanowskiego HMa robionego w RPG Makerze 2k3 i wtedy się zaczęło.
Początki były koszmarne, ale później robiłem 2 projekty na raz - własnego klona Harvest Moona i własnego klona Resident Evil w 2k3. xd

Ten pierwszy miał sporo ukończonej mechaniki - system dnia i nocy, kalendarz, uprawianie pola (na jednej kratce, bo nie chciałem kopiować i zmieniać zmiennych w eventach z kilkudziesięcioma stronami zanim nie skończę całości) i hodowla kur.

Oba projekty pożarł popsuty dysk twardy - odwieczna zmora wszystkich ludzi związanych z makerem. :(


*To z 8 lat temu było. :oooo
ODPOWIEDZ