Polska gra na konsole nowej generacji

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Polska gra na konsole nowej generacji

Post autor: Lyserg1260 »

Paczajta i płakać można. Zapewne pierwsza lepsza gra w makerze, więcej frajdy nam przyniesie.
http://arhn.eu/2014/02/basement-crawl-podglad-014/
Jak można wydać w ogóle taki syf i robić wstyd polakom?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Polaczki robią gry na konsole nowej generacji

Post autor: Dragon Kamillo »

Taka gra nie była nudna gdy nazywała się Bomberman i została wydana wiele lat temu.

Szczerze mówiąc dla mnie wydawanie podobnej gry z jedyną zmianą w warstwie graficznej to przesada, szkoda tylko że teraz jest to powszechne. Nawalą kupę full HD, extra 3D super duper w kosmos wyrąbanej grafiki a resztę mają w dupie.

Lubiłem bombermana, ostro kiedyś w niego grałem jakieś 10 lat temu, ale w nową wersję i tak bym nie zagrał, ponieważ lubię starą graficzkę i ten klimat.

Co za syf - gra ma podobno jeszcze krytyczne błędy, haha. Lepiej róbmy makerówki, trzeba podnieść poziom, może Polska będzie miała czym się szczycić - chociaż w sumie już ma czym, bo parę fajnych makerówek mamy.

A i po co ten angielski tytuł? Tak bardzo nam wstyd swojego ojczystego języka?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Polaczki robią gry na konsole nowej generacji

Post autor: X-Tech »

Polecam Atomic Bomberamana. Przywiozłem sobie oryginał z Niemiec ponad 10 lat temu i do dziś jest wg. mnie najlepszym bombermanem multi.

EDIT:

MOŻE JEDNAK GRA SIĘ TROCHĘ ZESTARZAŁA XD
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, 22:18 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Polaczki robią gry na konsole nowej generacji

Post autor: Rave »

Dzięki za ostrzeżenie, miałem kuzynowi kupować.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Polaczki robią gry na konsole nowej generacji

Post autor: Zombik »

To nie jedyny przykład polskiej twórczości komercyjnej, który jest bardziej śmierdzący od rozkładających się zwłok, polanych płynnym gównem krowy w lecie o temperaturze 40 stopni.

Niestety polska branża gier wypada niemal jak nasza reprezentacja piłki nożnej. Nie wiem czy to producenci, czy "twórcy" o ile można ich tak nazwać mają po prostu tak wywalone na graczy, czy po prostu są tak zacofani, że sądzą iż ich dzieło to najwyższej jakości gratka i sprzeda się w milionach egzemplarzy, nawet za granicą.

Poldek Driver, Maluch Racer, Warszawka, Detektyw Rutkowski Is Back!... to tylko część znakomitych dzieł polskich twórców.
Niestety wielka szkoda, że branża gier komputerowych jest budowana głównie przez komercyjne "szity", ponieważ tak jak powiedział Dragon Kamillo - mamy kilka ciekawych makerówek.
Musimy chyba wyjść z naszymi grami poza obszar naszej małej społeczności i pokazać je światu, by pokazać prawdziwych polskich twórców z pasją i zamiłowaniem do gier, a nie tych, co tworzą tylko dla celów zarobkowych - by robić z ludzi debilów.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1155
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Polaczki robią gry na konsole nowej generacji

Post autor: Michu »

"Polaczki", "dupy", "syf", "krowie gówna" - panowie, uspokójcie się. Dbajmy o językowy poziom tego forum, który w Waszych wypowiedziach gwałtownie spada.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Polaczki robią gry na konsole nowej generacji

Post autor: Zombik »

Czasem trzeba walnąć prosto z mostu, by coś zostało zrozumiane. Nie ma sensu owijać w bawełnę i nie nazywać gówna - gównem, jeżeli nim jest.
Nie będę tutaj szukał słów jak "kał" czy "efekt wypróżnienia", bo i po co. Wszyscy widzimy jakie to jest, a słowa typu "syf", "gówno" czy "dupa" nie są słowami wybitnie brzydkimi. Gorzej jakby leciały przekleństwa - tego nie popieram.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Polska gra na konsole nowej generacji

Post autor: Jazzwhisky »

Panowie, mimo wszystko - bez takiego poziomu koncentracji, please.

Nie wiem jak Wy, ale ja szperając w sieci przez lata spotykałem się czasami z podobnymi określeniami także w stosunku do gier spod RM. I zazwyczaj, im mniejsze ktoś miał o nim pojęcie, tym łatwiej przychodziły mu wszelkie porównania ("Tibiaaaaa!1") i inwektywy. Proponuję trochę dystansu, słabe i bardzo słabe gry pojawiają się wszędzie, cwaniackie próby zarobkowania także. Gra to rzeczywiście crap (http://www.gamefaqs.com/boards/691087-p ... 4/68665815) przedstawiany przed premierą jako pełnoprawny klon bombermana, ale mimo to miejmy umiar, myślę (i cieszę się), że jesteśmy na tyle świadomi, że nikomu tutaj nie potrzebny jest taki dodatkowy zestaw wiązanek. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Polska gra na konsole nowej generacji

Post autor: GameBoy »

Och, oni mieli czelność zrobić słabą grę, zlinczujmy ich, co za obraza dla Polski (?).

Pomyślcie sobie, że ktoś zrobił takiego słabego (podobno, ja w Basement Crawl nie grałem, a wy?) bombermana w makerze, też byście go wyzwali od polaczków?

Zresztą też co do makera - na każdą naprawdę dobrą produkcję przypada parę średniaków i tona gier pokroju "Kamil ma 15 lat, jest wojownikiem i uwielbia wykańczać swoich wrogów". =)
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Polska gra na konsole nowej generacji

Post autor: Lyserg1260 »

No w sumie w makerze wychodzą gry typu "Krystian3000" gdzie Krystian ratuje świat przed złym lordem, ale te gry są darmowe, a takie gry jak ten marny bomberman tylko czekają na niczego nie świadome ofiary.

Podobna sytuacja jak z tą "grą" (pierwsza na filmie, jakoś od 0:25):
http://www.youtube.com/watch?v=URo-Rx3fLe0

Przecież ta gra pożyje krócej niż była tworzona, brak singla, nikt w to grać przez multi przecież nie będzie, więc gra szybko pójdzie do kosza.

Polacy potrafią robić dobre gry, jak np. Painkiller lub Jack Orlando, więc nie wiem co odbiło tym ludziom, to wygląda jak pierwszy lepszy Minis na PSP/PS3 i kosztuje ~40zł.
Nawet nie chodzi o to, że to bomberman, tylko o wykonanie. Nic nie jest przejrzyste w tej grze, jak wspomniał autor. Do tego wyrzuca do menu od razu, brak możliwości rewanżu, opóźnienia. Do tego coś wyczytałem, że gra z początku w ogóle nie działała i musieli aktualizacje jakąś dać żeby w ogóle ludzie mogli to włączyć.
ODPOWIEDZ