Powrót RMXP w glorii i chwale

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: GameBoy »

Jak w temacie.

Forum powróci do życia w przeciągu kilku dni, trzeba tylko zrobić migrację bazy danych, sprawdzić czy wszystko działa etc.
Jako, że domena rmxp.pl została zajęta przez maniaków zdrowej żywności forum zostanie przeniesione pod adres rmxp20.pl (RMXP 2.0). Na stronie będzie też nowy layout i kilka przydatnych funkcji-niespodzianek.

Udało mi się nawet nawiązać łączność z Kushim i dostałem od niego błogosławieństwo na dalsze prowadzenie forum. :)

Pozdrawiam, GameBoy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: Rahim »

A jednak forum będzie żyło, dobrze.
Mam nadzieję że jednak ktoś będzie dbać o to forum i administracja nie będzie sobie olewać sprawy
(jak na ultimie)

EDIT:
O wow, Raszek się nabrał ;_;
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 13:43 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: Rave »

Tja, pierwszy kwietnia, dowcip mizerny. Jak by to Zamthir wrócił, to bym uwierzył.

//edit: Za rok proponuję lepiej dowcip przygotować, np. naprawdę rejestrując domenę:
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: X-Tech »

Jakie szczęście, że to tylko kawał. Nikt z byłej ekipy rmxp.pl nie potrafił prowadzić tej strony, a moderacja miała gry na rm miała gdzieś. Warzywa bardziej zasługują na rmxp.pl
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: Lyserg1260 »

RMXP było okej, przynajmniej póki Pedobear nie pisał jakiś bredni i nie miał Anny Grodzkiej na avatarze. btw. Ktoś pamięta jaki on miał wcześniej nick? Bo nie potrafię sobie przypomnieć.

A tak drzwi razy pi to RMXP i tak umierało od długiego czasu, więc wszelkie próby wskrzeszania tego nie mają sensu. To już przeszłość. Po odejściu Kushiego forum już nie było takie samo i nie będzie. Trzeba zachować sentyment i tyle.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: GameBoy »

Pedobear = Dragon Wings.

Rave, domena jeszcze nie jest wykupiona, mam zamiar zrobić to niedługo, ostatnio trochę zabiegany jestem.

Chciałbym dodatkowo ogłosić, ze layout forum zrobił Dark Cloud, sorry, że nie wspomniałem o tym wcześniej.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: X-Tech »

Zamthir reaktywacja ? SB do szydzenia z rmówek i chwalenia się adminów i modów pograniem w ostatnio powstałe komercyjne schematyczne gierki 3-d i głoszenia się ekspertami od tworzenia gier pod szyldem rmxp edycja 4.0 Powtórka z rozrywki w nowej oprawie.

Rezydent, Ekhart i GB czyli moderacja z rmxp doprowadzili ten sajt do stanu gruzu 3.0. GB sam stwierdził, że nie gra w gry userów z forum , bo mają długie scenki przerywnikowe i są liniowe. O pozostałych nie ma co wspominać 0 zainteresowania. Userzy byli zgubieni.

Kushi zostawił ten sajt doprowadzając go do gruzu 1.0 nazywając to miejsce (, które zbudował na lizustwie kolegów i przyznawaniu im za to moda. Tam moderowały osoby, które w ogóle nie interesowały się rmem (!) ) - piaskownicą. 0 kompetencji. Później Nightcrawler, który totalnie nie czuł makera wraz z jakimś adminem z piaskownicy on miał chyba z 12 lat (dostał admina bo prawdopodobnie od mamy wyciągał na serwer) zrobili z tej strony gruz 2.0 bo też chcieli rządzić... Night chciał rządzić, ale makera po prostu nie czuł natomiast ten drugi spamował całe forum w co ostatnio sobie pograł na konsoli i jedyne co tam robił to wprowadzał śmietnik na forum i próbował się wychylać wykorzystując funkcję admina, ale nie po to, żeby mieć związek z rpgmakerem. W wersji 3.0 miejsce wykorzystał Zamthir. Night i ten drugi doprowadzili forum do kompletnej pustki. Wykorzystał to zamthir robiąc sobie czat do gadania w co pograli na konsoli i szydzenia z gier na makera wykorzystując naiwność najciemniejszego admina (tego 12 latka) owinęli go sobie w okół palca. Teraz wersja 4.0 jak dla mnie to samo co w wersji 3.0 tylko nowy wygląd.

To musi być prima aprilis. Przecież wam nie jest potrzebna ta strona. Jesteście osobami, które jak kojarzę są najmniej zainteresowane graniem w gry na rpgmakera i tym tematem wy nie raz szydziliście z makerówek prezentowanych na rmxp.pl na sb, ale nie robiliście nic aby napisać konstruktywną krytykę W TEMATACH i pomóc userom. Jeśli chodzi o wasze bawienie się w rządy na stronie o rpgmaker to gardzę wami. To jest po prostu niewiarygodne i absurdalne. Ja w pełni rozumiałbym to bawienie się w moderowanie i adminowanie gdyby chciały to robić osoby siedzące w temacie gier na rma, ale moim zdaniem wcale nie jesteście zainteresowani rpgmakerem dlatego jest to wam niepotrzebne. cyrk 4.0

To musi być prima aprilis.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: Lyserg1260 »

Popieram X-Techa. Ja tam dobrymi grami nie gardziłem, ale denerwowały mnie te wszystkie "pierwsze gry zrobione w 3 godziny" o nazwach typu "Kacper3000" lub "Maciek ratuje świat", wiem jaki to syf, bo sam wstawiłem raz taki shit. Drugie w kolejności były gry które nigdy nie wychodziły i właściwie nawet nie czekałem na demo, skreślałem je od razu na zapowiedzi, zawsze słusznie. No bo jak widzę gry RPG o ratowaniu świata, robione na tilesecie Inquisitor, o fabule są 3 linijki, a w kategorii skrypty roi się od pierdół typu crafting, system dnia i nocy, alchemia, 150 klas postaci, 5000 broni, otwarty świat, ulepszanie przedmiotów i dużo dużo innych głupot które i tak nigdy nie zostaną zrealizowane, to nie mam nad czym się zastanawiać. Z tym że po prostu omijałem je szerokim łukiem, nikomu nie ubliżałem. Warto wspomnieć o tym, że na RMXP panowała nienawiść i pogarda. Niektórzy użytkownicy, nawet Ci wyższej rangi uwielbiali ironicznie obrażać innych użytkowników i w ogóle stroić sobie żarty. Na dzień dzisiejszy nie powróciłbym na to forum, nawet gdyby zostało wskrzeszone.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: Hubertov »

Żarcik się wyostrzył widzę :lol:
Że też nie wpadłem na taki pomysł...
Koniec końców jestem na liście wkręconych xd
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: GameBoy »

X-Tech - to o czym piszesz (olewanie gier etc.) wziąłem pod uwagę. Nowi moderatorzy (ja nie będę należał do tego grona) zostali wybrani spośród osób, które mocno interesują się makerem. Poznacie ich gdy forum wystartuje. :)

Lyserg, ta "nienawiść" brała się właśnie z mierności niektórych projektów. Jednym z nowych ficzerów na forum będzie system "konstruktywnych krytyków" - użytkownicy, którzy przyczynią się do polepszania jakości gier poprzez pisanie grzecznych komentarzy i rad mogą dostać specjalną rangę, a w przyszłości może dostaną np. kubki z logiem rmxp 2.0 itp. Szczegóły tej akcji będą jeszcze uzgadniane.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: X-Tech »

Kto wybierał te osoby i jaki ty masz mieć w tym udział skoro miałeś gdzieś rozwój rmxp a co dopiero zajmowanie się projektami na forum, by ludzie nie czuli się jak spamerzy publikując swoje gry w trakcie waszych wielkich obrad na ukrytym sb o tym w co sobie pograliście na ps3 lub w co nowego z pca 3-d szydząc z makerówek. Skąd nagłe zainteresowanie makerem ?

W tym jest jakiś haczyk. Do tego jeszcze DC kolejny "wielki makerowiec" który robił grę na Zamthir jako niby szef teamu nie wiedząc jak ją robić wg. jego kalendarza na zasadzie nie chce mi się teraz robić idę sobie pograć na plajstejszon, a wy w tym czasie róbcie grę. Ostatecznie z tego wyszedł blok spamu na zamthirowym sb. Ludzie ten prima aprilis mnie przeraża. Jeszcze tylko 4 godziny. Jakoś to przeżyję.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: GameBoy »

Ja będę praktycznie tylko opłacał serwer i domenę. A zainteresowałem się tym, bo co jakiś czas dostaję maile (i nie tylko ja, reszta starej moderacji forum też) od ludzi żalących się na brak RMXP. Znalazło się parę osób chętnych na prowadzenie sajtu (to m.in. oni będą nowymi moderatorami), więc skontaktowałem się z Nightcrawlerem z prośbą o udostępnienie bazy danych (to na jego serwerze znajduje się kopia starego rmxp) etc.

DC natomiast zrobił tylko ten layout, z sentymentu do starych czasów i niemożności postawienia kolejny raz zamthiru na nogi, więc możesz spać spokojnie, on tu nie będzie rządził. xd
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: ravenone »

Wszystko git, ale po przeczytaniu dwóch postów dotarło do mnie, że to żart:)
Pamiętam jak Nighty próbował to ratować, ale brakło chętnych do przejęcia forum.
Niezły numer, parę osób się wkręciło:D
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: X-Tech »

Dobra już po północy. Czas niepewności zakończyć.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Powrót RMXP w glorii i chwale

Post autor: tiberium »

GameBoy pisze:Ja będę praktycznie tylko opłacał serwer i domenę.
.
Rozumiem, że wygrałeś w totka i nie masz co robić z pieniędzmi :lol:
Tak o po prostu, będziesz opłacał a władzę oddasz komuś innemu, bo jesteś dobry.

Nie rozumiem tylko
GameBoy pisze: Udało mi się nawet nawiązać łączność z Kushim i dostałem od niego błogosławieństwo na dalsze prowadzenie forum. :)


Co to daje? Przeciweż koleś ma to głęboko w du.ie, makera czy całe te forum. A może został księdzem i udziela błogosławieństwa?

Nawet jeśli powstanie to forum, z nowymi bajerami, to i tak ja tam nie wracam.
Uważam to za joka.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Zablokowany