ZAPOWIEDZI - Głosowanie, Gratulacje, Komentarze...

Najlepsze RM gry, dema i zapowiedzi roku 2007.
Awatar użytkownika
Grimroth

TA Sprite Contest 2 (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 3)
Posty: 88
Rejestracja: 08 maja 2006, 19:36
Lokalizacja: Silent Sosna Town
Kontakt:

Post autor: Grimroth »

Luna Curoris - dbs , klimat typowego jrpg , no i ten...no gotyk =D
Redhelorn
Pieśni o Czynach

a gdzie Japan Warriors ? =d
Obrazek
Awatar użytkownika
Yaslon
Posty: 121
Rejestracja: 11 kwie 2007, 15:21

Post autor: Yaslon »

Głosuję na:
Redhelorna - Zapowiada się kawał dobrego erpega, mam tylko nadzieję, żeby wyszedł, a widząc zbyt wiele zmian zaczynam się o to trochę obawiać....
Citizen Of Thor - Podobnie jak wyżej, mogę się jedynie przyczepić niespójności graficznej i charów z Charas.Ex.
Treuga Dei: Pokój Boży - Gra wydaje się być bardzo rozbudowana, podoba mi się również pomysł i wykonanie (sądząc po screenach).

***

Gry, które nie trafiły bo:
Luna Curoris - Również zapowiada się bardzo ciekawie, ale nie do końca odpowiada mi klimat...
Other World - Wolę raczej 'poważne' gry.
Rhomik 2: Przygoda - Na pewno zagram z przyjemnością nie mniejszą od gier, na które głosuję, ale to jednak mini-gra.
Pieśni o Czynach - Powiem krótko - nie lubię przygodówek...
Heroes of Might & Magic - Pomysł wydaje mi się ciekawy, ale IMHO w RM nie oddasz klimatu i formy oryginału.
Obrazek
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Znaczek Rób grę! otrzymują:

Luna Curiosis
Za ogólną wykewlniastość.

Other World
Za klimat, humor i całokształt.

Redhelorn
Kawał porządnego RPGa.

Poniższe produkcje ich nie otrzymały, bo:
Citizen of Thor
Jakoś tak... Nic specjalnie ciekawego.
Rhomik 2: Przygoda
Bo to w sumie taka mini-gierka, przegrała z Redhelornem. :P
Pieśni o Czynach
Z racji własnego wkładu.
Avliel Om'taiu
Nieciekawie zrealizowana zapowiedź.
Heroes of Might And Magic
Niespecjalnie duże szanse ukończenia.
Treuga Dei: Pokój Boży
Niezbyt lubiana przeze mnie koncepcja.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2007, 20:16 przez Super Vegeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

No to ja:
Heroes - bo zapowiada sie wykewlroxozaur gra.
Redhelorn - swietny title, dobry mapping, tworzenie postaci.
Treuga Dei - niesztamopowo, moze pobije Medieval Total War.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Ceres-chan

Golden Forki 2007 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:43
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Post autor: Ceres-chan »

1. Redhelorn - jedna z niewielu produkcji, na którą czekam z zapartym tchem
2. Pieśni o Czynach - za One Piecowy klimat przygody
3. Avliel Om'taiu - za tytuł, którego nie potrafię wymowić i ogolnie, za to, że zapowiada się ciekawie
Obrazek
Awatar użytkownika
Luke
Posty: 42
Rejestracja: 12 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Luke »

Redhelorn - swietne skrypty, dobra grafika i najwazniejsze - ponad 50% ukonczonej gry.

Rhomik 2 - glownie bardzo fajny pomysl, a do tego dodane nowe tryby.

Luna Curoris - swietny klimat i dobra fabula - to glowne walory tej gry.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Dobra, kto sprajtuje znaczek Rób grę! ?

Redhelorn - licze na kawalek dobrego RPG'a

Luna Curoris - procz wielu atutow - lacinska nazwa, a do jezyka mam slabosc

Herosi (tak Ludzix - nie hirołsi) - szczerze mowiac nie bardzo wierze, ze wyjdzie. No ale! Jak wyjdzie to zmiazdzy wszystkich =]
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Post autor: Kiksi »

1. Rhomik 2 - krysztalki rox ^^
2. Treuga Dei - za coś nietypowego :)
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Post autor: Gamer2002 »

Zapowiedź oceniamy i oceniam tylko zapowiedź, w przeciwieństwie do co poniektórych.

Wielka trójka:

Luna Curiosis
Najlepiej IMHO napisana kiedykolwiek zapowiedź do RM jaką czytałem. Widać, że autorka chce stworzyć coś ambitnego, ma gotową i zaplanowaną koncepcję z szczegółami. W dodatku, nie obiecuje gruszek na wierzbie i nie rzuca się z motyką na Słońce, czyli nie robi/planuje jakieś bajeranckie skrypty nie wiadomo po co. No i całkiem niezły filmik. Bardzo mnie ciekawi ten projekt i będę go bacznie obserwował.

Rhomik 2: Przygoda
Filmik bardzo fajny i oddaje klimacik gry, zwłaszcza ta muzyczka :). Nie ma zbyt wiele o fabule, ale do tego typu gry wymoga takiego nie mam. Bardzo mnie ciekawią minigry i ogólnie niezła zapowiedź idealnie pasująca do stylu gry.

Pieśń o Czynach
Przygotówka. Nawet jeżeli to coś tak prostego, to wszelkie odstępstwo od jRPG mile widziane. Fabuła może nie powala, ale dobrze, że autor opisał 2 bohaterów których dodatkowo dobrał na zasadzie „przeciwieństwa się przyciągają”, co wywołuje u mnie ciekawość, jak ich relacje będą wyglądać. Screeny też ładne. Porządna zapowiedź która mnie zainteresowała.



Dlaczego reszta nie:


Citizen of Thor
Przyjemne intro. Wprowadzeni bohatera, dialog może długi ale mi takie rzeczy nie przeszkadzają. Title miażdży, ładna grafika zawsze pomaga w zainteresowaniu grą. Muzyka jest jednak średniawa (FF6 może złe nie jest, ale jakoś średnio pasuje mi do klimatu). Byłoby wyżej, gdyby intro zawierało jakąś większą akcję (rzeź! rzeź! rzeź!).

Redhelorn
Wszystko jest dobre. Dobre screeny. Rzeczowe zapowiedzi tego, co będzie w grze. Dobra grafika. Jednakże…
Nie podoba mi się opis fabuły w stylu „nic nie powiem”. Suche rzeczowe obietnice, nawet z ładnymi screenami i na zwojach będą suchymi rzeczowymi obietnicami. Fabuła jest IMHO najważniejsza w RPGach i takie All Top Secret po tych wszystkich scenowych nieudanych projektach wcale mnie nie pociąga. Autor mógłby się przynajmniej postarać by zainteresować czytelników fabułą gry bez zdradzania fabuły, jeśli tego nie chce robić.

Treuga Dei: Pokój Boży
Zapowiedź niezbyt klimatyczna, obietnice na temat gameplaya. Nie jest źle jak u HoMM, ale to nie jest dobra zapowiedź.

Avliel Om'taiu
Zapowiedź w formie opowiadania… Kiepskiego (zwłaszcza pierwszy dialog, pogubiłem się, kto jest kto i ogólnie nieklimatyczne).

Heroes of Might And Magic
Choć kibicuję autorowi w projekcie i wierzę w niego, to jego zapowiedź jest niestety słaba. Autor ograniczył się wyłącznie do obietnic dotyczących wyłącznie gameplaya, co nie tylko samo w sobie jest złe, ale autor nawet nie potrafi dobrze tego zrobić. Za bardzo rzuca się w oczy „tu jest screen, na którym miał być prezentowany skrypt, ale go jeszcze nie zrobiłem, ale przyjmijmy, że tak jest”. Rozumiem, autor jest uczciwy. Ale taka uczciwość w zapowiedziach nie popłaca, wręcz przeciwnie, odrzuca czytelnika. Lepiej by było, gdyby autor trochę skłamał i przynajmniej sprawił wrażenie, że gra jest poważnym produktem w zawansowanym stadium. Co prawda to zrobił, ale słabo i niepotrzebnie się do tego przyznał.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Luna Curiosis - zapowiada sie znakomicie, wiec jezeli moj "Rob dalej!" zwiekszy szanse wydanie chocby o 0.01% to warto go przyznac wlasnie tej grze.

Redhelorn - nie bede sie rozpisywal, uzasadnienie takie samo jak powyzej

Pieśń o Czynach - tutaj sie wahalem. Michu robi 100 gier na tydzien, a zadna nie wychodzi w 100% ukonczona. Ale dostaje ode mnie ten kredyt zaufania, bo lubie przygodowki, klimat "zlodziejowy", ninje i inne sekreto-klimaty.
Blessed Warrior
Posty: 57
Rejestracja: 28 mar 2007, 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Blessed Warrior »

Redhelorn

Avliel Om'taiu

Treuga Dei: Pokój Boży

Bo moje klimaty, ot czemu :P

Wahałem się jeszcze nad Luna Curoris, ale doszedłem do wniosku, że tak trochę odbiega od mojego klimatu, ale też trzymam kciuki za grę.
ShaQ
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2006, 10:55

Post autor: ShaQ »

Głosuję na:

1. Luna Curoris

No, ładne mapki, obszerna, lansiarska zapowiedź i ogólna kuloza.

2. Rhomik 2: Przygoda

To jedyna gra, co do której jestem pewien, że wyjdzie i utrzyma poziom, niezależnie od tego, jak została sformułowana zapowiedź.

3. Redhelorn

Kalafior, tylko Tobie można ufać. Gra zapowiada się przyzwoicie, ładne poukładane mapki ^_^, no i tego. Czekam!

Nie głosuję na:

1. Pieśni o Czynach

Potwornie brzydka grafika, ogólnie wszystko do siebie nie pasuje.

2. Citizen of Thor

Chyba tylko dlatego, że trójka na którą głosowałem zapowiada się lepiej.

3. Other World

Nie przemówiło to do mnie, reszta prezentuje się lepiej.

4. Avliel Om'taiu

Czekam na konkrety, na razie mało pokazałeś.

5. HoM&M

Nie lubię Hirołsów :) Poza tym, brzydka grafika.

6. Treuga Dei: Pokój Boży

Twierdza, kurde, Tycoon :l. Fe, fe!
tsukuru.pl
okrutny spam w sygnaturze.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Stanior »

1.LUNA CURORIS
Można wprawdzie by się przyczepić do oblatanej fabuły, ale ja myślę, że jeszcze nas ona zaskoczy... Autor starannie i wzorowo przygotował się do kandydatury swego projektu. Wszystko zapięte na ostatni na ostatni guzik i za to WIELKI PLUS

2. Redhelorn
Bardzo oryginalny sposób przedstawienia projektu i screeny, które łapią za serce:) Chociażby ten w lesie przy ognisku. Gra-Zapowiedź Miód!

3. Citizen of Thor
WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW WYMIATA! FAWORYT!

4. Other World
Przykro mi, ale mimo usilnych prób (wczoraj i dzisiaj) niestety nie mogłem ściągnąć zapowiedzi. Nie można było się bardziej postarać i wrzucić na jakiś lepszy serw? Tym samym autor z góry skazał się u mnie na minusa.

5. Pieśni o Czynach
Brak "tego czegoś" co przyciągnęłoby do projektu. Taki "szarak" pośród kandydatur. Ale ludzie są omylni, więc kto wie...

6. Avliel Om'taiu
Prócz paru screenów nie wiemy o niej zbytnio wiele. A screenów to ja wiele widziałem szkoda, że później 99% z nich nigdy nie mogłem dopatrzeć się w powstałych grach...

7.Heroes of Might & Magic
Lubię Herosów i robię to dla ich dobra. RpgMaker dla nich się nie nadaje przykro mi...

8.Treuga Dei: Pokój Boży
Nie przepadam za strategiami w rpgmakerze:P

9. Rhomik 2:Przygoda
Zapowiada się bardzo fajnie, ale to raczej taka minigiera:)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Dobrze widzę, czy na podium mamy aż dwa trzecie miejsca? Będzie dogrywka? ;p

Mam nieopisaną satysfakcje, że Redhelorn wyprzedził Lunę Curoris :D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Suma głosów:

16 Redhelorn by k-lafior
14 Luna Curoris by Ceres-chan
8 Rhomik 2: Przygoda by k-lafior
8 Treuga Dei: Pokój Boży by Michu
7 Heroes of Might & Magic by Akwarelek
6 Other World by ŻbiX
6 Citizen of Thor by Kikut
6 Avliel Om'taiu by Yaslon
4 Pieśni o Czynach by Michu


Zaraz przeliczę jeszcze raz, ale zdaje się patrząc także na Wasze komentarze, że mamy jednogłośnego zwycięzcę! :)

Troszeczkę spóźniony, ale oficjalnie zapraszam do komentarzy. Przy okazji, ogłoszenie pozostałych wyników jutro i pojutrze, zaś szczegóły uhonorowania zwycięzców (oraz drugich i trzecich miejsc w kategoriach Dema i Pełne Wersje) ostatniego, podsumowującego dnia GF w poniedziałek. Wtedy też, prócz ogólnych rezultatów, zostaną udostępnione informacje dotyczące poszczególnych głosów.

Info na stronie ukaże się jutro we wczesnych godzinach popołudniowych, wraz z ogłoszeniem zwycięzców kategorii Dema (dopiero chwilę później na forum!).

P.S. Głosowaliście okrutnie ;)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2007, 17:07 przez Jazzwhisky, łącznie zmieniany 4 razy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany