Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: X-Tech »

Czy możecie mi polecić konsolkę do gier z najlepszą jakością obrazu ?


Posiadałem GBA SP, ale w ruchu obraz rozmywał się w grach. Nie znosiłem za to tej konsoli.
Nie dało się grać w bijatyki i zręcznościówki z dużą akcją na ekranie.
O wiele lepiej obraz jednak prezentuje się na emulatorze na PC.

Mam teraz pytanie. Na jakiej konsoli przenośnej uzyskam najlepszą jakość obrazu emulując GBA.
Chodzi mi o to, żeby obraz był ostry i jasny, a jednocześnie w ruchu nie rozmywał się.

Słyszałem wiele dobrego o Sony PSP...ale czy ktoś ma porównanie i może potwierdzić ?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: Rave »

Najlepiej skombinuj fona z Androidem (ale lepszego jak te Samsunga). Istnieje tona emulatorów GBA, ekran się nie rozmywa itd. Tylko nie jakieś gówno z malutkim ekranikiem, bo nie trafisz w "pada".


A co do PSP... Istnieje duże prawdopodobieństwo "zbrickowania" konsoli podczas modyfikacji do uruchomienia emu GBA, a i samo emu czasem może konsolę zbrickować. Ale jakość dobra.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: X-Tech »

Ja będę za niedługo w nieustannym tripie. Muszę mieć jakiś genialny sprzęt do grania, który dobrze mi zemuluje GBA i wiem, że istnieją sprzęty, które zemulują lepiej niż oryginalna konsola. GBA SP to dla mnie najlepsza konsola przenośna (jeśli chodzi o zasób gier) ale jakoś obrazu w niej jest słaba.

Nie lubię telefonów. Telefon to nie konsola. Wątpię, że to długo wytrzyma + niska wygoda użytkowania prawdopodobnie.

Co to jest zbrickowanie konsoli PSP. GBA SP emulował mi nesa , sega master system.
PSP to podobno potężna maszyna, ale najważniejsza jest jakość obrazu. To musi lepiej wyglądać niż na GBA SP.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: GameBoy »

Rofl. Na pewno emulator na telefonie z ekranem dotykowym nadaje się do bijatyk i zręcznościówek z dużą ilością akcji.

PSP to dobry wybór - dużo gier (w tym te z PSX!) i kupisz tanio (200-300zł). Emulatory GBA powinny śmigać płynnie. Ekran jest świetny, podświetlany, ma dużo kolorów etc.
Zbrickowanie konsoli oznacza, że zawiesi się na amen, ale można to chyba jakoś naprawić.

Może jeszcze NDS Lite jeśli masz carty z GBA, aczkolwiek nie mam pojęcia czy gry z GBA będą działać tam lepiej, bo nie mam jak sprawdzić. Tutaj też będziesz miał masę świetnych gier i kupisz konsolę nawet taniej niż PSP.

Możesz jeszcze spróbować cudactw jak np. to:
http://dingoo-scene.blogspot.com/2011/1 ... eview.html
Ale to raczej tylko taka ciekawostka.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: Jazzwhisky »

Grałem dużo gierc z GBA na DS Lite, śmiga to bardzo ładnie, żadnych defektów, a podświetlenie jest o niebo lepsze niż w GBA/standardowym DS. Konsolka jest zresztą przystosowana do odpalania gierc bezpośrednio z GBA-cartridge, więc oczekuj zera problemów z emulatorami. Na dobitkę DS ma sporo kontynuacji gierc z GBA, a biblioteka dobrych tytułów jest naprawdę pokaźna.

Z wszelkich źródeł jakie znam wynika, że PSP także ładnie się sprawdzi jeśli chodzi o emulację, zaletą będzie tu większy ekran i rozdzielczość, a co za tym idzie - ładna obsługa większej ilości starszych maszynek/gier (w tym np. NESa).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: X-Tech »

Dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Nie jestem jednak pewny czy masz obraz różnicy między tym jak wygląda obraz W GBA SP *jest podświetlenie , a Nintendo DS.
Opis PSP jest zachęcający. Jeśli DS ma naprawdę dobry ekran to rozważę DS i PSP. Jeśli nie to zostanę przy PSP.



Widzę, że GBA SP 101 ma lepszy obraz niż GBA SP 001 i Nintendo DS.

https://www.youtube.com/watch?v=kZmq_u0 ... detailpage


SONY PSP wymiata. Nawet rewelacyjnie obsługuje snesa. (!)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: Jazzwhisky »

Zwróć uwagę, żeby nie mylić DS, DS Lite i DSi, każde z nich ma wyświetlacz o innych parametrach, DS w oryginalnej wersji wypada pod tym względem rzeczywiście blado, bardzo prawdopodobne, że gorzej niż ostatnie wersje GBA. =)

Rzuć jeszcze okiem na pełne porównania podświetleń, np. https://www.youtube.com/watch?v=Itb7By1jXCQ czy http://www.videogamesblogger.com/2006/0 ... klight.htm to niestety (razem ze słabą baterią) największe wady PSP, ale bardzo możliwe, że w najnowszych wersjach konsolki (PSP-E100x), tak jak w DS Lite czy DSi, wygląda to już dużo solidniej.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: GameBoy »

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101 ... .05.12.jpg

Małe porównanie.

DS Lite + Contra 4 (polecam, hardkor jakich mało)
PSP Slim 3000 + Medievil: Ressurection

Obie konsole mają ustawione podświetlanie ekranu na najwyższe możliwe. Trochę niefortunnie gry dobrałem, bo Medievil jest dosyć ciemny, a Contra pastelowa, ale i tak widać, że oba wyświetlacze są porównywalne.

Jazz, PSP Slim tak samo jak DS Lite ma lepszą baterię niż pierwsze modele. Czas grania będzie raczej porównywalny, z małą przewagą DSa.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: X-Tech »

Jazz: Tam w ciemności prawdopodobnie jest GB w wersji 001 czyli ten, który posiadałem. W wersji 101 jasność jest potężna, a według filmów na youtube obraz płynniejszy, ale trudno mi powiedzieć bez możliwości zobaczenia w akcji na własne oczy.

GB:

Te screeny pokazują, że DS jest nieco jaśniejszy, ale ogólnie OK.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: Noruj »

Mam PSP i grywam emuluje trochę z GBA i jest bardzo fajnie, żadnych zawiech, obraz bardzo ładny itd. Chociaż z niektórymi grami był problem, np Golden Sun się wieszał gdzieś tam w konkretnym miejscu.

PSP mam gdzieś 4 lata i na początku bateria ogarniała na jakieś 5-6 godzin grania.
Teraz 2 godziny max :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: Lyserg1260 »

Ja chcę 3DSa kupić, mam teraz PSP. Mogę powiedzieć tyle, że polecam a te gadanie o brickowaniu to bzdury. Przecież zawsze można wgrać przeróbkę nietrwałą, po prostu przy każdym włączeniu konsoli musimy odpalić przeróbkę, zajmuję to 15sek i po krzyku, nic nie ma prawa się zepsuć, bo po wyłączeniu przeróbka znika. Jest to bezpiecznie rozwiązanie + nie tracisz gwarancji, nie bawisz się w żadne baterie pandory itp. A te gadanie, że nie wgrasz najlepszego softu itp. to też głupota, mi śmiga każda gra bez problemu, PSP, PSX, GBA, SNES, NES. Jedyne co muli poważnie na PSP to gry Java, emulator ssie, pierwszy lepszy telefon z androidem odpali lepiej Jave niż PSP. Ja mam andka 2.1 i mi śmiga Java dużo lepiej niż na PSP moim ;)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: X-Tech »

Pojemność baterii zmniejsza się. Zwiechy to CZASEM wina zabezpieczeń w grach GBA. Bawiłem z EZ FLASH to niektóre gry po prostu nie wczytywały się dalej.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: Powczan »

Moje psp po kupnie spokojnie trzymało baterię z 8 godzin. Teraz 3 - 4. Z emulacją ogólnie nie ma problemów, "niestałej" przeróbki nie polecam, ale może coś się zmieniło do tej pory. Pamiętam, ze to wyglądało tak, ze bateria musiała być na co najmniej 80%, żeby weszło, a i tak nie zawsze się udawało i często konsola się wieszała przez to. Bricka raczej się nie złapie przy samym graniu, co najwyżej przy zabawie softami można coś popsuć.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: kvachu »

Kup sobie taki shit:
http://www.overmania.pl/pl/p/Telefon-Sm ... 4%2C5-/382

Do tego jeszcze jakąś przystawkę:
https://www.google.pl/search?q=smartpho ... 80&bih=860

Oczywiście wyniesie cię to więcej niż marne 200-300, ale grasz w nes, snes, gb, gba, segi, psx, a nawet płynnie dzialają gierce z psp, bo widziałem tego fona w akcji.

Co do psp, to wiem, że emu snesa na niego nie jest rozwijany i działa biednie, przynajmniej jak dla mnie. Rzadko który erpeg działał płynnie.

Z handheldów obecnie mam tylko Vitę, ale spiracenie jej to zabawa w kotka i myszkę z sony. Ogólnie się nie opłaca kupować Vity dla piracenia, jednak jeśli wykupuje się abonament Sony Playstation Plus to można pograć za darmo w dużą ilość gierc. Vita też jest bardziej dla łowców trofeów.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Przenośna konsola do gier z najlepszym ekranem

Post autor: GameBoy »

Emulacja PSP też leży na chwilę obecną. PSP kupiłem po użeraniu się z Metal Gear Solid: Peace Walker, w którym mogłem mieć albo dobrą grafikę i zły dźwięk, albo na odwrót. Do tego co misję musiałem zapisywać grę i resetować emulator (PPSSPP, działający zarówno na PC jak i Androidzie, grałem na PC).
Także wstrzymałbym się z pisaniem o płynnej emulacji PSP.

Natomiast kupowanie jakiś telefonów mniej znanych firm to raczej loteria i to też kosztowna. Do tego poza lepiej działającą emulacją SNESa cała reszta będzie raczej w tyle, bo w końcu NDS/PSP zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o grach, więc siłą rzeczy będzie się na nich lepiej grało.
Szczególnie na DSie, zwłaszcza, że X jest fanem GBA.
ODPOWIEDZ