RPG Maker - Okazje, Promocje i Wyprzedaże!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rahim »

Wszystko działa. Dziękuję Ekhart za pomoc =)
Awatar użytkownika
LunarScream
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2014, 02:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: LunarScream »

Dragon Kamillo pisze:Już mam zainstalowanego, ale zauważyłem że jest zabugowany (rzekłbym że nawet bardziej od PL wersji).

Komenda Show Text - mogę wprowadzić tylko trzy linijki tekstu, powinno być (i w PL tyle jest) 4.
Oczywiście mogę to zmienić sobie sam, ale grzebanie w exeku jest zabronione przez licencję chyba. I jak tu żyć, kiedy oryginalny maker okazuje się być gorszy od niby zepsutego polskiego?

Oczywiście mogę też zamienić w ruby Show Text z Comment, stracę tylko wtedy tą strzałkę informującą o tekście w makerze (gdyby była poprawnie postawiona - kolejny bug?) i funkcję F2.

Normalnie chyba obrażę się na Enterbain za wciskanie zabugowanych makerów (a wszystko zaczęło się od 2k3)
To są drobne ale niestety irytujące bugi i niezbyt dobrze to świadczy o samych twórach a XP jest pewnie już dawno zapomnianym przez nich softwarem i znając życie już nigdy nie zostanie to poprawione :P

Z tego co pamiętam, to te strzałki w Show Text nigdy nie pokazywały dobrze, a przynajmniej nie na polskiej wersji, z której korzystałem dobre kilka lat temu. Cóż, zawsze pozostaje PPM i Batch Text Entry.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Tylko właśnie że w wersji 1.02 tego raczej nie było. A ta wersja co jest teraz to 1.05a.

Nie rozumiem sposobu który pozostaje? Dobra już wiem.

Edit: poszperałem trochę w necie i już wiem że ten błąd jest od zawsze w angielskim tłumaczeniu (w jap wszystko jest OK). Są jakieś patche, ale one są nieoficjalne i nie wiadomo czy zgodne z licencją. Jakby co to sam se umiem też to zmienić.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Kleo pisze:
Noruj pisze:Drugiej gry jeszcze nie sprawdzałem, ale Kleo coś przebąkiwała, że demo było fajne, więc... : )
Fajne, fajne, kupować i grać. W rozdawnictwie mnie raczej pomińcie, nie będę się pchać do darmówek, bo mam ten luksus, że zarabiam na siebie. Więc niech raczej skorzystają ci, którzy nie mogą tego o sobie powiedzieć.
Tak sobie wczoraj z Soulem kombinowaliśmy, żeby konkurs jakiś mały zrobić i te makery w nagrodę rozdawać. Prawie się udało. =)
Ymm... Um... A to nie, żeby się dołożyć do tego konkursu to byś musiała się na Opactwie zarejestrować...
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Zombik »

Rahim mi ciągle marudzi, że powinienem brać VXa jak rozdają i jestem jedyną nie zainteresowaną osobą D:
Przez was i ten temat szukam po necie licencji na 2k3, ale tego już nigdzie nie ma XD. Bym musiał chyba do Japonii polecieć.
Jako zagorzały fan 2k3 zarówno pod względem graficznym jak i technicznym, trudno mi skorzystać z oferty... tworzyłem kiedyś w VXie, bo chciałem zobaczyć co to jest i po 2 godzinach tworzenia o mało nie wywaliłem kompa przez okno D:. Wkurza mnie ten program.
Rozumiem ludzi, którzy tworzą w VXie normalnie, lub którym VX był pierwszym programem. Oswoili się z tym i jest to dla nich normalne, ale ja jako ktoś kto zaczynał w 2k, później 2k3 i tworzył w tym przez wiele lat nie mogę się oswoić z bajkową grafiką VXa, jak i jego mechaniką, czy ustawieniem zdarzeń.

Szukać mi licencji do 2k3! XD
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Akurat zwykłego VX ja też nie trawię. Ale Ace jest warty. 100x lepsze niż VX.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Jazzwhisky »

Zombik pisze:Szukać mi licencji do 2k3! XD
Zapomnij, jedyny RM2003 z licencją to oryginalna wersja japońska, nigdy nie przetłumaczona na jakiś zachodni język i od dawna wyrzucona z oficjalnej dystrybucji. ;)

Dodam, że (jak nigdy) zgadzam się z tym co napisał Rave, od strony użytkowej VX Ace bije standardową wersję na głowę, jest w nim trochę tego starego ducha, a być może jest nawet najbardziej przystępną wersją Makera od czasu RM2000.

@DK - problem nie istnieje w moim RMVX Ace Lite, trochę dziwne, żeby był obecny w pełnej wersji programu. Ktoś może potwierdzić że ma problem z wpisywaniem czwartej linii tekstu w msg?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

Jazzwhisky pisze: @DK - problem nie istnieje w moim RMVX Ace Lite, trochę dziwne, żeby był obecny w pełnej wersji programu. Ktoś może potwierdzić że ma problem z wpisywaniem czwartej linii tekstu w msg?
Obrazek

Jak widać, cztery linijki tekstu wchodzą bez problemu, są również wyświetlone. Strzałki pokazujące ile tekstu możemy m/w dać również są.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Gokufan »

Z sentymentu do RPG Makera postanowiłem zainwestować tego dolara, by mieć tego swojego pierwszego (i chyba ostatniego) oryginalnego RPG Makera... a może doczeka lepszych czasów? :-)
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Zombik »

Cofam, nie chcę już licencji do 2k3.
Nie dlatego, że nie jest dostępna, bo jest u samego twórcy w Japonii i tylko tam można ją kupić, ale z powodu pewnych ograniczeń w licencji.
Wersja japońska posiada błędy (licencja zabrania nakładania patchów), oraz licencja pozwala na sprzedaż gier jedynie w Japonii.
To pewnie powód dla którego żadna komercyjna gra z rm2k3 nie ujrzała światła dziennego.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rahim »

Łap się Zooombik za ACE, masz pucharek, to możesz się o niego starać.
Zawsze to możesz zrobić grę i sprzedać, a jak nie to chociaż dla własnej radochy że posiadasz makera z licencją...
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Zombik »

Zawsze ktoś na Ace znajdzie się chętny i ktoś kto w tym tworzy.
Ma być nawet konkurs jeżeli zostaną wolne wersje.
Osobiście nie tworzę w tym makerze, więc nie jest mi on potrzebny. Korci mnie jednak kupno XPka za 6$, ale nie mam konta bankowego... shit.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

No, u mnie w Ace też wchodzą 4 linijki. Może DK chodziło o XP?
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Omnom »

Czy istnieje sposób by "odłączyć" Makera od Steam? Denerwuje mnie, że za każdym razem gdy uruchamiam ACE włącza się też Steam. Czy to znaczy, że bez dostępu do internetu nie będę mógł uruchomić Makera?

Potwierdzam, że 4 linijki tekstu działają bez problemu.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Jazzwhisky »

W tej wersji licencja nie przewiduje takiej możliwości. W trybie offline (https://support.steampowered.com/kb_art ... -agcb-2555) RM powinien działać bez problemu, ale najlepiej, gdybyś miał klienta Steam w 100% zaktualizowanego do najnowszej wersji i przetestował czy wszystko gra zanim wyjedziesz z laptopem na wakacje. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ