Wasz pierwszy raz ^-^'

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rave »

Noruj, fajnie by było jak byś wrzucił te "pierwszyzny" (+grę Deusa). W sumie opis tychże gier zainteresował mnie i chciałbym zagrać, nawet jak niedokończone.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Kleo »

Popieram, ja chcę ten z czapką i całą resztą. xD
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Noruj »

Hej, dzięki za te prośby bo poszukałem i znalazłem, ale niestety tylko 1. Nie swoją : (
http://unrealaodclan.za.pl/gry.html pod tym adresem znajduje się ta gra Deusa.

Po grze "czapkowej" etc, zachowało się forum :P
www.wichryczasu.fora.pl
ale nic więcej, linki wymarły : (
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rave »

Zgaduję, że nie masz backupu na płytkach? Szkoda... A w grę Deusa zagram (choć pewnie nic nie zrozumiem, bo pewnie tam jest sporo klanowych "smaczków"). W jakim makerze ona?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Super Vegeta »

Jakoś w 2002 roku grałem sobie w Baldurs Gate II (a raczej próbowałem grać, bo zbyt daleko nie zaszedłem). Ciesząc się świeżo zdobytym dostępem do internetów, szukałem sobie jakiejś strony o Baldurze, co by poczytać jakieś porady, opisy zadań i inne tego typu. Jakimś trafem, na jednej ze stron, na które wlazłem, był mini-dział o RPGM - redaktor prezentował tam swoją giercyję. Jeśli komuś coś świta w głowie - tak, to było Goleniów Gates. :) Od zawsze lubiłem wszelkiej maści edytory, potrafiłem spędzać długie godziny układając poziomy dla gierek na Commodore'a czy Pegasusa, więc od razu zainteresowałem się tematem. Jakiś czas dłubałem coś samemu, aż w końcu natrafiłem w internetach na Przystań... no i w taki sposób znalazłem się w społeczności.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Super Vegeta pisze:Goleniów Gates
Dla zainteresowanych mam tą grę na płycie =)
Ktoś chce to niech pisze na pw a podeślę =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: X-Tech »

@Noruj:

Naprawdę pogrywasz w Unreal Tournament ? Grasz w pierwszą część ? :D
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Crashykk »

A ja nie pamiętam dokładnie jak to było. Wiem, że w połowie roku 2010 (wakacje pomiędzy 1 i 2 klasą gimnazjum :lol: ) stwierdziłem, że chcę stworzyć grę. Dorwałem się do przeglądarki, wpisałem w google coś związanego z tworzeniem gier i wczytałem się w wyniki. Jednym z nich była twierdza. Bez wahania kliknąłem, aby zobaczyć, co takowa strona może ukrywać. Po przejrzeniu zasobów pobrałem RPG Makera XP, zainstalowałem i zabrałem się do roboty. Stworzyłem swojego pierwszego goniota, którego nikt oprócz mnie oczywiście nie byłby w stanie przejść, ale cieszyłem się, że coś tam udało mi się wyprodukować. Mimo to zostawiłem makera, aż do grudnia, gdy to zarejestrowałem się na ultimie. Przez jakiś czas tworzyłem kolejne marne projekty, pamiętam mój Remake FF III XD. Całe szczęście nie dodawałem nic na forum. Pod koniec 2011 zarejestrowałem się również tutaj, ale nie zaglądałem często. Nawet nie pamiętam, dlaczego założyłem to konto. Wiem jednak, że w tamtym czasie bardzo mocno trzymałem się ultimy i bardzo lubiłem dyskutować z X-techem (choć to zostało mi do dziś XD). Jakiś czas później 2012 załapał mnie totalny brak weny, więc zostawiłem makera, ale z sympatii dla ultimy nie przestałem jej odwiedzać. Stwierdziłem, że skoro sam nie mogę tworzyć, bo nie wiem co, to przynajmniej pomogę innym (123 punkty pomógł nie wzięły się znikąd :lol: ). Po pewnym czasie jednak wróciłem. Zacząłem się udzielać tutaj. Poznałem wiele osób, które wcześniej (przez ultime) uznawałem za aroganckie i wredne (np Rahim, Zombik). Powstał House of Fears, zacząłem pisać do Gońca, stworzyłem Dawnville i tak jakoś nadal robię sobie moje gniotki będąc tu razem z wami :d
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Nie lubię cię od czasu, kiedy zrobiłeś to, Rahim, ale z racji tego, że wielu ludzi do "Gońca" za japońskiego boga nie zajrzy, powiem tutaj to, co i tak wiedzą ci, co do magazynu zajrzeli i wywiad ze mną czytali.

EKHM

To było gdzieś przed tym, jak ukończyłem "Miasteczko Nowoczesne 1". Nie wiem, ile czasu minęło, zanim ta gra była już ukończona. Zapewne gdzieś przed 2007 rokiem.
Szukałem wtedy prostego programu do robienia gier. I trafiłem przypadkiem na Twierdzę RPG Makera, skąd można było ściągnąć program. Więc ściągnąłem.
Na początek wziąłem 2000. Niestety, nawet nie zacząłem w nim nic robić, bo szybko mi się znudził. A nawet, jeśli coś w nim zacząłem, to zapewne potem przeszedłem z tym do RPG Makera ME.
Następny był właśnie RPG Maker ME. Miałem przejść na XP, ale wyskakiwało mi, że RGSS-RTP nie jest zainstalowane. Dziwne w tym było, że RTP było wliczone w instalkę. Dlatego przeszedłem do ME. Walka mnie urzekła. Daleka była, co prawda od ABSa, do którego przyzwyczaiły mnie "Kunio Kun no ...." nie pamiętam dokładnie, co, i "Downtown Nekketsu Monogatari", ale cóż. Dwa projekty zacząłem. "Potężne Raichu - ECO-FORCE" i "Potężne Raichu - Armageddon 3". W tym RPG Makerze trafiłem również na pierwszy "Green Levithan", jaki przyszło mi uruchomić. "Green Levithan 3". Obu gier, niestety, nie ukończyłem.
Tuż przed tym, jak miałem ukończyć pierwszą wersję gry "Miasteczko Nowoczesne 1", rozmawiałem z Reptile'em na temat Ruby w RPG Makerze ME. Z rozmowy tej dowiedziałem się, że muszę przejść na XP, jeśli mam używać Ruby. Akurat wtedy Twierdza RPG Makera miała problem z hostem. Reptile przysłał mi na maila RPG Makera XP. Od tamtej pory używam.
Zacząłem prace nad "Potężne Raichu - ECO-FORCE". Znowu od zera, ale tym razem pożegnałem się z generatorami. Gry jednak do tej pory nie wydałem.
Następnie próbowałem zrobić kolejny "Green Levithan". Tym razem czerpiący z "Sonic Battle". Główny bohater gry miał tym razem kopiować moce innych. Projekt porzucony. Do tej pory do niego nie wróciłem.
Kolejny był "Green Levithan 1-2-4". Miał on zawierać wszystkie ówczesne "Green Levithany" w jednej kompilacji. Trochę je nawet przerobiłem, żeby zachować logikę z oryginałów i ominąć ograniczenia gry robionej w RPG Makerze XP. Komendą od uderzania bronią miał być "Szybki Atak", a czary i techniki miały być zgromadzone pod komendą "Atak". Akurat, kiedy miałem robić finał "Green Levithan 2", naszło mnie na....tak.
"Miasteczko Nowoczesne 1". Historia w tej grze nawiązuje do tej z "Green Levithan 1". Bohaterowie (w oryginale 7-Mały-7, a tu Sonic i Tails) trafili do RPG Makera i teraz muszą się stamtąd wydostać. Aby im się udało, muszą pokonać Lucyferowa i Rubeusa. W wyprawie pomagają im Yume, markos22 i Mateusz SSJ8. Podczas prac nad grą zafascynowałem się "Double Dragon Advance" i "Sonic Advance". Głupi Noruj wspomniał, że to MIDI, a muzyki z ripów z tych dwóch gier zgrałem do OGG.
"Miasteczko Nowoczesne 2". Historia nawiązuje do "Green Levithan 2". Mamy bohaterkę (w oryginale Renarde, a tu moonkę), która trafiła do RPG Makera w niewyjaśnionych okolicznościach.
Znaczną odskocznią od "Green Levithan 2" jest wątek, jak Tails i Mateusz próbują zdobyć Diabelską Kulę (nawiązanie do diabelskich owoców z "One Piece"). OGG tym razem były tylko w finale ("Robotnik" i "Final Boss" z "Sonic the hedgehog 3" w walkach z Braćmi Nogard i Teknomanem).
"Miasteczko Nowoczesne 3". Ci, którzy głosowali w Złotych Widelcach 2010, może nie wiedzą, ale to pierwsza gra, którą w ogóle startowałem w plebiscycie. Nie zamierzałem złamać schematu z "Super Mario Bros.", ale ostatecznie właśnie tak wyszło.
"Miasteczko Nowoczesne 4". Historia na początku nawiązuje do "Green Levithan 4" (ucieczka bohatera z płonącego domu), a dalej nie ma już żadnych nawiązań do tej serii. Fabuła gry podzielona jest na dwie części, choć cała jest opowiadana przez tę sama grę. "Green Levithan" opowiada o przygotowaniach do walki przeciwko Braciom Nogard, podczas gdy "Ruch naprzód" opowiada właśnie tę walkę. Tutaj po raz pierwszy pojawiły się Tęczowe Kule. Podczas pracy nad grą doszło do wojny między mną i Rahimem. Wojny, która dla mnie zakończyła się brakiem możliwości pisania na PW. Link do powodu owej wojny dałem już na samym początku postu.
"Miasteczko Nowoczesne 4-2". Fabuła nawiązuje do "Green Levithan 4-2" (bohater-dziewczyna), ale znowu pojawiają się Tęczowe Kule. Mateusz SSJ8 po uporaniu się z Braćmi Nogard powinien wrócić na Twierdzę Nowoczesną. Jednak z jakiegoś powodu do tej pory nie wraca. Ten, kto przeszedł grę do końca (nie pominął żadnej z Tęczowych Kul), już wie, dlaczego. Podczas prac nad tą grą wyszedł RPG Maker VX i część skryptów przepisałem na wzór tego.

Obecnie pracuję nad grą "Miasteczko Nowoczesne 5", która ma właśnie to, co kiedyś zamierzałem umieścić w "Green Levithan" własnej roboty. Skrypty gry będą przepisane na wzór RPG Makera VX Ace.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Mateusz SSJ8 pisze:Nie lubię cię od czasu, kiedy zrobiłeś to, Rahim, ale z racji tego, że wielu ludzi do "Gońca" za japońskiego boga nie zajrzy, powiem tutaj to, co i tak wiedzą ci, co do magazynu zajrzeli i wywiad ze mną czytali.
Em... Bez wycieczek osobistych, to że darzysz mnie sympatią nikogo tu nie obchodzi, i temat chyba nie jest o tym, więc na przyszłość wstrzymaj się z takimi wypowiedziami offtopując wątek, joł.
Gońca przegląda więcej osób niż ci się wydaje, ale cóż... To twój pogląd =)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 21:02 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr9
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2014, 07:40

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: piotr9 »

Pierwszy raz zetknąłem się z RPG Maker w gimnazjum. W tedy zachciałem stworzyć grę która by była hitem! Na początku grę którą obecnie tworzę miała być w 3D, lecz nie mam dostępu do żadnego typu programu który umożliwił by mi programowanie gry. Postanowiłem więc stworzyć tą grę lecz w 2D w programie RPG Maker VX. Odjąłem z gry 3D kilka fajnych fragmentów które chciałem wprowadzić (pływanie, nurkowanie, celowanie bronią dystansową) i wprowadzam kilka innych udogodnień.

Wiedziałem że nie będzie to ideał mojej wymarzonej gry lecz postanowiłem zacząć od grafiki 2D. Wiem że jestem początkujący lecz poświęceniem mojej grze dużo czasu i serca co sprawi że stworzę dość fajną grę RPG typu fantasy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Czyli wychodzi na to że nie jestem jedyną osobą która na scenie działa na VX :lol:
Pewnie wielu pomyśli że to z mojej strony głupota, ale ja się do niego przywiązałem już =)
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Twardy »

"O Rpg makerze dowiedziałem sie przypadkowo w wakacje roku 2002 od kumpla
z osiedla. Robiąc grę "Przygodę Krzyśka", nie mialem na myśli
wrzucić jej na internet bo była to gra robiona o kumplu z osiedla. Nawet nie wiedziałem ze istenie jakaś Polska strona o RM ( nie mialem wtedy internetu ). Wysłałem ją swoim kumplom z osiedla i
postanowiłem zrobić tak jak by kontnuacje "Przygodę Bartasa" ( o mnie ). Gdy
rodzice założyli mi stałe łącze postanowiłem dać coś od siebie na
strone, tymbardziej, że miałem dwa projekty na komputarze i
zaczynałem Drizzta. Najpierw w kwietniu 2003 wrzuciłem grę "Bitwa" żeby zobaczyć czy w ogóle ktoś tam się interesuje. Ku mojemu zdziwieniu krulik wrzucił ją zaraz na drugi dzien. Wtedy pomyślałem, ze wrzuce grę "Przygodę Bartasa", lecz zmienie ją, bo
część ludzi mogłaby nie zrozumieć jej osiedlowego sensu i przekształciłem ją w
"Leo w opałach". Jakoś dodałem jeszcze kilka bajerów na strone i
wkrótce ukazał się mój projekt Drizzt Do`Urden."

Cytowane z postu Postacie Sceny- Twardy
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Rahim »

Jak dla mnie jesteś jedną z bardziej zagadkowych osób tej sceny, może to przez to że rzadko tu teraz bywasz =)
Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:10

Re: Wasz pierwszy raz ^-^'

Post autor: Miguel »

O RMie dowiedziałem się jakoś w 2004/2005 roku kiedy to kumpel z bloku dał mi płytkę z "programem do tworzenia gier" (często bawiliśmy się w tworzenie swoich rpgów, utożsamialiśmy się ze swoimi stworzonymi bohaterami i lataliśmy po podwórku z patykami - dobre czasy). Wgrałem od razu i okazało się, że to RM2k3 wersja polska - czyli ta z Twierdzy.
Wtedy oczywiście nic programie nie wiedziałem. O tym, że istnieje polska scena makera dowiedziałem się w 2008? (jakoś tak) Najzabawniejsze było to, że byłem święcie przekonany, że te gry (jakieś "Przygody Krzysia" "Green Levithan" "Kunio Rycerz Twierdzy") robią profesjonalni twórcy... dlaczego? nie wiem, młody byłem. Długi czas nie potrafiłem zrobić teleportów, ustawić przełączników, zmiennich etc. Zajęło mi trochę czasu na ogarnięcie tego programu samemu (brak dostępu do internetu) aż w końcu się udało.
Sporadycznie, gdy siadałem przy komputerze ojca (gdzie był internet) zaglądałem na stronę Twierdzy i Tsukuru by pobrać grafiki.
Później miałem internet, wyszedł RMXP, bawiłem się w nim... pamiętam, że gdy odkryłem projekt The Werewolf byłem nieziemsko podekscytowany, że takie coś można tworzyć w tym programie. Od razu zarejestrowałem się na Zamthir.net, RMXP.pl.. zająłem się tworzeniem swojego "głównego" projektu pt "Pełnia" przy czym z braku motywacji wywaliłem do śmieci (a szkoda). Przez półtorej roku nie zaglądałem do rpg makera i ostatnio, w lutym tego roku wzięło mnie znów na tworzenie gry i chyba nie spoczne póki nie wypuszczę czegoś, bo cholera za dużo lat poświęciłem na zabawe z tym programem. Całe szczęście, że to forum żyje jako jedno z niewielu, więc będę miał gdzie pokazać swoje dzieło :p


btw cześć! ja nowy
hail to the king
ODPOWIEDZ