Szukam emulatora do GameBoy'a

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: McLaren »

Szukam dobrego emulatora do gameboy'a ściągnąłem jeden i mi się psuje do tego szukam gier spolszczonych np. Pokemony i Harvest Moon Friends of Mineral Town.
Czy znacie jakieś dobre strony z materiałami?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: GameBoy »

Chodzi Ci o GBA?

Visual Boy Advance powinien działać idealnie.

Oraz: viewtopic.php?f=11&t=141
Zwłaszcza ostatni post.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: McLaren »

Ściągnąłem coś takiego VisualBoyAdvance-1.7.2 podczas włączenia Harvest Moon przy wyświetlaniu okienka dialogu okienko miga... nie wiem czy to błąd w grze czy emulatora ?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: GameBoy »

Pobaw się ustawieniami frame skipping może.

Dziwne to, używałem tego emulatora przez kilka lat, właśnie głównie do grania w Harvest Moona i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: ŻbiXs »

Krótki szuk w Googlu i jest rozwiązanie odnośnie Harvest Moona na GBA:
I'm getting a lot of flicker. Is there anything I can do about this?

This seems to be a problem with certain emulators. It causes the text boxes to switch between transparent and non-transparent modes quickly. Mess with your video settings in the emulator. In VBA-M, you can resolve this issue by turning on Motion Blue in the video options.
Jak grzebanie w opcjach nic nie da, to awaryjnie jest już VBA w wersji "1.8.0beta3", który sprawniej emuluje pewne gierki (m.in. Mario & Luigi Superstar Sagę, w której pod VBA 1.7.2 pojawia się bug uniemożliwiający przejście gry).

Dodatkowo do gier ze zwykłego gameboy'a jak i colora dobrze mieć całkiem dobry emulator o nazwie BGB. VBA jakoś nie radzi sobie z niektórymi grami starszego kalibru.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: McLaren »

GameBoy może to nie jest wina emulatora tylko mojej wersji gry Harvest Moon...
Czy mógłbyś mi podać link do swojej wersji?
Mam nadzieję ,że istnieją inne wersje spolszczenia tej gry bo tą co mam to mi się nie podoba dlaczego? Bo we filmiku początkowym były właściciel farmy (ma na imię) STARUCH żal. I dziewczyna którą spotykał za dzieciństwa bohater (LASKA). Nie podoba mi się takie tłumaczenie... Dobrze by było gdyby starucha nazwał Dziadek gospodarz Franek Bronek... a Laskę jakimś ładnym imieniem...
To tyle z mojej strony co do tłumaczenia gry... Wracając potrzebuję inną wersję tej gry nie tylko z powodu jej tłumaczenia ale i też z powodu błędu z okienkiem dialogowym.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: X-Tech »

viewtopic.php?f=11&t=141&start=15 Tu masz na dole link do wg. mnie świetnej strony, bo ma właśnie paczki z spolszczonymi romami.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: GameBoy »

McLaren, w oryginale te postacie też nie mają imion żadnych. No i najczęściej w tych tłumaczeniach nie można przekroczyć ilości znaków z oryginalnego dialogu.

Generalnie HM to nie jest jakaś gra z dużą ilością skomplikowanych dialogów.
Może spróbuj grać po angielsku ze słownikiem w ręku/na komputerze?

Wiele razy słyszałem, że ludzie (nie tylko z Polski) uczyli się tak angielskiego.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Szukam emulatora do GameBoy'a

Post autor: McLaren »

W ten sposób mój brat nauczył się angielskiego.
Dzięki za link X-Tech;) Fajna strona ale po wciśnięciu download przełącza mi się z powrotem do wyboru gier... trzeba się tam zalogować???


Ostatnio przesunięty w górę 19 sie 2014, 14:36 przez: McLaren.
ODPOWIEDZ