RPG Maker - Okazje, Promocje i Wyprzedaże!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Nie, ale jest do wygrania, szczegóły w Opactwie.

Link dla zainteresowanych - http://opactworm.ct8.pl/index.php/topic,181,
sama akcja dobiegła końca prawie miesiąc temu, wątek zamknięty.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: GameBoy »

Dziś na Steamie VX Ace jest przeceniony o 75% i kosztuje przez to 15 euro.
Przecenione są też gry zrobione w makerze oraz Game Character Hub - narzędzie do tworzenia postaci i tilesetów do XP i VX, ma też opcje np. konwertowania charsetów z 2k/3 do nowszych makerów, animowany podgląd charsetów etc. Niecałe 4 euro.

http://store.steampowered.com//sale/rpg ... =1_4_4__40
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: McLaren »

Ja na przykład ten Game Character Hub nie muszę kupować paint i moje zdolności artystyczne wystarczą:)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: GameBoy »

Moim zdaniem z tego co czytam to program jest niezły. Sama opcja animowanego podglądu charsetów stawia ten program dużo wyżej niż painta. Nie mówiąc już o tym ile czasu można zaoszczędzić jeśli konwertujesz zasoby z jednego makera do drugiego albo sklejasz tilesety do VX.

Pewnie ze 2-3 kliknięcia i postacie z 2k/3 (których jest kilka w jednej grafice) masz wyeksportowane do kilku różnych plików na użytek do XP. Bez zabawy w wycinanie i wklejanie do painta, a potem zapisu do pliku i tak 8 razy. =)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: McLaren »

Rozumiem ,że w tym programie mogę tworzyć chary mieszając różne elementy? Jak dla mnie to to edytor dla tych którzy sami nie potrafią coś wyrysować.
No chyba ,że mogę eksportować do programu własne elementy...
Zresztą to co robię do swojej gry to program jest zbędny
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: GameBoy »

Możesz po prostu przeciągać gotowe elementy na charset oraz rysować jak w paincie.
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Athanor »

Lepiej zostać przy GIMPie czy ściągnąć kupić ten program? Z Gimpem sobie dobrze radze, ale jeśli ten program oferuje coś dokładniejszego niż G to pomyślę nad zakupem.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Szczerze chociaż kupiłem przy okazji z tego tematu tego huba to nigdy nawet go nie zainstalowałem XD, niech sobie czeka, ale jak widzę da się robić tilesety do XP (więc i do 95) więc może kiedyś się przyda.

A co do makera ze steama, to jeśli ktoś jest zainteresowany polską wersją, to odradzam wersję steamowską, bo nie da się jej spolszczyć, a ta z oficjalnej strony (i triala) spokojnie można.

Oczywiście dotyczy to tylko wersji ACE, bo XP w ogóle ze steama się nie opłaca - błędy bez możliwości poprawy (bo steam blokuje), brak możliwości otwarcia dwa i więcej razy równolegle programu (bo ta "gra" jest już uruchomiona), co strasznie wkurza przy np przenoszeniu czegokolwiek z projektu do projektu. Ogólnie jest z tym syf i gdyby nie to że maker był taki tani to nie wiem co by się działo...

Więc jak jest tylko możliwość i pieniądze to kupujcie lepiej makera z oficjalnej strony, bo steam lubi robić różne niespodzianki utrudniając życie twórcom.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Warto kupić - mam i polecam. Nawet jak się tego używa zamiast generatora do VX Ace, to i tak ma większe możliwości niż generator charsetów z "acze". Nie wiem czy to zasoby w nim czy co innego, ale po prostu ładniejsze chary wychodzą.

No i można dowolnie zmieniać kolor zasobu po wpuszczeniu go do chara - na podobnej zasadzie jak komenda barwa ekranu w makerze (jest zarówno wersja RGB, czyli to co masz w wyżej wspomnianej komendzie jak i wersja HSV, gdzie możesz zmienić odcień, nasycenie i jasność, to ostatnie jest imo bardziej precyzyjne).

Narzędzie do rysowania też są dobre - łatwo przerobić np. jakąś czapkę która tam była. Można bardzo szybko wyprodukować tonę różnych charów co utrudnia tzw. atak klonów.

No i szkoda że nie wspomnieliście, ale ten program też generuje chary w stylu XP oraz ma wbudowaną funkcję łączenia XP-kowych tilesetów. Więc jest fajne. Kupować póki można, program wart każdej złotówki.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: GameBoy »

http://www.bundlestars.com/store/rpg-maker-vx-ace/

Dosyć tani VX Ace + zniżki na DLC z zasobami.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

http://www.bundlestars.com/collections/rpg-maker/

Znów w BundleStars przeceny na RPG Makery. VXA za €8.78, XP za €3.53. I od groma DLC/Zasobów z 80% obniżkami.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Kurde może się skuszę na paczkę muzyczek "Zonderland", ale to tylko dlatego, że było to dodawane do pierwszych wydań RM95. Makery mam, a te paczki większość i tak jest do VX (którego nie używam) i ogólnie nie wiem co warto by było kupić, żeby się potem przydało...

Edit: Mimo wszystko szkoda że nie ma normalnego VX, chociaż go nie lubię to gdyby był to może i tak bym go kupił, żeby po prostu mieć już je wszystkie.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Damit, już kasy nie mam.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

https://www.humblebundle.com/store/p/rp ... storefront


Kolejna promocja na VXAce. €12.99 (przecena z €64.99). Jest również DLC Bundle zawierający 6 paczek zasobów za €9.49. https://www.humblebundle.com/store/p/rp ... storefront
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

https://www.humblebundle.com/store/p/rp ... storefront

Kolejna promocja :P RMVXA przeceniony do €9.49, kończy się za jutro (25 maj) o 19.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
ODPOWIEDZ