Rave's graphic powers

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Rave's graphic powers

Post autor: Rave »

Na razie takie coś:
Obrazek

Jak się wam podoba?

Użyte narzędzia:

- Krita 2.8.3
- Myszka
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, 17:25 przez Rave, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Rave's Krita powers

Post autor: ŻbiXs »

Hmmm... całkiem niezłe chmury. :-o
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Rave's Krita powers

Post autor: GameBoy »

Rave, takie rzeczy to się tylko do szuflady nadają.

Obrazek jest płaski i paskudnie pocieniowany. Takie gradientowe światłocienie to chyba najgorsza rzecz jaką możesz zrobić podczas cyfrowego malowania.
Rozumiem, że robiłeś to myszką, ale mogłeś się lepiej przyłożyć do lineartu, a nie machnąć go byle jak w 5 minut.

EDIT: Fajny ten program nawet.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Rave »

GB, tylko zauważ że Daisetsu też ma podobnie cieniowane prace a jakoś go nie ganisz. Anyway, to był pierwszy raz kiedy "naprawdę" używałem Krity - wcześniej strasznie się wieszała więc nie używałem. Wczoraj postanowiłem coś z tym zrobić i okazało się, że mam starą wersję ;). Nowa działa świetnie, tylko będę musiał więcej brushy pościągać.

Co do lineartu zaś, chciałem żeby to wyglądało jakby było rysowane na papierze a nie "sterylne" jak co poniektórych artystów. I tak wyszło bardziej sterylnie niż bym chciał, no ale się wyrobię.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Klonoa »

Nawet rysujac na papierze czlowiek potrafi byc bardzo sterylny i wtedy prace wygladaja o wiele lepiej niz powiedzmy.. rysunki z poziomu przedszkola i nie mowie tego zeby tutaj kogokolwiek obrazic. Daietsu moze ma podobny poziom cieniowania jednak jego prace wygladaja jakby wlozyl w nie nieco nieco wiecej pracy niz w tym co nam tutaj na otwarcie tematu zaprezentowales.

Bez urazy, nie jest moim celem byc "czarna owca".
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Noruj »

Zgodzę się z tym co napisał Klonoa. Bez urazy Rave, ale moim zdaniem Twoja praca w porównaniu do tego co prezentuje Daietsu to bazgroly sześciolatka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Daisetsu »

Ludzie, mam prośbę. Nie obgadujcie mnie w innych tematach a tym bardziej nie porównujcie poziomu prac mojego i Rave-a dzieląc je tym samym na lepsze i gorsze [tym bardziej, że w temacie powinniśmy się skupić wyłącznie na jego pracach]. Każdy jest inny i z czasem wyrabia sobie swój styl, a na samym początku zawsze są z tym problemy - zawsze się od czegoś zaczyna. Ja też miałem niemałe problemy na samym początku i do dziś nie jest idealnie.

A jeśli chodzi o rysunek, to widać po chwiejnej kresce, że jest robiony myszą. O tym programie Krita nigdy nie słyszałem, ale radziłbym stosować linie proste bądź łuki i nimi tworzyć odpowiednie kształty.
Dłoń jest... masakryczna. Jeśli już rysujesz jakieś stworzenia, jak np. smoki, to dobrze by było jakbyś w Google ---> grafika zobaczył jak dokładnie wyglądają poszczególne części ciała. Dotyczy to też różnych przedmiotów.
A jeśli chodzi o cienie, to dobrze, że wykorzystałeś kilka warstw przechodząc do coraz ciemniejszych odcieni, ale krawędzie pędzlów są zbyt ostre przez co za bardzo widać granice przejścia z jednego tonu do drugiego. Poza tym widać małą dokładność, bo miejscami najciemniejsze tony nie są dociągnięte do krawędzi np. przy wewnętrznych partiach skrzydeł.
I jeśli chodzi o tło, to są jeszcze góry, które na pewno w rzeczywistości tak jednolicie nie wyglądają :P.

To chyba tyle ode mnie. Grunt to często ćwiczyć rysunek ogólnie zwracając uwagę na detale występujące w rzeczywistości - zwłaszcza w rysunkach inspirowanych fantasy, które w porównaniu do tych mangowych są o wiele bardziej realistyczne. Wymaga to cierpliwości, ale z czasem wychodzi.

Powodzenia :).
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Rave »

Daisetsu, jak byś nie zauważył po użytych kolorach, itp. nie chciałem realistycznego smoka ;). Anyway, zastosuję się do twoich rad.

A Krita to bardzo fajny program. Lepszy do digital artu niż Gimp (Gimp bardziej się nadaje do poprawiania zdjęć). Radzę wypróbować. Co do krawędzi cieni... no cóż użyłem takich pędzli jakie były, nie było "miększych" (wgl. to Krita ma bardzo ciekawy system pędzli). Dzisiaj chce lepsze pościągać.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Rave's Krita powers

Post autor: BH Daimaouji »

To może od mojej przeglądarki ale.......nic nie widze!
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Klonoa »

Jezeli sie dobrze orientuje, a moge sie bardzo grubo mylic to glownym zastosowaniem Gimpa bylo stosowanie grafiki wektorowej dla tworzenia emblematow dla firm etc.

Nie bede sie jednak produkowal tlumaczac czym jest grafika wektorowa - google wszystko w kilku zdaniach kazdemu powie ^^

@Daisetsu,
Z reguly obgadywanie jest wtedy kiedy mowimy ciagle cos zlego o jakiejs osobie za jego plecami niszczac mu minimalnie i bardzo powoli opinie publiczna. Ja nie mialem nic zlego na mysli i nikogo nie chcialem urazic - wiem, powtarzam sie. Czas wracac do pracy
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Rave »

Klonoa, GIMP to program rastrowy jak np. Photoshop. Ty myślisz chyba o Inkscape.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Rave's Krita powers

Post autor: Klonoa »

Moglo mi sie faktycznie pomieszac... dawno nie uzywalem zadnego z wymienionych programow.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Rave's graphic powers

Post autor: Rave »

Obrazek
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Rave's graphic powers

Post autor: Daisetsu »

Zielony smok :)
Wygląda o wiele lepiej niż ten pierwszy. Jego głowa co prawda sprawia wrażenie trochę zdeformowanej, ale jego ogólne wykonanie nadaje mu dosyć ciekawego charakteru.
Z wykorzystaniem linii jest już o wiele lepiej, co widać po ich płynnych przejściach w przypadku ich zmiennej grubości.
ODPOWIEDZ