Portfolio

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Portfolio

Post autor: McLaren »

Chciałbym złożyć własne Portfolio ze swoimi pracami, szukałem poradniki jak to zrobić wyszukałem ,że za założenie portfolia się płaci co miesiąc... :(
Czy znacie może jakąś stronę w której można zrobić własne portfolio za darmo?
Myślę też o blogu na WP jest za darmo itp.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Portfolio

Post autor: Ekhart »

Zależy głównie jakiego rodzaju portfolio to ma być. Możesz na deviantArcie założyć, za darmo z pewnymi ograniczeniami. Możesz również założyć bloga na wordpress.com. Dobrym chyba najlepszym rozwiązaniem (jeśli ofc potrafisz) jest po prostu napisanie własnej strony i hostowanie jej.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Portfolio

Post autor: Klonoa »

Druga alternatywa jest zbudowanie digitalnej wersji portfolio i wysylania jej do potencjalnego pracodawcy lub zamieszczenia ogloszenia o swojej osobie szukajacej pracy i portfolio dodac jako mozliwy plik do pobrania na przyklad w formie .rar
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Portfolio

Post autor: McLaren »

Ekhart: Chciałbym zamieścić w nim moje pixelart do gier, obiekty 3d budynki itp do gier czy też wizualizacje pomieszczeń itp. projekty plakatów itd.
deviantArcie wolę bez ograniczeń ;)
wordpress.com blog? a nie lepiej na Wirtualnej polsce? a w ogóle czy to tak profesjonalnie robić blog''portfolio''?
Własna strona nie nie... odpada.
Klonoa: Myślę ,że pracodawca nie chciałby się bawić w ściąganie... powinien włączyć i już widzi próbki na co mnie stać. Czas to pieniądz dla takich ludzi...
ale koncepcja ciekawa ;)

Co myślicie o tym blogu ''portfolio''?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Portfolio

Post autor: GameBoy »

Możesz na deviantArcie założyć
xd

Jeśli chodzi o portfolio to blog będzie ok, ale jeśli założysz go na swojej stronie (domena + jakiś hosting BEZ reklam).
Gdyby ktoś mi wysłał portfolio założone na cba.pl to raczej bym je praktycznie z góry odrzucił (a profil na DA to już automatycznie, lol), bo jak ktoś nie ceni swojej pracy na tyle by wydać te kilkanaście/dziesiąt złotych na rok na jakiś tani hosting to ta praca chyba nie jest nic warta.


Wordpress ma jak widzę wsparcie dla portoflio: http://en.support.wordpress.com/portfolios/
Wystarczy pobrać pliki, wrzucić na serwer, skonfigurować, uzupełnić treścią i masz.
Tylko jak mówiłem - jeśli chcesz zainteresować tym potencjalnego pracodawcę to musisz wyłożyć odrobinę kasy.

http://webd.pl/konta/mini 4zł na miesiąc chyba jesteś w stanie zapłacić?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Portfolio

Post autor: X-Tech »

Deviant Art jest dobry do fot i rysunków.
Do muzyki masz SoundClouda na przykład.
To działa jak jesteś dobry.

Nie ogarniam jednak ciebie jako rysownika.
Mateusza SSJ8 owszem. XD

Ogólnie nie ważne gdzie i na czym wrzucisz ważne co potrafisz, bo póki pracodawca to nie jakiś zakompleksiony informatyk , ale osoba, która szuka twojego skilla - oceni co potrafisz, a nie na czym stawiasz stronę. No beka trochę. Jak tworzysz crap to na domenie i serwerze i stronie za milion - to bedzie crap. Także myślenie niektórych i logika kompletnie jak dla mnie nie na miejscu.

Nie kojarzę ciebie jednak choćby z rysowania czy robienia muzy itp.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Portfolio

Post autor: Klonoa »

Dla pracodawcy liczy sie pierwsze wrazenie, a zeby bylo ono lepsze nalezaloby postawic swoja wlasna strone dla celu publikowania swoich NAJLEPSZYCH prac jakie powinny byc zawarte w swoim portfolio.

X-tech, nie zgodze sie z toba z jednego i oczywistego powodu - dzisiejsze czasy.
Dzisiaj jest bardzo malo ludzi, ktorzy dokladnie ogladaja wszystko bez wzgledu na to czy to jest cba czy DA czy moze nawet Tumblr. Co chce przez to powiedziec?

1) Pracodawca musi widziec zaangazowanie swojego przyszlego pracownika dlatego posiadanie walsnej witryny jest niewiarygodnym plusem w jego oczach bo widzi, ze chcemy wyjsc profesjonalniej i zalezy nam na dobrej reklamie.

2) Jezeli bys zalozyl strone pod tytulem "www.x-tech.cba.pl", "www.x-tech.devianportfolio.com" czy tez "www.x-tech.tumblr.com" to nie wydaje ci sie, ze to wyglada wrecz ochydnie - niezaleznie od tego czy posiadasz najlepsze prace swiata tworzone w jeden dzien czy nie.

3) Mozesz go nie kojazyc, ale moze chlopak posiada wiele swoich nieopublikowanych prac na dysku twardym [offtop]

@McLaren,
Tak jak przedmowcy juz napisali - wloz minimalnie pieniedzy, a efekty napewno beda lepsze podczas prezentowania swojej osoby i swoich umiejetnosci.
Less Less Arte
Obrazek
ODPOWIEDZ