Którą grę robić ?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Na której grze się skupić ?

horror w klimatach alien z elementem taktycznym i strategii
2
7%
opowiadanie fantasy z różnymi wyzwaniami i zr. elementem
6
21%
horror z wykonywaniem różnych zleceń i używaniem sp. itemów
3
10%
rpg, w którym bohaterem jest hajs
2
7%
gra która cię nienawidzi
5
17%
gra zainspirowana Franko na amigę, ale w klimacie rpg + quest
7
24%
Nie rób nic. Wal się
4
14%
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Którą grę robić ?

Post autor: X-Tech »

Postanowiłem zrobić jakąś gierkę, a dokładniej coś wydać. Problem w tym, że ja robię wiele gier od dawna. Co jakiś czas mam nowe pomysły i je zaczynam. W zasadzie mam tak od lat i to lubię. Jeśli nie rozpiszę ich w zeszycie to roją mi się w głowie i zaczynam w rmie - jakieś mechaniki itp. Najczęściej kiedy gram w gry lub kiedy tworzę - ale to idzie w parze. Kiedy nie tworzyłem gier to nie działało w trakcie kiedy grałem.

Wszystko byłoby spoko, ale nie wiem na czym się skupić. Gdybym chciał wydawałbym gierkę co 2-3 tygodnie, ale duża ilość pomysłów sprawia, że zaczynam nowe pomysły w rmie. Potrzebuję waszych głosów. Po prostu chcę obrazu. Nie wydałem nic nowego od czasów 8bit quest (2009) które nie da się ukryć zrobiłem, bo mnie to jarało i zrobiłem dla użytkowników for/graczy, a więc względna jakość.

Pozostałe to były gierki z szuflady zrobione dla siebie z różnymi nieścisłościami z lat 2005-2007 mniej więcej. Jest ich dużo więcej, ale nieważne, bo to tylko dla mnie, a więc w ogólnym rozrachunku crap. Teraz się skupmy na tym co obecnie mogę zrobić.Wymienie tylko parę typów. Jest tego dużo więcej. Na tej grze się skupie, która dostanie najwięcej głosów. Bardzo proste. Jeśli się skupie na jednej prawdopodobne, że szybko pójdzie do stanu godnego zapowiedzi.
Prosta sprawa. Oto spis gier.


1 Prosty, ale i rozbudowane survival horror zainspirowany alienem (avp) oparty na własnych mechanikach. Elementy strategiczne i taktyczne (rozstawka sentry gunsów itp.) Akcja w czasie rzeczywistym w klimacie swobodnego badania lokacji (różny sprzęt i interakcje z tym na co napotkamy)

2 Opowieść w VX ACE z zagadkami i tajemnicami, oraz elementem walki w czasie rzeczywistym w klimacie opowiadania fantasy, ale bez ogranych motywów typu (ELFY, ogry itp.) wszystko z głowy.

3 Następny horror, ale ten polega na wykonywaniu różnych zleceń. Znów różnorakie przedmioty o różnym zastosowaniu miałby pomagać w rozgrywce, ale bardziej to fantazja wariacja w naszych czasach.

4 Rpg, w którym gramy pieniądzem. Dosłownie.

5 Gra, która nienawidzi gracza na wszelakie sposoby pełna różnych odwołań do innych gier i elementów, które są irytujące wg. mnie w nextgenach. Total abstrakcja mechanika za mechaniką - wyzwanie za wyzwaniem. Gra, która cie nienawidzi.

6 Gra zainspirowana Franko na amigę, ale w wersji bardziej rpg nadal dość prostej, ale nadal z zręcznościowym pseudo systemem/systemem nawalanek i różnymi porachunkami żuli/meneli
i rozróbami na mieście i porąbanymi questami.


Głosujcie sobie, bo ja mam dziesiątki innych pomysłów i co jakiś czas mam nowe które roją mi się w głowie i rozpisuję/tworzę mechaniki i rozbudowuję. Ostatnio przy tych więcej. Prędzej czy później planuję wydać wszystkie gierki (prawdopodobnie) Głosujcie sobie na to co tu rozpisałem. Typ, który wygra stanie się moim projektem zaczepienia, a więc prawdopodobnie skupiając się tylko na nim niebawem pojawi się zapowiedź owej gierki ewentualnie tej, która zajmie 2 miejsce, a niedługo gierka.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Noruj »

Wybrałem Franko, ale i tak nie wierzę, że cokolwiek wydasz. Za dużo się już naczytałem o tych wszystkich Twoich grach/arcydziełach, które nam skopią zadki. Jak dla mnie szum.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Którą grę robić ?

Post autor: X-Tech »

Noruj pisze:Wybrałem Franko, ale i tak nie wierzę, że cokolwiek wydasz. Za dużo się już naczytałem o tych wszystkich Twoich grach/arcydziełach, które nam skopią zadki. Jak dla mnie szum.
To wszystko zależy od was. Jeśli nie ma potrzeby na konkretny tytuł nie ma potrzeby go kończyć dlatego temat. Ja od zawsze robiłem gierki i dawało mi to radochę niezależnie od stanu ich ukończenia i mi to wystarczy - stąd pytany wielokrotnie pisałem, że faktycznie coś tworzyłem, a czy to ukończyłem to dla mnie nie ma znaczenia - odpowiedź była zwykle ze stanu projektu, nad którym siedziałem. Od was zależy czy chcecie konkretną grę czy nie. To bardzo proste, bo tworzę dla przyjemności, a skupienie się na jednym wymaga jeszcze czegoś choćby faktycznego zainteresowania. Muszę wiedzieć czego bardziej oczekujecie choćby tego jako powód, aby skupić się na jednym bardziej, aby bardziej rozbudować w programie i przejść do stadium zapowiedzi.

Jeśli nie będzie wyraźnych głosów jasne, że szum i nic nie dostaniecie nawet zapowiedzi, bo po co mam kończyć jak nie ma komu ? Simple.
Ten temat to antyszum w twoim kontekście. Wróć jeszcze raz - dla mnie tworzenie gier to przyjemność, ale by to sprawiało mi przyjemność kończyć ich nie muszę od was zależy czego chcecie. Dowodem tego, że to dla mnie przyjemność jest masa różnych rzeczy, które robiłem dla siebie w rmie między 2005-2007, które do dziś mogę wyciągać z szuflady - w różnym stanie.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Noruj »

Jasne, że tak. W każdym razie powodzenia.

Po prostu to nie w Twoim stylu robić coś pod publiczkę, tylko dlatego, że ludzie coś chcą.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Którą grę robić ?

Post autor: GameBoy »

Masz 6 pomysłów, rzuć kostką i niech ona wybierze. =)

Nr 1 to pewnie byłby klon Alien Isolation z dodanymi pomniejszymi mechanikami (sentry guny), czyli pac man w nieco mniej abstrakcyjnym wydaniu. Nuda.

Nr 2 może być niezły jeśli naprawdę wywalisz te klisze średniowiecznego fantasy.

Nr 3 wydaje się też nudny, ale głównie przez to, że nie dajesz żadnych szczegółów.

Nr 4 - yyy, ok. xd

Nr 5 - pokazywanie, że dane mechaniki gier są głupie poprzez kopiowanie tej głupoty to głupi pomysł. xd
To trochę jak pokazywać, że morderstwo jest złe pokazując przykład człowieka, którego przed chwilą się zabiło. xd

Nr 6 przypomina mi trochę River City Ransom na NESa. Jak nie przesadzisz z kloacznym humorem to byłoby chyba coś w co najchętniej bym zagrał.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Którą grę robić ?

Post autor: X-Tech »

1 Mimo, że ją chwalę, większość tego co o niej wiem wyciągnąłem z wielu opinii/recek/filmów na etapie tworzenia i później. Gdybym miał kserować jakąś grę byłoby to nudne i nigdy mnie to nie bawiło. Pacman raczej nie, ale elementy, które pozwalają poczuć dane lokacje jako faktycznie fururystyczne i działające wg. określonych zasad, przedmioty użytkowe, logi, zagadkowe przedmioty itd. Co by to było - przygodówka + element zręcznościowy + element interaktywnych przedmiotów dających przewagę i element walk.

2 Nie wywalę. Ja nie mam innej opcji. Brak tworzenia wł. rzeczy w fantasy mnie brzydzi i nie pasuje do określenia "fantasy" wg. mnie.


3 Nie daje. Szczegóły ? Likwidacja paranormalnych i tajemniczych zagrożeń używając różnych wymyślanych na etapie gry sprzętów/pomaganie ludziom w potrzebie i związane z tym konsekwencje + fabuła.

4 To jest akurat szalone, ale miałem wizję i jest spójna.

5 To zabawa mechanikami z większości gier w sposób hardkorowy tworzący rozgrywkę, która polega na walce z grą, która nienawidzi gracza. Systemem zapisu/menusami itd. itd. i różnymi elementami gier elementy zręcznościowe vs logiczne.

6 Pod względem starć może i częściowo tak, ale całokształt to coś innego i bardziej złożonego dającego więcej możliwości.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Zombik »

A ja tam chcę horror z wykonywaniem zleceń *3*

Lubię to...
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Kryzz333 »

Zagłosowałem chyba konserwatywnie - na dwie pierwsze opcje ("Alien" i fantasy).

Typowych horrorów-zbieraczy po prostu nie lubię, nie moja kategoria.

Franko też mógłby być w sumie, ale różnie może wyjść.

Gramy pieniądzem? Znaczy się - na czym to miałoby polegać?

Gra nienawidząca gracza też zbyt abstrakcyjna...


W zasadzie jeśli rzeczywiście już byś coś wydawał, wolałbym, żeby było to tradycyjne rpg lub survival-horror.
Pozostałe opcje bardzo ryzykowne - albo zbyt dziwaczne albo trudne w zrobieniu ich tak, aby podobały się szerszemu gronu.

A w nieoklepanego rpg-a lub taktyczny survival-horror byłoby nieźle zagrać.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Klonoa »

Gra ktora Cie nienawidzi :D

Bo przeciez Dark Souls jest za latwe ^^
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Którą grę robić ?

Post autor: DE »

Bezapelacyjnie "Franko 2: nowa dzielnia". Musowo zamiesc system olewania moczem zezwłokow pokonanych wrogow.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Którą grę robić ?

Post autor: X-Tech »

Kryzz33: Dla mnie nic nie jest trudno, bo ja nie powielam tylko tworzę w całości ewentualnie coś podpatrzę co mi się podoba, ale mechaniki nietypowe umiem od zera wymyślać. Nie muszę nic podpatrywać, bo dobrze rozumiem jak działają gry. Jak chcę to mogę je robić z niczego.
Wszystko co się da przełożyć na liczby umiem zamienić w grę. 0 problemów. Robiłem już po szufladach naprawdę dziwne rzeczy m.innmi symulator dilera i to działało.


Gra nienawidząca gracza nie jest aż tak abstrakcyjna, bo głównym w niej wrogiem jest sam jej twórca.

Gra, w której gramy pieniądzem to fantasy, które ośmiesza pazerność ludzi i ich inne cechy i wykorzystuje kasę jako realnego bohatera w rpg, który żyje. Więcej nie mogę zdradzić. Pieniądz to nie jedyny bohater gry.


Wracając jednak do gry patologicznej zainspirowanej nieco Franko - to jak napisałem ta gra będzie skrajną patologią. Nie będzie ona miała jednak nic wspólnego z Franko (żadne postaci z Franko prawdopodobnie nie wystąpią) Pomyślę jeszcze jednak. Może będzie tytułowana Franko i w jakiś sposób do niego nawiąże. Zobaczymy. Lepiej rozważnie głosować. XD


Na tę chwilę nie mogę podpowiadać, ale najciekawsze od strony rozgrywki gry są tym samym gatunku natomiast zostaje jeszcze jedna, która w.g założeń im dorównuje ciekawą rozgrywką, ale jest zupełnie inna. W sumie to nawet dwie gry.



W tym całym Opowiadaniu Fantasy zrobiłem na szybko System walki, w którym wrogowie zmieniają swoje cele podążania i wł. wrogów za pstryknięciem magicznej różdżki co będzie owocować szalonymi i niespodziewanymi zachowaniami wynikającymi z różnych zachowań gracza. Jednakże te gry nie skupione na złożonej rozgrywce stawiają na klimatyczną narrację i opisy, ale chcąc nie chcąc na bank w Opowiadaniu Fantasy różnorodne zręcznościowo logiczne sytuacje będą występować. Wasz wybór XD
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Kryzz333 »

Ależ ja do umiejętności nie piję. Chodzi mi tylko o koncepcję.

Po prostu gry - jakby to ująć - "niszowe tematycznie" - o specyficznych koncepcjach trafiają do węższego grona. Nie chodzi o mechanikę. Są dobre gry, o których wiem, że są dobre, ale nie jestem w stanie w nie grać - po prostu otoczka jest dla mnie obca - nie te klimaty - nie ten odbiorca.
A te bardziej abstrakcyjne/specyficzne tematy są wielką niewiadomą.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Którą grę robić ?

Post autor: X-Tech »

Każdy tu podjęty temat jest specyficzny.
Liczy się, że podejmuje się jego wykonania - ja.
O to w sumie się tu rozchodzi. Efekt będzie wybuchowy, bo jak napisałem mogę zrobić
z guana grę i będzie grywalna.
Awatar użytkownika
Marvile
Posty: 43
Rejestracja: 29 sie 2014, 08:49

Re: Którą grę robić ?

Post autor: Marvile »

Dobry jesteś. Myślę że franko mogło by być grą w którą popykam. Zastanawiam się tylko jakich zasobów graficznych wykorzystał byś do tego dzieła. Zapewne też, ta gra dała by ci większy rozgłos. Trzecia pozycja - "pomaganie ludziom i związane z tym konsekwencje" INFEJMUS? Protagonista będzie korzystać z nadprzyrodzonych mocy czy tylko z technologii? Mogło by być dobre jak byśmy zaczynali grę w teraźniejszym mieście w stanie pokoju. I od nas zależało by, czy tak pozostanie, czy może rozpętali byśmy jakąś wojnę? (nasz postęp w grze zmieniał by świat w apokaliptyczny albo jeszcze doskonalszy. LOL). Jeżeli w pierwszej pozycji będzie występować alien to i tak przebija wszystko.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Którą grę robić ?

Post autor: X-Tech »

W pierwszej pozycji ma występować przeciwnik, który będzie zachowywać się nieliniowo, ale nie tylko on - może być alien, bo serię alien kocham, ale planuję więcej zagrożeń, które mogły by się fabularnie nie zgrać z Alienem, ale i w jednym i drugim wypadku mogę się dostosować. Jeśli jednak Alien musiałbym wyciosać fabułę na podstawie filmów, ale znam je dokładnie więc potrafię dołożyć od siebie, aby zachować sens i to szybko. Wystarczyło by mi ruszyć jakieś wątki z Weyland Utani. Chodziło by o używanie naprawdę różnych przedmiotów do walk i przetrwania, ale nie grałem w Alien Isolation także sorówa, ale gra byłaby bardziej oparta na tym co sobię wymyśle jeśli chodzi o przedmioty i częściowo bazowe elementy z filmów (wpasować w uniwersum nowe rzeczy potrafię) jeśli już ma być Alien tego rodzaju rzeczy ja już zaczynałem około 2006 - zrobiłem tam system na miotacz ognia różne bronie dla żołnierzy do wyboru i rozwałkę z nieprzewidywalnymi wrogami, ale teraz wiadomo na jakimś poziomie skoro faktycznie robię grę do użytku publicznego nie szuflady. Dla mnie no problemo, ale target to coś w rodzaju Alien 3,Alien 1 bardziej jeśli już Alien z naleciałościami Aliens.


Co do przygodówki z pomaganiem chodzi mi o pomaganie w zjawiskach niewyjasnionych i również używanie różnych przedmiotów. Gra byłaby horrorem na całego z fabułą.

Jedna czy druga gra horror powinna dać podobny poziom emocji mimo, że gry różniłyby się na swój sposób nawet bardzo. GRA JEDNAK oparta na tym motywie z nieznanymi drapieżcami alien itp. whatever byłaby chyba lepsza gdyby faktycznie nie było wiadomo co jest zagrożeniem długo, ale i do Aliena mogę wpasować takie idee.


Jakie gry tam wymieniasz to nie wiem. Większość tego w co ja łupię to sega, snes,nes czasem psx i gba, automaty i klasyki rm i na pc z około 2000, oraz free. Nowe gry raczej poznaję głównie z recenzji gameplayów i recenzji, aby wiedzieć o so chodzi i naprawdę starczy...


Co do grafy w tej grze Franko -coś się znajdzie.
Zablokowany