Media.io - konwerter muzyki online

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Media.io - konwerter muzyki online

Post autor: Rave »

Dzisiaj znalazłem świetny konwerter muzyki online. Obsługuje tonę formatów, co jest przydatne np. w sytuacji kiedy macie muzykę w formatach których maker nie wspiera (np. trackerówki) a nie chcecie się bawić w powermody czy inne skrypty które nie zawsze działają.

http://media.io

Zalety:
- Tona formatów
- bardzo łatwa obsługa
- nie trzeba instalować crapu do konwersji

Wady:
- Nie dla osób ze słabym netem ;).
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Media.io - konwerter muzyki online

Post autor: tiberium »

Nawet fajne, ale mi się nie udało przekonwertować trackera :roll:
może robię coś nie tak no ale, mam ten plik już jako mp3, niby gra, ale słychać tą przerwę między końcem a początkiem co nie co boli.

Ale spoko, fajnie wiedzieć że coś takiego jest.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Media.io - konwerter muzyki online

Post autor: GameBoy »

^Chodzi ci o krótką przerwę między kolejnymi utworami podczas odtwarzania?
To jest wina formatu MP3, który nie nadaje się do zapętlania muzyki albo płynnego przejścia z jednego utworu na drugi (jak np. w Dark Side of The Moon Floydów).
Skonwertuj do pliku OGG, powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Media.io - konwerter muzyki online

Post autor: Dragon Kamillo »

Z tego co pamiętam z plikami OGG też był podobny problem, ale tylko przy krótkich utworach (parę sekund), nie wiem dlaczego ale zawsze na końcu był około 2 sekundowy cichy fragment, którego nie dało się usunąć w Audacity, bo zawsze po zapisie tworzył się on sam. Może przy dłuższych utworach tego nie było XD. U mnie pomógł WAV, ale on kupe waży.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Media.io - konwerter muzyki online

Post autor: GameBoy »

Jeszcze można skonwertować do FLACa, ten format też ładnie się zapętla, a jak ustawi się bitrate na poziomie MP3/OGG to będzie zajmował tyle samo miejsca lub niewiele więcej.
ODPOWIEDZ