propozycja utworzenia nowego działu - Galeria Sław

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Zablokowany
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

propozycja utworzenia nowego działu - Galeria Sław

Post autor: Yoshu »

Mam propozycje utworzenia nowego działu na stronie. Zwać by się to miało "Galeria Sław". Możnaby oficjalnie ogłaszać zwycięzców takich np TA sprite contestÓW czy golden forków, ale tak żeby to miało ręce i nogi + widniało na stronie w reprezentatywnym miejscu, a nie w dziale "inne" ;<.

Oczywiście wiem że Jazzwhisky już nad takim czymś myśli :)))
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

A nie lepiej dac po prostu dac specialny tytul pod nazwa uzytkownika?
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kalafior »

wtedy nie byloby to
w reprezentatywnym miejscu
:P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Hey Yoshu, kopa lat.

A tak w temacie: szczerze mówiąc to jak pamięcią sięgam nie miałem choćby podobnego pomysłu, a już zwłaszcza w odniesieniu do TA. Działu sobie kompletnie nie wyobrażam, a jeśli chodzi o informacje nt. GF w dziale Inne, to tylko mały ukłon w stronę tych, którzy nie wpadają na forum - nie było to zresztą planowane, a wpadło mi do głowy do słownie na kilkanaście minut przed wypuszczeniem wiadomości. GF rozgrywały się tutaj!

Wpisuje się to w Staniorową chęć czczenia poszczególnych postaci sceny, ale chyba nie o to w tym zupełnie chodzi. To nie jest tak, że nie robimy i nie planujemy w tym względzie nic. Z czasem będzie to wyglądało coraz lepiej.

Projekty i Gry - to staramy się wynieść w górę przede wszystkim. A autorów? Tylko przy okazji.

Jestem ciekaw co na to Ludzix&Kvachu :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Post autor: Yoshu »

No to może jakaś ranga na forum? Mały obrazek? Ładna, graficzna sygnaturka z pucharem? Orzeszki XD?

imho troche nie wygodne jest to, że żeby się dowiedzieć kto wygrał TA sprite contest czy code off, musze najpierw wchodzić na forum, potem do specjalnie wyznaczonego działu, potem do specjalnego tematu, a na samym końcu jeszcze niewdzięczna rola wyłapania w poście(tudzież sondzie) faktu, kto wygrał dany contest. Na TA można by zrobić mały odnośnik, nikomu nie przeszkadzający, a jakże wiele informujący. Trzeba brać pod uwage że napewno planujemy w przyszłości kolejne contesty, a kiedy się już tego troche uzbiera to nie widze sensu trzymać tego wszystkiego na forum. Troche tradycji. Stanioryzmu.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Jeżeli wszystko wypali, wkrótce będzie to możliwe :>
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Yoshu pisze:No to może jakaś ranga na forum? Mały obrazek? Ładna, graficzna sygnaturka z pucharem? Orzeszki XD?
Absolutnie - TAK.
Yoshu pisze:Na TA można by zrobić mały odnośnik, nikomu nie przeszkadzający, a jakże wiele informujący. Trzeba brać pod uwage że napewno planujemy w przyszłości kolejne contesty, a kiedy się już tego troche uzbiera to nie widze sensu trzymać tego wszystkiego na forum. Troche tradycji. Stanioryzmu.
I znów, teraz niemal zaczynasz czytać w naszych myślach. To prawda, że potrzebne jest miejsce na głównej stronie, gdzie stale będzie wisiał jakiś splash z informacjami o ostatnim z większych wydarzeń. Faktem jednak jest i to, że i tak jesteśmy *dość* tradycyjni ;)))
Na razie jednak są drobne oznaczenia przy zwycięskich grach, jest to drobne info w dziale inne. Niektórzy na forum mają jeszcze rangi z TASC. Spoko - przyjmie to po prostu nieco inną formę. Zresztą, TA rośnie jak na drożdżach, ale my wciąż jesteśmy kawałek od tego, by móc zacząć zajmować się takimi sprawami. Czasu!

Ah. Ludzix straszy tym tekstem zdrowe 14 miesięcy ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Popieram Yosha. Dlaczego informacja tylko o ostatnim konkursie/wydarzeniu?
Nie chodzi o promowanie tworcow gier (promowanie gdzie, na polskiej scenie RM? lol) Chodzi o latwosc i dostepnosc do informacji. I tylko tyle. Nazwa konkursu, projekty, ktore miejsce zajely, ich autorzy i na tym koniec.

Dla mnie pomysl ok.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:Popieram Yosha. Dlaczego informacja tylko o ostatnim konkursie/wydarzeniu?
Bo miejsce na głównej stronie jest ograniczone XDDD
Kalashnikov pisze:Nie chodzi o promowanie tworcow gier (promowanie gdzie, na polskiej scenie RM? lol) Chodzi o latwosc i dostepnosc do informacji. I tylko tyle. Nazwa konkursu, projekty, ktore miejsce zajely, ich autorzy i na tym koniec.

Dla mnie pomysl ok.
Info o zwycięzcach znajduje się i tu i na stronie, imo trudno o lepsze miejsce na tego typu informacje niż dział gry, do którego chyba najczęściej w pierwszej kolejności wpadają ludzie narzuceni przez Google... I jeszcze jeden element - po prostu, dział poświęcony stricte zwycięzcom imprez na dziś dział świeciłby absolutnymi pustkami i brakiem pewności jeśli chodzi o perspektywy! Powtarzam, sam pomysł ok - czasu. :)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 02:39 przez Jazzwhisky, łącznie zmieniany 2 razy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Jak to miejsce jest ograniczone? Patrze wlasnie na strone glowna i widze idealnie troche miejsca na napis "Konkursy" lub cos rownie oczywistego.

I nie rozumiem z tym czasem. Tzn chcesz zaczekac az uzbiera sie takich wynikow powiedzmy okolo 3-5 i wtedy bedzie mozna powiedziec "ok, mamy wystarczajaco materialu, zeby stworzyc dzial"? Ale po co czekac te 2-3 lata (sic!) skoro nawet nie wiadomo, czy bedzie cos takiego jak GF 2008?
A tak, ktos kto wejdzie na strone jutro i zajrzy do dzialu Konkurs dowie sie, ze wygral ten i ten, a ten za to projekt byl slaby i raczej nie warto go nawet sciagac.

Chyba nie wyrazam sie dosc jasno, ale mam dzis burze mysli :] Po prostu nie jestem zwolennikiem "odczekiwania" czegos, co mozna zrobic juz dzis (co innego z planowaniem zrobienia czegos, ale tutaj nie ma tej kwestii - laureatow dwoch konkursow juz mamy i pewnie pojawi sie ich wiecej).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Już stwierdziłem, że nawet już mi się zupełnie nie chce odpowiadać xD, ale niech będzie...
Kalashnikov pisze:Jak to miejsce jest ograniczone? Patrze wlasnie na strone glowna i widze idealnie troche miejsca na napis "Konkursy" lub cos rownie oczywistego.
Twoja odpowiedź była komentarzem pomysłu co do splasha. I ja odpowiadając po prostu pociągnąłem to dalej. Tak, miejsce jest ograniczone, nie wyobrażam sobie zresztą by w 2010 na TA wisiały w indeksie wyniki TASC z roku 2006... Ale to taka dygresja, bo nie o to chodziło chyba w tym temacie. ;)
Kalashnikov pisze:I nie rozumiem z tym czasem. Tzn chcesz zaczekac az uzbiera sie takich wynikow powiedzmy okolo 3-5 i wtedy bedzie mozna powiedziec "ok, mamy wystarczajaco materialu, zeby stworzyc dzial"? Ale po co czekac te 2-3 lata (sic!) skoro nawet nie wiadomo, czy bedzie cos takiego jak GF 2008?
Nie, to tylko jeden z powodów, działamy zgodnie z tą zasadą od początku TA i uwierz, dotychczas sprawdzała się w zupełności.
A pisząc perspektywy, miałem na mysli: "bliskie" - GF2008 będą, wspominałem o tym nawet w 7 nr Tokei ;)
Kalashnikov pisze:A tak, ktos kto wejdzie na strone jutro i zajrzy do dzialu Konkurs dowie sie, ze wygral ten i ten, a ten za to projekt byl slaby i raczej nie warto go nawet sciagac.
Sedno. Na cholercię zaglądać do działu konkurs, jeśli potrzebne informacje mam w dziale z downloadem gier? Funkcję tę doskonale spełniają zarówno wspomniane przeze mnie kolorowe znaczki jak i OCENY w dziale Gry. Kogo spoza tematu interesuje tak naprawdę 7 pozycja w konkursie sprzed miesięcy? Zresztą - Yoshowi w pierwszym poście chodziło o coś zgoła innego, nieprawdaż? :3

Na TA nic nigdy nie robiliśmy na "hura!11", nigdy nie posiłkowaliśmy się durnymi ankietami "co zmieeenić, bo my nie wiemy, bleeeh", za to umieliśmy słuchać rad i planować swoje. Wyszło nam to jak najbardziej na dobre. Dla mnie dodawanie takich dupereli jest troszkę jak zmienianie layoutu strony po kawałku, przez jakiś czas grafiki za nic nie będą do siebie pasować... :/
Dlatego wolałbym zrobić to raz, a porządnie. W aktualnym stadium (lol) strony po prostu nie ma miejsca na takie szczególiki*. A ten czas? No kurka, czy dziś już nikt nie łapie moich aluzji? ^^"

W ogóle, ktoś z redakcji mógłby się oficjalnie wypowiedzieć, to wreszcie mógłbym zamknąć ten temat. TA to nie szwadron Kalashnikovów, drążymy w pustce XDD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze: A pisząc perspektywy, miałem na mysli: "bliskie" - GF2008 będą, wspominałem o tym nawet w 7 nr Tokei ;)
Czytalem Tokei i nadal twierdze, ze nie wiadomo czy bedzie cos takiego jak GF 2008. Plany sa, ale nigdy nic nie wiadomo (moze spala sie wszystkim dyski tuz przed konkursem, albo jutro wszyscy rzuca RM w cholere? :] )
Jazzwhisky pisze: Sedno. Na cholercię zaglądać do działu konkurs, jeśli potrzebne informacje mam w dziale z downloadem gier? Funkcję tę doskonale spełniają zarówno wspomniane przeze mnie kolorowe znaczki jak i OCENY w dziale Gry. Kogo spoza tematu interesuje tak naprawdę 7 pozycja w konkursie sprzed miesięcy? Zresztą - Yoshowi w pierwszym poście chodziło o coś zgoła innego, nieprawdaż? :3
I tutaj sie rozmijamy. Ja uwarzam, ze skoro juz w tym konkursie wystartowal i zajal nawet ostatnia lokate, to te kilka bajtow wiecej na waszym serwerze jakie zajmie informacja o tym ostatnim miejscu mu sie nalezy. Zamiast potem pisac na forum w 2010 roku "pamieta ktos, kto jeszcze startowal w GF 2007?" fajniej bedzie, jak wszystko bedzie ladnie zapisane.
Tak chodzilo mu o co innego. Ja nie chce wyslawiac tworcow pod niebiosa, ja chce uwiecznic wszystkie projekty i ich tworcow w jednym, osobnym dziale. W takiej samej formie jak to jest podane w dziale "Inne", tyle zeby wlasnie nie znajdowalo sie w Inne tylko w Konkursy albo inna Aleja Mega-Super-Gwiazd.
Jazzwhisky pisze: Na TA nic nigdy nie robiliśmy na "hura!11", nigdy nie posiłkowaliśmy się durnymi ankietami "co zmieeenić, bo my nie wiemy, bleeeh", za to umieliśmy słuchać rad i planować swoje. Wyszło nam to jak najbardziej na dobre. Dla mnie dodawanie takich dupereli jest troszkę jak zmienianie layoutu strony po kawałku, przez jakiś czas grafiki za nic nie będą do siebie pasować... :/
Wiedzialem, ze to napiszesz dlatego dodalem wczesniej "(co innego z planowaniem zrobienia czegos, ale tutaj nie ma tej kwestii - laureatow dwoch konkursow juz mamy" "czegos" w domysle - "czegos wiekszego".
Wiem doskonale, ze tutaj sie najpierw planuje 10 lat, potem dopiero testuje, planuje 20 lat i dopiero wciela w zycie i ze wychodzi to na dobre. Ale to jest tak blaha sprawa, ze nie ma co "planowac i czekac", bo lepiej sie tego nie da zrobic (da sie? :] ) Byly juz dwa konkursy, beda kolejne, dorzuci sie tam wyniki i jest git.
A ikonki w dziale gry jak najbardziej. Wiadomo, ze nie postawicie znaczka "6 miejsce w kategorii Dema GF2k7", bo to bez sensu, wyroznicie pierwsze 3 miejsca. I dlatego osobny dzial ze wszystkimi wynikami tym bardziej ma sens. Dla mnie przynajmniej :]
Jazzwhisky pisze: W ogóle, ktoś z redakcji mógłby się oficjalnie wypowiedzieć, to wreszcie mógłbym zamknąć ten temat. TA to nie szwadron Kalashnikovów, drążymy w pustce XDD
Boja sie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Yoshu, ratuj! ;(

Fakt, zapomniałem dodać, że pomijam konflikty nuklearne, ataki marsjan i globalne ocipienie (sic!) ;))))

Fajnie sobie podyskutowaliśmy, ale rzeczywistość jest brutalna - wielkie dzięki za interesujące uwagi, ale tak, "tutaj sie rozmijamy."

I nie sądzę by ktoś bał się dyskusji, raczej jak zauważyłeś, temat ten to "błaha sprawa". No i... Założył go Yosh!

Jeśli którykolwiek z redaktorów TA uzna, że warto na realizację tego pomysłu zużywać swój czas i kalorie natychmiast pojawi się on na stronie. Wystarczy? ;D

-edit(dół)-
A podcięcie żył? 15 sekund! Jeśli nikt nie uzna, że warto poświęcić te marne 5 minut, chyba wiesz, co to oznacza dla oceny tego pomysłu?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 13:27 przez Jazzwhisky, łącznie zmieniany 1 raz.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze:Yoshu, ratuj! ;(
Jeśli którykolwiek z redaktorów TA uzna, że warto na realizację tego pomysłu zużywać swój czas i kalorie natychmiast pojawi się on na stronie. Wystarczy? ;D
Toz to 5 min roboty!

Ale ok, wystarczy. Listy z pogrozkami juz zostaly wyslane ;]
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Kalashku:
będzie
czasu!
I starczy.
Zablokowany