Pixel Bay

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
BH Daimaouji

Re: Pixelart by Adrapnikram

Postautor: BH Daimaouji » 15 wrz 2014, 16:59

Adrapnikram pisze:4. Obrazek
Rozwalona praca przez format *.jpg
5. Obrazek
Trochę się pomęczyłem z włosami, ale wreszcie mi wyszło.

Uh nie dobrze, ale jesteś początkujący powiadasz? To całkiem dobre, daje ci 4/6 oby tak dalej

Te Pixelarty miały być gameboyowe tak? :)

Mógłbyś zrobić teraz Pan z GT lub Future Gohana albo Bardocka? :3
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Attack of the Saiyans +16
DBZ Fusion world (gra o fuzjach, "mapy" by Dae) +7
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 22 lis 2014, 13:45

Nowe dwa pixelarty jeden na potrzeby gry drugi w ramach zabicia nudy.

Obrazek

Obrazek
~VladArges
ten mały puchar pod avatarem zrobil mi wtedy taka radoche ze latalem i z 10 razy chwalilem sie rodzicom xD
~Jazz
dla takich rzeczy powstało TA i całe forum
nie dla lajkow pod profilem
Zapraszam na stronę o moich grach i pixelarcie :-D

Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Kryzz333 » 22 lis 2014, 14:24

Który na potrzeby gry? :lol:

Pan z łopatą spoko, całkiem ładny strój.

Zbroja wygląda nieźle, ale ma dziwne proporcje - chodzi mi głównie o zbyt duże ściśnięcie przy pasie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 29 gru 2014, 21:39

Nowa praca tym razem izomeryczna.
Kto wie może kiedyś na takich grafikach stworzę grę?
Obrazek
~VladArges
ten mały puchar pod avatarem zrobil mi wtedy taka radoche ze latalem i z 10 razy chwalilem sie rodzicom xD
~Jazz

Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 29 gru 2014, 22:46

Dobrze oddałeś geometrię budynku, ale w tym stanie, bez tekstur i dokładniejszego oświetlenia to wygląda to jak szkic.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 26 mar 2015, 23:03

Efekt mojego dzisiejszego wagarowania. Przedstawiam wam Deltego w pozie battlera! Jest on zrobiony na potrzeby nowego CBS, którego nawet nie wiem czy użyje. U góry macie wersję .jpg, a u dołu .png Tak dla przestrogi dla początkujących =D Dawno nic nie wstawiałem ale to nie znaczy że nic nie zrobię. W końcu na forum napisałem że w tym roku będę robił co najmniej 1 pixelart. Zastrzegam sobie prawa do tej pracy oraz do kolejnych które będą wysyłane. Liczę na konstruktywną krytykę oraz na to że ktoś mnie wreszcie nauczy jak robi się te p* włosy.

Obrazek
~VladArges
~Jazz

Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 27 mar 2015, 07:08

Bardzo ładna grafika izometryczna:) Chcesz stworzyć kiedyś grę w takich grafikach? Ja Tworzyłem ale na razie projekt stoi w miejscu... To nie lada wyzwanie, czasami po dłuższym robieniu tego rodzaju grafik się nie chce. Powodzenia:)
Pixelarty jak w najlepszym porządku:)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 27 mar 2015, 09:13

Pixelarty jak w najlepszym porządku:)

Ja tu widzę sporo podstawowych błędów.
Po pierwsze - kontrast! W pixelarcie musi być on wyraźny, inaczej praca wygląda płasko.

Do tego banding, np. na mieczu albo spodniach battlera:
http://www.pixeljoint.com/forum/forum_p ... 322#139322

Aczkolwiek zarówno charset jak i battler są całkiem nieźle zaprojektowane. Tylko ręce trzymające miecz są zupełnie nieczytelne, nie mam pojęcia co tam się dzieje.

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 27 mar 2015, 10:50

Jak dla mnie bardzo dobrze mu idzie pixelart:) Podobają mi się jego prace a z biegiem czasu będzie tworzył coraz to lepsze dzieła:)
Co do tych rąk trzymających miecz podzielam zdanie... Przydałaby się mała poprawka.
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 27 mar 2015, 19:02

Tak... Kontrast to moja bolączka bo jestem daltonistą :<
Dlatego starałem się ściągnąć kolory z characktera. A i on (charackter) nie jest mój jest z generatora TiTka. A bandingu nie dałem bo wycinałem z białego tła (które słabo prezentowało się na forum) tego battlera. Ale zaraz wstawię battlera tym razem bez tła i z bandingiem.

BTW. Moglibyście mi coś napisać o tych włosach? Według mnie to najsłabsze ogniwo.
A i do tego kontrastu... Znacie jakieś porządne turtoriale lub już przygotowane palety, z których mógłbym wykuć się nauczyć (lub wykuć na pamięć) tych kontrastów. Bo te co widziałem na choćby PixelJoint polegają na porównaniu dwóch obrazków z dobrym i złym kontrastem i ew. przykładem w pixelarcie. Ale nigdzie nie jest wytłumaczone jak to dobierać. Bo "na oko" to nie jest sposób dla mnie.
~VladArges
~Jazz

Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Postautor: GameBoy » 27 mar 2015, 20:23

A bandingu nie dałem bo wycinałem z białego tła (które słabo prezentowało się na forum) tego battlera. Ale zaraz wstawię battlera tym razem bez tła i z bandingiem.

Uhm...
Przeczytałeś w ogóle cokolwiek z linka, którego podałem? Banding to coś czego trzeba unikać. xd

Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 27 mar 2015, 21:20

Dobrze wiedzieć XD W takim razie mam pytanie. Jeśli chcę zrobić "wygładzenie" używać tylko jednego pośredniego koloru?
Ogólnie w tej pracy (wyciętej) nie ma badingu, chciałem oddać po prostu 'cień', aby pixelart nie zlewał się z battlebackiem.

@dół
Okej już kapuje. Trzeba było od razu pisać po polsku że ci chodzi o grube linie lub tłuste linie albo fat line. Powinienem odgadnąć od razu o co Ci chodzi ale jakoś widziałem że coś tam nie halo ale nie wiedziałem skąd. A skąd te moje pytanie? Bo to też jest banding (przynajmniej tak jest napisane na PixelJoint):
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 22:17 przez Adrapnikram, łącznie zmieniany 1 raz.
~VladArges
~Jazz

Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Postautor: GameBoy » 27 mar 2015, 22:18

Widzę, że nadal nie wiesz co to banding.

Jak masz gdzieś w pracy tak ułożone linie:

Obrazek
To jest to banding, a tego się w pikselarcie unika.

Masz kilka takich miejsc w battlerze.

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: Pirate Bay

Postautor: X-Tech » 27 mar 2015, 22:30

Praca powyżej wygląda spoko, efektem przedstawienia przedmiotów prostych pod kątem za pomocą pixeli są właśnie takie proste linie i rzucanie takich tekstów jak sranding w takiej sytuacji, aby pokazać kolejny motyw dziedziny szkolonej na eksperta rozwala mnie na łopatki. Praca mi się podoba XD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Re: Pirate Bay

Postautor: Adrapnikram » 29 mar 2015, 03:31

Heh...
Ja tam jestem super zadowolony z mojej pracy jednak ma GB rację co do tej lewej nogi widać tam takie "szramy". Ale to chyba wszystko bo miecza i tak nie będę zmieniał bo miał tak wyglądać. Ogólnie zmieniam temat na moją galerię czyli Pirate Bay, a jutro możecie spodziewać się jakiegoś logo związanego z piratami.
EDIT:
A oto i logo mojej galerii:
Obrazek

EDIT2:
Mała poprawka wcześniejszej pracy. Zmieniony kontrast, noga, ręce i włosy na dithering.
Obrazek
~VladArges
~Jazz

Obrazek

Wróć do „Galeria”