Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Tematy różne, różniste.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Post autor: BH Daimaouji »

Seria Piątek trzynastego, bo Jason to fajny wróg i nie zabija dzieci ani zwierząt
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Post autor: X-Tech »

Freddy VS Jason ? XD :lol:
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Post autor: Rave »

Jason X. Jason w kosmosie.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

Z S/F:

Robocop - Byłeś człowiekiem, prawie zginęłeś, zmieniają cie w cyborga i traktują ciebie jak bezmyślną maszynę, smutna historia
X-men - Rasism w wydaniu ludzi czyli nas
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Post autor: X-Tech »

Postanowiłem dziś wrócić do jednego z wymienionych w tym poście filmów jako najmocniejszych i prawie straciłem monitor nie napiszę w jaki sposób dlatego lista zostaje zmyta.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 03:49 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Post autor: GameBoy »

Ja ostatnio widziałem "The Brood" Cronenberga i bardzo boleśnie mi to przypomniało, że współczesny horror leży i kwiczy.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wasze ulubione filmy S/F / horror + dlaczego ?

Post autor: X-Tech »

GameBoy pisze:Ja ostatnio widziałem "The Brood" Cronenberga i bardzo boleśnie mi to przypomniało, że współczesny horror leży i kwiczy.
Brood jest jeden z lepszych od Croenenberga aczkolwiek dla mnie najlepsze to Scanners, Videodrome. Na pierwszym miejscu Mucha. Ogólnie filmy tego gościa powodują dosłowny ból głowy dlatego polecanie ich jest dość ryzykowne.

Z poprzedniego roku klimatyczne i niosące przekaz zaskoczenie to dla mnie:


Babadook (2014) Lekki film który ma przekaz. Fajne ujęcia. Klimat. Niezła historyjka. To jest horror, który może obejrzeć prawie każdy. Nie ma tu jakiś bezsensownych sadystycznych scen. To bardziej psychologiczny horror oparty na treści. Głównym bohaterem filmu jest pewna kobieta samotnie wychowująca swojego irytującego (w ciekawy sposób) syna.

https://www.youtube.com/watch?v=k5WQZzD ... detailpage



Obejrzałem parę dni temu horror Kairo .

Jest to Japońska produkcja. Opiera się na klimacie.
Horror ma bardzo powolne tempo akcji, ale klimatem wbił mnie w fotel. Moje ocena dla tego filmu to między 9/10 - 10/10. Fabuła tyczy się chłopaka, który w swoim komputerze zaczyna dostrzegać jakieś dziwaczne obrazy. Kontaktuje się z kobietą, która lepiej zna się na komputerach, aby pomóc nagrać zjawisko. Stopniowo wszystko robi się co raz bardziej dziwne.


EDIT:

Obejrzałem Interstellar. Film mnie strasznie znużył. Obraz męczący, ale za mało treściwy i za mało wypełniony jakąkolwiek akcją silący się na morały przez różne cytaty zajechało mi to tanim moralizatorstwem.. Za mało fabuły za dużo wypełniaczy. To takie dziwadło dla mnie w stylu Grawitacji, w którym pierwszą rolę grają efekty, a nie jakakolwiek akcja czy zmieniająca się fabuła. Wolę Event Horizon. Fakt, że było chwilami trochę zwariowane, ale nie mogłem w trakcie seansu się nudzić. Patos z Interstellar to już przesada.

Temat: Wasze ulubione filmy...
ODPOWIEDZ