GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze gry roku 2014. Konkurs zakończony.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Postautor: ravenone » 24 lis 2014, 18:09

Jak co roku kilka twórców się budzi z tekstem: o nie, nie zdążę!
Zastanawia mnie ta powtarzalność, chociaż wszyscy dobrze wiedzą, że koniec roku wiąże się z GFami. A tu dla niektórych znowu szok :-)

Pomysł z połączeniem pełniaków nie jest zły. Z pewnością zwiększy się rywalizacja i podniesie poziom gier na podium. Jestem na tak.
Powrót schematu Zapowiedzi do publikacji całkowitych nowości również popieram:)

Liczę też, że w tym roku będzie więcej osób głosujących, niż w GFach 2013.
Noruj - nie spinaj się, nikt nie będzie grał w Wigilię w Asgun;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 23:45 przez ravenone, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)

Postautor: Ekhart » 24 lis 2014, 18:27

Rave, nie zapominaj, że był rok przerwy w GFach :p ja założyłem, że teraz też będzie, i będą GFy2k15, żeby było więcej rzeczy.

Za rok zdominuję ten konkurs :p
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 24 lis 2014, 20:46

O ile za rok nie będzie przerwy ;).
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 25 lis 2014, 08:00

W tym roku nic nie wydaje.. nawet poprawionego WW z braku czasu...
Prawdopodobnie na drugi rok coś wydam, mam już kilka map, zrobione postacie itp.
Czy brać udział w konkursie na zapowiedzi?
Awatar użytkownika
CrashuR

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Kontakt:

Postautor: CrashuR » 25 lis 2014, 13:31

O Dawnville, hah. :)
Widze, ze znow tworcy przestraszeni zblizajaca sie data. Sam mam kilka rozpoczetych projektow, z ktorych pewnie choc jeden dalbym rade skonczyc, ale nie bede wciskal, ze to zrobie, gdyz mi sie po prostu nie chce. Ze sceny sie troszke juz wycofalem i wydaje mi sie, ze raczej juz nie wroce z zadnym projektem. Jednakze na GFy sie chetnie pojawie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Kontakt:

Postautor: Mateusz SSJ8 » 28 lis 2014, 17:36

Wątpię, żebym cokolwiek w tym roku wydał, bo "Miasteczko Nowoczesne 5" robię dopiero odcinek 3, a po ósmym muszę jeszcze Green Levithan zawierajacy finał, i na dokładkę projekt "demolka" otwierający inną serię jest jeszcze w powijakach. Ale, kto startuje, temu życzę powodzenia, bo zdaje mi się, że walka, jak co roku będzie zacięta. Oby tylko tegoroczna edycja spełniła wizję organizatora pierwszych.
Awatar użytkownika
Rave

Postautor: Rave » 28 lis 2014, 18:21

A co byście powiedzieli na połączenie GFów z Ligą Mapperów/Code off?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 29 lis 2014, 10:36

IMO zły pomysł, bo wszyscy skupiają się teraz na kończeniu dem/pełniaków i pisaniu zapowiedzi przyszłych hitów. =)
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
Rave

Postautor: Rave » 29 lis 2014, 14:02

No właśnie. GF-y powinny dotyczyć jedynie gier/zapowiedzi które są gotowe w dniu ogłoszenia, żeby nie było że ktoś robi koniec gry "na odwal", coby zdążyć/pisze zapowiedź której i tak nie ma zamiaru wydać pod publiczkę.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 29 lis 2014, 14:40

Hmm, wiele osób przez lata naciskało na różne sposoby, by nadać GF więcej tonu zażartej rywalizacji, blisko idei, gdzie tylko jeden autor zbiera laury, a reszta się przygląda. Spoglądając w przeszłość mam raczej pozytywne odczucia, wydaje mi się, że udało się zachować balans pomiędzy formą konkursu, a poziomem i ilością tytułow, jakie w nim startowały. Ofkoz czasami wskazówka wychylała się w jedną lub drugą stronę, czasem miałem poczucie, że trzeba ostrzej, ale prawie zawsze pojawiały się też komentarze rozczarowanych wynikami uczestników. Ile to ja otrzymałem wiadomości od osób z czwartych czy drugich miejsc w historii GF... ;)))

GF to konkurs, nie wygrają w nim wszyscy, ale też nie będziemy zaostrzali kryteriów, wymogów i szans na zwycięstwo do skrajności. Od zawsze nie rozumiem* wrogości w stosunku do dem czy gier zrobionych na "łapu capu". Jeśli ktoś w dwa-cztery tygodnie zrobi tytuł, który trafi w gusta większości i pobije inne produkcje, to dla mnie nie ma tematu, tylko dodatkowa chwała dla autora.

Jeśli jest jakaś szansa na GFS3 - to w przyszłym roku, po ogłoszeniu wyników GF2014, np. w okolicach ferii zimowych. Przy czym: LM i Code-Off to odrębne imprezy, jeśli coś zadziałoby się w tej formule, to raczej pod szyldem tych konkursów. =)

edit
Ofkoz gdyby ktoś chciał i był w stanie solidnie poprowadzić jakieś wydarzenie, to piszcie, działajcie, nikt nie ma na to wyłączności.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 29 lis 2014, 19:26

Jarałem się tymi konkursami na mini mapki/skrypty. To było fajne urozmaicenie faktycznie.

Ja się zastanawiam póki co staram się przełożyć siły na rma bardziej niż np: na granie.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Klonoa
Kontakt:

Postautor: Klonoa » 30 lis 2014, 10:56

Tak mi sie to roi w glowie przez ostatni kilka godzin i ciekaw jestem jak by wygladaly Golden Forki, gdyby byly podzielone na kategorie typu "najlepsza/najciekawsza histora", "najlepszy mapping" czy "najladniejsza grafika" skoro w tym roku wszystko ze wszystkim rywalizuje - doslownie.
Obrazek

Spoiler:
Awatar użytkownika
SmoKe

Postautor: SmoKe » 30 lis 2014, 11:14

Klonoa pisze:Tak mi sie to roi w glowie przez ostatni kilka godzin i ciekaw jestem jak by wygladaly Golden Forki, gdyby byly podzielone na kategorie typu "najlepsza/najciekawsza histora", "najlepszy mapping" czy "najladniejsza grafika" skoro w tym roku wszystko ze wszystkim rywalizuje - doslownie.

Super pomysł, takie mini wyróżnienia spośród wszystkich gier. Jestem na tak.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 30 lis 2014, 12:05

Pod kątem różnych kategorii chciałem zrobić na Gońcu Oskary RM, ale sporo było sprzeciwu, więc dałem sobie spokój.
Co do GFów - gdy byłem nowy też chciałem zmienić ich formułę, ale po latach stwierdzam, że jest ok i dobrze, że odnosi się stricte do samych gier.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 30 lis 2014, 13:08

Ten pomysł wygląda fajnie tylko w teorii i na pierwszy rzut oka, mieliśmy przynajmniej dwie dyskusje na ten temat (ostatnia tutaj - viewtopic.php?f=35&t=4762) i liczba argumentów przeciw jest przytłaczająca.

Gdyby wszyscy głosujący grali we wszystkie zgłoszone gry, gdyby większość z nich opierała się na oryginalnej oprawie av, gdyby aktualna formuła GF nie sprawdzała się przez lata, gdyby... i tak jeszcze parę razy - to wtedy miałoby to jakiś sens. Rozdrabnianie się w tę stronę jest nieco niebezpieczne, trudno ułożyć kategorie, trudno w nich oceniać, a rozdrobnienie, które pasuje do filmowych hiciorów za mln $ wybranych z tysięcy (!), byłoby potworne. ;)

Zasadniczo jedyny podział poza wersjami RM jaki widzę w akcji, to RPG/Pozostałe, problem m.in. w tym, że czasami trudno przypisać gry do odpowiedniej kategorii, pomysł nigdy nie miał dużego poparcia i na dobitkę - ma się dość nijak do listy gierc z tego roku.

Naprawdę wokół GF kręciło się mnóstwo różnorodnych propozycji, ale logika/rzeczywistość nakazywała nam nie raz odrzucać i te najbardziej własne, i te pozornie najfajniejsze. Poza tym wciąż wierzę, że w tym roku będziemy mieli wydzieloną kategorię RMVX(A), zatem przynajmniej 3 głosowania. A nawet gdyby nie, problem nadmiaru i walki każdy z każdym nie istnieje, w takim 2010 tylko w kategorii RMXP rywalizowało jednocześnie ponad 30 pełnych wersji (rekord!) i imho wyszło SUPER.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr

Wróć do „GF 2014”