seria MEGAMAN

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Secretman »

Dzięki za informację o Megaman UNLIMITED - trochę pograłem i faktycznie poziom trudności to zdecydowanie hardkor w porównaniu z oryginałem. Przechodzenie etapów to klasyczna dla platformówek 2D typu Megaman lub Contra - pamięciówka - ale wszystko wygląda jak oryginał z NES'a/Wii, więc duży plus.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

Savant i jego kolega (Savant zrobił muz, a kumpel grafy) stworzyli fake trailer do megamana x9
dopiero co dostałem info choć nie jest to świeży news.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... y1Tt29U1vo
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Nie jest to o Mega Manie, ale mechanika tej gry podchodzi pod tę serię.
Dokładnie pod klasycznego.
Spoiler:
Zrobione przez Khao Mortadiosa

http://www.youtube.com/watch?v=iTU1xxXGqgc
Zrobione w Game Makerze 8.

http://www.mediafire.com/?3sy91vvjy56bpne
Stąd możecie ściągnąć.

http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=601335
A tu jest więcej informacji. Niestety po angielsku.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Rave »

A fe, kuce. Co ty jesteś, mała 7 letnia dziewczynka w różowej sukience z falbankami?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

Megaman w grze na nes też nie wygląda na dorosłego. W takich grach chodzi o rajcowność wynikającą z rozgrywki - swoją drogą spoko, że przedstawiłeś ten tytuł choć odpycha mnie troszkę niespotykanym settingiem herosów to jednak giera przyciąga schematem megamana XD Szczerze jednak jeśli bym znalazł rom na nesa, w którym tak przerobiono grafiki z megamana chyba bym uznał to za obrazę serii XD
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: seria MEGAMAN

Post autor: BH Daimaouji »

Mateusz SSJ8 pisze:http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=601335
A tu jest więcej informacji. Niestety po angielsku.
Nie chcem być chamem, ale..........jakie bzdety pisesz?! 90% polaków umie ang., więc o co kaman?

Co do gry to fajna, jakby ktoś zchakował megamana na kucyki
A fe, kuce. Co ty jesteś, mała 7 letnia dziewczynka w różowej sukience z falbankami?
Co, to jak coś lubisz dziewczęcego (sp?) to odrazu fuj? LOL. Ja jakoś lubie Sailor Moon i dobrze mi z tym
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Dragon Kamillo »

Ja nawet pobrałem te kuce, ku mojemu zdziwieniu nie jest to takie proste jak się wydaje, więc w sumie gra OK.
90% polaków umie ang.
Nie wiem skąd wziąłeś te liczby? Bo raczej wątpię by tak było, chyba że taka "znajomość" jak moja - jest liczona, no ale nadal uważam że procent jest grubo przesadzony.

A te całe Moje Małe Kucyki - jak to powiedział mój młodszy (ma 4 lata) brat, gdy zobaczył tą grę - poznał XD - jest dobrze, umie rozszyfrować NESne grafiki, są trochę dziwne. Nawet nie wiem skąd taka popularność tego. A to jak potem zamieniają się w jakieś ekłestria gerls, czy coś tam to już w ogóle nie kapuje. No ale gierka nawet OK.

MegaMan na NESa też OK, w resztę nie grałem
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: seria MEGAMAN

Post autor: BH Daimaouji »

Dragon Kamillo pisze:
90% polaków umie ang.
Nie wiem skąd wziąłeś te liczby? Bo raczej wątpię by tak było, chyba że taka "znajomość" jak moja - jest liczona, no ale nadal uważam że procent jest grubo przesadzony.
1.No bym dał 100%, ale to już byłaby przesada
2.Twierdzisz że jest mniej osób znających angielski w polsce? O_o
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

@BH Daimaouji
Mateusz SSJ8 pisze:http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=601335
A tu jest więcej informacji. Niestety po angielsku.
Nie chcem być chamem, ale..........jakie bzdety pisesz?! 90% polaków umie ang., więc o co kaman?
Za naszych rodziców w szkołach nie uczono angielskiego. Poza tym niektórych wciąż jeszcze nie stać na opłacenie szkoły. Gdyby można było uczyć się języków obcych całkowicie za darmo (mówię o pieniądzach, a nie o wysiłku), to każdy w naszym kraju znałby angielski w stopniu pozwalającym stwierdzić, że jest 100%. Ale umysł starszych ludzi już nie funkcjonuje tak sprawnie, jak nasze. My jesteśmy w kwiecie sił, a oni swoje najsilniejsze lata mają już za sobą. Nie muszę ci chyba mówić, że za PRLu jedynym językiem obcym, jakiego w naszym kraju uczono, był rosyjski?
Co do gry to fajna, jakby ktoś zchakował megamana na kucyki
Hacki to były na NESie. Słyszałeś o "BreakMan 3", "Rockman 2 Ultra", albo o "Rockman no Constance"? Że o "Somari" już nie wspomnę. TA gra, o której wspomniałem, to fanowski ORYGINAŁ. Naprawdę.


@Dragon Kamillo
Ja nawet pobrałem te kuce, ku mojemu zdziwieniu nie jest to takie proste jak się wydaje, więc w sumie gra OK.
Z tego, co się orientuję, jako ktoś, kto już wto grał, najprostszym bossem jest Kind Mare. Tylko uważaj, żeby nie strzelać w króliczki, ani wiewiórki. Inaczej oberwiesz Spojrzeniem.
BH Daimaouji pisze:90% polaków umie ang.
Nie wiem skąd wziąłeś te liczby? Bo raczej wątpię by tak było, chyba że taka "znajomość" jak moja - jest liczona, no ale nadal uważam że procent jest grubo przesadzony.
Najprawdopodobniej liczył tych, co w szkole mieli angielski, oraz tych, co grali w ORYGINALNE angielskie wersje gier na Nintendo/SEGĘ/SONY/PC. Inaczej nawet te 90% to zawyżona ocena.
A te całe Moje Małe Kucyki - jak to powiedział mój młodszy (ma 4 lata) brat, gdy zobaczył tą grę - poznał XD - jest dobrze, umie rozszyfrować NESne grafiki, są trochę dziwne. Nawet nie wiem skąd taka popularność tego. A to jak potem zamieniają się w jakieś ekłestria gerls, czy coś tam to już w ogóle nie kapuje. No ale gierka nawet OK.
1. EQUESTRIA GIRLS
2. Sam nawet nie rozumiem, jak niejaki radel999 może tak bardzo nienawidzieć kucyków, że nawet nie zna ich charakterystycznych zdolności (Fluttershy ma Spojrzenie, a w "Wario Land: Legends of 6 Crystals" była po prostu żałosna). "Equestria Girls" rozumiem. Sam ich nie lubię. Ale "My Little Pony" w ogóle? Przecież ja się z tym po raz pierwszy w przedszkolu zetknąłem (wersja oryginalna z lektorem). Później w telewizji zauważyłem te znaczki (gdzieś po pierwszej połowie podstawowej). Na wikii jest napisane, o co z nimi chodzi.
MegaMan na NESa też OK, w resztę nie grałem
O ile Megaman na NESa jest trudny z racji tego, że nie da się wrócić do poprzednich plansz podnieść więcej E-Tanków, to wersja na SNESa wygląda na bardzo prostą. Na NESie, jak wybrałeś już Wily Stage, to musiałeś przejść wszystkie, gospodarując tym, co masz, a na SNESie za każdym razem, jak wybierzesz Wily Stage, przechodzisz TYLKO jedną planszę z zamku (który ma 4) i jeśli wybrałeś ją po ukończeniu 1, przechodzisz 2, po 2 3, a po 3 ostatnią, czyli 4. Możliwe, że dzięki temu w "Mega Manie" na SNESa można farmić między kolejnymi etapami Wily's Castle. (Można wracać do plansz mistrzów), ale żądni bycia bogiem mogą nawet nie zrozumieć, że przy grze należy się zrelaksować. Taki Wirgliusz na przykład ukończył grę "Wizards & Warriors" na emulatorze tak, jakby grał w to na NESie, ale w przerwach między kolejnymi nagraniami zapisywał grę w emulatorze i, jak zamierzał dalej kręcić, to wczytywał i mógł grać dalej (serię można obejrzeć na jego kanale na YouTube'ie). A to z bogiem to ktoś wytknął X-Techowi na Ultimie w temacie o zapisach w grach.

A więc, X-Tech, mam nadzieję, że masz NEStopię na swoim komputerze, bo następnym razem, jak znowu będziesz pluł na zapisy w grach, wyzwę cię na wszystkie gry sportowe z Kuniem Kunem, jakie wyszły na Famicoma. A kto przegra, na całe 3 lata zniknie z całej Sceny RPG Makera na świecie.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: seria MEGAMAN

Post autor: BH Daimaouji »

Mateusz SSJ8 pisze:
Co do gry to fajna, jakby ktoś zchakował megamana na kucyki
Hacki to były na NESie. Słyszałeś o "BreakMan 3", "Rockman 2 Ultra", albo o "Rockman no Constance"? Że o "Somari" już nie wspomnę. TA gra, o której wspomniałem, to fanowski ORYGINAŁ. Naprawdę.
Taaa, a czy ja pisałem że to coś innego? Nie :)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

@Mateusz: To całe Pony jest jak hack. Wrogowie i inteligencja ich na etapach jest identyczna, a cała masa została w ogóle nie przerobiona na Pony. To wygląda jak hack jakiejś fanowskiej części megamana na nesa niestety te zniszczenia grafik z oryginałów na zmutowane kucyki mnie odpychają i chętnie bym pograł w oryginał bez zniszczonych grafik megamana, bo w sumie etapy i trudność nie są złe.

Co do twojego kolegi z youtube, który grał w grę na youtube z quick save cheatem to proste. Gość zwyczajnie wyuczał się na pamięć fragmentów rozgrywki i przechodził je do skutku a kiedy rozgrywka się udawała wrzucał na youtube. Tak to kolejny cheater.
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Koszmarne w "MegaManie" jest, jak nie ma E-Tanków, dzięki którym można sobie odnowić życie w walce z bossem. Siódemka wygląda na najłatwiejszą, aczkolwiek grający w starsze musi się przyzwyczaić do tego, że najpierw walczy z czterema mistrzami, potem z drugą czwórką i na koniec z samym Wily'm.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

E-Tanki w megamanach służą za możliwość przejścia za pierwszym rzutem bossów, ale są ograniczone po to aby gra była wyzwaniem. Bossów należy nauczyć się pokonywać i ewentualnie użyć na nich odpowiedniego atrybutu broni. E-Tanki są po to aby największe cieniasy lub mało wytresowani przez danego bossa gracze byli w stanie go pokonać. Ja potrafię załatwić wszystkich 8 podstawowych bossów w megamanie 3 zwykłą bronią (podstawową) bez żadnych e-tanków i dodatkowych ataków...To tylko kwestia skilla i doboru broni E-Tanki to taki raczej "bonus"

Wyczyszczone, agresję, wyzwiska i rozliczanie osób ze względu
na ich aktywność gdzieś indziej zabierzcie tam skąd przyszły, please.

Temat: seria MEGAMAN
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Nie każdy zdoła przejść "MegaMana", nie ginąc nawet jeden raz. Poza tym, we wspomnianym przeze mnie "Mega Pony" nie można mieć więcej E-Tanków, niż 4 (co szczególnie przy rematchach może bardzo dać się graczom we znaki), ale na szczęście twórca gry pozwolił graczowi ustawić życia na nieskończoność, co może ułatwić przejście gry i zachowanie wszystkich E-Tanków na walkę z finałowym bossem. Niestety, nieskończone życia oznaczają zero kontynuacji. Jednak życia cofają cię do ostatniego punktu kontrolnego, do którego udało ci się przejść, podczas, gdy kontynuacje przenoszą cię na sam początek planszy, na której straciłeś ostatnie.

Może X-Tech sam cheatował i teraz wszystkich, którzy korzystają savestate'ów w emulatorze, wyzywa od cheaterów? Wydaje mi się, że nawet przy "Mega Manie" cheaterów nie należy piętnować. Wtedy sami będą przyznawać się, że oszukują.

Wspomniany przeze mnie Wirgliusz na razie 3 razy przyznał się do używania savestate'ów w emulatorze, kiedy grał w "Castlevania 3", "Wizards & Warriors" i "Rockin' Kats". Ale ja raczej nie potrafiłbym przejść całego "Mega Mana 1" w jeden dzień (już na pewno nie z powodu tych błędów*). I tak mogę mówić o cudzie, że i Wirgliuszowi i mnie udało sie przejść "Wario Land: Legends of 6 crystals", gdzie, choć nawet pokusiłem się, żeby posunąć się do Save Scummingu, i tak nie mogłem tego przeprowadzić. Ponieważ "Mega Pony" to gra na komputer, nie trzeba żadnego emulatora, żeby w nią zagrać. W przeciwieństwie choćby do "Mega Mana",o którym jest ten temat.
________
*W "Mega Man 1" boss może zniszczyć twoją postać nawet, jak sam już został zniszczony, nastąpienie czego zmusza cię do powtórzenia tej walki od nowa. Poza tym dotknięcie kolców zabija od razu, nawet, jak przeciwnicy, nie mogą cię uderzyć.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

Grałem w to od PIERWSZYCH części na pegasusach/snesach/psx a później na pc w darmowe wersje i wersje na PC, w te w które nie grałem na PSX/snes/nes i w te w które grałem. Nadal na konsolę posiadam Megaman 1,3 i na PSX Megaman X6. Pamiętam jak grałem w trójkę miałem nawet zeszyt w którym notowałem te kulkowe kody i zrobiłem sobie nawet startowe pseudo - tryby do gry za pomocą tych kodów osiągnięć. Ja nie używam savestaetów do gier na nesa/SNESA i całej reszty, aby poprawiać błędy rozgrywki. Granie bez cheatów uczy. Popełniasz błąd TO rozkminiasz jak go poprawić i naprawić. Granie w takie gierki rozwija.

Megaman 1 jest OK jedyne czego nie lubię to wolnego wchodzenia po drabinach poza tym muzyczny klimat i potężne bronie są spoko w tej grze. Gra jest dziwna tle pozostałych części, ale to jest jej zaleta. Jedyny całkiem hardkorowy boss w tej części jak dla mnie to ten który znajduje się w lokacji DRWILLY dokładniej walczy się z nim pod wodą. Po każdym pokonaniu boss odradza się i dostaje niezłego speeda.


Jak nie grałeś:
http://rpgmaker.net/games/2406/downloads/6396/
ODPOWIEDZ