GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze gry roku 2014. Konkurs zakończony.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Jak co roku kilka twórców się budzi z tekstem: o nie, nie zdążę!
Zastanawia mnie ta powtarzalność, chociaż wszyscy dobrze wiedzą, że koniec roku wiąże się z GFami. A tu dla niektórych znowu szok :-)

Pomysł z połączeniem pełniaków nie jest zły. Z pewnością zwiększy się rywalizacja i podniesie poziom gier na podium. Jestem na tak.
Powrót schematu Zapowiedzi do publikacji całkowitych nowości również popieram:)

Liczę też, że w tym roku będzie więcej osób głosujących, niż w GFach 2013.
Noruj - nie spinaj się, nikt nie będzie grał w Wigilię w Asgun;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 23:45 przez ravenone, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Ekhart »

Rave, nie zapominaj, że był rok przerwy w GFach :p ja założyłem, że teraz też będzie, i będą GFy2k15, żeby było więcej rzeczy.

Za rok zdominuję ten konkurs :p
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rave »

O ile za rok nie będzie przerwy ;).
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: McLaren »

W tym roku nic nie wydaje.. nawet poprawionego WW z braku czasu...
Prawdopodobnie na drugi rok coś wydam, mam już kilka map, zrobione postacie itp.
Czy brać udział w konkursie na zapowiedzi?
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Crashykk »

O Dawnville, hah. :)
Widze, ze znow tworcy przestraszeni zblizajaca sie data. Sam mam kilka rozpoczetych projektow, z ktorych pewnie choc jeden dalbym rade skonczyc, ale nie bede wciskal, ze to zrobie, gdyz mi sie po prostu nie chce. Ze sceny sie troszke juz wycofalem i wydaje mi sie, ze raczej juz nie wroce z zadnym projektem. Jednakze na GFy sie chetnie pojawie :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Wątpię, żebym cokolwiek w tym roku wydał, bo "Miasteczko Nowoczesne 5" robię dopiero odcinek 3, a po ósmym muszę jeszcze Green Levithan zawierajacy finał, i na dokładkę projekt "demolka" otwierający inną serię jest jeszcze w powijakach. Ale, kto startuje, temu życzę powodzenia, bo zdaje mi się, że walka, jak co roku będzie zacięta. Oby tylko tegoroczna edycja spełniła wizję organizatora pierwszych.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rave »

A co byście powiedzieli na połączenie GFów z Ligą Mapperów/Code off?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

IMO zły pomysł, bo wszyscy skupiają się teraz na kończeniu dem/pełniaków i pisaniu zapowiedzi przyszłych hitów. =)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rave »

No właśnie. GF-y powinny dotyczyć jedynie gier/zapowiedzi które są gotowe w dniu ogłoszenia, żeby nie było że ktoś robi koniec gry "na odwal", coby zdążyć/pisze zapowiedź której i tak nie ma zamiaru wydać pod publiczkę.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Hmm, wiele osób przez lata naciskało na różne sposoby, by nadać GF więcej tonu zażartej rywalizacji, blisko idei, gdzie tylko jeden autor zbiera laury, a reszta się przygląda. Spoglądając w przeszłość mam raczej pozytywne odczucia, wydaje mi się, że udało się zachować balans pomiędzy formą konkursu, a poziomem i ilością tytułow, jakie w nim startowały. Ofkoz czasami wskazówka wychylała się w jedną lub drugą stronę, czasem miałem poczucie, że trzeba ostrzej, ale prawie zawsze pojawiały się też komentarze rozczarowanych wynikami uczestników. Ile to ja otrzymałem wiadomości od osób z czwartych czy drugich miejsc w historii GF... ;)))

GF to konkurs, nie wygrają w nim wszyscy, ale też nie będziemy zaostrzali kryteriów, wymogów i szans na zwycięstwo do skrajności. Od zawsze nie rozumiem* wrogości w stosunku do dem czy gier zrobionych na "łapu capu". Jeśli ktoś w dwa-cztery tygodnie zrobi tytuł, który trafi w gusta większości i pobije inne produkcje, to dla mnie nie ma tematu, tylko dodatkowa chwała dla autora.

Jeśli jest jakaś szansa na GFS3 - to w przyszłym roku, po ogłoszeniu wyników GF2014, np. w okolicach ferii zimowych. Przy czym: LM i Code-Off to odrębne imprezy, jeśli coś zadziałoby się w tej formule, to raczej pod szyldem tych konkursów. =)

edit
Ofkoz gdyby ktoś chciał i był w stanie solidnie poprowadzić jakieś wydarzenie, to piszcie, działajcie, nikt nie ma na to wyłączności.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: X-Tech »

Jarałem się tymi konkursami na mini mapki/skrypty. To było fajne urozmaicenie faktycznie.

Ja się zastanawiam póki co staram się przełożyć siły na rma bardziej niż np: na granie.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Klonoa »

Tak mi sie to roi w glowie przez ostatni kilka godzin i ciekaw jestem jak by wygladaly Golden Forki, gdyby byly podzielone na kategorie typu "najlepsza/najciekawsza histora", "najlepszy mapping" czy "najladniejsza grafika" skoro w tym roku wszystko ze wszystkim rywalizuje - doslownie.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
SmoKe
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:33

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: SmoKe »

Klonoa pisze:Tak mi sie to roi w glowie przez ostatni kilka godzin i ciekaw jestem jak by wygladaly Golden Forki, gdyby byly podzielone na kategorie typu "najlepsza/najciekawsza histora", "najlepszy mapping" czy "najladniejsza grafika" skoro w tym roku wszystko ze wszystkim rywalizuje - doslownie.
Super pomysł, takie mini wyróżnienia spośród wszystkich gier. Jestem na tak.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Pod kątem różnych kategorii chciałem zrobić na Gońcu Oskary RM, ale sporo było sprzeciwu, więc dałem sobie spokój.
Co do GFów - gdy byłem nowy też chciałem zmienić ich formułę, ale po latach stwierdzam, że jest ok i dobrze, że odnosi się stricte do samych gier.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Ten pomysł wygląda fajnie tylko w teorii i na pierwszy rzut oka, mieliśmy przynajmniej dwie dyskusje na ten temat (ostatnia tutaj - viewtopic.php?f=35&t=4762) i liczba argumentów przeciw jest przytłaczająca.

Gdyby wszyscy głosujący grali we wszystkie zgłoszone gry, gdyby większość z nich opierała się na oryginalnej oprawie av, gdyby aktualna formuła GF nie sprawdzała się przez lata, gdyby... i tak jeszcze parę razy - to wtedy miałoby to jakiś sens. Rozdrabnianie się w tę stronę jest nieco niebezpieczne, trudno ułożyć kategorie, trudno w nich oceniać, a rozdrobnienie, które pasuje do filmowych hiciorów za mln $ wybranych z tysięcy (!), byłoby potworne. ;)

Zasadniczo jedyny podział poza wersjami RM jaki widzę w akcji, to RPG/Pozostałe, problem m.in. w tym, że czasami trudno przypisać gry do odpowiedniej kategorii, pomysł nigdy nie miał dużego poparcia i na dobitkę - ma się dość nijak do listy gierc z tego roku.

Naprawdę wokół GF kręciło się mnóstwo różnorodnych propozycji, ale logika/rzeczywistość nakazywała nam nie raz odrzucać i te najbardziej własne, i te pozornie najfajniejsze. Poza tym wciąż wierzę, że w tym roku będziemy mieli wydzieloną kategorię RMVX(A), zatem przynajmniej 3 głosowania. A nawet gdyby nie, problem nadmiaru i walki każdy z każdym nie istnieje, w takim 2010 tylko w kategorii RMXP rywalizowało jednocześnie ponad 30 pełnych wersji (rekord!) i imho wyszło SUPER.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany